Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
živ bio brate rise
i ja se trudim adventistima objasniti da je Bog-titula
JEHOVA -Jedino Osobno Ime
ali se oni toliko suprostavljaju tome "da čovjek prosto da nemože da veruje"

toliko oholo mudruju, pa čak priznaju da ime JHVH postoji
ali da oni neznaju kako se to izgovara
sramota za čovjeka koji sebe naziva kršćaninom

ali ne krivim ja njih zbog toga,
ipak njima jezuiti sjede u generalnoj konferenciji u washingtonu i dirigiraju im što i kako če vjerovati

pretpostavljam da če sad laodikeja naljepiti milion "reči"
da iskrivljenim tumačenjem Biblije pokuša dokazati taj jezuitski nauk koji brane kao da je adventistički

Cij mi neznamo kako se izgovara ime?tebe ko da kupaju u masini za pranje vesa!?Nema drugog imena ,ni na zemlji,ni nanebu,ni pod vodom,ni pod zemljom kroz koje se covek moze spasiti osim Hristovog.
Prema tome nemoj nam prodavati jehovizam,biblija jasno citira taj stih DOK IME JEHOVA NE POSTOJI NI U STAROM,A TIM BOLJE NOVOM ZAVETU.Zasto nikad ni ti,niti JS-ci ne citirate stihove na Grckom jeziku?

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nema žalosnije stvari
ili možda veče sramote
kada čovjek sebe naziva kršćaninom - vjernikom u Boga
a nezna kako se zove Bog, nepoznaje Ime Božje

meni u Bibliji u Novom zavjetu jasno i glasno piše JA JESAM- Evanđelje Ivan 8:58

isto tako i kod tebe
ali ti ne želiš to prihvatiti

sinovi neposlušnosti bježe od Velikog JA JESAM
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikejac
gde ti je taj stih u jevrejima 4 glave kojim je Pavle postavio jasan uslov za spasenje,postovanje subote?
Jel to mislis na ovaj stih?
[SUP]7[/SUP] Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se pre kaza: Danas ako glas Njegov čujete, ne budite drvenastih srca.
[SUP]8[/SUP] Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio potom
[SUP]10[/SUP] Jer koji uđe u pokoj Njegov, i on počiva od dela svojih, kao i Bog od svojih.
Dal po tebi jos traje "Bozji pokoj",ili se desava svaki 7 dan?
I naravno koji je to "drugi dan" iz 8 stiha?


Pogrešno.

Drugi dan o kome govori apostol Pavle u ovom tekstu nema veze sa Subotom, vec sa ulaskom u pokoj Božji koji se događa kada čovek verom prihvati Isusa za spasitelja.
Uslov za ulazak u ovaj pokoj je poslušnost zapovestima i zapovesti o Suboti.

Jevreji staroga zaveta nisu mogli ući u pokoj zbog pa time ni u obećanu zemlju zbog neposlušnosti i kršenja Subote.
Zato apostol Pavle kaže da mi ne krenemo primerom te neposlušnosti, već da poštujemo zapovesti Božje i Subotu kako bi mogli ući u pokoj Božji na ovoj zemlji, i na kraju u nebo.

"Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих"
( BOG POČINUO U SEDMI DAN NAKON STVARANJA )

"И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.

Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање" ( BOG SE ZAKLEO DA NEĆE UĆI U POKOJ I OBEĆANU ZEMLJU ZBOG KRŠENJA SUBOTE, DANAS ĆE NEKI UĆI U POKOJ JER POŠTUJU SUBOTU, A JEVREJI STAROGA ZAVETA NISU MOGLI UĆI JER SU KRŠILI SUBOTU )

"Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца" ( IZ RAZLOGA ŠTO BOG NIJE UVEO JEVREJE U POKOJ, BOG JE ODREDI JEDAN DRUGI DAN DANAS - SADAŠNJI TRENUTAK KADA ĆE U NOVOM ZAVETU KONAČNO UVESTI SVOJ NAROD KOJI POŠTUJE SUBOTU U POKOJ BOŽJI I NEBESKO CARSTVO )


"Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом"
( DA JE BOG JEVREJE UVEO U POKOJ, NE BI GOVORIO ZA DRUGI DAN - NOVOZAVETNI PERIOD KADA ĆE KONAČNO UVESTI SVOJ NAROD KOJI POŠTUJE SUBOTU U POKOJ I NEBESKO CARSTVO.

"Дакле је остављено још Subotnje почивање народу Божијем.
Јер који уђе у покој Његов, и он почива од дела својих, као и Бог од својих" ( DAKLE, BOG JE KAO I JEVREJIMA STAROG ZAVETA POSTAVIO ISTI USLOV ZA ULAZAK U POKOJ, A TO JE POŠTOVANJE SUBOTE PO ČETVRTOJ ZAPOVESTI PO PRIMERU BOGA KOJI JE POČINUO U SEDMI DAN - Napomena: SUBOTNJE POČIVANJE - Sabatismos, znači poštovanje Subote po četvrtoj zapovesti )

"Да се постарамо, дакле, ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку неверства"
( SAVET DA SE POŠTUJE SUBOTA DA NE BI BILI NEVERNI KAO JEVREJI STAROGA ZAVETA )


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
nema žalosnije stvari
ili možda veče sramote
kada čovjek sebe naziva kršćaninom - vjernikom u Boga
a nezna kako se zove Bog, nepoznaje Ime Božje

meni u Bibliji u Novom zavjetu jasno i glasno piše JA JESAM- Evanđelje Ivan 8:58

isto tako i kod tebe
ali ti ne želiš to prihvatiti

sinovi neposlušnosti bježe od Velikog JA JESAM
Bog se zove (JHVH-JAhve, Adonaj,Elohim,Savaof itd) no nigde nikad stvarno nije napisano u bibliji Jehova!!!"

10 Da se u ime Isusovo pokloni svako koleno onih koji su na nebu i na zemlji i pod zemljom;
11 I svaki jezik da prizna da je Gospod Isus Hristos na slavu Boga Oca.


