Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja cu uvek tvrditi da ste jedno te isto pakovanje , Slijepac slijepca ne moze voditi , jer ce oboje pasti u jamu.

A ja isto tako mogu tvrditi da su Adventisti i Jehovini Svedoci jedno te isto pakovanje , jer je vasa vera od njih otpala.
Adventisti su ok, ja Laodikeju veoma postujem jer znam da je iskren covek,vernik, i premda postoje mnoge stvari s kojima se ja trenuto ne slazem, vecina je ispravna i u skladu sa Hriscanskim ucenjem, a on se pridrzava biblije i ja nikada ni jednu zamerku nisam imao, vec normalno diskutujemo.
Ali se ti ismejavas svime i svakome ko nije tvoje vere, a da saslusas i drugu stranu nije ti ni na pamet palo.
Zato te reci koje nama upucujes mogu se direktno i na tebe i tvoje vodje primeniti: ''slepac kada vodi slepca obojica ce u jamu pasti''.
''Oni vas vode a vi slepo verujete'', slusate ih ne ispitujuci i ne proveravajuci odakle te reci dolaze(a iz biblije nisu), sto je najgore, vi ne znate ni sopstvenu istoriju, a to bolje znamo mi na forumu, koji smo ispitali te stvari detaljno , jer smo mislili da J.S imaju ''istinu'' ali ta istina je suplja ko saksija.
Ne mozes ti koji si programiranog uma to razumeti.

Kada te uhvatim da izvrces bibliju ti se izvlacis napadom na moje versko opredeljenje, umesto da odgovoris i proveris sta biblija sama kaze, onda bezis.. Toliko o tvom postenju , slepoci i drzanju Bozje Reci.
''U lazi su kratke noge'' - kaze poslovica - zato pazi da ne padnes u tu jamu o kojoj pricas.

Ja se nikada zlodelima svestenika bilo koje vere nisam bavio , jer u svakoj religiji ima gresnika koji se ne pridrzavaju Hristovog ucenja, a to se i svakoj veri moze pripisati.
To su zamene teza, da se gresi pojedinaca izjednace sa ucenjem neke verske zajednice kojoj taj vernik pripada.
To je tako pokvareno i zlonamerno, da ja uopste nemam reci kojima bi tu pokvarenost opisao.

Ja sam covek posten, i nemam nameru da napadam J.S. zato sto je neki clan vodeceg tela zloupotrebio svoj polozaj pa vozi skupi dzip, ili sto je neki clan vodeceg tela pedofil ili sto je preljubnik.
Vec sam ti postavio, (a mogu ti postaviti jos slucajeva) gde vase vodje upravo to rade.
Kada bi to stalno postavljao, da li bi to dokazalo da je ucenje vase zajednice ''lazno''???
NE NIKAKO!
Ali ti se neces dozvati pameti nikada..

Pricas jedno te isto ko pokvarena ploca, programiranog uma, pa ponavljas ono sto su te ucili, a oni su zlonamerni(vase vodje), a ti ne vidis dalje od nosa, a potpuno si iracionalna osoba. Pa se smejes na svaku sitnicu, a ne znas ni sta drugi pisu.
Zaslepljen si ponosom misleci da su J.S. jedini u pravu, i da si ti iznad drugih(da imas odgovor na svako pitanje).
Toliko puta smo to videli na ovom forumu i licno u razgovoru sa njima..
Sta sa tobom pricati? Jel vidis kako se ponasas?

Vi ste izabrani, a mi smo svi: ''pagani'' ''vuci'' ''prevaranti'' i ''otpad''.
Ti sa takvim stavom, ne da neces nigde stici, nego ces u jamu o kojoj pricas i upasti...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
big1_schleich-strumf-filmski-mrgud-20733.jpg
Odakle tebi Biblija i Pavlovo pismo? Od koga si to "mazn'o"?
A znas li ti da si samo maskota na ovom forumu i da si jedino duhovit ovima par njih sto te podrzavaju , i dobijas pohvale jer i oni nisu bolji, vas dvoje me podsecate na junake iz crtaca Strumpfovi ti me podsecas na onaj lik zvani Mrgud koji mrzi svakog , a ova me podseca na Strumfetu.





big1_schleich-strumfovi-filmski-strumfeta-20755.jpg
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A znas li ti da si samo maskota na ovom forumu i da si jedino duhovit ovima par njih sto te podrzavaju , i dobijas pohvale jer i oni nisu bolji, vas dvoje me podsecate na junake iz crtaca Strumpfovi ti me podsecas na onaj lik zvani Mrgud koji mrzi svakog , a ova me podseca na Strumfetu.

