Paradoks raja

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Опет лицемерство? Зато сам и хтео да те избегавам, а видим да ћу свакако морати. Разбојник на крсту није планирао да цео живот греши, а да се на крају покаје. И није покајање нешто што се може планирати, као нека обавеза. То би било врхунски лицемерно, баш као и твој коментар.

Добио је казну за оно што је учинио, али ће бити у царству такође зато што је нешто друго учинио, а ти то не желиш.

Licemer, sotona, jereik, mrzitelj predivnog entiteta kao sto je Jahue. Imas li jos neki pridev?
Hoces da kazes da na primer osoba poput Hitlera ako se pokaje nece zavrsi u raju?
Sta je onda licemerno? Hriscanstvo ili ?
I da napomenem, nisam razbojnik.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Да ли се покајао? Јесте или није? Све ти лепо пише, мислим да нисам исписао глупости, а ти како ти воља причај. Баш ти изричито хришћанство смета, баш занимљиво.

Ето колико сам наиван у својим намерама да се борим за нешто (неког), а испада да се увек поклопи са библијским истинама. Упаднем у празне приче и само запостављам нешто што не треба. Ако Бог да, а ти се примириш у својим осудама, погледај шта апостол говори о себи. Можда ти помогне да нешто схватиш.

5. А намера је заповести љубав од чистог срца и добре савести и вере нелицемерне;
6. У којима неки погрешивши сврнуше у празне говоре,
7. И хтели би да буду законици, а не разумеју ни шта говоре, ни шта утврђују.

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци,

11. По јеванђељу славе блаженог Бога, које је мени поверено.
12. И захваљујем Христу Исусу, Господу нашем, који ми даје моћ, што ме за верног прими и постави ме у службу,

13. Који сам пре био хулник и гонитељ и силеџија; али бих помилован, јер не знајући учиних, у неверству.

14. Али се још већма умножи благодат Господа нашег Исуса Христа с вером и љубави у Христу Исусу.

15. Истинита је реч и сваког примања достојна да Христос Исус дође на свет да спасе грешнике, од којих сам први ја. (1.Тимотију 1)

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Да ли се покајао? Јесте или није? Све ти лепо пише, мислим да нисам исписао глупости, а ти како ти воља причај. Баш ти изричито хришћанство смета, баш занимљиво.

Ето колико сам наиван у својим намерама да се борим за нешто (неког), а испада да се увек поклопи са библијским истинама. Упаднем у празне приче и само запостављам нешто што не треба. Ако Бог да, а ти се примириш у својим осудама, погледај шта апостол говори о себи. Можда ти помогне да нешто схватиш.

5. А намера је заповести љубав од чистог срца и добре савести и вере нелицемерне;
6. У којима неки погрешивши сврнуше у празне говоре,
7. И хтели би да буду законици, а не разумеју ни шта говоре, ни шта утврђују.

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци,

11. По јеванђељу славе блаженог Бога, које је мени поверено.
12. И захваљујем Христу Исусу, Господу нашем, који ми даје моћ, што ме за верног прими и постави ме у службу,

13. Који сам пре био хулник и гонитељ и силеџија; али бих помилован, јер не знајући учиних, у неверству.

14. Али се још већма умножи благодат Господа нашег Исуса Христа с вером и љубави у Христу Исусу.

15. Истинита је реч и сваког примања достојна да Христос Исус дође на свет да спасе грешнике, од којих сам први ја. (1.Тимотију 1)

Najbolje poznajem hriscanstvom i zivim u hriscanskom delu sveta pa mi je akcenat na njemu. Da li bi osoba poput Hitlera u slucaju da se pokaje zavrsila u raju?
Molim te odgovori mi na pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja mislim da je hitler zavrsio sta je imao na zemlji, pokajao se on ili ne, taj nece videti raja ako ikakve pravde postoji
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ja mislim da je hitler zavrsio sta je imao na zemlji, pokajao se on ili ne, taj nece videti raja ako ikakve pravde postoji


Hriscani koji veruju u ideju pakla u stvari ne poznaju Bozji plan spasenja i ono sto on zeli da ucini sa celokupnom tvorevinom.
Sustina ovog plana je upravo vracanje svega u prvobitno stanje koje je vladalo pre Adamovog pada u greh, a u vreme kada je Bog stvorio ovaj svet i coveka nije postojao pakao, cela zemlja je bila rajsko mesto na kojoj je covek moga vecno da prebiva.

Prema tome, ni na novoj zemlji na kojoj ce covek ziveti nakon Hristovog dolaska, pa ni u citavom kosmosu nece postojati neko mesto gde ce se ljudi vecno muciti, jer to je u svakom slucaju suprotno ovom Bozanskom planu..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Nije logicno Laokideja!
Nije logicno!
ukoliko bi svi otisli u Raj ovakvi kakvi smo, i losi i dobri, ne bi se nista mijenjalo, a ovako kako je ne lici na Raj.
Cak i da je samo strah, dobro je, bar ta one koji se plase da ne ucestvuju u zlu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, једино по науци адвентиста и "сведока". Нико никада није тако говорио сем вас, и вама то није чудно? Ви разумете план Спасења боље и од апостола.

