Paranormalna bića i pojave

Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Ljudi, moje misljenje je sledece... ( Ko ne veruje u Boga nece ovome pridavati veliki znacaj, ali ja tvrdim da ako se zaista potrudite mozete naci mnostvo dokaza da je jedina prava vera, pravoslavna, zaista mozete )

Ja sam katolkinja i ne razumem ovu tvoju tvrdnju niti sam našla neke dokaza za to.
Sve ostalo što si napisao mi je poznato i slažem se.
Knjigu Ljudi i demoni sam pročitala nekoliko puta, napisao ga je sveštenik Radion Petrogradski-izdavač jeste svetigora.
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ajde da pricamo o jednom drugom bicu o utvarama.Znate li nesto o njima?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2010
Poruka
38
Наравно да јеси имао таква искуства када се својевољно упуштатш у невидљиви свијет. Из твоје приче закључујем (исправи ме ако гријешим) да се бавиш одређеним врстама јоге, те да практикујеш далекоисточњачку духовност. И то што ти називаш паранормалним уопште није паранормално, него нормално, само је недокучиво чулу вида, слуха, окуса, мириса и додира. Наиме, недокучиво све док појединац, користећи слободну вољу, не одлучи да на одређени начин ступи у контакт са невидљивим свијетом, за који никако није спреман. И бојим се да те није напала никаква ларва, него си имао искуства са палим духовима. 'Оће то тако, добри брате, кад се човјек удаљи од свјетлости Божије Истине и зарони у таму окултних спознаја. Савјетујем ти да се одрекнеш свих душепогубних учења и повратиш Тројединоме Богу и светом православљу.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Ja sam katolkinja i ne razumem ovu tvoju tvrdnju niti sam našla neke dokaza za to.
Sve ostalo što si napisao mi je poznato i slažem se.
Knjigu Ljudi i demoni sam pročitala nekoliko puta, napisao ga je sveštenik Radion Petrogradski-izdavač jeste svetigora.

U sustini to je zalosno, ali po delima se moze lako poznati koja je prava vera... Ne zelim da uvredim nekoga. Mnoge sekte su nastale posle otcepljenja rimokatolicke crkve od stare vere, upravo zbog raznih ljudskih umovanja,...

Meni licno su glavni dokazi cuda koja se u pravoslavnoj crkvi desavaju, a preporucujem ti da narucis ili kupis knjizicu ``Pravoslavlje je zivot vecni`` gde se prilicno jednostavno objasnjava razlika.

Mene kao hriscanina je zanimalo i zalostilo to zasto nismo jedna vera i jedna crkva, ova knjiga mi je dosta pomogla da bolje sagledam stvari i da vidim da postoje stvari preko kojih se ne sme prelaziti...

Ima i telefon za narudzbu 022 710 333. Cena je verovatno nekih 100/200 din. Nije vise. Interesantna je i nije velika... nece ti sigurno skoditi da procitas a procenices koliiko je relevantno i koliko odgovara stvarnosti... Bolje je tako nego da se ja trudim da objasnjavam razliku...

Mene zadivljuje cudo svake velike subote (pravoslavne) kada na liturgiji svetoj koju vodi pravoslavni patrijarh Jerusalimski blagodatni oganj pali svece i one ne peku prvih nekoliko minuta. Jedne prilike katolici su onemogucili patrijarhu da sluzi u hramu i on se sa vernima molio napolju, a munja je sevnula i kroz stub usla u hram i upalila svece... Ta pukotina u stubu postoji i danas...http://www.youtube.com/watch?v=Pta89873ve0 stavio sam i tekst u temu cuda u pravoslavlju...

Ljudi i demoni su bas zgodna da kazem, knjiga o toj temi(o duhovima)... dosta toga objasnjava..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
Paranormalno,ako postoji,nema veze sa religijom,postoji ili svuda na svetu ili nigde.Glupo je da se upuštate u religijske prepirke,ni ne pripada ovoj temi.

