Religija - rasprave o nedoumicama

Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
E vidis jeste. Svi u jedno pakovanje kako si to lepo primetio samo :)
Meni je Taramana brat i Antonija draga sestra.
A sta smo mi tebi?
Izgleda smo neprijatelji!?

Ali nisi ti kriv , tako su vas ucili da nas smatras neprijateljima , dok vas mi pozivamo da budete nasa braca u Hristu, ali vi to necete.. Tesko se leci kad neko pozeleni od ponosa..
Ko me poziva pa ti ni sam ne znas gde ces , zar ne vidis da se preobrazujete u katolike gotovo je ode vladika u pape , zar nisi gledao sta se desava , sve se krisom radi samo sto ti nemas pojma i ovde pojedini , vi koji ste iz tog pakovanja kojeg sam naveo, totalno rasulo je u pravoslavlju a kradje i da ne pominjemo , zato i beze ko bez glave . Totalno ste razjedinjeni i ti pozivas nekoga da bude u bratsvu:D
“Da svi budete složni; da ne bude među vama razdora” (1. Korinćanima 1:10,)

2 upotpunite moju radost ovim: budite složni u razmišljanju i imajte istu ljubav, budite jednodušni, jednako razmišljajte
Filip.2:2.


nema to vise kod vas to je ocigledno , :D
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
pripadam kršćanskoj vjeri, dakle sljedbenik sam Isusa Krista
proučavajuči cijelo Pismo, knjige prije Krista i nakon Krista nigdje nisam pronašao da nam je Učitelj ostavio da slavimo Božić, pa bio to decembar ili januar

A jesi li u Svetom Pismu pronašao da je Isus sektašima ostavio da pišu na Internetu?

...A, nigdje nije to ni zabranio!

Ne da samo nije zabranio, nego je ipak i to ostavio. Isus je tražio od apostola i Crkve, a traži i od nas, da budemo "sol zemlje". Jedan od načina, koji je Crkva odabrala i odredila, je i naše godišnje slavljenje Spasiteljeva rođenja (Božića). Je li Isus rođen 25.12.? Potpuno nebitno. Ne znamo točno ni godinu Isusova zemaljskog rođenja, pa kako bismo onda mogli znati datum. Hoćemo li zbog toga odabrati ne slaviti Spasiteljevo zemaljsko rođenje? Ne, slavit ćemo ga, jer tim slavljenjem kršćani ne slave "određeni dan u prosincu", nego se tim slavljenjem kršćani intenzivnije sijećaju Isusova zemaljskog rođenja, i na taj način Bogu zahvaljuju za dar Spasitelja i spasenja.

Ima onih koji kažu kako se 25.12. poklapa sa nekim prijašnjim poganskim slavljima, pa Božić proglašavaju poganskim blagdanom. Teško je reći je li ova teza smiješnija ili bogohulnija. Zar se Bog "razgnjevio i razljutio" zbog toga što su pogani, čuvši za Spasitelja Isusa, odlučili dan svoga starog praznika posvetiti Spasitelju Isusu? Čini li naše slavljenje dan u koji slavimo, ili ono i onaj koga slavimo? Slijedeći logiku "napadača" na 25.12., dolazimo u jednu shizofrenu situaciju. Evo, ja pitam. Smije li i može li jedan poganin prihvatiti Krista i postati kršćanin? Prema gornjim "napadačima", niti smije niti može. Naime, prema napadačima na 25.12., bilo bi skandalozno da čovjek poganin, koji je koristio svoje glasnice i ostale dijelove govornog aparata za izgovaranje molitvi poganskim bogovima, iste te glasnice koristi za molitve Kristu. Zar bi poganin smio iste ruke, koje je sklapao na molitvu poganskim bogovima, koristiti i sklapati na molitvu Kristu? Ako je skandalozno da poganin dan koji je posvećivao poganskim bogovima posveti Kristu, onda je skandalozno i sve ovo drugo. Naravno, ništa u ovome nema skandalozno, skandalozna je i shizofrena teza i napad onih koji u Božiću vide nekakav poganski blagdan.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Šta reći o Ionisatoru, nego što rece Antonija da je cirkusant. Ne vredi gubiti vreme na takve....
 
Učlanjen(a)
12.02.2014
Poruka
207
Po jeci kojom odzvanja tvoje pisanje, ti se iz nekakve jame i javljaš.
Ajde ne lupetaj gluposti , ti i ne licis na nekog vernika , tvoje reci su paganske , naprosto licis na sektasa a ti nazivas nekog sektasem , tebi i nije bitno sta u Bibliji pise , pa zato i slavis paganski bozic iako to i ne pise ,eto koliko si ti veliki krscanin , ko je veran u malome on je veran i u velikome , pise ti u Pavlovom pismu da je sve pismo od Boga nadahnuto i korisno za poucavanje , pa se treba verovato samo ono sto pise u njoj , samo sto ti citas neke tvoje sektaske i paganske knjige pa to dvoje ne ide zajedno , da slusaju a ne razume , da gledaju a ne vide , ispunjava se na ovakvima pisma :cool:
 
Natrag
Top