Paradoks raja

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Verovace ti oni koji ne poznaju pismo ni sile Bozje.

To sto si napisao o meni je zamena teze.
A kao sto sam napisao i Vanhelsingu, nije lepo lagati, jer vi se konstantno koristite lazima i insinuacijama da bi diskreditovali neciju licnost, prebacujuci svoj greh na druge.
U tom smislu, sve sto si napisao o meni se u stvari odnosi na tebe, i ti si toga svestan, ali namerno provociras.

Mene ne mozes isprovocirati, jer ja imam savrsen mir sa Gospodom, vec samo sramotis sebe i govoris sam sebi u lice, jer je moje cisto pred Bogom.

Ja ti zelim svako dobro.

Slava Bogu.. Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Желим и ја теби свако добро, али желим и осталим људима. Зато је првенствено битно да не упадну у ваше мутне вирове где изрћете и уврћете, правећи вир веома јаким. Ко се бави политичким говорима у инересу своје партије (секте) лако се да закључити. Довољно је видети циљ, остало је очигледно.


nije lepo lagati, jer vi se konstantno koristite lazima i insinuacijama da bi diskreditovali neciju licnost, prebacujuci svoj greh na druge.

Не знам које лажи ти спомињеш када треба "ушима да се покријеш" колико пута сам вас ухватио у лажи. И тебе и оног фотељаша Мику. Он је "крупна риба" у вашој странци, мада не сумњам да си и ти мање битан, с обзиром да делујеш на многим форумима и блоговима. Ваша мисија, као што рекох, није више обијање прагова, већ злоупотреба интернета, и све у име Божије. Није проблем што ширите реч Божију, чак је веома похвално, већ је огроман проблем (по вас) што паралелно ширите и јеретичко тумачење речи Божије (и опет у име Божије). Неће те оправдати што стално вичеш: Господе, Господе!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti nisi sudija vec Bog.
Nisi ni autoritet istine vec on sam i Duh Sveti koji rec zapecacava u ljudsko srce.

Tvoja istina je samo tvoja ali ne i Bozja, i ti imas slobodnu volju da po toj tvojoj licnoj istini koju smatras istinom radis kako zelis.

Ako sudis Bogu i ljudima i to jos koristeci se lazima kao sto i cinis, sud je usmeren prema tebi samome.

Prema tome, ispituj sebe, jer nisi mudriji od onoga koji sve vidi i sve zna.

Pozdrav.

Ne postoji jeres Adventizma niti i jedna izgovorena laz sa moje strane.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Laodikeja: Da...od tebe se nista i nije moglo ocekivati osim neozbiljnosti...


Adrian: Duhovitost je odlika duhovnosti, a vulgarnost raspojasanosti. Ako sam se na tvoje riječi i nasmijao, ne možeš me svrstati sad u neku novu skupinu: neozbiljni.

Vjeruj mi na riječ, prije će slobodni ljudi (nezavedeni jeresima) povjerovati jednom nebitnom forumašu kakav sam ja, nego "vizionaru" koji je više puta uhvaćen u laži i pravi se blesav kao da se ništa nije dogodilo...

Ako je itko na forumu ozbiljan, onda je to Adrian. Ni mi drugi nismo neozbiljni, ali smo suočeni s pojavom novih "proroka" koji su, naprosto, smiješni. Kad vas je već zahvatio virusBožjih proroka” i kad se s vama ne može razgovarati, onda nam ne preostaje drugo nego našaliti se s vama. Za ljubav Božju, malo bockanja možete podnijeti, zar ne? Pa, vi se spremate biti mučenici…
Mi podnosimo vaše zablude, krive interpretacije Biblije i lažne optužbe i ne tužimo se.

Adriane, uvijek će biti radoznalih baba, makar sad konkretno ne mislim na ženski rod. Vizionara je bilo i bit će, a i njihovih sljedbenika, jer to najviše zavisi o mentalnom sklopu tih osoba.
Sa sektašima ili fundamentalistima se ne može razgovarati.
Oni koji se toliko pozivaju na Bibliju, neće razumjeti riječi: “čuvajte se onih koji siju razdore, samozvanih proroka, lažnih učitelja i pogubnih krivovjerja”. Ili će ih primjeniti na druge.
Sv. Pavao je govorio o Crkvi kao stupu i uporištu istine.
Dok god pripadamo Crkvi, nemamo se čega bojati, a najmanje njihovih napada.