I onaj glavni stih koji pobija sva druga imena:jer nema drugog imena pod nebom, i pod zemjom, i pod vodom, i na nebu pod kojem se vi mozete spasiti, osim imena, isus hrist. Pa mi reci zasto bih ja verovao u bilo koje drugo ime, ajde objasni mi ako mozes. No ja mislim, da su svaka objasnjenja beskorisna, ja sve jedno necu priznati drugo ime osim gospoda Isusa Hrista.


A sto se tice imena,naucnici tvrde, da je JHVH samo jedna trecina od celog imena u starom zavetu koja znaci "ja sam".


A ime jehova ste vi uzaeli (1931g) svesno ili nesvesno, ja to neznam, ali znam, da ime nije tacno, sto cu i dokazati ovih dana, to ime je falsifikat.


Božije ime - izraz i objava njegovog bića


Razna Božija imena, onako kako ih nalazimo u Bibliji, nisu imena kao Kovačević i Mlinarčić, nego su izraz i objava Njegovog božanskog bića. Izraz "Ime Božije" zato često znači isto što i Bog lično (vidi 1. Car. 8,43; 5. Moj. 12,11). Da bi objasnili da su ova razna Božija imena u Starom i Novom zavetu trebala da služe za objašnjenje i objavu Njegovog bića, moramo ih navesti po mogućnosti kompleksno. S tim u vezi, koristićemo listu Božijih imena u predgovoru drugom izdanju "Elberfeldske Biblije" (1891), koju "Društvo Kule stražare" (u nemačkom govornom području) često citira. Na objašnjenje prevodioca iz 1891. godine (kad se radi o reči "Jehova"), nažalost, "Jehovini svedoci" nimalo ne obraćaju pažnju - ovo ime su sebi nadenuli tek 1931. U protivnom, uz korišćenje ove Biblije, ne bi mogli da dođu do pogrešnih zaključaka i tumačenja.




Božija imena u Starom zavetu


1. El - Bog silni (naročito kod Jova i u Psalmima).


2. Eloah - Moćan, neograničen, takođe onaj od koga dolazi strah (naročito kod Jova).


3. Elohim - Množina od Eloah - Bog, Stvoritelj i održavalac sveta (najčešće korišteno ime. Samo u Prvoj Mojsijevoj je korišteno 200 puta.).


4. Adon ili Adonaj - Gospodar ili Moj Gospodar/Gospod (Ps. 2,4; Sud. 6,15 itd.).


5. Cur - Stena - (5. Moj. 32,4; 5. Moj. 32,15; 5. Moj. 32,18.).


6. Kadoš - Sveti (Isaija je ovo ime upotrebio 32 puta).


7. Šaddaj - Svemogući (često upotrebljavano od strane patriarha i Jova, 2. Moj. 6,4).


8. Jahve - "On jeste" (značenje imena Jahve nam je poznato iz Druge Mojsijeve 3,14 gde se Bog predstavlja Mojsiju u gorućem grmu rečima: "Ja sam onaj koji jesam" i dalje: "Kaži dakle deci Izraela: "Ja jesam" me je poslao vama, tj. "onaj koji je aktivan, koji se objavljuje kao živ i koji pomaže, On me je poslao vama" - vidi Real-naučni rečnik 8. tom, str. 534). "Jahve" je ova reč u trećem licu, dakle: "On je" (ja sam, ti si, on je). Kako su ovu reč koristili Jevreji, Isus i njegovi apostoli, navešćemo kasnije.).




Božija imena u Novom zavetu


Mnoštvo imena Božijih kako ih nalazimo u Starom zavetu je u Novom zavetu znatno redukovano. Novi zavet se ograničava posebno na dva imena:


1. Theos - Bog: Ova reč je upotrebljena više od hiljadu puta i odgovara starozavetnom El, Elohim...


2. Kirios - Gospodar (Gospod): Ova reč je upotrebljena u vezi s Bogom više od 600 puta i odgovara reči Jahve ili Adonaj u Starom zavetu. Osim ova dva imena nalazimo još i imena koja Božije biće bliže opisuju, kao na primer: "Svevišnji" ili "Bog na visini" (Lk. 1,32; Lk. 1,35; Lk. 1,76; Lk. 2,14 itd.). "Svemogući (ili Svedržitelj)" (2. Kor. 6,18; Otk. 1,8), "Otac" (Mt. 6,9; Mt. 11,25; Jn. 17,25; 2. Kor. 6,17 itd.), "Kralj" i "Kralj kraljeva" (1. Tim. 1,17; 1. Tim. 6,15 itd).


Dali je isus izgovarao ime jahve?


Smisao Isusove misije je bilo da otkrije i propoveda ljudima Božije ime (Jn. 17,6; Jn. 17,12; Jn. 17,26). zato moramo pretpostaviti da bi se Isus suprotstavio svakoj novotariji koja bi bila protivna volji njegovog Oca i časti Njegovog imena. Isto kao što je u svom svetom gnevu isterao trgovce iz hrama svog Oca, suprotstavio bi se i odbacivanju ili obeščašćivanju Božijeg imena. Iznova i iznova nas fascinira kako Hrist uspeva da upotrebi Stari zavet kao mač u svakoj situaciji protiv svih iskušitelja, neprijatelja i za pouku svojim učenicima. Poznavao je Pismo kao niko drugi na Zemlji.


Pogledajmo dakle, u evanđeljima, koja nam posredstvom Duhom inspirisanih očevidaca, oslikavaju život Božijeg Sina, kako je on nazivao Boga, kako se obraćao svome Ocu. Otrežnjujuća činjenica koja bi trebala da prodrma svakog istinoljubivog "svedoka": U svim evanđeljima - to znači u izvornom grčkom tekstu nedostaje reč Jahve, ne pojavljuje se ni jednom. Isus, tokom iskušenja u pustinji (Mt. 4,4-10), suprotstavlja se satani citirajući tri mesta iz Starog zaveta u kojima je, u originalnom hebrejskom tekstu napisana reč Jahve. Novi zavet ipak govori da je Božiji Sin upotrebio reč Bog (gr. Theos) ili Gospod (gr. Kirios), upravo tako kako je to bio običaj među Jevrejima. Time bi trebalo da je ovo pitanje jednom za svagda rešeno, za svakog onog kome je Isus Gospod i primer!


