Pravoslavci i katolici štite hrišćanstvo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Pa ga štite jedni od drugih pravoslavci od katolika i obrnuto, zatim pravoslavci od pravoslavaca i katolici od katolika.
Da evo bas se mi mrzimo. Pa ti bi uzivao da je to stvarno tako. To je toliko mizerno.. I onda izokrenes tvrdnju kako bi mi uzivali da se vi svadjate, a to je jos mizernije..

Ne znas ti sta ces od muke, pa moras da izokreces.

Ovde ce jos izmisliti da su sve te zrtve same sebe spalile
Nisu zrtve same sebe spalile, vec ste ih vi spalili svojom inkvizicijom.

Stvarno je monstruozno da isticete tudje grehe a svoje krijete. Ni malo postenja nemate, nego sve izvrcete. A to lici samo na jedno - "delovanje oca lazi"!

Postovsaje Antonije, drago mi je da si i ti tu.
Elen Vajt ne tvrdi da su se ljudi PARILI SA ZIVOTINJAMA NITI DA SU ONI RADJALI DEMONE.
ONA TVRDI DA SU SE LJUDSKE RASE MESALE, DAKLE LJUDI SA LJUDIMA,I ZIVOTINJJE medjusobno.
Ovo je po meni diskutabilno, jer u nekim apokrifnim spisima koje je EGW citala zaista i pise da su se ljudi ukrstali sa zivotinjama. Tako je nastao npr. "kentaur". Moguce je da je ona to procitala i zato je to napisala a moguce je da je sve sto je rekla izvrnuto. Eto, ja cu da budem posten za razliku od ostalih koji namerno izvrcu...
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo je po meni diskutabilno, jer u nekim apokrifnim spisima koje je EGW citala zaista i pise da su se ljudi ukrstali sa zivotinjama. Tako je nastao npr. "kentaur". Moguce je da je ona to procitala i zato je to napisala a moguce je da je sve sto je rekla izvrnuto. Eto, ja cu da budem posten za razliku od ostalih koji namerno izvrcu...

Mire, spisi u kojima je EGW pisala da su se ljudi mešali sa životinjama, i da su tako nastale pojedine rase, nalaze se među spisima koje je "generalna konferencija" zaključala, želevši tako da njeni spisi, tačnije originali njenih bulažnjenja budu nedostupni njenim sledbenicima. Nažalost nisu računali na to da su spisi ostali dostupni drugima. Naravno, ti drugi nisu paranočno vezani za EGWistički "index librarum prohibitum", pa lako mogu da razotkriju muljanja generalne konferencije koja i stvara fundamentale EGWističkih "verovanja".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nisu zrtve same sebe spalile, vec ste ih vi spalili svojom inkvizicijom.

Ovde su pocela da se dogadjaju i cuda, jer Rimske pape su se odjednom transformisale u protestante i Adventiste.

A evo sta kazu podaci

Inkvizicija (lat. inquisitio - isleđivanje) je bila ustanova, tokom srednjeg veka u Katoličkoj crkvi čiji je zadatak da isleđuje, sudi i kažnjava ljude koje je crkva smatrala jereticima..


Stvarno je monstruozno da isticete tudje grehe a svoje krijete. Ni malo postenja nemate, nego sve izvrcete. A to lici samo na jedno - "delovanje oca lazi"!

Pa ovo upravo sve vreme cinite vi, a nama pripisujete taj greh.

Sam si mire sebe osudio i prikazao kao sluga satane - oca lazi, jer sve sto si pripisao nama ili meni, to cinite vi.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Inkvizicija (lat. inquisitio - isleđivanje) je bila ustanova, tokom srednjeg veka u Katoličkoj crkvi čiji je zadatak da isleđuje, sudi i kažnjava ljude koje je crkva smatrala jereticima..

Dokaz da su brukali hrišćanstvo. a ne štitili.

Zato su ostali nazadni i jedni i drugi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko1932 said:

Postovsanje Antonije, drago mi je da si i ti tu.
Elen Vajt ne tvrdi da su se ljudi PARILI SA ZIVOTINJAMA NITI DA SU ONI RADJALI DEMONE.
ONA TVRDI DA SU SE LJUDSKE RASE MESALE, DAKLE LJUDI SA LJUDIMA,I ZIVOTINJJE medjusobno.
Mire pise: Ovo je po meni diskutabilno, jer u nekim apokrifnim spisima koje je EGW citala zaista i pise da su se ljudi ukrstali sa zivotinjama. Tako je nastao npr. "kentaur". Moguce je da je ona to procitala i zato je to napisala a moguce je da je sve sto je rekla izvrnuto. Eto, ja cu da budem posten za razliku od ostalih koji namerno izvrcu...

