Oproštaj ili osveta?

Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
U čemu je vrednost osvete ?
Šta je osveta i prema komu ?
Kako to da se neka ljubav ili prijateljstvo mora svetiti ?
Koliko je ćega bilo pre osvete ili pre pomisli o osveti ?
meni je nepojmija ta reč.
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Zavisi sta se prasta. Mogu da oprostim,al da mi neko krene na porodicu,osvetio bi se makar zivot dao. Porodica mi je na prvom mestu,i nedam je nikome! Jedino to nebih oiprostio!
 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2010
Poruka
122
Koliko sam samo puta pozelela da mogu da se osvetim pojedincima...
Ali ne mogu.Jednostavno u takvim situacijama prvo kazem sta me je povredilo (na vrlo buran nacin zivopisno opisem) okrenem se i odem.Nikada vise ne pogledam tu osobu,ne progovorim s njom,ona je za mene vazduh...
Bilo bi lepo da mogu da prikrijem da sam povredjena i vratim sve sa kamatom,ali sta ces...Ko zna zasto je to dobro...
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Koliko sam samo puta pozelela da mogu da se osvetim pojedincima...
Ali ne mogu.Jednostavno u takvim situacijama prvo kazem sta me je povredilo (na vrlo buran nacin zivopisno opisem) okrenem se i odem.Nikada vise ne pogledam tu osobu,ne progovorim s njom,ona je za mene vazduh...
Bilo bi lepo da mogu da prikrijem da sam povredjena i vratim sve sa kamatom,ali sta ces...Ko zna zasto je to dobro...
Samo osmeh na lice jer on donosi snagu i uspeh.Neka se sikiraju drugi a ti nabaci osmeh
i pokaži snagu svoga duha.
pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
24.12.2009
Poruka
62
oprostaj, jer ako izaberemo osvetu onda postajemo ista ta osoba koja nam se osvetila, mozda cak i gora.
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
215
Za sitnice se nikad ne svetim ali ako neko podlo udari u nesto sto mi je sveto potrudicu se da zazali sto je to ucinio.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
U normalnim situacijama je normalno i oprostiti.

Problem nastaje kada je situacija ekstremna. Još veći problem je ako zakaže i pravni sistem.

Da li bi u tom slučaju osveta bila opravdana. Da li bi mogli živeti gledajući osobu koja vam je uništila život i koja je nastavila svoj bez imalo griže savesti. Da li ste svesni toga da bi čin osvete navukao još jedan veliki teret na vaša pleća. Da li ste spremni živeti sa takvim teretom. Da li ste spremni prihvatiti osudu pravnog sistema. Da li bi smatrali da je ta osuda opravdana...postavlja se puno pitanja koja nisu ni malo laka.

Jako je teško unapred zauzeti stav. Jednostavno ne možete znati kako će te reagovati.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Pre 11 godina u mojoj ulici je poginulo dete, tek je krenuo u 2. razred. Nesreće se dogodila na pešečkom prelazu. Kolona vozila je stala da deca pređu ulicu. Njegovi drugari su uspeli da pređu, a on je malo zaostao. Kolonu je preticalo vozilo velikom brzinom i usmrtilo dete, Bilo je odbačeno na trotoar 20ak metara, na nestu je bilo mrtvo.
-pešački prelaz, prekoračena brzina, obilaženje na punoj liniji..............
Počinilac, se nikad nije pojavljivao na suđenju, niti je krivično osuđen.
Da li ti roditelji treba da mu oproste?
Mislim da bi mu metak u čelo bilo malo.
 
Natrag
Top