Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Vidis Brate Gero, da Isus govori o Svetom Duho kao posebnoj osobi goga ce im u buducnosti poslati, a ne kao jednom delu Njega.

to nije Biblijski nauk
nego rimokatolički idolopoklonički
a ti dokaži Biblijom gdje je Duh Sveti osoba?

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
DUH SVETI TRECE LICE BOZANSTVA:

OBECANJE SVETOG DUHA KAO DRUGOG UTESITELJA:

`Ako imate ljubav k meni, zapovesti moje držite.
I ja ću umoliti Oca, i daće vam drugog utešitelja da bude s vama vavek:
Duha istine, kog svet ne može primiti, jer Ga ne vidi niti Ga poznaje; a vi Ga poznajete, jer u vama stoji, i u vama će biti. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 16 - 17 ).


SVETI DUH UCI LJUDE ISTINI I NAPOMINJE ISUSOVE RECI:

`A utešitelj, Duh Sveti, kog će Otac poslati u ime moje, On će vas naučiti svemu i napomenuće vam sve što vam rekoh. ( Jevandjelje po Jovanu 14. 25 - 26 ).

SVEDOCI ZA HRISTA:

`A kad dođe utešitelj, koga ću vam poslati od Oca, Duh istine, koji od Oca izlazi, On će svedočiti za mene. ( jevandjelje po Jovanu 15. 26 ).

UKORAVA SVET ZBOG GREHA, UPUCUJE NA ISTINU, GOVORI STO CUJE I JAVLJA LJUDIMA, PROSLAVLJA HRISTA:

`Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe
pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine,
uputiće vas na svaku istinu; jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti, jer će od mog uzeti, i
javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog
uzeti, i javiti vam. ( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

DUH RAZGOVARA SA LJUDIMA - IMA MOC GOVORA:

`I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh
kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje, ( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).


`I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A Duh
reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim.
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).


POSLANI OD DUHA SVETOGA:

`A kad oni služahu Gospodu i pošćahu, reče Duh Sveti: Odvojte mi Varnavu i Savla na delo na koje ih pozvah.
Tada postivši i pomolivši se Bogu metnuše ruke na njih, i otpustiše ih.
Ovi dakle
poslani od Duha Svetog siđoše u Seleukiju, i odande otploviše u Kipar. ( dela Apostolska 13. 2 - 4 ).

DUH IMA VLAST DA ZABRANJUJE I DOPUSTA OBJAVLJIVANJE JEVANDJELJA MEDJU LJUDIMA:

`A kad prođoše Frigiju i galatijsku zemlju, zabrani im Duh Sveti govoriti reč u Aziji.
A kad dođoše u Misiju hteše da idu u Vitiniju, i Duh
ne dade. ( dela Apostolska 16. 6 - 7 ).

LJUBAV SVETOG DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:

`Ali vas molim, braćo, zaradi Gospoda našeg Isusa Hrista, i zaradi ljubavi Duha, pomozite mi u molitvama za me k Bogu; ( Rimljanima poslanica 15. 30 ).

DUH SVETI POSREDUJE ZA COVEKA SVOJIM MILITVAMA:

`A tako i Duh pomaže nam u našim slabostima: jer ne znamo za šta ćemo se moliti kao što treba, nego sam Duh moli se za nas uzdisanjem neiskazanim.
A Onaj što ispituje srca zna šta je
misao Duha, jer po volji Božijoj moli se za svete.
( Rimljanima poslanica 8. 26 - 27 ).


DUH SVETI RAZDELJUJE DUHOVNE DAROVE PO SVOJOJ VLASTI KAKO HOCE:

`A u svakome se pojavljuje Duh na korist;
Jer jednom se daje Duhom reč premudrosti; a drugom reč razuma po istom Duhu;
A drugom vera, tim istim Duhom; a drugom dar isceljivanja, po tom istom Duhu;
A drugom da čini čudesa, a drugom proroštvo, a drugom da razlikuje duhove, a drugom različni jezici, a drugom da kazuje jezike.
A ovo sve čini jedan i taj isti Duh razdeljujući po
svojoj vlasti svakome kako hoće. ( 1 poslanica Korincanima 12. 7 - 11 ).

