Šabat-šalom

Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
"Mala" (oprosti na izrazu, ja to tebi tepam), dođi za vikend, a još bolje ako povedeš nekoga, dečka, prijateljicu, muža, itd., (šta me briga koga) jer što nas je više to nam je bolje, pa da probate pršuta, kozjeg sira maslinovog ulja (vlastitog, domaćeg), pa možda gradele (zavisi kako naletiš) ili hobotnica ili teleća koljenica ili jaretina ili ko zna šta - ispod peke, i još ko zna čega, a tek vina. Od svilanca (zimska berba), sivog pinota, preko kutjevačke graševine sve do primoštenskog babića. Imam čak i pelješkog dingaća, i hercegovačke kujunđuše. Pivo crno Lefe. Sokove i vodu si donesite sami.
Dođi i biti će ti ko i nama!
(za vegeterijance i vegane imam veeeliko dvorište, taman bi ga trebalo pokositi, pa ako `oće i oni da dođu)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Auu, pa tko bi ovome mogao odoljeti? :dtyste:
Stolovi puni Božjih darova
i plodova ljudskog rada, ko na Uskrs!
Kako si sve lijepo nabrojao i posložio, ikebana...prava ikebana, što bi reko Balašević.:D
Teško bih se odlučila što bih izabrala od ponuđene hrane, ali nekako slutim da bi mi zajedništvo najbolje palo, uz Babića...

"Gdje je ljubav i prijateljstvo, ondje je i Bog".

Vidiš koliko je tumačenja Evanđelja i što nam "proriču" katastrofili, kako ti kažeš...a znaš kako je Dostojevski opisao Isusa na svadbi u Kani Galilejskoj?
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
E, ovo sada nećeš verovati. Evo ima nešto što čak ni ja ne znam:what: . Ne znam kako je dostojevski pisao o Isusu.
Babić je domaći, od mog kuma iz Primoštena Burnog (selo nekoliko kilometara u unutrašnjosti, iznad Primoštena za kojeg ti znaš. Baš tamo gdje su oni vinogradi "u kamenu" zaštićeni kao kulturna baština, čak i od unesco-a) Moš` ga piti čistog (što ne preporučam) ili sa običnom vodom kao bevandu. Coca colu mi neš` sipat u njega. A ako te babić "prevari" (a `oće to) - nemaš brige, to je, ionako, sve prvenstveno radi druženja, a ja sebi društvo biram - što znači: (citiram tebe) "Gdje je ljubav i prijateljstvo, ondje je i Bog".
"Vino i gitare ..." (Gabi Novak)
Koga kod mene vino "prevari" bude mu ponuđeno prenoćište ili prevoz do odredišta po sopspstvenoj želji.
Znam da ćeš se razočarati, ali kod mene te nitko neće "iskoristiti".
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
"Mala" (oprosti na izrazu, ja to tebi tepam), dođi za vikend, a još bolje ako povedeš nekoga, dečka, prijateljicu, muža, itd., (šta me briga koga) jer što nas je više to nam je bolje, pa da probate pršuta, kozjeg sira maslinovog ulja (vlastitog, domaćeg), pa možda gradele (zavisi kako naletiš) ili hobotnica ili teleća koljenica ili jaretina ili ko zna šta - ispod peke, i još ko zna čega, a tek vina. Od svilanca (zimska berba), sivog pinota, preko kutjevačke graševine sve do primoštenskog babića. Imam čak i pelješkog dingaća, i hercegovačke kujunđuše. Pivo crno Lefe. Sokove i vodu si donesite sami.
Dođi i biti će ti ko i nama!
(za vegeterijance i vegane imam veeeliko dvorište, taman bi ga trebalo pokositi, pa ako `oće i oni da dođu)

A jel mogu i ja da dodjem?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
E, ovo sada nećeš verovati. Evo ima nešto što čak ni ja ne znam:what: . Ne znam kako je dostojevski pisao o Isusu.
Babić je domaći, od mog kuma iz Primoštena Burnog (selo nekoliko kilometara u unutrašnjosti, iznad Primoštena za kojeg ti znaš. Baš tamo gdje su oni vinogradi "u kamenu" zaštićeni kao kulturna baština, čak i od unesco-a) Moš` ga piti čistog (što ne preporučam) ili sa običnom vodom kao bevandu. Coca colu mi neš` sipat u njega. A ako te babić "prevari" (a `oće to) - nemaš brige, to je, ionako, sve prvenstveno radi druženja, a ja sebi društvo biram - što znači: (citiram tebe) "Gdje je ljubav i prijateljstvo, ondje je i Bog".
"Vino i gitare ..." (Gabi Novak)
Koga kod mene vino "prevari" bude mu ponuđeno prenoćište ili prevoz do odredišta po sopspstvenoj želji.
Znam da ćeš se razočarati, ali kod mene te nitko neće "iskoristiti".