Kad je Isus čitao u sinagogi svog rodnog grada spis proroka Isaije, po Luki 4,18 je čitao: "Duh Gospoda" a ne, kako je stajalo u originalnom hebrejskom tekstu "Duh Jahve"... dalje je čitao "godinu milosti Gospodnje" a ne "godinu milosti Jahvine". Ako bi ovde upotrebili logiku i nauku Društva kule stražare, morali bi da optužimo Isusa da je "izbacio" lično Božije ime iz originalnog teksta proroka Isaije. Da, morali bi da zaključimo da je Isus svojim primerom i ponašanjem porekao ono što je bio: svedok boga "Jehove".

Bozanska imena:




JAHVE (JHVH)-«Ja jesam «Ja sam koji jesam- 6823 puta ustarom zavjetu
ABBA-« Otac» na Aramejskom, Rim 8,15 Gal4,6 Mt, 6,9
ADONAI- «Moj gospodin»(gospodar ) vlasnik, post, 15,2 izl 4, 10, 13 još7,7 2 Sam7, 18 ,20
ELOHIM-Bog stvoritelj, moćan, snažan, nadmoćan.» 2500 puta ustarom zavjetu
ELŠADAJ svemogući Bog u svemu dovoljan ,više nego dovoljan za mene. 48 puta ustarom zavjetu
EL ELION –Najviši Bog, Višnji ili svevišnji Ps91,1 7,18 47,3 97.9
EL ROI-Svevid Bog. Bog,koji sve vidi, Post.16, 13
EL OLAM–Bog vječni post.21,33- pnz23 ,37
JAHVE CIDKENU- Gospodin naša pavednost Jer.23, 6
JAHVE MEKADEŠ – Gospodin koji nas posvećuje Izl 31, 13 Lev 20 . 7,8 21, 8 2, 9,32
JAHVEŠALOM – Gospodin naš mir Suci 6. 24
JAHVE ŠAMA – Gospodin je uvijek prisutan,Gospodin je blizu EZ 48. 35
JAHVE RAFA –Gospodin koji iscjeljuje, gospodin naš iscjelitelj. Izl. 15,25
JAHVE JIRA—Gospodin koji proviđa, Gospodin koji me opsrbljuje, brine seza mene, Gospodin Će se pobrinuti za to .Izl 17. 15
JAHVE NISI-Gospodin stijeg naše pobjede, naša pobjednička Zastava.Izl.17.15
JAHVE ELOHENU- Gospodin Bog naš Ps.99, 8,9
JAHVE ROI- Gospodin moj pastir-ili blizak prijatelj s kojim dijeliš sve. Ps.23,1 izl. 33,11
JAHVE CEVAOT (SEBAOT). Gospodin nad vojskama, zapovjednik vojskovođa .Ps.24.101Sam.1,3
ADONAI KANA-Bog ljubomorni(želizaštititi) Izl.33. 14
ATIK-pradavni 7,9.13
KADOŠ-sveti Iz 57, 15


U knjizi proroka i Novom Zavjetu spominju se mnoga imena inazivi za Isusa.


ISUSOVA IMENA
ISUS (Ješua)- spasitelj-Jahve je spasenje
KRIST-(grč,) pomazanik
MESIJA-(heb) pomazanik
EMANUEL- Bog je s nama Mt. 1.23 Iz 7. 14
BOG- Iv, 1.1
GOSPODAR-Flp, 2.11
GOSPODIN-Iv.4,15
GOSPODIN SLAVE- 1Kor,2,8
RIJEČ BOŽJA- Otk.19,13
RIJEČ-Iv.1.1.14
RIJEČŽIVOTA- 1.Iv.1, 1
ŽIVOT- 1 Iv.1,1
ŽIVOT VJEČNI-1.Iv 1,2
.JA JESAM-Iv.8.58
SIN BOGA ŽIVOGA- Mt.16,16
SIN BOŽJI, Iv,11.27
BOŽJI JEDINOROĐENI SIN- Iv.3,16
SIN PREVIŠNJEGA -Lk.1, 32
SIN ČOVJEČJI-Lk.9,22
SINDAVIDOV-Mt. 9, 27
SPASITELJ SVIJETA- Iv .4, 42
OTKUPITELJ- Iz. 59,20
KRALJ KRALJEVA- otk. 17, 14 - 19, 16
JAGANJAC BOŽJI- Iv. 1,29
JANJE-Otk, 17, 14
LAV IZ JUDINA PLEMENA-otk. 5,5
DAVIDOV IZDANAK -otk. 5,5
ISUS NAZAREĆANIN-Dj. 2,22
POČETAK BOŽJEG STVORENJA – Otk.3.13
ISTINITI SVJEDOK-Otk. 3,14
SVETAC I PRAVEDNIK- Dj. 3.14
SAVJETNIK DIVNI BOG SILNI OTAC VJEČNI KNEZ MIRONOSNI -Iz 9,5 ,
VJERNI I ISTINITI- Otk.19.,11
VJERNI - Otk.3,14
AMEN- Otk, 3, 14
UČITELJ I GOSPODIN- Iv.13.13
ALFA I OMEGA-Otk.22,13
PRVI I POSLJEDNJI-22,13
POČETAK I SVRŠETAK- Otk..22,13
SVEMOGUĆI-Otk.1,8
SUNCE S VISINE-LK. 1.78
OSLOBODITELJ-Rim 11,26
SLUGA OČEV-Iz. 42,1
SLAVA JAHVINA- Iz.40,5
SVETAC IZRAELOV—Iz.41,14