A da mi ipak malo o Bibliji progovorimo? Ipak ste vi maznuli tuđu Bibliju, a to nije lijepo.
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Ma kakva Biblija , oni od Biblije bježe ko sotona od krsta , u njihovoj Bibliji nepiše Isus je rođen , nego piše daje stvoren , pa zato nemože slaviti Kristovo rođenje.
Strumpfeta hoces mi molim te navesti ovaj stavak iz tvoje biblije molim te jos nisam nigde procitao da sotona bezi od krsta , jel to novo nesto ubaceno u tvojoj bibliji, i da je rodjen i da je stvoren nigde ne pise da se treba slaviti njegov rodjendan jer ga nije ni hteo , samo sto ti ne znas naveo sam vise puta stavaka samo sto si ti slijjjjjeeepa pa ne vidis , vise ti se svidja paganski obicaji od svete knjige .
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
ne pise da se treba slaviti njegov rodjendan jer ga nije ni hteo
Prvo ti navedi gdje piše da ne treba?

Strumpfeta hoces mi molim te navesti ovaj stavak iz tvoje biblije molim te jos nisam nigde procitao da sotona bezi od krsta

Pa kad me tako ljepo oslovljavaš sa Štrunfeta , moram i ljepo odgovorit . Kako piše u Bibliji : “Zatim ga davao odvede u Sveti grad, postavi ga na vrh hrama i reče mu: Ako si zaista Sin Božji, baci se dolje, jer je pisano:
‘Naredit će svojim anđelima za tebe
da te nose na rukama,
da ne bi gdje nogom udario o kamen.’” Vjerojatno znaš i sam dalje , ko je bijo odveden , a taj ko je bijo odveden bijo je na križu , to jest na krstu , i đava pobježe.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
i da je rodjen i da je stvoren nigde ne pise

Lepo si to primetio nigde ne pise da je Isus stvoren.
Na osnovu cega onda tvoja zajednica tvrdi ''da je Isus stvoreno bice''?
Jel to nesto novo sto ste dodali bibliji? :)

Stvarno ti je bolje da ides da gledas crtane filmove, jer ako ovako nastavis pobices sopstvenu dogmu :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Prvo ti navedi gdje piše da ne treba?
ne nego ti navedi gde treba



Pa kad me tako ljepo oslovljavaš sa Štrunfeta , moram i ljepo odgovorit . Kako piše u Bibliji : “Zatim ga davao odvede u Sveti grad, postavi ga na vrh hrama i reče mu: Ako si zaista Sin Božji, baci se dolje, jer je pisano:
‘Naredit će svojim anđelima za tebe
da te nose na rukama,
da ne bi gdje nogom udario o kamen.’” Vjerojatno znaš i sam dalje , ko je bijo odveden , a taj ko je bijo odveden bijo je na križu , to jest na krstu , i đava pobježe.
[/QUOTE] sta lupetas zasto nisi isla do kraj nego znas vec pricu , nemas pojma to mozes decu ubedjivati sa takvim pricicama , bolje da ti ja kazem da bi nesto naucila , djavo ga je kusao a kada je video da kod Isusa nije palilo onda ga je ostavio, a nije sotona pobegao nikako od tvog takozvanog krsta , mozda te tako tvoj tata naucio, i nije bio na krstu nego na stubu .
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
mozda te tako tvoj tata naucio, i nije bio na krstu nego na stubu .
Vidi sad neko novo učenje , neki čudan tvoj tata koji te učijo daje Krist bijo na stubu . Moje vjerovanje postoji od samog raspeća Isusa na križu , i tako Biblija uči , A TI SLOBODNO ZADRŽI SVOJU KOJA TE UČI DAJE BIJO NA STUBU . Puno sreće sa tim iskrivljenim učenjem .U svakom slučaju, katolici mogu biti mirni, znamo da je raspinjanje na križ činjenica Svetog pisma.
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Vidi sad neko novo učenje , neki čudan tvoj tata koji te učijo daje Krist bijo na stubu . Moje vjerovanje postoji od samog raspeća Isusa na križu , i tako Biblija uči , A TI SLOBODNO ZADRŽI SVOJU KOJA TE UČI DAJE BIJO NA STUBU . Puno sreće sa tim iskrivljenim učenjem .U svakom slučaju, katolici mogu biti mirni, znamo da je raspinjanje na križ činjenica Svetog pisma.
Po tvojim paganskim pismima moze bit , ali po pravim spisima nece bit. I nije novo vec je za tebe novo , jer nisi nikada ni zavirila , ta tvoja poganska organizacija ti je stavila amove da ne vidis ni levo ni desno, samo ono sto ti oni govore, slusaj tvoje slijjjjepe vodje ,

