Oproštaj ili osveta?

Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
109
Ljudima do kojih mi je stalo cu oprostiti, ali ne i zaboraviti...
Oni koji su mi nebitni nece dobiti oprostaj, mislim da mi je to mana, mozda se promjenim... :dance2:
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Ne može se među ljude s osmjesima i dobrotom... (Jadranka Stojaković)
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
"Čoveku koji te namerno uznemirava, čak i ako nije bolestan, oprosti do "sedamdeset i sedam puta" ali ga izbegavaj zbog njegovog i tvog spasenja."

Otac Pajsije Svetogorac
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
30
Osvetu ne prakticiram jer ne zelim sama sebi komplicirati zivot. Osim nekih sitnih zezancija ili situacija u kojima sam morala nesto poduzeti da bih eventualno drugoj strani skrenula pozornost na to kako to izgleda kad te netko 'prca'. Inace osveta - hvala, ali ne hvala, bespotrebno trosenje energije.

Oprost da, ali opet za neke vece stvari put do njega zna biti jako dug i trnovit.
 
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
306
Još jednom ja: Ma kakav oproštaj...? Možda ignorisanje, što reče Mostarka, da ne komplikuješ svoj život još više, ali oproštaj i zaborav, NIKAKO!
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
30
Lapidus, nemoj biti toliko iskljuciv. Ok, neke velike stvari ne mozes oprostiti preko noci, a zaboraviti mozda nikada, ali zato sve ostalo... treba se dici iznad situacije i pogledati stvari iz sire perspektive, zasto rano zaraditi cir na zeludcu? :)
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Oprosti,ali ne zaboravi!
Zavisi opet kome treba oprostiti i sta...
Mislim da se osveta cini iz mrznje,a mrznja je opet osecanje (osecaj)! Dakle,ako je neko zasluzio osvetu - ne cini je! Samo ces sebi pogorsati emotivno stanje jer ces uvek smatrati da ta tvoja osveta nije bila dovoljno "hladna"! Umesto toga - budi ravnodusan! Tu ne ulazes nikakve emocije (ni ljubav, ni mrznju,ni nesto trece) i ne remetis sebi dusevni mir... A,sa druge strane prodjes kroz situaciju koja te nesto nauci,pa neces dozvoliti da se nesto takvo ponovi... Covek se uci ceo zivot i opet umre glup! ;)
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ja sam zagovornik teorije da ima neko ko meri sva nasa dela,i da se u zivotu sve vrati kako dobro, tako lose.
Ne mislim na kakulisane radnje,vec one istinske,od srca,kakve god one bile.
Slicno je i sa davanjem i istinom.Ako si nekom nesto dao,zaboravi na to.Istina uvek ispliva ,samo je nekad zdravo duboko zakopana.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam zagovornik teorije da ima neko ko meri sva nasa dela,i da se u zivotu sve vrati kako dobro, tako lose.
Ne mislim na kakulisane radnje,vec one istinske,od srca,kakve god one bile.
Slicno je i sa davanjem i istinom.Ako si nekom nesto dao,zaboravi na to.Istina uvek ispliva ,samo je nekad zdravo duboko zakopana.


"...zdravo duboko zakopana.":) Zdrava ti meni bila, Ivanjuška, ali, ni ne slutimo koliko je istina zakopano i koje više nikada neće ugledati svjetlo dana, niti će se za njih saznati. No, da ne odemo u offtopik, da ponovim ono što sam već rekao o praštanju. Jaki praštaju a slabi se svete.
 
Natrag
Top