Paranormalna bića i pojave

Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Pa izdvojis rec stvarnost i vidis da ona ne postoji kao jedna.

Tvoja shvatanja se poklapaju sa srednjovekvnim dogmama da je Zemlja centar svemira i da je ravna ploca, sve dok nije dokazano suprotno. Paranormalne stvari ne mogu da se dokazu svakom, ali mogu da se iskuse, u skorije vreme i izmere/uhvate kao oblik energije. Ako si samo jedan od mnogih koji su dosli samo da prosipaju psihologiju tamo gde je ona nemocna kao i svaka druga nauka, onda bih te molio da se ostavis postovanja ovde, barem dok ne shvatis neke stvari za ozbiljno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
Razumem tvoj skepticizam. Ali ne mislim na andjele koje vidis u hriscanskoj mitologiji. Vec na suprotnost demonima, kao obliku zle inteligentne energije. Postoje mnogi istorijski dokazi da se desavalo zaposedanje ljudi i da su isti kobno zavrsili.

Ako pricamo u prazno, nije mi jasno zasto postujes? Sigurno te nesto zanima, a ne smes da pitas ;)

Evo ja pitam: koji primeri? konkretno odgovor, potkrepljen opisom, mestom, vremenom i najvaznije, istorijskim izvorom (ili nekim drugim izvorom) koji to potkrepljuje kao cinjenicu.

sve dok tog nema prica se svodi na: negde, neko, nekad, iza zavese, cuo od strininog ujaka majke polubrata itd., dakle na praznu pricu.

p.s. casopisi Trece Oko, zona sumraka (razuma), youtube, sajtovi sa letecim tanjirima i drugim escajgom NISU RELEVANTNI IZVORI.
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
Evo ja pitam: koji primeri? konkretno odgovor, potkrepljen opisom, mestom, vremenom i najvaznije, istorijskim izvorom (ili nekim drugim izvorom) koji to potkrepljuje kao cinjenicu.

sve dok tog nema prica se svodi na: negde, neko, nekad, iza zavese, cuo od strininog ujaka majke polubrata itd., dakle na praznu pricu.

p.s. casopisi Trece Oko, zona sumraka (razuma), youtube, sajtovi sa letecim tanjirima i drugim escajgom NISU RELEVANTNI IZVORI.

pa sigurno.Prvo ne postoje pali andjeli . a rjec demon koja zapravo govori o duhovima , je ta ista rječ iz kog već istoriskog razdoblja koja ne svjedoči o njihovom postojanju bar ne za sad nego svjedoči o toj rječi. Pa ko je vješt nek proba sa njom možda mu se desi nešto zanimljivo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
968
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rRU6fdjPjI0]YouTube - NIJE MONTAZA[/ame]


evo ga pali andjeo :???:
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Evo ja pitam: koji primeri? konkretno odgovor, potkrepljen opisom, mestom, vremenom i najvaznije, istorijskim izvorom (ili nekim drugim izvorom) koji to potkrepljuje kao cinjenicu.
Licno iskustvo sa larvom. To ti je dosta da znas. Uvod u Hermetizam, procitaj bice ti jasnije.
p.s. casopisi Trece Oko, zona sumraka (razuma), youtube, sajtovi sa letecim tanjirima i drugim escajgom NISU RELEVANTNI IZVORI.
Te casopise sam video 2 puta u zivotu mozda. Niti citam to niti verujem necemu dok se sam ne uverim u isto. Izuzetno sam skepticna osoba i trebaju mi zivi dokazi, ne necije napisanije i montaza.


pa sigurno.Prvo ne postoje pali andjeli . a rjec demon koja zapravo govori o duhovima , je ta ista rječ iz kog već istoriskog razdoblja koja ne svjedoči o njihovom postojanju bar ne za sad nego svjedoči o toj rječi. Pa ko je vješt nek proba sa njom možda mu se desi nešto zanimljivo.
Kako mozes da tvrdis da nesto ne postoji jer ga licno nisi registrovao? Ni ja nikad nisam bio u Irskoj, pa ne kazem da Irska ne postoji.

Demon nije duh, vec entitet. Kroz istoriju je bilo slucajeva opsednutosti ljudi istim(primer Anneliese Michel), kojima je cilj da napakoste coveku i dovedu ga do kobnog ishoda.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
164
ljudi vjerujete li u fantome jer zaista postoje ,ali recimo vampira nema. i ko kaže da to što je ta kamera snimila nije montaža nije teško igrati se sa kamerom . I vama je dzabe govoriti da je demon ta rječ i da nema više od toga.A vi ako mislite da ste vješti kao što mislite da znate pričati probajte iskreno sa tom rječju i vidjećete ko će vam se smijati, ljudi a ne demoni.
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
ljudi vjerujete li u fantome jer zaista postoje ,ali recimo vampira nema.
Ko kaze da nema vampira. Ako mislis na sangvisticare, da retki su, ali to nije jedini oblik vampirizma.
i ko kaže da to što je ta kamera snimila nije montaža nije teško igrati se sa kamerom . I vama je dzabe govoriti da je demon ta rječ i da nema više od toga.A vi ako mislite da ste vješti kao što mislite da znate pričati probajte iskreno sa tom rječju i vidjećete ko će vam se smijati, ljudi a ne demoni.
Tvoja (ne)sreca je u neznanju i neiskustvu. A ljudi ne priznaju paranormalno zdravo za gotovo cesto iz razloga potistenog straha od mocnije sile. Zato i skepticnost, odbijanje i (ne)verovanje. Goli um se brani od opasnosti kako god on to zna. Opasnost od nepoznatog, ali to je svima uklesano u gene.
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
Licno iskustvo sa larvom. To ti je dosta da znas. Uvod u Hermetizam, procitaj bice ti jasnije.