Lično,realista sam i verujem da se sve može naučno objasniti.Moguće da se dešavaju neke pojave,koje ljudi još nisu uspeli objasniti.Dosta puta je dokazano da su neke,navodno,paranormalne pojave plod mašte,psihe,bolesti.....
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Lično,realista sam i verujem da se sve može naučno objasniti.Moguće da se dešavaju neke pojave,koje ljudi još nisu uspeli objasniti.
Ako si realista, znas da Nauka (opsta svetska nauka) predstavlja stakleni pojam. Ona je velikim delom i vodjena "visim glavama", jer te iste glave ne zele da mi znamo sta je sve na ovom svetu, kako dise, kako ga namirisati, kontrolisati i unistiti. Jer to je svrha Nauke, "kako upaliti svetlo u mraku". A posto je paranormalni svet (ili zovite ga drugom dimenzijom svesti) nemoguce kontrolisati kao obican humanoid, svaka prica se tu prekida.
Dosta puta je dokazano da su neke,navodno,paranormalne pojave plod mašte,psihe,bolesti.....
Dokazano? A kako se to dokazuje masta ? Ili da je neko imao privid ? E bas tako. Ne dokazuje se. TO je upravo potvrda onog sto sam rekao gore, ovo je iznad okvira nauke, ovo je veci stepen "Inteligencije", iliti "Stvaralastva".
U sustini to je zalosno, ali po delima se moze lako poznati koja je prava vera... Ne zelim da uvredim nekoga. Mnoge sekte su nastale posle otcepljenja rimokatolicke crkve od stare vere, upravo zbog raznih ljudskih umovanja,...

Meni licno su glavni dokazi cuda koja se u pravoslavnoj crkvi desavaju, a preporucujem ti da narucis ili kupis knjizicu ``Pravoslavlje je zivot vecni`` gde se prilicno jednostavno objasnjava razlika.

Mene kao hriscanina je zanimalo i zalostilo to zasto nismo jedna vera i jedna crkva, ova knjiga mi je dosta pomogla da bolje sagledam stvari i da vidim da postoje stvari preko kojih se ne sme prelaziti...

Ima i telefon za narudzbu 022 710 333. Cena je verovatno nekih 100/200 din. Nije vise. Interesantna je i nije velika... nece ti sigurno skoditi da procitas a procenices koliiko je relevantno i koliko odgovara stvarnosti... Bolje je tako nego da se ja trudim da objasnjavam razliku...

Mene zadivljuje cudo svake velike subote (pravoslavne) kada na liturgiji svetoj koju vodi pravoslavni patrijarh Jerusalimski blagodatni oganj pali svece i one ne peku prvih nekoliko minuta. Jedne prilike katolici su onemogucili patrijarhu da sluzi u hramu i on se sa vernima molio napolju, a munja je sevnula i kroz stub usla u hram i upalila svece... Ta pukotina u stubu postoji i danas...http://www.youtube.com/watch?v=Pta89873ve0 stavio sam i tekst u temu cuda u pravoslavlju...

Ljudi i demoni su bas zgodna da kazem, knjiga o toj temi(o duhovima)... dosta toga objasnjava..
Lep post i dosta ljubavi vidim imas prema pravoslavlju. Sad, necu da ti rusim iluzije, ali svaki pravi vernik smatra svoju kao jednu jedinu i istinitu Veru, kao univerzalnost svega postojeceg. Jer ih na isti nacin "radi", da se tako narkomanski izrazim :p Elem, tebi prija kad se molis Bogu, osecas strujanje energije telom, isto tako ce i budista da oseca meditacijom, musliman takodje molitvom itd itd. Koncept svega jeste ENERGIJA MISLI, koja se povezuje sa visom svescu, sad bila "tvoja konekcija" u obliku pravoslavlja, hinduizma ili neceg treceg, to je vec stvar sredine i kulture gde je pojedinac rodjen i kako je vaspitan. Sve radi na "istu foru". Ljudi, energije su SVE. A misli su mnogo mocne energije, oruzja, i kapije za druge svetove.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.10.2009
Poruka
83
Nemam nameru polemisati,samo sam iznela svoje mišljenje na koje svako ima pravo,niti mislim ikoga ubeđivati u bilo što.Ne pobijam striktno postojanje paranormalnosti,opet verujem da se sve može na neki način objasniti.Verujem da postoji neka energija za koju još mi i neznamo,a nije li i to nauka?

A. A posto je paranormalni svet (ili zovite ga drugom dimenzijom svesti) nemoguce kontrolisati kao obican humanoid, svaka prica se tu prekida.

Ljudski mozak i svest je i dan danas zagonetka.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2011
Poruka
1
Ja i moja ekipa već 6 godina koristeći ozbiljnu opremu istražujemo paranormalne aktivnosti i posetili smo preko 300 ''aktivnih'' mesta u Srbiji. Većina tih mesta su stvorili ljudi svojim pričama ''video od moje devojke deda'' itd... Medjutim na 32 lokacije smo se susreli sa raznim neobjašnjivim entitetima za koje imam EVP snimke i video snimke....Neko će reći montaža...Ja znam šta sam snimio...Neko će reći da su halucinacije...nisam znao da se moje lične halucinacije mogu zabeležiti audio i video zapisom...
 
Natrag
Top