ISUSOVI NAZIVI




Besmrtni, nevidljivi, jedini Bog- tim1,17
Odsjev Božjeg sjaja i otisak njegove biti- Heb.1,3
Božja sila Božja mudrost- Kor.1,24
SlikaBožja-2.kor. 4,4
Dar Božji- Iv.4,10
Pastir dobri- Iv . 10,11
Pastir naroda božjeg Izraela-Mt. 2,6
Vrhovni pastir- 1 Pet.5. 4
Vođa- Mt.2,6
Silan prorok riječju i djelom- Lk. 2,2
Kralj Židovski-Mt 2,2
Kralj vjekova-1, Tim.1,17
Posrednik između Boga i ljudi-1. Tim.2,5
Posrednik novoga saveza- Heb. 4,14
Veliki svećenik sličan Melkisedeku- Heb.5,10
Učitelj – Iv. 3,2
Glava crkve- Ef. 5, 23
Zaručnik- Mt .25,1
.Kruh života-Iv,6,35 , 48
Trs- Iv. 15,5 Vrata -Iv. 10 ,7
Vrata ovcama- Iv10, 7
Sunce pravde- Mat. 3, 20
Put istina i život- Iv. 11, 20
Svijetlo svijeta -Iv 8, 12
Izdanak Jahvin- Iz 4,2
Začetak života- Dj.3, 15
Začetnik i završitelj vjere –Heb. 12, 2
Vjerni svjedok- otk.1, 5
Prvorođenac od mrtvih- otk1, 5
Vladar zemaljskih kraljeva- otk.1,5
Baštinik svega- Heb1,
Vođa našeg spasenja-Heb2, 10
Sjajna zvijezda Danica-otk22, 16
Cvijet Šaronski- pj. 2,1
Ljiljan u dolu- pj. 2,1
Kamen spoticanja- Iz.8, 14
Stijena posrtanja- Iz. 8, 14
Kamen zaglavni- Ps. 118, 22
Novi Adam- 1Kor. 15, 45
Zagovornik- 1 Iv.2,1
Pravednik- 1Iv. 2,1
Blaženi i jedini vrhovnik- 1 Tim. 6, 5
Utjeha Izraelova- Lk. 2, 25
Preteča- Heb. 6,20
Čovjek boli- Iz. 53, 3
Naše pashalno janje- 1Kor. 5, 7
Duhovna stijena- 1. Kor. 10 , 4
!








IMENA DUHA SVETOGA U STAROM I NOVOM ZAVJETU




DUH SVETI-Lk. 11,13 PARAKLETOS-grč.
DUHBOŽJI- Post. 1,2 - Branitelj, pomoćnik, tješitelj , zastupnik,
DUH JAHVIN- Suci. 3,10 6.34 - jačatelj, savjetnik, onaj koji stoji uz tebe


DUH ISUSA KRISTA-Flp. 1,19 -Iv.!4,16,26 15,26 16, 7


DUH BOGA ŽIVOGA- 2Kor 3,3
DUH ISTINE-Iv14,17 16, 13
DUH MILOSTI- Heb.10,29
DUH SLAVE-Pet.4,14
DUH DOBRI- Neh 9. 20
DUH SVETI OBEĆANI- Ef. 1, 13


NAZIVI DUHA SVETOGA




Duh života- Rim 8,2
Duhposinjenja- Rim 8,15
Duh vjere-2 Kor 4,13
vječni Duh-Heb 9,14
Duh mudrosti iotkrivenja-Ef 1, 17
Duh mudrosti- Pnz.34, 9
Duh mudrosti iumnosti(Razumjevanja)-11,2


Duh znanja i straha Gospodnjeg-Iz 11,2
Duh milosni i molitveni- Zah. 12,10
Duh spremni- Ps 51,14
Duh savjeta ijakosti-Iz 11, 2




Izvanredan Duh (odličan Duh) – Dan. 5,12 6,4
Duh blagosti- Gal. 6, 1
Proročki Duh- otk. 19, 10
Duh spasenja –Iz. 26, 18
Ulje radosti- Heb . 1, 9

I kao sto vidis sarlatanu jedan nigde u bibliji ne pise Jehova Jahve da ali ne i Jehova n eces ga naci ni u najstarijem monuskriptima,spisama.

I ti ce nam kazes da mi neznamo kako nam se Gospod zove!



(isaija 40:3)Biblioja "Novi Svet" JS-ka cak i ona ne laze o dolasku Jahve na zemlju!?


3 Слушајте! Неко виче у пустињи: „Рашчистите пут Јехови! Поравнајте кроз пусту земљу стазу нашем Богу! 4 Нека се подигне свака долина, нека се спусти свака гора и свако брдо! Брежуљкаст крај нека постане раван, нераван крај нека се претвори у равницу! 5 Тада ће се открити слава Јеховина и сви ће је људи видети, јер су то речи из Јеховиних уста.“


(matvej 3:3)
3 То је онај о коме говори пророк Исаија кад каже: „Слушајте! Неко виче у пустињи: ’Припремите пут Јехови! Поравнајте му стазе!‘“


A evo sta pise u ostalim biblijama :


(isaija 40:3)
3 Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem.


(matvej 3:3)
3 Jer je to onaj za koga je govorio prorok Isaija gde kaže: Glas onog što viče u pustinji: Pripravite put Gospodu, i poravnite staze Njegove.


( isaija 40:3)kumranski pr.
3 Слушајте! Неко виче у пустињи: ‘Раш чис -
ти те пут Господу! Порав најте кроз пусту зем -
ИСАИЈА 37,37 - 40,3 322
љу стазу нашем Богу!






(matvej 3:1-3)Kumranski PR.


3 У те дане дође Јован Крститељ,* тумач
Све тог писма, у Јудејску пустињу, 2 и рече:
„Вратите се вери, јер царство небеско само
што није дошло.” 3 Да се испуне речи про -
ро ка Исаије: „Глас се чу у пустињи који ка -
же: ‘Окрените се Господу. Раскрчите у пус -
ти њи стазу Богу нашем’.”*
Mal. 3:1, Mt. 3:3, Mk. 1:3, Lk. 1:76, Lk. 3:4, Lk. 7:27, Jn. 1:23









A mi svi znamo ko je nama dosao, za koga koga i kome je cistio stazu! nas krstitelj jovan, nasemu gospodu, i Bogu Isusu Hristu (JHVH)





I jovan je taj koji donosi vest o isusu hristu, TJ JHVH TAJ isti koji bese kod avraama u poseti, da, da, dragi moji citajte (1 mojsija ) celu glavu pa cete videti.(jovan 1:6-14,15,23,27)


6 Posla Bog čoveka po imenu Jovana.


Mal. 3:1
7 Ovaj dođe za svedočanstvo da svedoči za Videlo da svi veruju kroza nj.
14 I reč postade telo i useli se u nas puno blagodati i istine; i videsmo slavu Njegovu, slavu, kao Jedinorodnoga od Oca.
Isa. 40:5, Mt. 1:20, Mt. 17:2, Jn. 2:11, Rim. 1:3, Kol. 2:3, 1 Tim. 3:16, Jev. 2:14
15 Jovan svedoči za Njega i viče govoreći: Ovaj beše za koga rekoh: Koji za mnom ide preda mnom postade, jer pre mene beše.