Zafrkant jedan!:acute:

Čini mi se da sam ti već jednom napisala (kad si se pojavio na forumu) kako osjećam da te je Bog poslao da doneseš dašak vedrine i dobrog raspoloženja na forum. Jer, ja mislim da je Bog uvijek radostan i da bi i kršćani trebali biti takvi.Svatko prema svojim sposobostima i darovima. Imati zdravi smisao za humor i biti duhovit, to je dar i nema ga svatko. Rječi: duhovitost, nadahnutost, duhovnost..? Zar im Duh/duh ne daje isti korijen?

Dostijevski je lijepo pisao o Isusu. Šteta to ga više ne čitam, nesretni internet nas je udaljio od knjiga. Jurivaka zna više o Dostojevskom, pitaj njega...Ali, reći ću ti ono što mi je ostalo u sjećanju od opisa Isusovog prvog čuda u Kani Galilejskoj.
Osnovno pitanje: zašto je Isus pretvorio vodu u vino? Zar nije imao pametnijeg posla nego da sudjeluje na jednoj seoskoj svadbi i umnaža vino za siromahe?
Bog je tamo gdje je ljubav, gdje se ljudi vole - kao mladenci, pa nije prezreo ljudske radosti, naprotiv: pretvorio je vodu u vino da ne prestane njihova radost, a vino je simbol vina ljubavi kojeg ćemo piti u Kraljevstvu nebeskom gdje je vječna radost.

Ali, tamane, što radimo na ovoj temi?

Ovo je ozbiljna tema, a mi ne držimo subotu....a i nećemo.
:) Onaj tko otkrije u svom srcu Boga kao Boga ljubavi i Čovjekoljupca, neće moći prihvatiti Boga, strašnog suca koji će nas kazniti paklom zbog subote.
Ma, šabat-šalom zvuči ko neslana šala.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kako netko može biti sa Bogom ako ne poštuje Božji Zakon i ne drži subotu?
odgovor je samo jedan - nikako

nečete biti kažnjeni samo zato što ne svetkujete subotu
nego radi toga jer niste izgradili čvrst Kristov karakter a to se može samo i jedino poštivanjem Božjeg Zakon svih 10.zapovijedi

šta čitaš u Bibliji u Evanđelju - Matej 19:17
"Ako hoćeš ući u život vrši zapovijedi."

jasno i glasno piše u Bibliji da ništa nečisto neče proći kroz vrata u Nebesko kraljevstvo
dakle ni misli ni riječi ni djela ni pobude srca

zamisli da bude spašen griješnik koji radi subotom ili recimo koji se klanja idolu

opet zlo, opet pobuna, opet nesklad

također jasno i glasno piše u Svetom Pismu
Što vi snujete protiv JEHOVE? On uništava do kraja; nevolja se neće dva puta podići.
Nahum 1:9
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zafrkant jedan!:acute:

Čini mi se da sam ti već jednom napisala (kad si se pojavio na forumu) kako osjećam da te je Bog poslao da doneseš dašak vedrine i dobrog raspoloženja na forum. Jer, ja mislim da je Bog uvijek radostan i da bi i kršćani trebali biti takvi.Svatko prema svojim sposobostima i darovima. Imati zdravi smisao za humor i biti duhovit, to je dar i nema ga svatko. Rječi: duhovitost, nadahnutost, duhovnost..? Zar im Duh/duh ne daje isti korijen?

Dostijevski je lijepo pisao o Isusu. Šteta to ga više ne čitam, nesretni internet nas je udaljio od knjiga. Jurivaka zna više o Dostojevskom, pitaj njega...Ali, reći ću ti ono što mi je ostalo u sjećanju od opisa Isusovog prvog čuda u Kani Galilejskoj.
Osnovno pitanje: zašto je Isus pretvorio vodu u vino? Zar nije imao pametnijeg posla nego da sudjeluje na jednoj seoskoj svadbi i umnaža vino za siromahe?
Bog je tamo gdje je ljubav, gdje se ljudi vole - kao mladenci, pa nije prezreo ljudske radosti, naprotiv: pretvorio je vodu u vino da ne prestane njihova radost, a vino je simbol vina ljubavi kojeg ćemo piti u Kraljevstvu nebeskom gdje je vječna radost.