Evo što im je odgovorio jedan katolik: “Oni će na najbogohulniji način, gazeći Isusove i Pavlove riječi, tvrdit će kako u Crkvi nema više ni Isusa niti je ona stup i uporište istine.
Dapače, ona je Curva, vrištat će ko ričući lavovi i to još zvati anđeoskom viješću. Ovome se ne treba niti čuditi a još manje zbog ovoga u malodušje padati.

Jer, ako su domaćina Beelzebulom nazvali, koliko će više njegove ukućane.”
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Sv. Pavao je govorio o Crkvi kao stupu i uporištu istine.
Dok god pripadamo Crkvi, nemamo se čega bojati, a najmanje njihovih napada.


Koja od ovih, i po kojim merilima?

- Српска православна црква
- Римокатоличка црква
- Словачка евангеличка црква а.в.
- Реформатска хришћанска црква
- Евангеличка Хришћанска црква а.в.
- Хришћанска адвентистичка црква
- Евангеличка методистичка црква
- Еванђеоска Црква у Србији
- Црква Исуса Христа светаца последњих дана у Србији
- Црква Христова љубав у Србији
- Христова духовна црква у Србији
- Црква Божја у Србији
- Хришћанска Назаренска верска заједница у Србији
- Савез Хришћанских Баптистичких цркава у Србији
- Протестантска Хришћанска заједница у Србији
- Христова Црква браће у Републици Србији
- Слободна црква Београд
- Јеховини сведоци – Хришћанска верска заједница
- Заветна црква Сион
- Протестантска еванђеоска црква „Духовни центар“
- Христова Јеванђеоска Црква


I mnostvo drugih..


Dok god pripadamo Crkvi, nemamo se čega bojati, a najmanje njihovih napada.


Nisi objektivna, vrati se u neke poslednje komentare Adiana i Wanhelsinga, a potom procitaj i moje odgovore, i videces ko je koga napadao i omalovazavao, a ko smirivao strasti tih ostrascenih da se bore protiv drugih, jer ih vredja istina koja se iznosi na jedan dostojanstven nacin u Duhu ljubavi i tolerancije.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Да, ти си један фини проповедник који људе назива сатанама. необраћенима, под ђавољим (сотониним) утицајем итд. Споља гладац, а унутра - јадац. Тако бар стари људи говоре и веома добро говоре. Нит си хладан, нит си врућ...само радиш по својој струци:

copy paste дипломац.jpg

16. Не знате ли да сте ви црква Божија, и Дух Божји живи у вама? 17. Ако поквари ко цркву Божију, поквариће њега Бог: јер је црква Божија света, а то сте ви.
18. Нико нека се не вара: ако ко међу вама мисли да је мудар на овом свету, нека буде луд да буде мудар.
19. Јер је премудрост овог света лудост пред Богом, јер је писано: Хвата премудре у њиховом лукавству.
20. И опет: Господ зна помисли мудрих да су ништа. 21. Зато нико да се не хвали човеком, јер је све ваше.
22. Био Павле, или Аполо, или Кифа, или свет, или живот или смрт, или садашње, или будуће: све је ваше; 23. А ви сте Христови, а Христос Божји. (1.Коринћанима 3)

Ако ти не знаш ко је Црква Божија, онда ћеш тражити Цркву у црквама зиданим, где Бог не живи. Ако Бог не живи у људским срцима, онда Он и нема Своју Цркву. Богу хвала, има оних који јесу Црква. А свет нека прави своје цркве и црквице, секте и култове, а огњем ће се открити права Црква, која не сагорева. Сваки "пророк" нека оснива своју цркву, међу тим црквама ће се наћи бар неколико разумних да виде ко разграђује и дели Цркву.

4. Изгубисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати.
5. Јер ми духом чекамо од вере наду правде.
6. Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради.
7. Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини?
9. Мало квасца укисели све тесто.
10. Ја се за вас надам у Господу да ништа друго нећете мислити. А који вас смета понеће грех, макар ко био.
11. А ја, браћо, ако још обрезање проповедам, зашто ме гоне? Тако се укиде саблазан крстова.
12. О да би одсечени били они који вас кваре!
13. Јер сте ви, браћо, на слободу позвани: само да ваша слобода не буде на жељу телесну, него из љубави служите један другом.
14. Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
15. Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите.
16. Велим пак: по духу ходите, и жеља телесних не извршујте.
17. Јер тело жели против духа, а дух против тела; а ово се противи једно другом, да не чините оно шта хоћете.
18. Ако ли вас дух води, нисте под законом.

