Paradoks raja

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adrian, po vama su SEOL i HADES ili AD podzemni svet gde se ljudi muce.

u mnogobozackoj filozofiji to je uistinu tako, u bibliji biblijski pisci ove izraze koriste da bi oznacili grob.

U prilog ovoj istini idu sledeci biblijski tekstovi u kojima se koristi ovaj izeaz SHEOL u kontekstu podzemnog sveta u kome ljudi leze i prolaze kroz proces truljenja.
Ovde se govori i o Bozjim ljudima kao sto je bio Jov, koji govori o Seolu kao grobu gde su crvi, u koji ljudi leze i prolaze kroz proces truljenja, a ne o Seolu kao mestu mucenja.

Ivan Šarić / Rev. Đ. Martinjak
(RIŠ):

"Jer ti ne predaješ duše moje podzemnom svijetu; ( Seolu ) ne daš da Svetac tvoj truleža ugleda" ( psalam 16. 10 )

Aleksandar Birviš (AB):

"jer me nećeš pustiti medj mrtve, ( Seolu ) nećeš dati da tvoj smerni trune" ( psalam 16. 10 )

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Danicic - Karadjic:


"Da bih se nadao, grob ( Seol ) će mi biti kuća; u tami ću prostreti postelju sebi.
Grobu vičem: Ti si otac moj; crvima: Ti si mati moja, ti si sestra moja.
I gde je sada nadanje moje? Moje nadanje ko će videti? U
grob će sići, počinuće sa mnom u grobu" ( Jov 17. 13 - 16 )

Ivan Saric - Dj Martinjak:

"Premda se nadam, ipak će
podzemni svijet ( Seol ) biti moj stan; u tami ću prostrti postelju svoju.
Truležu velim: "Moj si ti otac!" a crvu: "Moja mati, moja sestro!"
Ali gdje je zaista još nadanje za me? Moja sreća, tko je može još vidjeti? 'vratima
podzemnoga svijeta silaze, gdje je onda počinak u prahu" ( Jov 17. 13 - 16 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Стварно је више него очигледно оно што сам раније исписао и цео јеврејски и хришћански свет зна, само ви и Јеховини сведоци измишљате топлу воду.

Psalam 16.jpg

"Jer ti ne predaješ duše moje podzemnom svijetu; ( Seolu )

"jer me nećeš pustiti medj mrtve, ( Seolu )

10. Јер нећеш оставити душу моју у паклу,

Где је душа? А Господ развали врата паклена (Шеола) и може свакога од нас да отргне из "подземног света" и сачува код Себе. Само они који Га одбацују иду у Шеол (Хадес), а верни код Њега. А тело иде у Квебер (гроб) или Бир (јаму). Доста сте ви нас правили паганима и сатанама, преваранти једни манипулаторски.


sheol: underworld (place to which people descend at death)​
Original Word: שְׁאוֹל
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: sheol
Phonetic Spelling: (sheh-ole')
Short Definition: Sheol

Word Origin
of uncertain derivation
Definition
underworld (place to which people descend at death)


22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,

24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.


Толико сте изопачили умове да хладнокрвно тврдите да Господ Исус прича паганске лажне приче и онда још мене називаш сатаном што тврдим да пишете и ширите лажну науку, јерес и измишљотину. Да сатанизујете све цркве (православну, католичку и протестантску) да имају паганске науке из Вавилона. Ваше јереси су "тајна безакоња" и ви, као и многе друге секте, имате за циљ да клевећете традиционалну цркву. Јер сте ви, наводно, наново подигнута црква. Тако су говорили сви, почев од Симона Мага и његових наследника.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Стварно је више него очигледно оно што сам раније исписао и цео јеврејски и хришћански свет зна, само ви и Јеховини сведоци измишљате топлу воду.

Pogledajte prilog 44203

"Jer ti ne predaješ duše moje podzemnom svijetu; ( Seolu )

"jer me nećeš pustiti medj mrtve, ( Seolu )

10. Јер нећеш оставити душу моју у паклу,

Где је душа? А Господ развали врата паклена (Шеола) и може свакога од нас да отргне из "подземног света" и сачува код Себе. Само они који Га одбацују иду у Шеол (Хадес), а верни код Њега. А тело иде у Квебер (гроб) или Бир (јаму). Доста сте ви нас правили паганима и сатанама, преваранти једни манипулаторски.


sheol: underworld (place to which people descend at death)​

Original Word: שְׁאוֹל
Part of Speech: Noun Feminine
Transliteration: sheol
Phonetic Spelling: (sheh-ole')
Short Definition: Sheol

Word Origin
of uncertain derivation
Definition
underworld (place to which people descend at death)


22. А кад умре сиромах, однесоше га анђели у наручје Авраамово; а умре и богати, и закопаше га.
23. И у паклу кад беше у мукама, подиже очи своје и угледа издалека Авраама и Лазара у наручју његовом,

24. И повикавши рече: Оче Аврааме! Смилуј се на ме и пошљи ми Лазара нека умочи у воду врх од прста свог, и да ми расхлади језик; јер се мучим у овом пламену.


