Paranormalna bića i pojave

Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Moja baba je patila od poremecaja paranoidne sizofrenije pracenje manijom gonjenja. Kad bi prestala da uzima terapiju Metotenom (neuroleptik, antipsihotik) imala bi i razlicite tipove halucinacija, padove u bunilo. Povremeno bi i dobijala napade agresivnosti kada je dobijala zacudjujucu snagu, i pored toga sto je bila prilicno stara i slabo je jela. Adrenalin je cudo.
Sve sto je abnormalno, medicina tretira kao znak poremecenosti. Lekovi ce se prepisati i osobi ce se gusiti svest sa raznim antipsihoticima, antidepresivima i uspavljivacima. Jel znas sta rade neuroleptici? Totalno blokiraju nervne receptore u mozgu, pacijent se pretvara u zivu biljku i sve sto tu funkcionise normalno je metabolizam i disanje. Covekova svest umire i posle takvih terapija, mnogi od njih izgube sami sebe, prestanu da govore, postanu anoreksicni itd.
I, ja sad treba da verujem da je ona bila opsednuta demonima? Jel to hoces da kazes? Da sam trebao da je vodim kod popa umesto kod psihijatra. Kod raznih vracara, da "skidaju madjiju"? Jel to trebalo?
Egzorcizam nije nesto sto se trpa pod tepih. Ako bi joj to pomoglo, da trebao si.
Secam se slucaja da mrsavi dedica na klinici dobije napad agresivnosti. Nema ga 50kg ali ne mogu da ga zadrze 6 tehnicara ko od brega odvaljenih. Covek u adrenalinskom soku dobija neverovatnu snagu, manje oseca bol...
A odakle ta snaga? Ako covek ne jede i ne proizvodi ATP? Adrenalin se pokrece u slucaju kada organizam zna da mu dolazi opasnost i tako se sam bori protiv shoka. Dedica ako je kljukan lekovima, on nije svestan okoline i ne moze da mu nadodje adrenalin tek tako.
Sasvim su dobro objasnili. Nije ni prva ni zadnja mentalno obolela. Samo sto se u normalnim sredinama takvi ljudi stavljaju pod lekove i u sanatorijum, a iz nje su isterivali djavola. Kao u srednjem veku.... Mogli su i na lomaci da je spale....
Medicina je tu bila nemocna. Kako od dijagnoza, tako do prepisanih lekova.
Epilepsija sa sizofrenijom? To su 2 razlicita medicinska pojma, ali ajde ako ti kazes.
Pregledaj jos jednom snimak. Oci su mu zasijale onog momenta kad se okrenuo ka kameri. A sad zelim da cujem tvoje objasnjenje, sta je to sto je bilo u sumi?
Nije se okrenuo, on je gledao u kameru par sekundi. Ali ne covek definitivno.

I da razjasnimo problematiku oko ociju, tj. da li sijaju u mraku:

Malena_040.JPG
Svakom svetle oci u mraku, ali odmah pri fokusiranju svetla na njih.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
U pravu si, sad sam video snimak. Malo je lošiji pa pa se ne vidi momenat kad se isti okreće ka kameri. Na ovom snimku je bolje, i tu dobro se vidi kako doticno biće okreće ka kameri:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=AveJSRL8KgQ"]YouTube - Possible Fallen Angel in Catalonia (subtitled)[/ame]

Ali ne covek definitivno.
Definitvno?
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
Jasno se vidi sada da se radi o čovjeku.
jt5is8.jpg

Kad smo već počeli sa iznošenjem činjenica, red je da više ne maltretiram ove naše definitivno ubeđene hermetiste već da razjasnimo problem. Ovo je ujedno i prilično dobar primer zašto je Youtube loš izvor istinskih informacija, a dobar izvor senzacionalizama.

Kratko pojašnjenje:

Prvo ćemo razmotriti ukratko pojam pseudodogadjaja. Pseudo-događaji, se svrsishodno kreiraju samo da bi se obezbedio publicitet za vladu, partiju, organizaciju, korporaciju, javnu ličnost iz svih oblasti javnog života. Kreirani su tako da bi bili medijski atraktivni. Raylikuje se nekoliko tipova:

1. Medijski inicirani događaji su oni koje sami mediji izdvoje i postave na društvenu agendu prioriteta kao izuzetno važne za ostvarivanje javnog interesa. Posebno obimnim novinarskim angažmanom, istraživanjima društvene prakse takvi događaji se sa margina društvenog interesovanja postavljaju u sredšte. Uglavnom su to ona dešavanja koja pojedini centri moći inkako ne bi želeli da se nađu u medijima.