19. Зато и који страдају по вољи Божијој нека Му као верном Творцу предаду душе своје у добрим делима. (1.Петрова 4)

5. У Твоју руку предајем дух свој; избављао си ме, Господе, Боже истинити! (Псалам 31)

46. И повикавши Исус гласно рече: Оче! У руке Твоје предајем дух свој. И рекавши ово издахну. (Лука 23)

9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху.10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи?11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)


Како душе могу да вичу ако по вашој науци говорите другачије? Почивају у Господу (Јеврејима 4) и чекају Васкрсење јер јасно говоре о онима који живе на земљи. Заједно су са Христом, што сведочи и Павле који каже да му је смрт добитак јер ће од тела отићи и с Господом бити.


4. И видех престоле, и сеђаху на њима, и даде им се суд, и душе исечених за сведочанство Исусово и за реч Божију, који се не поклонише звери ни икони њеној, и не примише жиг на челима својим и руци својој; и оживеше и цароваше с Христом хиљаду година.5. А остали мртваци не оживеше, докле се не сврши хиљада година. Ово је прво васкрсење.(Откривење 20)

8. Али се не бојимо, и много волимо отићи од тела, и ићи ка Господу. (2.Коринћанима 5)

21. Јер је мени живот Христос, а смрт добитак.
22. А кад ми живљење у телу плод доноси, то не знам шта ћу изабрати.
23. А обоје ми је мило, имајући жељу отићи и с Христом бити, које би много боље било;
24. Али остати у телу потребније је вас ради. (Филибљанима 1)

Дакле, не ради се о часу Васкрсења како ви тврдите, већ о смрти када идемо ка Господу да будемо са њим. Почивамо у Богу (Јеврејима 4) до часа Васкрсења када ћемо добити нова тела која нису грешна, већ света и нераспадљива.

40. И имају телеса небеска и телеса земаљска: али је друга слава небеским, а друга земаљским.
41. Друга је слава сунцу, а друга слава месецу, и друга слава звездама; јер се звезда од звезде разликује у слави.
42. Тако и васкрсење мртвих: сеје се за распадљивост, а устаје за нераспадљивост;
43. Сеје се у срамоти, а устаје у слави; сеје се у слабости, а устаје у сили;
44. Сеје се тело телесно, а устаје тело духовно. Има тело телесно, и има тело духовно.
45. Тако је и писано: Први човек Адам постаде у телесном животу, а последњи Адам у духу који оживљује.
46. Али духовно тело није прво, него телесно, па онда духовно.
47. Први је човек од земље, земљан; други је човек Господ с неба.
48. Какав је земљани такви су и земљани; и какав је небески такви су и небески.
49. И како носимо обличје земљаног тако ћемо носити и обличје небеског.
50. А ово говорим, браћо, да тело и крв не могу наследити царство Божије, нити распадљивост нераспадљивости наслеђује. (1.Коринћанима 15)

 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538


Hriscani koji veruju u ideju pakla u stvari ne poznaju Bozji plan spasenja i ono sto on zeli da ucini sa celokupnom tvorevinom.
Sustina ovog plana je upravo vracanje svega u prvobitno stanje koje je vladalo pre Adamovog pada u greh, a u vreme kada je Bog stvorio ovaj svet i coveka nije postojao pakao, cela zemlja je bila rajsko mesto na kojoj je covek moga vecno da prebiva.

Prema tome, ni na novoj zemlji na kojoj ce covek ziveti nakon Hristovog dolaska, pa ni u citavom kosmosu nece postojati neko mesto gde ce se ljudi vecno muciti, jer to je u svakom slucaju suprotno ovom Bozanskom planu..

po tome hitler je sad zajedno sa dobrim ljudima po kosmosu ili po raju ili ko zna gde vec?
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
treba uzeti u obzir da mjerila nisu jednaka, i da mi o tome sta dolazi (ni)malo znamo.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
treba uzeti u obzir da mjerila nisu jednaka, i da mi o tome sta dolazi (ni)malo znamo.

ako ima neke pravde i bozije i kosmicka a ja verujem da je i te kako ima, zlikovci ne mogu da budu u istom kosu za ljudima sto su se ceo zivot trudili da budu dobri, mogu da se kaju koliko god hoce njihovo vreme je isteklo, niti imaju vremena vise da se vrate da isprave sve te silne greske

postoji li pravda na ovome svetu? da su oslobodili one zlikovce od generala u pokusaju sa obrazlozenjem da nisu odgovorni a nosi zlatne poluge generala, sam cin general nosi najvecu odgovornost, i sad ovi zlikovci ako se pokaju ima da idu u raj, e pa ja sa njima necu biti sigurno ako ima pravde, zabolelo me sto su h zlikovci oslobodili, mnogo me zabolelo izgoreo sam skroz, a ovde pricamo o pokajanju, nije isto ako si nesto ukrao ili prebio nekoga pa pokajao se ili ako si pobio toliko ljudi i pokajao se, ne moze da bude nikad isto niti bogu niti bilo kome
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top