NE ZALOSTITE DUHA - ON POSEDUJE OSECANJA I EMOCIJE:
`
I ne ožalošćavajte Svetog Duha Božijeg, kojim ste zapečaćeni za dan izbavljenja. ( Efescima poslanica 4. 30 ).

SLAGATI DUHU SVETOME ZNACI SLAGATI BOGU JER JE DUH SVETI JEDNA OD BOZANSKIH LICNOSTI:

`A Petar reče: Ananija! Zašto napuni sotona srce tvoje da slažeš Duhu Svetome i sakriješ od novaca što uze za njivu?
Kad je bila u tebe ne beše li tvoja? I kad je prodade ne beše li u tvojoj vlasti? Zašto si dakle takvu stvar metnuo u srce svoje? Ljudima nisi slagao
nego Bogu. ( dela Apostolska 5. 3 - 4 ).

DUH SVETI POSTAVLJA STARESINE:

`Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom; ( dela Apostolska 20. 28 ).

DUH SVETI NEZAVISNA LICNOST U ODNOSU NA BOGA, KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:

`Zaista vam kažem: svi gresi oprostiće se sinovima čovečjim, i huljenja na Boga, makar kakva bila:
A koji
pohuli na Duha Svetog nema oproštenja vavek, nego je kriv večnom sudu. ( Jevandjelje po Marku 3. 28 - 29 ).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2010
Poruka
44
Сећај се дана од одмора да га светкујеш.
Шест дана ради, и свршуј све послове своје.

А седми је дан одмор Господу Богу твом; тада немој радити ниједан посао, ни ти, ни син твој, ни кћи твоја, ни слуга твој, ни слушкиња твоја, ни живинче твоје, ни странац који је међу вратима твојим.

Јер је за шест дана створио Господ небо и земљу, море и шта је год у њима; а у седми дан почину; зато је благословио Господ дан од одмора и посветио га" ( 2 mojsijeva 20. 9 - 11 )



Ово је суштина, а ту се нигде не спомиње субота! Није поента у називу субота, који је измислио човек, него да након шест дана рада, седмог дана човек одмори од рада како би своје мисли што више усмерио ка Богу, јер човек без Бога само пропада!

Од небитних назива као што су субота и недеља, много већи проблем је што у становима на дан одмора имамо струју и воду, а неко мора да ради у водоводу и електродистрибуцији на тај дан да би нам то обезбедио!
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Biblija je Božja reč i kroz nju, Bog se obraća - priča- čoveku.

U svim ostalim knjigama čovek priča o Bogu.

Prema tome, svako od nas može da napiše bilo šta što misli ( a nije dokazano) pa će to jednom neko da uzme zdravo za gotovo i da tvrdi da je to tačno.
Iz tih razloga treba verovati samo Božjoj Reči.
Jer, prilikom sastavljanja Biblije, sam Bog je vodio računa koje knjige će se u njoj naci a koje neće. I sami znate da je đavo, naš neprijatelj u stanju da pravi i te kako verne falsifikate kako bi čoveka ubedio u neistinu i odveo daleko od Boga na stranputicu. Zato budite vrlo oprezni pre nego što nešto prihvatite kao istinu.

Svaka čestita i iskrena duša molitvom od Gospoda može dobiti odgovor na ono što je zanima i zato zatražite od Boga da vam pomogne da saznate pravu istinu i duboko verujem da ćete u tome uspeti.
To se isto odnosi i na mene.

Lep pozdrav.

....Није поента у називу субота, који је измислио човек,

Koliko mi se čini, čovek NIJE IZMISLIO Subotu, ona se nalazi u 4 zapovesti. Napisana na kamenu da ostave za uvek. Da je bila samo spomenuta, bila bi pisana na pesku.