Vazi, cim budem vrlo, vrlo, vrlo zaludan.

Licno iskustvo sa larvom. To ti je dosta da znas. Uvod u Hermetizam, procitaj bice ti jasnije.

Ne paranoisi.

Demon nije duh, vec entitet. Kroz istoriju je bilo slucajeva opsednutosti ljudi istim(primer Anneliese Michel), kojima je cilj da napakoste coveku i dovedu ga do kobnog ishoda.
Buduća nastavnica iz stroge religiozne porodice, kod koje su doktori dijagnosticirali epilepsiju, umrla je 1976. godine od posljedica istjeravanja đavola. Egzorcizam su izveli svećenici Arnold Renz i Franz Alt po nalogu biskupa Josef Stangl. Pri kraju egzorcizma, koji je trajao više od deset mjeseci, Anneliese Michel se protivila uzimanju hrane. Kada je umrla imala je samo 31 kilogram. U aprilu 1976. godine, sud je zbog "nemarnog ubistva zbog izostavljene pomoći", roditelje i dvojicu svećenika osudio na šest mjeseci zatvora, a kazna je uslovno izostavljena. Sud im je prigovorio da nisu zatražili medicinsku pomoć i liječničku konsultaciju. 25. februara 1978. je izvršeno ekshumiranje. Oficijelni razlog roditelja je bila želja da Anneliese pokopaju u jednom boljem sarkofagu. Vjerovatniji razlog je sigurno bio izjava jedne časne sestre kojoj se Anneliese navodno "ukazala" i rekla da joj se tijelo još nije počelo da raspada. Time bi bila dokazana stvarna opsjednutost đavolom. Međutim oficijelni rezultat ekshumiranja je bio prirodan raspad tijela. Optuženim roditeljima i svećenicima nije bilo dopušteno da prisustvuju ekshumiranju. Ovaj slučaj je tematiziran u filmovima "The Exorcism of Emily Rose (2005.)" i "Requiem (2006.)".
Klasican primer mentalno obolele devojke i kolektivnog ludila njene ekstremno religiozne okoline.

Анелизе Михел - Википедија

I opet ostajemo na "postoje slucajevi".




Ili sumar kojeg su ufatili u zbunju dok s**e. :grin:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
To na klipu nije covek, ili je montaza. Oci mu nisu bljestale 3-4 sekunde uperene kamerom i odjednom su samo zasijale.

Sto se tice Anneliese, to je istorijski podatak, lekari su to objasnili kako jesu, ali da li epilepticna osoba moze da ima halucinacije, tj psihozu? Ne bas. Izrazenu snagu ako nista nije jela? Kako? Objasni jos odakle joj svi ti glasovi iz nje i jezici koje nije nikad ni cula?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.01.2010
Poruka
15
To na klipu nije covek, ili je montaza. Oci mu nisu bljestale 3-4 sekunde uperene kamerom i odjednom su samo zasijale.

Sto se tice Anneliese, to je istorijski podatak, lekari su to objasnili kako jesu, ali da li epilepticna osoba moze da ima halucinacije, tj psihozu? Ne bas. Izrazenu snagu ako nista nije jela? Kako? Objasni jos odakle joj svi ti glasovi iz nje i jezici koje nije nikad ni cula?

Vidi prijatelju. Jos od Frojda na ovamo ljudi su shvatili da se sizofrenija ne leci pustanjem krvi niti da su epilepticni napadi posledica opsednutosti demonima. Ako svratis u Beograd do Laze ili do Kovinske dusevne bolnice videces "opsednutih" koliko hoces.
Moja baba je patila od poremecaja paranoidne sizofrenije pracenje manijom gonjenja. Kad bi prestala da uzima terapiju Metotenom (neuroleptik, antipsihotik) imala bi i razlicite tipove halucinacija, padove u bunilo. Povremeno bi i dobijala napade agresivnosti kada je dobijala zacudjujucu snagu, i pored toga sto je bila prilicno stara i slabo je jela. Adrenalin je cudo.
I, ja sad treba da verujem da je ona bila opsednuta demonima? Jel to hoces da kazes? Da sam trebao da je vodim kod popa umesto kod psihijatra. Kod raznih vracara, da "skidaju madjiju"? Jel to trebalo?

Secam se slucaja da mrsavi dedica na klinici dobije napad agresivnosti. Nema ga 50kg ali ne mogu da ga zadrze 6 tehnicara ko od brega odvaljenih. Covek u adrenalinskom soku dobija neverovatnu snagu, manje oseca bol...

ali da li epilepticna osoba moze da ima halucinacije, tj psihozu
Jos kako moze.


lekari su to objasnili kako jesu
Sasvim su dobro objasnili. Nije ni prva ni zadnja mentalno obolela. Samo sto se u normalnim sredinama takvi ljudi stavljaju pod lekove i u sanatorijum, a iz nje su isterivali djavola. Kao u srednjem veku.... Mogli su i na lomaci da je spale....

To na klipu nije covek, ili je montaza. Oci mu nisu bljestale 3-4 sekunde uperene kamerom i odjednom su samo zasijale.
Pregledaj jos jednom snimak. Oci su mu zasijale onog momenta kad se okrenuo ka kameri. A sad zelim da cujem tvoje objasnjenje, sta je to sto je bilo u sumi?

I da razjasnimo problematiku oko ociju, tj. da li sijaju u mraku:

Malena_040.JPG
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top