Pravoslavci i katolici štite hrišćanstvo

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Pravoslavci i katolici štite hrišćanstvo

Ruska pravoslavna crkva je ponudila Rimokatoličkoj crkvi stvaranje jedinstvenog fronta za zaštitu hrišćanskih vrednosti.
v263450p0.jpg

Ilarion Alfejev


Mitropolit volokolamski Ruske pravoslavne crkve Ilarion Alfejev ponudio je danas Vatikanu, posle razgovora sa papom Benediktom XVI, stvaranje jedinstvenog fronta za zaštitu i očuvanje hrišćanskih vrednosti u svetu.

Pravoslavni i katolici prizvani su da zajednički zaštite hrišćane u svetu. Hrišćanstvo u Evropi i Americi ugnjetavaju i pritiskaju sekulariziam i ateizam, vera se isteruje iz javnog života, zabranjuje se nošenje hrišćanskih simbola, ruši se tradicionalno poimanje porodice i braka kao zajednice muškarca i žene, naglasio je mitropolit Alfejev.

Sada se u Siriji dešava "humanitarna katastrofa", hrišćani vape da im se pomogne a "zapadni mediji ne obraćaju pažnju na to", rekao je on, prenosi agencija VIA.
Mitropolit Alfejev, zadužen za spoljne poslove, u Vatikanu prisustvuje biskupskom sinodu Katoličke crkve povodom 50. godišnjice Drugoga vatikanskog sabora. Tronedeljni sinod okupio je 400 biskupa, 180 eksperata i veći broj gostiju. (Fonet)


Koliko mi je poznato, ovo je prvi put da je Pravoslavna crkva preuzela inicijativu i pozvala Katolike na suradnju.
Da li ovakve zajedničke akcije mogu donijeti bolji rezultat?
Očuvanje kršćanskih vrednota nije nimalo lak zadatak u današnjem sekulariziranom svijetu. Problem biva veći zbog kršćanskih zajednica koje odobravaju istospolne brakove i ređenje žena za svećenice. Dakle, ostaju tradicionalne crkve, pravoslavci i katolici, u ovoj borbi za očuvanje kršćanskog identiteta. Čemu se možemo nadati?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ma hajde, kako lako
pravoslavci pozivaju rimokatolike
ma nemogu bez njih, možeš si mislit
samo se to moralo prvo isplanirati u podzemnim odajama vatikana,
i poslati kao naređenje pravoslavnom vjerskom vođi

ma hajde, pa zar misliš da ljudi ne kuže odakle vjetar puše ??

nemojte se vi zauzimati za kršćanstvo da opet nebi bilo 80 000 000 nevinih, ubijenih
neka se Krist zauzima za kršćanstvo

sad još samo da se jave protestanti iz amerike koje vode jezuiti (tajna papina policija-egzekutori) pa da vas i oni pozove u kršćansku zajednicu, kao zajedno bi ojačali, učvrstili vjeru na svemu onome što Bog nikada nije zapovijeio ljudima
u takvo kršćanstvo koje ubojičkom mržnjom mrzi prave kršćane koji poštuju Božji Zakon i drže subotu

sad još samo da vidimo tko če prvi tražiti da se papa ustoliči za moralnog vrhovnog arbitra
adventisti, protestanti ili ....možda to dolazi iz ekumene
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
@ spedy, jel baš moraš svaku temu zagaditi svojim postom?
Nešto te baš tjera? Od nekud ti puše?
Pitam se da to nije sotonska sila? :lol:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
zagaditi ???

pa zašto ti smeta istina
od kada su rimokatolici kršćani
koje vi to uvjete ispunjavate da bi bili kršćani ??

krštenje poljevanje vodom, svetkovanje nedelje, ili jedenjem sve nečiste hrane
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
od kada su rimokatolici kršćani
koje vi to uvjete ispunjavate da bi bili kršćani ??

O jadniče! Baš mi te žao, ti si jedini neznalica ovdje.
Oće to tako; kad se neznanje spoji s drskošću onda dobijemo slijepog vođu - a la spedy- pripadnika jedne lažne sekte koji grčevito širi svoja krivovjerja, bez imalo poštovanja prema drugima. U tome doista prednjačiš.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
evo opet si počela zvati me sektašem, očito se nemožeš suzdržati
zar ti treba tako nešto u životu, nervoza ??

da čovjek bude primljen u kršćanstvo treba se krstiti kao odrasla osoba onako kako je bio kršten Spasitelj
ali prvo mora sprovesi zdravstvenu moralnu reformu poštivati Božji Zakon i držati subotu
zatim obred poniznosti i Euharistijsko slavlje

dakle vi sebe uvjeravate da ste kršćani, i jeste na jeziku
ali pred Bogom niste sigurno

vama je kršćanstvo tek mesni festival, nažalost
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
spedy: da čovjek bude primljen u kršćanstvo treba se krstiti kao odrasla osoba onako kako je bio kršten Spasitelj
ali prvo mora sprovesi zdravstvenu moralnu reformu poštivati Božji Zakon i držati subotu
zatim obred poniznosti i Euharistijsko slavlje

Ljuti se ti koliko hoćeš, ali po ovom krivovjerju ti si sektaš. Pardon, pripadnik izmišljene crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
uciteljice znaci udruzujemo se protiv spedy-a i njemu slicnih? uciteljice ja cu sa tobom i u pakao ako treba ali sa vatikanom ni mrtav, ja sam uvek bio za sve za ljubav :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
infamous: ja sam uvek bio za sve za ljubav :)

Pa i ja sam za Ljubav jer kaže sv. Pavao: "Gdje je ljubav i prijateljstvo, ondje je i Bog" i "Ljubav Kristova nas sabire u jedno" i svašta još lijepog je rekao... ali, odoh ja na počinak.
:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Ljuti se ti koliko hoćeš, ali po ovom krivovjerju ti si sektaš

opet ti sa izjavom, vidim mozak je malo retardan u sinhronizaciji jezika

ma kako da ne, samo vatikan zna tko su krivovjerci

a ona glasovita Isusovo izjava: ne sudite dok ja ne dođem, to se njih ne prima
jer oni su smrtno osudili milione vjernih kršćana
 
Natrag
Top