23 Reče: Ja sam glas onog što viče u pustinji: Poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.


27 On je Onaj što će doći za mnom, koji beše preda mnom; kome ja nisam dostojan odrešiti remen na obući Njegovoj.

3 I svi jedno jelo duhovno jedoše;


4 I svi jedno piće duhovno piše; jer pijahu od duhovne stene koja iđaše za njima: a stena beše Hristos.


samo antihrist ovo ne priznaje."Уздајте се у Господа до вијека јер је Господ Господ вјечна стијена" (Исаија 26,4)


(kolosanima 1:14-19)14 U kome imamo izbavljenje krvlju Njegovom i oproštenje greha; 15 Koji je obličje Boga što se ne vidi, koji je rođen pre svake tvari.


16 Jer kroz Njega bi sazdano sve što je na nebu i što je na zemlji, što se vidi i što se ne vidi, bili prestoli ili gospodstva ili poglavarstva, ili vlasti: sve se kroza Nj i za Nj sazda.


17 I On je pre svega, i sve je u Njemu.


18 I On je glava telu crkve, koji je početak i prvorođeni iz mrtvih, da bude On u svemu prvi;


19 Jer bi volja Očeva da se u Nj useli sva punina


(kolosanima 2:5-10)(5 Jer ako telom i nisam kod vas, ali sam duhom s vama, radujući se i videći vaš red i tvrđu vaše vere u Hrista.
6 Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
7 Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
8 Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.(A ti si Spedy prevarant jos gori od JS-ka,adventista jer si spojio dve dogme u jednu Subotarstvo i kulu strazare)
9 Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno.


10 I da budete ispunjeni u Njemu koji je glava svakom poglavarstvu i vlasti;




A ovo ti je isto fakt!!!!


(1KORINCANIMA 12:4-6)
4 Различити су дарови, али је исти Дух. 5
И различите су службе, али је исти Господ. 6
И различита су деловања, али је исти Бог ко -
ји на различите начине делује у свима. 7 А
Дух се испољава у свакоме за корисну сврху.







Pa ako i ovo nerazumes forum neka nas rasudi.

Pozdrav.

P.S

Nisi ti dorasto nama po bibliji sinko!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@faky
izgleda mi da si ti sada preslikani laodikeja
jer i on to isto tvrdi
a zna da nije u pravu

prije negoli Abraham posta, JA JESAM, Evanđelje Ivan 8:58
sve ti je jasno, nema tu nikakve filozofije
osim na tvoju propast
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
@faky
izgleda mi da si ti sada preslikani laodikeja
jer i on to isto tvrdi
a zna da nije u pravu

prije negoli Abraham posta, JA JESAM, Evanđelje Ivan 8:58
sve ti je jasno, nema tu nikakve filozofije
osim na tvoju propast

Koliko vidim ako neko i propada onda si to ti Brate!jer posle toliko argumenata u fakyjevom postu,sve sto mozes reci poceo si da licis na laodikeju!Faki nije subotar dok ti jesi pa iz toga mogu zakljuciti da ti vise licis na Laodikeju nego on.

Na onoliko citata ti postavljas samo jedan stih iz:
JA JESAM, Evanđelje Ivan 8:58!gde Isus upravo govori za sebe da on Jeste!Isus je videlo ljudima!


Slabi su ti argumenti da bi ti vodio debatu s Faky ili samnom,Sardy,Adrijanom Poelbusterom,Tripom i drugima!

sta je videlo ljudima? evo odgovora: (Jovan 1:4-12)

εν αυτω ζωη ην και η ζωη ην το φως των ανθρωπων -У њој бјеше живот, и живот бјеше видјело људима.
και το φως εν τη σκοτια φαινει και η σκοτια αυτο ου κατελαβεν -И видјело се свијетли у тами, и тама га не обузе

εγενετο ανθρωπος απεσταλμενος παρα θεου ονομα αυτω ιωαννης - Посла Бог човјека по имену Јована
ουτος ηλθεν εις μαρτυριαν ινα μαρτυρηση περι του φωτος ινα παντες πιστευσωσιν δι αυτου -Овај дође за свједочанство да свједочи за видјело да сви вјерују кроза њ

ουκ ην εκεινος το φως αλλ ινα μαρτυρηση περι του φωτος -Он не бјеше видјело, него да свједочи за видјелo

ην το φως το αληθινον ο φωτιζει παντα ανθρωπον ερχομενον εις τον κοσμον -Бјеше видјело истинито које обасјава свакога човјека који долази на свијет
( Obratite paznju na ovaj stih !!!!εν τω κοσμω ην και ο κοσμος δι αυτου εγενετο και ο κοσμος αυτον ουκ εγνω -На свијету бјеше, и свијет кроза њ поста, и свијет га не позна.) Koga to svet nepozna a takodje i ti.

(Na ovaj stih takodje orati paznju !!!εις τα ιδια ηλθεν και οι ιδιοι αυτον ου παρελαβον -К својима дође, и своји га не примише.
(na ovaj takodje!!! οσοι δε ελαβον αυτον εδωκεν αυτοις εξουσιαν τεκνα θεου γενεσθαι τοις πιστευουσιν εις το ονομα αυτου-А који га примише даде им власт да буду синови Божији, који вјерују у име његово(u cije Ime?)pa naravno Hristovo.