Mire, hvala ti sto si ponovo spomenuo ovaj slucaj, jer i onako planirao sam da to malo bolje objasnim Antoniji.

Prvop, Elen Vajt nigde ne tvrdi sa su se ljudi parili SA zivotinjam i da su dobili bilo kakvu vrstu bica.
Medjutim, ona tvrdi da su se ljudi medljusono mesali i da su njihovi potomci bili
DIVOVI, a ne demoni.
U Bibliji, do pre potopa, spmominjui se DVE vrste ljudi:
Sinovi i kceri COVECIJE, to su Kajinovi potomci, i Sinovi i kceri Boziji to su Sitovi potomci.

Sad obratite dobro paznju sta o tome pise u Bibliji:
"A kad se ljudi pocese mnoziti na Zemlji, i kceri im se narodise, Videci sinovi Boziji kceri covecije kako su lepe uzimahu ih za zene kije htese. A bese tada DIVOVA na zemlji, a i posle kad se sinovi Boziji sastajahu sa kcerima covecijim, pa im one radjahu sinove; to behu silni ljudi, od startina na glasu." 1. Mojsijeva 6, 1-4.
Eto vidite o cemu je Elen Vajt Pisala. To je mesanje dveju grupa ljudi medjusobno koji su radalji izuzetno veli kljude, DIVOVE. Ona tvrdi da je to isti slucaju bio i sa zivotinjama koje su se mesali i nastale nove podvrste zivotinja. Ona upravo to navodi da su sve te vrste i ljui i zivotinje bile unistene potopom i da je prezivelo samo ono sto je Noje uzeo u ladju, a on je uzeo samo ono sto je Bog u pocetku stvorio, a nije uzeo te koji su proizvedeni time mesanjima.

 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Onda su i svi oni koji su pisali istoriju bili lazovi.

Takodje, lazovi su i oni koji su umrli od ruku Rimokatolicke crkve.
Pokrij se sa ušima ,i nelupetaj gluposti

Evo samo jednog izvora uz mnoge druge.
Blaženi Alojzije Stepinac (Brezarić pokraj Krašića, 8. svibnja 1898. - Krašić, 10. veljače 1960.)[1], zagrebački nadbiskup i kardinal. Papa Ivan Pavao II. ga je proglasio blaženim 3. listopada 1998. u Mariji Bistrici. Smatra se jednim od velikana Katoličke Crkve u Hrvatskoj.

Za vrijeme Drugog svjetskog rata pomagao je progonjene i patnike, zbrinuo je 500 prognanih slovenskih svećenika te veliki broj bolesne i gladne djece.[3] Prosvjedovao je protiv progona Židova i Srba i provedbe rasnih zakona, te je spasio brojne Židove[4] i Srbe[5]. U govoru ispred zagrebačke katedrale 31. listopada 1943. osudio je svaku diskriminaciju, rasnu, nacionalnu i vjersku, zatvaranje i ubijanje nevinih, otimanje i palež imovine i mirnih sela.
Nakon dolaska komunista na vlast, odbio je odvojenje Katoličke Crkve u Hrvatskoj od Vatikana. U montiranom procesu, osuđen je na 16 godina zatvora i prisilnog rada. Pet godina proveo je u zatvoru u Lepoglavi, a od kraja 1951. do svoje smrti 10. veljače1960. godine u kućnom pritvoru u Krašiću.
Papa Pio XII. imenovao ga je kardinalom 1952. godine.
Umro je na glasu svetosti primivši svete sakramente. Vijest o njegovoj smrti objavljena je na naslovnicama dnevnih novina širom svijeta, a misa zadužnica služila se i u Rimu, Montrealu, New Yorku, Chicagu, Rio de Janeiru i drugim svjetskim gradovima. Pokopan je u kripti zagrebačke katedrale uz prisutnost mnoštvo vjernika.
Papa Ivan Pavao II. proglasio ga je blaženim 3. listopada 1998. godine u Mariji Bistrici. U nastavku procesa kanonizacije kardinal Angelo Amato obznanio je da je liječničko povjerenstvo Kongregacije za kauze svetaca utvrdilo novi slučaj čudesnog izlječenja po Stepinčevu zagovoru, čime se ostvaruju uvjeti za proglašenje Stepinca svetim.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Blaženi_Alojzije_Stepinac#Protiv_Jasenovca_i_rasizma
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pokrij se sa ušima ,i nelupetaj gluposti


Blaženi Alojzije Stepinac (Brezarić pokraj Krašića, 8. svibnja 1898. - Krašić, 10. veljače 1960.)[1], zagrebački nadbiskup i kardinal. Papa Ivan Pavao II. ga je proglasio blaženim 3. listopada 1998. u Mariji Bistrici. Smatra se jednim od velikana Katoličke Crkve u Hrvatskoj.

