Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
gdje su naši kolege, braća- mika32, laodikeja
koji tvrde da su u ljubavi Kristovoj
gdje su te vaše rijeći od srca prema šabatu
???

Spery, evo mi smo upravo ovde.
Sta zar nisi zadovoljan onim sto smo do sada rekli o Suboti?
Vrati se gore pa procitaj Lodikejin post pa se uveri.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
@laodikeja
imaš li ti kolega nešto za reći o subotnjem miru
kako se svetkuje subota, dočekuje, šta činiti subotom da se ne oskvrne
možeš li nam ti pokazati gdje pozivaš ljude na šabat-šalom
gdje ti ljudima želiš subotnji mir i blagostanje
moliš za njihovo subotnje blagostanje

Ovo pitanje je sa tvoje strane upuceno sa dozom ironije, kao da ja nisam upucen kako bi trebalo svetkovati Subotu.
Svaki Hriscanin koji postuje Bozju zapovest o Suboti bi trebalo da zna kako i gde da provede Subotno vreme.
Subota se u normalnim okolnostim provodi u crkvi sa bracom i sestrama u veri, u molitvi, pevanju duhovnih pesama i slusanju reci Bozje, kasnije u zajednickom rucku i proucavanju reci Bozje imolitvi, eventualno izlaskom u prirodu sa porodicom i slavljenju Bozjih dela.

Subota se pocinje na zalasku sunca u petak uvece napustanjem svakog posla i svetovnih razmisljanja, a do tada covek treba da spremi hranu koju ce pojesti za vreme Subote i odelo koje ce nositi u crkvi, itd.
Subotu otpocinje pesmom i molitvom i prizivanjem Bozjih Subotnjih blagoslova.

Naravno, Bog razume okolnosti u kojima mi danas zivimo, tako da sve treba ciniti po savesti u odnosu sta treba ciniti a sta ne u Subotnom danu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
dobro zboriš kolega

buduči da znaš kako se subota svetkuje
što ti nisi objasnio ljudima koji neznaju
zašto ti nisi nikada meni ili nekome drugome poželio šabat - šalom

i zašto pišeš na forumu u subotnje vrijeme, kada znaš da je to vrijeme sveto
a forum uvijek može čekati do nedjelje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je u Subotu isao u Hram, lecio bolesne, jednom recju radio je na spasavanju ljudi.
To je cinio Hrist, to su cinili i apostoli.
Pisati o duhovnim temama sa ciljem da se ljudi upoznaju sa istinom ni u kom slucaju nije prekrsaj Subote.
Ja Subotno vreme glavnom provodim jedan deo dana u crkvi a drugi u prirodi.

Sto se tice pozdrava Shabat Shalom, taj pozdrav nije bio ustanovljen u prvoj Hriscanskoj crkvi.
Prvi Hriscani su se pozdravljali pozdravom koji glasi MARANATA - sto znaci Gospod dolazi.
Shabat Shalom su usvojili Jevreji tokom istorije.

Ja ne izgovaram ovaj pozdrav na forumu prvenstveno sto to nije moj obicaj, i zato sto ovde ima protivnika Subote, pa bi bilo neumesno upucivati nekome pozdrav koji upucuje na dan koji oni ne cene kao Bozanski.

To bi bilo isto kada bi recimo na forumu komunisticke partije uputio prisutnima pozdrav recima "Hai Hitler"

Mozda je primer neodgovarajuci, ali prikazuje sustinu ideoloskih razlicitosti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
adventisitčka filozofija, kao što sam i očekivao od tebe kolega

šabat - šalom su izgovarali kršćani, budi bez brige, budeš li tako govorio nečeš pogriješiti

a maran ata, (tha), uopče nema veze sa subotnjim mirom
u prijevodu s aramejskog jezika znači - da dođi Gospodine
kakve veze ima Da dođi Gospodine sa - želim vam subotnji mir i blagostanje
izgleda to mogu objasniti samo oni koji u prazno mudruju

dragi moj kolega meni se čini da je tebe ili strah ili sram pisati šabat-šalom

kažeš:
Ja ne izgovaram ovaj pozdrav na forumu prvenstveno sto to nije moj obicaj, i zato sto ovde ima protivnika Subote, pa bi bilo neumesno upucivati nekome pozdrav koji upucuje na dan koji oni ne cene kao Bozanski.
protivnika subote je bilo uvijek ali kršćani se nesmiju niti bojati niti sramiti pokazati ljudima svetost subotnjeg dana, također se nemoraš bojati pozvati druge ljude na subotnji mir

iz ovoga što pišeš izgleda je tebi više stalo do odobravanja ljudskog negoli Božjeg
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isus je za takve rekao:

"Вођи слијепи који оцјеђујете комарца а камилу прождирете" ( Matej 23. 24 )

Celo 23 poglavlje Mateja je vrlo poucno, i valja ga procitati radi licne duhovne edukacije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
druže laodikeja
govoriš li ti meni da sam ja slijep
pitam
zato jer ti vidiš da mrsavkić griješi, u vezi subote
a svoju kardinalnu grešku nevidiš kada tvrdiš da je Jedan Jedini Bog Jehova trojedini

tko je sada slijep druže?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slep je onaj ko ne prihvata jasna otkrivenja Bozje reci a svoja misljenja gura u prvi plan.
Biblija je jasna po pitanju Isusovog Bozanstva, tako da sam na osnovu biblije prosudi ko je u ovom slucaju slep..
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jovan 8:54
[SUP]54[/SUP] Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi,za kog vi govorite da je vaš Bog.

5.Moj 6:4
[SUP]4[/SUP] Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod
CRO Deuteronomy 6:4 »ָCuj, Izraele! Jahve je Bog nasš, Jahve je jedan (Deu 6:4 CRO)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Jovan 8:54
[SUP]54[/SUP] Isus odgovori: Ako se ja sam slavim, slava je moja ništa: Otac je moj koji me slavi,za kog vi govorite da je vaš Bog.

5.Moj 6:4
[SUP]4[/SUP] Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod
CRO Deuteronomy 6:4 »ָCuj, Izraele! Jahve je Bog nasš, Jahve je jedan (Deu 6:4 CRO)

I ja kazem da je Jahve Jedan!no on je i Elohim!? Bog je svemoguc on moze da se javlja pod raznim (OBLICIMA) ali nikako da su tri Boga i svaki iz njih da je posebna licnost jer se kosi s prvom zapovedi.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top