A dalje ako te interesuje sta je to videlo?citaj dalje Jovana
(1 korcanima 8:6) αλλ ημιν εις θεος ο πατηρ εξ ου τα παντα και ημεις εις αυτον και εις κυριος ιησους χριστος δι ου τα παντα και ημεις δι αυτου -Али ми имамо само једнога Бога оца, од којега је све, и ми у њему, и једнога Господа Исуса Христа, кроз којега је све, и ми кроза њ
(psalam 33:6)

οι δε πολιται αυτου εμισουν αυτον και απεστειλαν πρεσβειαν οπισω αυτου λεγοντες ου θελομεν τουτον βασιλευσαι εφ ημας -И грађани његови мржаху на њега, и послаше за њим посланике говорећи: нећемо да он царује над нама. A JS-ci su jedni od tih gradjana jer ga nepriznate za Boga koji je po Ocevoj volji

(A ovaj stih ako si pametan dobro prouci i pokusaj da ga razumes!!! (Jovan 3:19)
(αυτη δε εστιν η κρισις οτι το φως εληλυθεν εις τον κοσμον και ηγαπησαν οι ανθρωποι μαλλον το σκοτος η το φως ην γαρ πονηρα αυτων τα εργα -А суд је овај што видјело дође на свијет, и људима омиље већма тама неголи видјело; јер њихова дјела бијаху зла.
Toliko od mene ovaj put,nadam se da smo ti ja i Faky da shvatis sta je videlo Jevandjelja!!

evo stavim Jovana 8:58,59 u orginalu:

58

ειπεν αυτοις ο ιησους αμην αμην λεγω υμιν πριν αβρααμ γενεσθαι εγω ειμι


А Исус им рече: заиста, заиста вам кажем: ја сам прије него се Авраам родио. (Jasno je da Isus tvrdi da je on JHVH)


59

ηραν ουν λιθους ινα βαλωσιν επ αυτον ιησους δε εκρυβη και εξηλθεν εκ του ιερου διελθων δια μεσου αυτων και παρηγεν ουτως

Тада узеше камење да баце на њ; а Исус се сакри, и изиђе из цркве прошавши између њих и отиде тако. (A ti brate Spedy takodje bacas kamenje na Isusa! zato i nisi postavio 59 stih s razlogom)

Ovo su stihovi koji potvrdju stihove koje je faki prilozio o bozjim imenima:




OTAC I SIN VECNI BOG - uporedni tekstovi:

- Bog prvi i poslednji - Knjiga proroka Isaije 44. 6 / 41. 1 - 4
- Isus (Alfa i Omega ) prvi i poslednji - Otkrivenje Jovanovo 1. 7 - 8 / 11. 16 - 17 / 21. 5 - 7 / 22. 12 - 13
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bog car nad carevima i gospodar nad gospodarima, vecni Bog koga niko nije video i koji prebiva u
svetlosti kopjoj se ne moze pristupiti - 1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16
- Isus car nad carevima i gospodar nad gospodarima - Otkrivenje 19. 14 - 16 / 17. 14
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Pogledace na mene Boga koga su proboli - Knjiga proroka Zaharije 12. 9 - 10
- Isus je proboden - Jevandjelje po Jovanu 19. 31 - 37 /
- Isusov drugi dolazak, ugledace ga koji su ga proboli - Otkrivenje Jovanovo 1. 7
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Isusu predano kraljevstvo i njegova vlast vecna, on je poceo da vlada kao kralj - knjiga proroka Danila 7.
13 - 14
- Bogje poceo da vlada kao kralj - Otkrivenje 11. 17 / 19. 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bog pastir - knjiga proroka Isaije 40. 9 - 11
- Isus pastir dobri - Jevandjelje po Jovanu 10. 11 - 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Stena bese Bog - 5 knjiga Mojsijeva 32. 1 - 5
- Bog stena vecna - knjiga proroka Isaije 26. 4
- Stena bese Hristos - 1 Korincanima poslanica 10. 1 - 4
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bog ce macem kazniti svako telo - knjiga proroka Isaije 66. 13 - 18
- Isus ce kazniti Macem - Otkrivenje Jovanovo 11. 19 - 16
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Boga slavite u srcima svojim - knjiga proroka Isaije 8. 12 - 13
- Isusa Gospoda slavite u srcima svojim - 1 poslanica Petrova 3. 15
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Obasjavace ih Bog - Otkrivenje Jovanovo 21. 22 - 23 / 22. 5
- Obasjace te Isus - Efescima poslanica 5. 14
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Odmah ce u svoj Hram doci Bog - knjiga proroka Malahije 3. 1
- Isus dolazi u Hram - Jevandjelje po Luki 4. 16 / Jevandjelje po Mateju 21 poglavlje
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bog dunu Duh u nos Adama - 1 knjiga Mojsijeva 2. 7
- Isus dunu Sveti Duh na apostole - Jevandjelje po jovanu 20. 22
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bozji svedoci - knjiga proroka Isaije 43. 10 - 13
- Isusovi svedoci, on je Bog - Dela apostolska 1. 8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Isus dolazi kao Bog - Titu poslanica 2.13
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Isus vecni Bog - Psalam 102. 20 - 29 / Jevrejima poslanica 1. 8 - 12
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Gledacemo lice Bozje i njegovo ime bice na celima spasenih - Otkrivenje 22. 3 - 4
- Gledacemo lice Isusovo - Jevandjelje po Jovanu 16. 16 - 22 / 1 poslanica Jovanova 3. 2
- Boga niko nikad nije video, sto znaci da ce spaseni gledati lice Isusovo - 1 poslanica Jovanova 1. 18 /
1 poslanica Timotiju 6. 14 - 16

----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Isus Bog - Jevandjelje po Jovanu 20. 26 - 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Isus Bog otac - Jevandjelje po Jovanu 14. 8 - 14 (Isaija 9:6)
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Molitve upucene Isusu jer je on Bog - Dela apostola 22. 16 - 19 / 7. 59. 60 / 1 poslanica Korincanima 1. 2
----------------------------------------------------------------------------------------------------

- Bozji Duh je Hristov Duh, on je Bog - Rimljanima poslanica 8. 9 - 10
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
E moj bratko gero!sta se mucite s tim antihristom?ako je jehic on nikad nece priznati Hrista kao jedinstveno ime kroz koje ce se spasiti,a tome uci i druge.
On je vec puko a da toga nije ni svestan.

ovo govorite subotarima.