Од небитних назива као што су субота и недеља, много већи проблем је што у становима на дан одмора имамо струју и воду, а неко мора да ради у водоводу и електродистрибуцији на тај дан да би нам то обезбедио!

Nazivi su možda nebitni ali je sedmi DAN važan !

Kao sto je Isus lečio u Subotu, hranio gladne i činio dobra dela, danas mnogi koji poštuju taj dan i slave ga, rade ili pomažu drugima. Ne treba biti farisej i držati spolja čistu čašu a iznutra prljavu. Ne treba na taj način negirati Subotu što neko mora da radi. Naravno da mora a Bog dobro zna jel neko radi da bi sebi prigrabio što više bogatstva i tom prilikom krao, lagao i činio zlo ili je radio da bi pomogao svom bližnjem.
Ja barem tako razmišljam.

...KO POHULI NA BOGA OPROSTICE MU SE, A KO POHULI NA DUHA SVETOGA NECE MU SE OPROSTITI:.

Ja bih samo kod ovoga stao jer tu je sve rečeno.

I toliko jasno da ne razume samo onaj ko namerno neće da razume.
Sve drugo što se kaže, višak je i oko toga ne treba trošiti energiju.

Božji blagoslov brate.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@mika32
kolega mi svi još uvijek čekamo
da nam pokažeš tvoje saznanje o svetosti subote,
gdje ti ljude pozivaš na svetkovanje šabata
gdje je ta tvoja ljubav prema sedmom danu odmora

interesantno da za sve druge stvari imaš vremena
ali
za istinu dokazati ne

nije li to čudno dragi naš mika32

pretpostavljam da če te sva tvoja djela potpuno razobličiti,
dokazačeš da je ispod tvoje debele
"merino" vune - krvožedni vuk
koji ne sabire stada za Krista, nego "kolje" za sebe i svoje materijalne interese
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
A ja bi se zaustavio na ovom:U Petoj Mojsijevoj 5, Mojsije ponavlja deset zapovesti sledećoj generaciji Izraelaca. Ovde, posle zapovesti o držanju Sabata u stihovima 12–14, Mojsije daje objašnjenje zašto je Sabat dat Izraelskoj naciji: "I pamti da si bio rob u zemlji Misirskoj, i Gospod Bog tvoj izvede te rukom krepkom i mišicom podignutom. Zato ti je Gospod Bog tvoj zapovedio da svetkuješ dan od odmora." (Peta Mojsijeva 5:15).Bog nije rekao ZATO dajem svetu,narodima da svetkuju dan odmora jer behu robovi u zemlji misirskoj!!??

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Bog je govorio Mosiju
Mojsije je govorio Izraelu
a Izrael je trebao govoriti svim okolnim narodima o Bogu i Božjem Zakonu
ali vidiš i sam da Izrael bijaše tvrde šije i činio je sve ono što netreba
družio se s okolnim narodima, NE da im odnese istinu nego da čini sve odvratnosti u Božjim oćima
Izrael je odbacio Boga i zato je Bog odbacio Izraela

nakon toga Bogu učini savez s nama kršćanima po krvi Kristovoj
mi kršćani opominjemo vas ljude da se vratite k poslušnosti Božjem Zakonu ali vi to ne prihvačate, Bog vas želi osloboditi ljutog ropstva grijeha
samo prihvačanjem i poštivanjem Božjeg Zakona možete biti slobodni a ne robovi
jer
slobodni su oni koji ne čine grijeh
grijeh je prekršaj Božjeg Zakona bilo koje zapovijedi

danas su isto tako ljudi robovi grijeha kao što su bili i onda
samo što svjesno zatvaraju oči pred tim činjenicama i sami sebe obmanjuju da to nije istina
subota je dana svim ljudima, subota je sveto vrijeme od Boga dano i subotom se čovjek posvećuje
subota je pečat Božji kojim je Zakon zapečačen i obavezan za sva storenja i na Nebu i na Zemlji