Ali, tamane, što radimo na ovoj temi?

Ovo je ozbiljna tema, a mi ne držimo subotu....a i nećemo.
:) Onaj tko otkrije u svom srcu Boga kao Boga ljubavi i Čovjekoljupca, neće moći prihvatiti Boga, strašnog suca koji će nas kazniti paklom zbog subote.
Ma, šabat-šalom zvuči ko neslana šala.

Uvek mozes citati knjigu dostojevskog ako napises Google .ru,moja zena je ruskinja i sve sto te interesuje o ruskim piscima,knjigama samo se obrati i ja cu ti ukazati gde da ih nadjes.A ako znas ruski pa ti si onda na konju.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zafrkant jedan!:acute:

Čini mi se da sam ti već jednom napisala (kad si se pojavio na forumu) kako osjećam da te je Bog poslao da doneseš dašak vedrine i dobrog raspoloženja na forum. Jer, ja mislim da je Bog uvijek radostan i da bi i kršćani trebali biti takvi.Svatko prema svojim sposobostima i darovima. Imati zdravi smisao za humor i biti duhovit, to je dar i nema ga svatko. Rječi: duhovitost, nadahnutost, duhovnost..? Zar im Duh/duh ne daje isti korijen?

Dostijevski je lijepo pisao o Isusu. Šteta to ga više ne čitam, nesretni internet nas je udaljio od knjiga. Jurivaka zna više o Dostojevskom, pitaj njega...Ali, reći ću ti ono što mi je ostalo u sjećanju od opisa Isusovog prvog čuda u Kani Galilejskoj.
Osnovno pitanje: zašto je Isus pretvorio vodu u vino? Zar nije imao pametnijeg posla nego da sudjeluje na jednoj seoskoj svadbi i umnaža vino za siromahe?
Bog je tamo gdje je ljubav, gdje se ljudi vole - kao mladenci, pa nije prezreo ljudske radosti, naprotiv: pretvorio je vodu u vino da ne prestane njihova radost, a vino je simbol vina ljubavi kojeg ćemo piti u Kraljevstvu nebeskom gdje je vječna radost.

Ali, tamane, što radimo na ovoj temi?

Ovo je ozbiljna tema, a mi ne držimo subotu....a i nećemo.
:) Onaj tko otkrije u svom srcu Boga kao Boga ljubavi i Čovjekoljupca, neće moći prihvatiti Boga, strašnog suca koji će nas kazniti paklom zbog subote.
Ma, šabat-šalom zvuči ko neslana šala.

Sviđa mi se kako si pisala o Bogu i sviđa mi se kako je Dostojevski pisao o Isusu.
Bog zasigurno ima smisao za humor. Vidi samo kako se našalio stvorivši spidija, mršavkića, laodikeju, miku i ostale njihove kompanjone (da ih sad ne nabrajam sve pa neka se ostali ne spomenuti a cenjeni katastrofili i silovatelji biblije ne uvrede) - moraš im se nasmejati barem s vremena na vreme. Bog je, našalivši se, za decu stvorio pajace, a za nas ovde, gore spomenute članove. I ja lično verujem da je Bog čista ljubav kakvu mi obični, smtrni grešnici ne možemo ni izbliza pojmiti, i da u tome leži prava Njegova veličina. A kao takav, jednostavno ne može mrziti ili nanositi bilo kakvo zlo nama, svojoj deci. (a i ne želi da đavo završi na berzi)
A šta se tiče "držanja subote", siguran sam da će mo svi mi ovde, uskoro, početi "držati subotu jer će nas subotari zavrbovati - kad na vrbi rodi grožđe, pa ćemo onda, od vrbovog grožđa raditi vino, koje će se zvati vrbovino, pa ćemo biti zavrbovani vrbovinom i tako postati subotari. U vinu je istina a u vrbovinu subotina. (mora da su oni iz Subotice pili vino od malih vrbica, a mi ćemo piti od velikih vrba da postanemo veliki subotari i svi ćemo sretno da živimo pjani u Subotarini na čelu sa, možda, spidijem kao gradonačelnikom Subotarine i glavnim ključarem vrbovinskog podruma) ...
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Izabeleta evo kako vide adventisti,buduce kroz svoj dogmu generalne konfencije!bas mi je zao sto tako vide pismo u izvrnutom redu.



Oni su jasno protiv rimokatolicke crkve a znas li ko je najveci neprijatelj rimokatolicke crkve?pa naravno Iluminati odnosno masoni.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top