2. Pseudo-događaji, se svrsishodno kreiraju samo dan bi se obezbedio publicitet za vladu, partiju, organizaciju, korporaciju, javnu ličnost iz svih oblasti javnog života.

3. Aktuelni događaj u svom osnovnom pojavnom obliku bi, shodno rečenom, bio sve ono što se ne može svrstati u dva prethodna tipa.

U kontekstu povoda za pseudodogadjaje mogu se izdvojiti:

1. planirani i
2. iznenadni događaji

Više o ovome možete pročitati ovde:

Kod:
http://blog.blic.rs/387/Pseudodogadjaj
http://www.unidu.hr/dmd2007/DMD07_ValicNedeljkovic_Pseudodogadjaj.pdf
Drugi važan pojam je Viral marketing.

Viralni marketing, poznat i kao virusni marketing, je tehinika u marketingu kojom reklamu dobrovoljno prenose sami korisnici nekog proizvoda, usluge ili poruke. U idealnom slučaju svaki korisnik ih šalje većem broju novih korisnika šireći reklamu ogromnom brzinom, takoreći brzinom širenja virusa.
Ova vrsta marketinga je mnogo jeftinija od ostalih konvencionalnih načina reklamiranja. Viralni marketing se primenjuje i na internetu, gde se reklama brzo širi, često u obliku humorističkih video klipova, slika, poruka i fleš igara.

Kod:
http://www.usatoday.com/money/advertising/2005-06-22-viral-usat_x.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Viral_marketing
Fallen Angel Video

U junu 2006. kompanija Diesel je unajmila Cocobongo Artworks radi jedne viral marketinške kampanje. Ideja je bila da se upotrebi dolazeći datum 6.06.2006 radi promocije iste. Bilo je potrebno plasirati pseudodogađaj koji bi izazvao pažnju javnosti. Video je snimljen i pušten preko nekoliko sajtova koji se bave paranormalnim. Posle nekoliko dana, nastala je prava senzacija i masovna histerija. U Kataloniji je načinjen snimak palog andjela. Sve je bilo tu. Dva amatera sa kamerom za noćno snimanje, krila na šumskoj stazi, i čudno biće kojem sijaju oči, panika.... Objašnjenje autora je bilo da su poyvani od strane lolanih istraživača paranormalnog jer se upravo sumnjalo da se jedan pali andjeo krije u toj šumi.
U momentu kada je senzacija bila na vrhuncu, na scenu je stupila kompanija i "priznala greh". Objavili su da je u pitanju lažni snimak, pustili u javnost fotografije sa snimanja, Directors Cut verziju istog, objašnjenja, čak su i napravili sajt posvećen snimanju filma:

Kod:
www.fallenangelmakingof.com
(domen je bio aktivan do 8.6.2010.)

Kako je film već bio senzacija, uz priču o istom se provlačila i kompanija. Reklama je načinjena.

Iako je Diesel javno priznao šta je uradjeno, taj video i dan danas kruži medju ljubiteljima paranormalnog, kojima je uljuljkivanje u svet misticizma daleko sladje od suvoparne teške stvarnosti.

Evo nekoliko slika koje su preostale sa sajta.



screenshot2s.jpg

screenshot3d.jpg





Kao i promotivni video:

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=vjG1yuOCCz4"]YouTube - Fallen Angel - Making Of (http://fallenangelmakingof.ccbng.com)[/ame]

Zaključak:

Biti definitivno siguran je najbolji put da se čovek dovede u zabludu. Ovakvih video snimaka ima na hiljade, ali isto tako ima jednaka količina sasvim razumnih objašnjena, za koja nije potrebno biti genije pa ih razumeti. Nadam se da će ovaj primer barem nekom poslužiti kao vodič, da ne bi upao u zamku ovakvih kampanja ili naprosto nečijih neslanih šala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Ti si sve svagao na koncept jednog fake snimka, za koji sam u pocetku rekao da je moguce da je namesten. Youtube los izvor informacija? Wikipedia? Ajde da i to zaokruzimo.