(kolosan 16:23)


16 Da vas dakle niko ne osuđuje za jelo ili za piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote;
Mk. 2:27, Rim. 14:3, Rim. 14:5, Gal. 4:10


17 Koje je sve bilo sen od onog što htede da dođe, i telo je Hristovo.
Jev. 8:5


18 Niko da vas ne vara po svojoj volji izabranom poniznošću i službom anđela, istražujući i šta ne vide, i uzalud nadimajući se umom tela svog,


19 A ne držeći se glave, iz koje je sve telo s pomoću zglavaka i sveza sastavljeno, i raste za rast Božji.


20 Ako dakle umreste s Hristom stihijama sveta, zašto se kao živeći u svetu prepirete:


21 Ne dohvati se, ne okusi, ne opipaj; koje je sve na pogibao onome koji čini,


22 Po zapovestima i naukama ljudskim?


23 Koje je samo po reči premudrost samovoljno izbrane službe i poniznosti i nešteđenja tela, ne za čast kakvu, za punjenje tela.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


(Matv 2:28)


28 Dakle je Gospodar Sin čovečji i od subote.

A oni sve kontra cine da bi vas uveli u pogibiju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
@gerakules
dobro vam reče naš kolega mrsavkić
"mnogi od vas imaju debele dioptrije pa nevide jasnu sliku"
meni je JEHOVA i dalje Jedan Jedini Bog i nema drugoga

Otkrivenje 4:11
”Dostojan si, Jehova, Bože naš,
primiti slavu i čast i moć, jer
si ti sve stvorio i tvojom voljom sve postoji
i stvoreno je.“

Otkrivrenje 15:3
”Velika su i čudesna djela tvoja, Jehova Bože, Svemogući!
Pravedni su i pouzdani putevi tvoji, Kralju vječnosti!“

Psalam 83:19
nek znaju: ti si komu je ime Jehova,
jedini Višnji nada svom zemljom
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Spedi u Otkrivenju pise:
11

αξιος ει ο κυριος και ο θεος ημων ο αγιος λαβειν την δοξαν και την τιμην και την δυναμιν οτι συ εκτισας »τα¼ παντα και δια το θελημα σου εισι και εκτισθησαν


Достојан си, Господе, да примиш славу и част и силу; јер си ти саздао све, и по вољи твојој јест и створено је.

Ni trunke od imena Jehova!!!

A u ovom stihu Okrivenja 4:8 stoji jasno o kom se rtadi a radi se o Isusu:


8

και »τα¼ τεσσαρα ζωα εν καθ εν εχον ανα πτερυγας εξ κυκλοθεν και εσωθεν γεμουσιν οφθαλμων και αναπαυσιν ουκ εχουσιν ημερας και νυκτος λεγοντες αγιος αγιος αγιος κυριος ο θεος ο παντοκρατωρ ο ην και ο ων και ο ερχομενος

И свака од четири животиње имаше по шест крила наоколо, и унутра пуна очију, и мира не имају дан и ноћ говорећи: свет, свет, свет Господ Бог сведржитељ, који бјеше, и који јест, и који ће доћи.(Lepo pise Koji bese,koji jest i koji ce doci Isus)





A da bi se potvrdio stih 4:11 dovoljno je da ukapiras stih Jovan1:3, 1 Mojsija 1:1,2.

3

παντα δι αυτου εγενετο και χωρις αυτου εγενετο ουδε εν ο γεγονεν


Све је кроз њу постало, и без ње ништа није постало што је постало. (Rec Bozja koja je u stvari Isus)

I na kraju ovi stihovi koje je postavio Faki da ti dokazem da je bog jedan,Duh koji se javlja kako hoce a javio se u tri oblika (Oca Sina,Sv Duha.Amin)


(1KORINCANIMA 12:4-6)
4 Различити су дарови, али је исти Дух. 5(Isti duh)
И различите су службе, али је исти Господ. 6(Ali je jedan Gospod Bog)
И различита су деловања, али је исти Бог ко -
ји на различите начине делује у свима. 7 А(Razlicita su njegova delovanja-pojava koji na razlicite nacine deluje za spas coveka)
Дух се испољава у свакоме за корисну сврху.

Mislim da ces tesko ovo da shvatis!

Otkr 15:3:
3

και αδουσι την ωδην μωυσεως του δουλου του θεου και την ωδην του αρνιου λεγοντες μεγαλα και θαυμαστα τα εργα σου κυριε ο θεος ο παντοκρατωρ δικαιαι και αληθιναι αι οδοι σου ο βασιλευς των εθνων


И пјеваху пјесму Мојсија слуге Божијега, и пјесму јагњетову, говорећи: велика су и дивна дјела твоја, Господе Боже сведржитељу, праведни су и истинити путови твоји, царе светијех. i u ovom stihu se nigde ne pominje Jehova a Jagnje.


Psalam 83:19
nek znaju: ti si komu je ime Jehova,
jedini Višnji nada svom zemljom

u originalnom prevodu s Jevrejskog pise Jahve-Jeh-veh no nikako JEHOVA!


parallel3.gif
Psalam 83:18!u orginalu nema devetnesti stih,otkud on kod tebe?