6 ”Mučenički stup“
Gr.: σταυρός (staurós); lat.: crux
”Mučenički stup“ u Mateju 27:40 koristi se u vezi s Isusovim pogubljenjem na Kalvariji, to jest Mjestu lubanje. Ne postoje dokazi da je grčka riječ staurós ovdje označavala križ kakav su pogani koristili kao vjerski simbol stoljećima prije Krista.
U klasičnom grčkom riječ staurós označavala je jednostavno uspravni stup, ili kolac, ili pilon kakav se koristi za temelje. Glagol stauróo značio je ograditi kolcima, napraviti drvenu ogradu, odnosno palisadu. Nadahnuti pisci Kršćanskih grčkih pisama pisali su općim, zajedničkim (koiné) grčkim i koristili riječ staurós u istom značenju koje je imala i u klasičnom grčkom, naime obični stup, ili kolac, bez ikakve poprečne grede pod bilo kojim kutom. Ne postoje dokazi za suprotno. Osim toga, apostoli Petar i Pavao koristili su riječ xýlon da bi opisali sredstvo za mučenje na koje je Isus bio pribijen, što pokazuje da je to bio uspravni stup bez poprečne grede, jer xýlon u ovom posebnom smislu znači upravo to (Djela apostolska 5:30; 10:39; 13:29; Galaćanima 3:13; 1. Petrova 2:24). U LXX nalazimo xýlon u Ezri 6:11 (2. Ezrina 6:11 pogledaj stranicu koju cu ti dati , i tamo se koristi za gredu o koju se trebalo objesiti onoga tko krši zakon, kao i u Djelima apostolskim 5:30; 10:39.
U vezi sa značenjem izraza staurós, W. E. Vine, u svom djelu An Expository Dictionary of New Testament Words (reprint 1966), sv. I, str. 256, kaže: ”STAUROS (σταυρός) prvenstveno označava uspravni kolac ili stup. Na njega se pribijalo zločince radi smaknuća. I samu imenicu i glagol stauroō, pričvrstiti na stup ili kolac, izvorno treba razlikovati od crkvenog oblika križa s dvije grede. Oblik ovog drugog vuče porijeklo iz drevne Kaldeje, a koristio se kao simbol boga Tamuza (u obliku mističnoga Tau, početnog slova njegovog imena) u toj i u susjednim zemljama, uključujući i Egipat. Do sredine 3. st. n. e. crkve su ili napustile ili pak izopačile određene nauke kršćanske vjere. Da bi se povećao utjecaj otpadničkog crkvenog sustava pogane se primalo u crkve premda nisu bili doživjeli preporod vjerom, i u velikoj im se mjeri dozvoljavalo da zadrže svoje poganske znakove i simbole. Tako je Tau ili T, u svom najučestalijem obliku, sa sniženim poprečnim krakom, bio usvojen kao Kristov križ.“
Lewis-Shortov latinski rječnik kao temeljno značenje izraza crux navodi ”drvo, okvir ili drugo drveno sredstvo za pogubljenje, na koje su zločinci bili stavljeni ili obješeni“. Crux je tek kasnije poprimio značenje ”križ“. Pojedinačni stup za pogubljivanje zločinaca zvao se na latinskom crux símplex. Ilustraciju jednog od takvih sredstava za mučenje napravio je Justus Lipsius (1547-1606) u svojoj knjizi De cruce libri tres, Antwerpen, 1629, str. 19, što ovdje prikazujemo.