A ljudi? Licna iskustva? Grupne ceremonije i obredi prizivanja, objasni ti kako se pomera casa kada se zove duh? Majka mi se bavila time kao tinejdzer, sa jos jednom drugaricom i pored toga, ne insistira da paranormalno nuzno postoji, cak negira. Kaze da ne zna sta je njima tacno doslo u kucu, ali komunicirale su sa "njim". I dan danas se boji tih stvari i ne voli da prica mnogo o tom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da, kao što reče, postoje desetine hiljada snimaka koji pokazuju "paranormalne" pojave a koji su načinjeni iz raznoraznih pobuda. I u tome ne bi bilo ništa do običnog humora, da, nažalost, nema isto tako na desetine hiljada naivaca, koji takve stvari primaju "novo za gotovo" i istinski vjeruju u takve podvale.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Da, kao što reče, postoje desetine hiljada snimaka koji pokazuju "paranormalne" pojave a koji su načinjeni iz raznoraznih pobuda. I u tome ne bi bilo ništa do običnog humora, da, nažalost, nema isto tako na desetine hiljada naivaca, koji takve stvari primaju "novo za gotovo" i istinski vjeruju u takve podvale.
Nasli ste jedan u moru snimaka koji su fake, wow i sad je kao sve dokazano? Procitaj malo gore sta sam rekao.
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
Nasli ste jedan u moru snimaka koji su fake, wow i sad je kao sve dokazano? Procitaj malo gore sta sam rekao.

sta? da ti je mama kao mala prizivala duhove? evo bas sam se najezio. I mi smo kao deca to radili. I beyali smo glavom bez obyira čim nešto šušne ili vetar pomeri zavesu. Kao sto rekoh, sve se svodi na "neko", "iza zavese", "rekla komsinica", "ne voli da prica o tome". Sve te price se pred pod skalpelom logike ruse kao kula od karata.

Šta više da kažem sem da sam bio zainteresovan za takve stvari, i bio kojekuda, gledao svašta. I ni jedno od ličnih iskustava me nije ubedilo da se iza svega toga ne krije umišljaj, praznoverje, samoubedjivanje ili naprosto zla želja. Ono što ja hoću je DOKAZ, a ne prazna priča. Do tada sve se svodi na

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=u9UjeKdlw3I"]YouTube - How to run through a wall[/ame]
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
sta? da ti je mama kao mala prizivala duhove? evo bas sam se najezio. I mi smo kao deca to radili. I beyali smo glavom bez obyira čim nešto šušne ili vetar pomeri zavesu. Kao sto rekoh, sve se svodi na "neko", "iza zavese", "rekla komsinica", "ne voli da prica o tome". Sve te price se pred pod skalpelom logike ruse kao kula od karata.
Heh. Nije ga samo prizivala, duh je razgovarao sa njima. I znao je dosta toga sto su samo njih 2 znale i jos su ga i pitale neke istorijske podatke i govorio je istinu. Posle nije hteo da ode, pa su zvali svestenika da ga otera iz kuce.

Tog tvog rekla-kazala ima svuda jer mnogo ljudi izvodi salu sa ovim jer nije imalo licna iskustva i na sve to gleda sa dozom podsmeha. Niko te ne tera da razmisljas tako, ali ne mozes da tvrdis da su dozivljaji drugih ljudi laz. To ja onda isto mogu da kazem za tvoje stavove i uverenja, ali ipak ne kazem jer razumem tvoj kriticko-logicki pristup ovoj temi.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Heh. Nije ga samo prizivala, duh je razgovarao sa njima. I znao je dosta toga sto su samo njih 2 znale i jos su ga i pitale neke istorijske podatke i govorio je istinu. Posle nije hteo da ode, pa su zvali svestenika da ga otera iz kuce.

Tog tvog rekla-kazala ima svuda jer mnogo ljudi izvodi salu sa ovim jer nije imalo licna iskustva i na sve to gleda sa dozom podsmeha. Niko te ne tera da razmisljas tako, ali ne mozes da tvrdis da su dozivljaji drugih ljudi laz.

Ok je ovo što si rekla,netreba se podsmevati isto tako ko što se netreba igrati sa tim stvarima,po mom mišljenju to je samo čačkanje mačke u džaku.
Ima dosta koliko stvarnih dokaza toliko i fotomontaže kako bi se privukli mediji i zaradio novac.
 
Natrag
Top