Paradoks raja

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
pitanje za vernike, kako moze ljudima da bude lepo u raju ako znaju da dosta njihovih prijatelja i rodbine gori u paklu ( sto je neizbezno po hriscanskoj veri )
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
zanimljivo pitanje, verovatno isto tako kako moze da bude lepo i na zemlji xD ja ne vidim u cemu je razlika
ne zaboravi da postoje i price da posle smrti ima samo zivot i da nema nikakvog suda i pakla
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
zanimljivo pitanje, verovatno isto tako kako moze da bude lepo i na zemlji xD ja ne vidim u cemu je razlika
ne zaboravi da postoje i price da posle smrti ima samo zivot i da nema nikakvog suda i pakla

Da, zamisli da i posle smrti nastavimo diskusije, ali bi onda morali da promenimo teme posto bi imali odgovore na ova pitanja:???:
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Da, zamisli da i posle smrti nastavimo diskusije, ali bi onda morali da promenimo teme posto bi imali odgovore na ova pitanja:???:
ne zamisljam zato sto me mnogo i ne interesuje, ne bi samo znali odgovore na ova pitanja, verovatno bi znali odgovore na sva pitanja, dosta puta sam se zamislio, ako postoji taj vecni zivot, sta cu ja da radim vecno? mozda cu da lutam po ovom kosmosu xD
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
"mozda cu da lutam po ovom kosmosu"

Prilicno veliko mesto, svakim trenutkom sve vece, verovatno ima interesantnih stvari ( drzi se podalje od crnih rupa, mada kad si vec u Rimu...). Ali opet cela vecnost...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
pitanje za vernike, kako moze ljudima da bude lepo u raju ako znaju da dosta njihovih prijatelja i rodbine gori u paklu ( sto je neizbezno po hriscanskoj veri )

Сада ми уопште није лепо када помислим на то. Шта мислиш зашто уста не затварам само да се неко од вас покаје и обрати Господу? Јер уживам да вас гледам у паклу (у будћности) или што ми је стало да не завршите тамо зато што одбацујете и ружите Бога? Сам просуди. Велика је то патња и терет за човека када схвата да ће се то десити. Зато служи нада, јер никада се не зна ко ће се покајати. То се десило разбојнику на крсту, то се може десити било коме за кога се боримо сваки дан.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746

Сада ми уопште није лепо када помислим на то. Шта мислиш зашто уста не затварам само да се неко од вас покаје и обрати Господу? Јер уживам да вас гледам у паклу (у будћности) или што ми је стало да не завршите тамо зато што одбацујете и ружите Бога? Сам просуди. Велика је то патња и терет за човека када схвата да ће се то десити. Зато служи нада, јер никада се не зна ко ће се покајати. То се десило разбојнику на крсту, то се може десити било коме за кога се боримо сваки дан.

JokerMMA sad znas sve opcije, a imas i primer razbojnika na krstu, mozes u zivotu da radis sta go zelis i kome god zelis da nanosis bol i patnju ali se po mogucstvu pokaj pred smrt i sve ce ti biti oprosteno. Obozavam cvrst moralni stav hriscanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет лицемерство? Зато сам и хтео да те избегавам, а видим да ћу свакако морати. Разбојник на крсту није планирао да цео живот греши, а да се на крају покаје. И није покајање нешто што се може планирати, као нека обавеза. То би било врхунски лицемерно, баш као и твој коментар.

Добио је казну за оно што је учинио, али ће бити у царству такође зато што је нешто друго учинио, а ти то не желиш.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
"mozda cu da lutam po ovom kosmosu"

Prilicno veliko mesto, svakim trenutkom sve vece, verovatno ima interesantnih stvari ( drzi se podalje od crnih rupa, mada kad si vec u Rimu...). Ali opet cela vecnost...

ko zna mozda me i usisa crna rupa, moza i tebe isto usisa :p a mozda ponovo budemo ziveli na ovoj planeti u nekoj 6toj dimenziji
 
Natrag
Top