Knjiga Das Kreuz und die Kreuzigung (Križ i raspeće), Hermanna Fulde, str. 109, Breslau, 1878, kaže: ”Na mjestima koja su se određivala za javno pogubljenje nije uvijek bilo drveća. Zato bi se u zemlju zabio obični trupac. Odmetnici su, podignutih ruku, bili svezani ili pribijeni na njega, a često se vezalo ili pribijalo i noge.“ Podastrijevši mnogo dokaza, Fulda zaključuje na str. 219, 220: ”Isus je umro na običnom stupu smrti: U prilog tome govori (a) tadašnja uobičajena upotreba tog sredstva za pogubljenje na Istoku, (b) neizravno sama povijest Isusovih patnji i (c) mnoge izjave ranih crkvenih otaca.“
Paul Wilhelm Schmidt, koji je bio profesor na Sveučilištu u Baselu, u svom je djelu Die Geschichte Jesu (Isusova povijest), sv. 2, Tübingen i Leipzig, 1904, str. 386-394, napravio detaljnu studiju o grčkoj riječi staurós. Na 386. stranici svog djela rekao je: ”σταυρός [staurós] označava svaki uspravno postavljeni kolac ili balvan.“ U vezi s izvršenjem kazne nad Isusom, P. W. Schmidt je napisao na str. 387-389: ”Osim šibanja, prema izvještajima Evanđelja, samo najjednostavniji oblik rimskog raspeća dolazi u obzir s obzirom na dosuđivanje kazne Isusu, vješanje neodjevenog tijela na stup, koji je, usput rečeno, Isus morao nositi ili vući na mjesto za pogubljenje kako bi se pojačala sramotna kazna. (...) Bilo što drugo izuzev jednostavnog vješanja isključeno je zbog načina na koji su se općenito izvršavala ta pogubljenja: Var odjednom 2 000 (Jos. Ant. XVII 10. 10), Kvadrat (Židovski ratovi II 12. 6), prokurator Feliks (Židovski ratovi II 15. 2 [13.2]), Tit (Židovski ratovi VII. 1 [V 11. 1]).“
Dakle, nema nikakvog dokaza da je Isus Krist bio razapet na dva trupca postavljena pod pravim kutom. Mi ne želimo ništa dodavati Božjoj napisanoj Riječi umetanjem poganskog koncepta križa u nadahnuta Pisma, nego staurós i xýlon prevodimo u skladu s najjednostavnijim značenjem. Budući da je Isus koristio staurós da predoči patnje i sramotu odnosno muku svojih sljedbenika (Matej 16:24), izraz staurós preveli smo sa ”mučenički stup“, da bi se razlikovao od xýlon, što smo preveli ”stup“.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
U vezi sa značenjem izraza staurós, W. E. Vine, u svom djelu An Expository Dictionary of New Testament Words (reprint 1966), sv. I, str. 256, kaže: ”STAUROS (σταυρός) prvenstveno označava uspravni kolac ili stup. Na njega se pribijalo zločince radi smaknuća. I samu imenicu i glagol stauroō, pričvrstiti na stup ili kolac, izvorno treba razlikovati od crkvenog oblika križa s dvije grede. Oblik ovog drugog vuče porijeklo iz drevne Kaldeje, a koristio se kao simbol boga Tamuza (u obliku mističnoga Tau, početnog slova njegovog imena) u toj i u susjednim zemljama, uključujući i Egipat. Do sredine 3. st. n. e. crkve su ili napustile ili pak izopačile određene nauke kršćanske vjere. Da bi se povećao utjecaj otpadničkog crkvenog sustava pogane se primalo u crkve premda nisu bili doživjeli preporod vjerom, i u velikoj im se mjeri dozvoljavalo da zadrže svoje poganske znakove i simbole. Tako je Tau ili T, u svom najučestalijem obliku, sa sniženim poprečnim krakom, bio usvojen kao Kristov križ.“

Za ovo povećano - vezano za Tamuza i križ - daj navedi reference, autora i djelo. Jer ovaj tvoj W. E. Vine (grožđani sok) ovo samo prepisuje također bez navođenja referenci.
 
Natrag
Top