19. А позната су дела телесна, која су прељубочинство, курварство, нечистота, бесрамност,
20. Идолопоклонство, чарања, непријатељства, свађе, пакости, срдње, пркоси, распре, саблазни, јереси,
21. Зависти, убиства, пијанства, ждерања, и остала оваква за која вам напред казујем као што и казах напред, да они који тако чине неће наследити царство Божије.


22. А род је духовни љубав, радост, мир, трпљење, доброта, милост, вера,
23. Кротост, уздржање; на то нема закона.
24. А који су Христови, распеше тело са сластима и жељама.
25. Ако у духу живимо по духу и да ходимо,
26. Да не тражимо лажне славе раздражујући један другог, и завидећи један другом. (Галатима 5)


Толика је нетрпељивост међу самим хришћанима, да потпуно исти проблем постоји као међу Галаћанима. Зато Павле и каже:


Али ако се међу собом кољете и једете, гледајте да један другог не истребите.


Брукамо име Цркве само зато што се јерес и догма уједињују, те тако разарају Цркву. То је отпочело још у време апостола. Разни "пророци" и лажни учитељи поткопаваше Цркву Христосову, а не намеравају ни данас да одустану.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Puna su vam usta tog sotone, zasto ga bog ne unisti ako je svemocan ? Zasto mu dozvoljava da obmanjuje ljude koje je sam stvorio gresne i slabe na takve prevare ?Koliko god ja pokusavao da razumem vas stav nisam ni blizu, sve govori da i da postoji bog, i da je to hriscanski bog, on je uradio sve da bi nas obmanuo da ne postoji ( dopustivsi stvaranje desetina hiljada religija, ne unistivsi sotonu, stvorivsi stotine milijardi galaksija i ostalo.. )
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, problem ne trebas traziti u crkvi kao takvoj i u drugim ljudima, jer se on tamo ne nalazi.
Problem je u tebi i tvom srcu, zato je i tvoj odnos takav kakav je, a ti to moras resiti sa sobom, jer problem se nalazi iskljucivo u tebi, i zato siris takav negativan uticaj.
Ti ces ovo negirati, ali to ne ukida ovu istinu.

Ovo dole je samo jedan vid tvog problema koji je mnogo dublji.

Iz Wikipedije

Stereotipija je u tiskarskoj tehnologiji postupak otiska složenih tiskovnih oblika nepokretnim slogom, pri čemu se kao produkt dobiva stereotip, metalna ploča odlivena s matrice. U knjigotisku je to naziv i za kopiju sloga.[SUP][1][/SUP] Izraz je tako preuzeo i značenje uvijek istog postupka, rutine, onoga što je banalno i svakidašnje.
Po analogiji, u društvenim znanostima pojam se koristi za shematski, pojednostavljen i teško promjenjiv odnos prema komu ili čemu, kao i kruto i postojano ponašanje prema čemu, bez obzira na okolnosti. Izraz je nastao u razdoblju javljanja i razvoja rasnih, etničkih, vjerskih i socijalnih netrpeljivosti. U osnovi stereotipa nalazi se pogrešno i neopravdano široko poopćavanje te konvencionalno i pojednostavljeno mišljenje, koncepcija ili vjerovanje. Stoga se svaki kolektivni stereotip koji sadrži izrazito emocionalno negativno ocjenjivanje neke etničke, nacionalne, vjerske, socijalne ili druge skupine tumači kao predrasuda.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Problem je u tebi i tvom srcu, zato je i tvoj odnos takav kakav je, a ti to moras resiti sa sobom, jer problem se nalazi iskljucivo u tebi, i zato siris takav negativan uticaj.

Znaš što, Laodikeja? Nemam pojma tko je Adrian i posebnog nemam razloga hvaliti pravoslavce ( jer ih ima svakakvih) ali, nakon dužeg čitanja Adrianovih postova ( makar me izmući s ćirilicom) mogu mirne duše reći da je on najkompetetniji forumaš ovdje: ne samo da poznaje Bibliju već ima i zdravo rasuđivanje jer ima Duha Božjega.Nikakav negativan utjecaj ne širi, dapače, pomaže...osobito onima koji se ne snalaze u ovom kaosu koji su protestanti prenijeli i u pravoslavnu sredinu.
Da li je oštar, da li griješi u ljubavi? To zna njegov ispovjednik.
:dtyste:
Ti se skoncentriraj na sadržaj njegovih postova. Ne možemo sada očekivati ljupke razgovore i bratsku atmosferu kad ste je vi protestanti odavno narušili svojim lažnim optužbama i protiv Katoličke i Pravoslavne crkve.
 
Natrag
Top