[TABLE]
[TR]
[TD][TABLE="class: maintext"]
[TR]
[TD="class: top, width: 15%"]Strong's[/TD]
[TD="class: top, width: 20%"]Transliteration[/TD]
[TD="class: top, width: 20%"]Hebrew[/TD]
[TD="class: top, width: 25%"]English[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3045 [e][/TD]
[TD="class: translit"]wə·yê·ḏə·‘ū,[/TD]
[TD="class: hebrew2"]וְֽיֵדְע֗וּ[/TD]
[TD="class: eng"]may know[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3588 [e][/TD]
[TD="class: translit"]kî-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]כִּֽי־[/TD]
[TD="class: eng"]for[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]859 [e][/TD]
[TD="class: translit"]’at·tāh[/TD]
[TD="class: hebrew2"]אַתָּ֬ה[/TD]
[TD="class: eng"]whose
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]8034 [e][/TD]
[TD="class: translit"]šim·ḵā[/TD]
[TD="class: hebrew2"]שִׁמְךָ֣[/TD]
[TD="class: eng"]name
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3068 [e][/TD]
[TD="class: translit"]Yah·weh
[/TD]
[TD="class: hebrew2"]יְהוָ֣ה
[/TD]
[TD="class: eng"]is the LORD( Sto se i prevodi kao Jahve Gospod,Kirios,teos,Logos)
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]905 [e][/TD]
[TD="class: translit"]lə·ḇad·de·ḵā;[/TD]
[TD="class: hebrew2"]לְבַדֶּ֑ךָ[/TD]
[TD="class: eng"]you alone
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]5945 [e][/TD]
[TD="class: translit"]‘el·yō·wn,[/TD]
[TD="class: hebrew2"]עֶ֝לְי֗וֹן[/TD]
[TD="class: eng"]are the Most[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]5921 [e][/TD]
[TD="class: translit"]‘al-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]עַל־[/TD]
[TD="class: eng"]over[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]3605 [e][/TD]
[TD="class: translit"]kāl-[/TD]
[TD="class: hebrew2"]כָּל־[/TD]
[TD="class: eng"]all[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]776 [e]
[/TD]
[TD="class: translit"]hā·’ā·reṣ.[/TD]
[TD="class: hebrew2"]הָאָֽרֶץ׃[/TD]
[TD="class: eng"]the earth




[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
18Nek' znaju: ti si komu je ime Jahve, jedini Višnji nada svom zemljom.





[h=3]Jehova izbačen iz Biblije[/h]
Kula stražara tvrdi kako je napravljena svetska zavera da se izbaci Jehovino ime iz Biblije.
O tome da Jehova nije יהוה‎ ću posebno pisati.
Sada bih hteo da postavim jednu sliku iz Kingdom Interlinear Transaltion kao najbolji dokaz umetanja Jehove u Bibliju odnosno Novi zavet.
Za one kojima do sada nije bilo poznato,Jehovini svedoci tvrde kako je Jehova izbačen iz Novog Zaveta i kako su ga oni vratili.
Pogledajmo kako izgleda to "vraćanje".
Rimljanima 10.9-13

[SUP]9[/SUP] Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. [SUP]10[/SUP] Jer srcem se veruje za pravednost, a ustima se ispoveda na spasenje. [SUP]11[/SUP] Pismo, naime, kaže: »Svako, ko veruje u njega, neće se postideti«. [SUP]12[/SUP] Jer nema razlike između Judejina i Grka; jedan isti Gospod je nad svima, bogat za sve koji ga prizivaju, [SUP]13[/SUP] jer: »Svako, ko prizove ime Gospodnje, biće spasen«.

I na starogrčkom:
9.ὅτι ἐὰν ὁμολογήσῃς τὸ ῥῆμα ἐν τῷ στόματι σου ὅτι κύριος Ἰησοῦς καὶ πιστεύσῃς ἐν τῇ καρδίᾳ σου ὅτι ὁ θεὸς αὐτὸν ἤγειρεν ἐκ νεκρῶν, σωθήσῃ·
10. καρδίᾳ γὰρ πιστεύεται εἰς δικαιοσύνην, στόματι δὲ ὁμολογεῖται εἰς σωτηρίαν.
11. λέγει γὰρ ἡ γραφή· πᾶς ὁ πιστεύων ἐπ’ αὐτῷ οὐ καταισχυνθήσεται.
12. οὐ γάρ ἐστιν διαστολὴ Ἱ̓Ἰουδαίου τε καὶ Ἕλληνος, ὁ γὰρ αὐτὸς κύριος πάντων, πλουτῶν εἰς πάντας τοὺς ἐπικαλουμένους αὐτόν·
13. πᾶς γὰρ ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα κυρίου σωθήσεται.

Da ne bi bilo zabune ili prebacivanja ,kopirao sam isti tekst koji se nalazi u KIT-u naime Westcott / Hort.Tako da ne može neko da mi prebaci kako to u mom tekstu piše a u nekim "starijim" manuskriptima ne stoji tako.Proverite sve izvorne tekstove!

A evo i kako piše u prevodu Novi svet,odnosno na slici je na engleskom u spoljnoj koloni prevod New World:
9 Јер ако својим устима обзнањујеш ту „реч“ — да је Исус Господ — и ако у свом срцу исказујеш веру да га је Бог подигао из мртвих, бићеш спасен. 10 Јер се срцем исказује вера и тако се постиже праведност, а устима се обзнањује вера и тако се постиже спасење. 11 Јер Писмо каже: „Нико ко верује у њега неће се разочарати.“ 12 Наиме, нема разлике између Јудејца и Грка, јер је над свима исти Господ, који обилно даје од свог богатства свима који га призивају. 13 Јер „свако ко призове Јеховино име биће спасен“.

Pozivam svakog ko ovo pročita neka proveri i dobro razmisli da li je Jehova izbačen ili ubačen u Bibliju.
Kako Kula stražara prevodi κύριος ?
Zašto je prevela :"svako ko prizove Jehovino ime biće spašen" kada u tekstu Apostol Pavle govori o Isusu i što se iz izvornog teksta vidi u oba slučaja ga isto oslovljava?

I još da dodam ,pogledajte dobro u hebrejska izdanja Starog Zaveta i videćete da na hebrejskom nije izbačeno יהוה nego Kula stražara pokušava kod ljudi da stvori sliku kako postoji opšta zavera.To može da prođe kod svih onih koji se ne udube u ovu temu.Zato vas molim da se bolje inforimišete pre nego što poverujete Kuli stražari.

I još kao prilog jedno izanje Kule stražare,brošure:Božansko ime koje će večno postojati
Obratite pažnju na markirane delove.
"...No, odijeljeno od toga, ni jedan stari grčki manuskript koji do danas posjedujemo, od knjige Mateja pa do Otkrivenja, ne sadrži Božje ime u cijelosti. "
Samo prevod Novi svet i to samo tako da se poništi Isusova božanska priroda.
I u mnogim primerima (ne samo ovom)je izmena uvek činjena na štetu Isusa .
Razmislite dobro i tome kakvi su to "hrišćani"koji tako izvrću Sveto Pismo i koju svrhu imaju te izmene.

Izvor poelbuster.




Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top