Za vrijeme Drugog svjetskog rata pomagao je progonjene i patnike, zbrinuo je 500 prognanih slovenskih svećenika te veliki broj bolesne i gladne djece.[3] Prosvjedovao je protiv progona Židova i Srba i provedbe rasnih zakona, te je spasio brojne Židove[4] i Srbe[5]. U govoru ispred zagrebačke katedrale 31. listopada 1943. osudio je svaku diskriminaciju, rasnu, nacionalnu i vjersku, zatvaranje i ubijanje nevinih, otimanje i palež imovine i mirnih sela.
Nakon dolaska komunista na vlast, odbio je odvojenje Katoličke Crkve u Hrvatskoj od Vatikana. U montiranom procesu, osuđen je na 16 godina zatvora i prisilnog rada. Pet godina proveo je u zatvoru u Lepoglavi, a od kraja 1951. do svoje smrti 10. veljače1960. godine u kućnom pritvoru u Krašiću.
Papa Pio XII. imenovao ga je kardinalom 1952. godine.
Umro je na glasu svetosti primivši svete sakramente. Vijest o njegovoj smrti objavljena je na naslovnicama dnevnih novina širom svijeta, a misa zadužnica služila se i u Rimu, Montrealu, New Yorku, Chicagu, Rio de Janeiru i drugim svjetskim gradovima. Pokopan je u kripti zagrebačke katedrale uz prisutnost mnoštvo vjernika.
Papa Ivan Pavao II. proglasio ga je blaženim 3. listopada 1998. godine u Mariji Bistrici. U nastavku procesa kanonizacije kardinal Angelo Amato obznanio je da je liječničko povjerenstvo Kongregacije za kauze svetaca utvrdilo novi slučaj čudesnog izlječenja po Stepinčevu zagovoru, čime se ostvaruju uvjeti za proglašenje Stepinca svetim.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Blaženi_Alojzije_Stepinac#Protiv_Jasenovca_i_rasizma

Pored svega ovoga održao je i homiliju još pre izbijanja drugog svetskog rata kojom je osudio rasizam.

Uzgred, ko je legionu dao za pravo da bilo šta komentariše kada je najveći broj njih na ovim prostorima došao u EGWizam tako što je odbacio veru svojih otaca, što se vidi i po tome da im je drago kada zamotani vrše progone nad Hrišćanima, Srbima? Dakle to im je drago, a ovamo napadi na Hrvate i raspirivanje nacionalizma i političke borbe, sve sa ciljem da se front Hrišćana protiv legiona Vučićeve dvojnice iz Mejna razbije. Lukavi sinovi lukavoga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Tripo, ne znam da li su u gornjem komentaru tvoje reci, ili si nekoga citirao?
Ako su tudje, trebao si ih staviti pod znak navoda i dati zivor, ili nisi ni terbao da upotrebais takve izjave.
Ako je to tvoja tvorevina, molim te nemoju upotrebljavati takav recin u diskusiji o religiji.

Unapred hvala
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Tripo, ne znam da li su u gornjem komentaru tvoje reci, ili si nekoga citirao?
Ako su tudje, trebao si ih staviti pod znak navoda i dati zivor, ili nisi ni terbao da upotrebais takve izjave.
Ako je to tvoja tvorevina, molim te nemoju upotrebljavati takav recin u diskusiji o religiji.

Unapred hvala
Nisu njegove reci pokupio je sa neta, ali uziva u tome da druge predstavi zlim..

Ovde su pocela da se dogadjaju i cuda, jer Rimske pape su se odjednom transformisale u protestante i Adventiste.

Nije se niko transformisao, nego ste vi protestanti ubijali i progonili katolike narocito Luter. Samo neiskren covek moze tvrditi da se to nikada nije dogodilo!

Ti sve ovo znas ali se pravis lud i to govori vise o tebi nego o bilo cemu drugom..

Pa ovo upravo sve vreme cinite vi, a nama pripisujete taj greh.

Mi lazemo? A ko je gore slagao da smo samo mi tradicionalni imali inkviziciju a vi niste? Zasto krijes dela Martina Lutera , Kalvina, Melanhtona? Zar ih se stidis a tvoja prorocica ih velica?

Kakvo je ovo ponasanje, ja stvarno nemam reci!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije se niko transformisao, nego ste vi protestanti ubijali i progonili katolike narocito Luter.

Mire, zasto sledis Tripovim nacinom diskusije? Kada su i koji protestanti ubijasli Katolike?
Znam da je postojala odbojnost izmedju te dve grupe, u Americi, ali ne mislim da su se medjusobno ubijali?
 
Natrag
Top