egipat je onda bilo kraljevstvo gdje su bili Izraelci u ropstvu
danas je egipat cijela planeta zemlja
jer
nema naroda koji poštuje Božji Zakon 10.zapovijedi
osim nas kršćana
ali mi nemamo državu, republiku, zemlju, iz više razloga
naš cilj, glavni je upozoriti sve ljude na skori dolazak Spasitelja,
vratiti ljude k poslušnosti Božjem Zakonu

mi, kršćani žive smo poslanice
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Kada je Bog stvorio svet pa i sedmi dan, i posvetio ga kao dan od odmora, tada još nije bilo Jevreja, oni su kao nacija postali tek kasnije.
Tako da je Bog taj dan posvetio čoveku. Kako onda tako i danas i oko toga ne bi trebalo da bude dileme.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Kada je Bog stvorio svet pa i sedmi dan, i posvetio ga kao dan od odmora, tada još nije bilo Jevreja, oni su kao nacija postali tek kasnije.
Tako da je Bog taj dan posvetio čoveku. Kako onda tako i danas i oko toga ne bi trebalo da bude dileme.

Ako mi nadjes taj citat da je Bog naredio svetu da postuje subotu kao jevrejima do mojsija ja cu pojesti bibliju bez slaga!!a takodje u NZ-tu Da je Hrist licno naredio,apostoli da se izvrsavaju 10 zapovedi,jer kad bi to bilo tako onda Hrist uzalud umre ne zaboravi da su Hrista i apostole pobili upravo zbog tog jevrejskog zakona.


Ti jednostavno ne priznas NZ-et kao ni Laodikeja,Mika jer da priznate vi bi vrlo dobro razumeli ovaj citat:Slavni početak našeg života s Bogom. Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca, pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati. (Galatima 2,15.16)Ovaj stih je sasvim dovoljan da normalan covek moze odmah da shvati da se zakonom niko nece spasiti!pitanje zasto ljude namerno gurate u pogibiju!?


Pozdrav.



Pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Covek se ne opravdava zakonom, vec zrtvom Isusa Hrista na krstu.
U starom zavetu sretstvo opravdanja je bilo jagnje koje je prekrsioc zakona morao da prinese na zrtvu, i tada bi mu greh bio oprosten, i on bi odlazio sa moralnom savescu da od tog trenutka zivi u potpunom skladu sa zakonom izvrsavajuci svaku zapovest.

Danas, covek koji sagresi neku od zapovesti, on ne prinosi zrtvu, jer je Hristos vec prineo sebe, vec dolazi Hristu i u pokajanju trazi oprostaj, tada Hristos prinosi zasluge svoje prolivene krvi i opravdava tog coveka, brise njegov prestup i daje mu silu da covek vise ne gresi, vec da silom Duha Svetoga ispuni svaku zapovest.

Opravdanje se dogadja na pocetku Hriscanskog iskustva, gde covek dolazi Hristu, kaje se za prosle grehe i odbacuje ih, i tada Isus prinosi zasluge svoje prolivene krvi i zrtve na krstu i opravdava coveka, i cini da covek pred zakonom bude cist i da od tog trenutka zivi jednim novim zivotom bez greha, savrseno ispunjavajuci svaku zapovest.

Hrist ne moze da izvrsi opravdanje na coveku koji ostane u grehu i krsi moralne principe, vec onaj koji odbaci greh i pocne da tvori svaku zapovest, predajuci se Bogu iz trenutka u trenutak da ga on ocisti od svakoga greha i pomogne mu da covek kroz poslusnost izgradi sebe za carstvo nebesko, u savrsenog coveka u visini rasta Hristova.

Ovo se tice svih ljudi bez obzira na nacionalnu pripadnost.

"Јер сви сагријешише и изгубили славу Божију,
И оправдаће се забадава благодаћу његовом, откупом Исуса Христа" ( Rimljanima 3. 23 - 24 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top