Толико сте изопачили умове да хладнокрвно тврдите да Господ Исус прича паганске лажне приче и онда још мене називаш сатаном што тврдим да пишете и ширите лажну науку, јерес и измишљотину. Да сатанизујете све цркве (православну, католичку и протестантску) да имају паганске науке из Вавилона. Ваше јереси су "тајна безакоња" и ви, као и многе друге секте, имате за циљ да клевећете традиционалну цркву. Јер сте ви, наводно, наново подигнута црква. Тако су говорили сви, почев од Симона Мага и његових наследника.
ne bi trebo da se žestiš. on ne može videti to oko pakla.mnogo toga ima u paganskom verovanju ali to ne znači da je to automatski i pogrešno sve. tako da mu se čini da to je neka legenda grčka kad Isus priča jer tako mora da vidi.
činjenica je da je otpala crkva u nikeji uzela sijaset stvari koje se protive Pismu i ti takođe to ne bi trebao braniti ako vidiš.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sto mi rec Bozja i Duh Sveti svedoci to cu prihvatiti, ne ljudska gledista.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мислиш: што ти адвентисти осведоче (Генерална конференција)? Што је Хелен Вајт "прописала"? Исто то тврде и они што имају слично сведочење од Бога (од Куле Стражара, мормонске управе, ...). Свима вама "Бог сведочи" кроз разне "визије" и падања у транс.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti imas problem manije gonjenja, i ja ti zelim da ga resis sa Gospodom, jer on zeli da budes covek istine, a ne da se previres u sebi samome, jer vidim da si u velikom problemu koji je posledica tvog loseg unutrasnjeg duhovnog stanja.
A ja nemam nista licno protiv tebe, vec ti ovo govorim iz ciste brige zatvoje spasenje, ma kako ti to shvatio.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ti imas problem manije gonjenja, i ja ti zelim da ga resis sa Gospodom, jer on zeli da budes covek istine, a ne da se previres u sebi samome, jer vidim da si u velikom problemu koji je posledica tvog loseg unutrasnjeg duhovnog stanja.
A ja nemam nista licno protiv tebe, vec ti ovo govorim iz ciste brige zatvoje spasenje, ma kako ti to shvatio.

Pozdrav

Ma nema on nikakav problem gonjenja!jednostavno siti smo vasih zapadnih sekti,a i sam vatikan vise nezna sta da radi sa toliko (jeretika-firmi) koji reklamiraju svoje dogme nebili privukli sto vise ovaca da im plate danak.Aristokracka lukavost izmislite sta hocete samo da plate porez,dajte im I Hrista,djavola i sta god hoceju samo neka plate da bi mi braco demoni ziveli kako zelimo,i sve neka bude tajna(Top Sikret)jer ako svi budu znali to sto mi znamo moracemi i mi da radimo kao i oni.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
:crayy:

Ti imas problem manije gonjenja, i ja ti zelim da ga resis sa Gospodom, jer on zeli da budes covek istine, a ne da se previres u sebi samome, jer vidim da si u velikom problemu koji je posledica tvog loseg unutrasnjeg duhovnog stanja.
A ja nemam nista licno protiv tebe, vec ti ovo govorim iz ciste brige zatvoje spasenje, ma kako ti to shvatio.

Pozdrav

По томе сте ви познати, будите се у страху да ће папа прогласити обавезно светковање недеље или - смрт. Насмеја ме.

loseg unutrasnjeg duhovnog stanja.
:roll:

Стање је изузетно добро, докторе. Живим скромно и мирно, можда мало више радим да саставим крај са крајем, с обзиром да ме не финансира нека секта или невладина организација. Зато ми је духовно стање одлично и мирно спавам.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da...od tebe se nista i nije moglo ocekivati osim neozbiljnosti..
Kako verovati takvom coveku da ga Duh Sveti vodi u tumacenju istina, kada se tako ponasa.

Neka ti Gospod pomogne i izvuce te iz sveze nepravde u kojoj se nalazis..

Slava Bogu kroz Isusa Hrista..Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Духовитост је одлика духовности, а вулгарност распојасаности. Ако сам се на твоје речи и насмејао, не можеш ме сврстати сад у неку нову групу: неозбиљни.

Веруј ми на реч, пре ће слободни људи (незаведени јересима) поверовати једном небитном форумашу какав сам ја, него "визионару" који је више пута ухваћен у лажи и прави се блесав као да се ништа није догодило. И који свесно изврће крајње једноставне ствари. Јер јеванђеље и јесте једноставно, не треба ту философија нека да тумачи. Да објашњава: није овако, него је како наш "пророк" каже. А "тешку храну" очигледно ниси могао примити јер си у истом проблему као и они који су дизали буну у Цркви и тражили да се хришћани обрезују и држе закон Мојсијев. Никакве ту разлике нема.

Само узалудно покушаваш да понизиш вредност мојих пређашњих речи.

И још нешто битно: кад већ толико жустро заговараш држање заповети, поведи мало рачуна о Трећој заповети, јер очигледно је да и њу не схваташ озбиљно (уопште).
 
Natrag
Top