Oproštaj ili osveta?

Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Ja jednostavno ne praštam nikome.Oproštaj je ono što se radi zbog sebe,a ne zbog drugoga.To je za mene vid egocentričnosti-u fazonu-Evo,ja tebi opraštam što znači da sam ja odlična osoba.

Preko nekih stvari jednostavno se ne prelazi!

Nijedno.Kod mene je zaborav :)
 
Poslednja izmena od urednika:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Mislim da je osveta sama po sebi kontraproduktivna po nas jer se,na neki nacin,izjednacavamo sa onima koji su nas povredili.Osveta nece ni zaceliti rane niti ce ublaziti bol zbog nanete nam nepravde...
Sto se prastanja tice...Neke stvari je malo teze oprostiti,neke ne zelimo ni da pokusamo da oprostimo ali se mozemo uzdrzati od osvete.Oprostiti ne znaci i zaboraviti ali prosto bi trebali da pokusamo da nanetu nam nepravdu ostavimo iza sebe kao i sva osecanja koja nas vezuju sa to...
Ovde prvenstveno mislim na one sitne nepravde koje su svima nama,vise-manje,cinjene,sto u vezi,na poslu...I mislim da bi svi mi trebali da se zapitamo,pre nego sto krenemo sa osvetom,koliko smo sami puta drugima ucinili nazao i kakav bi to "zacarani krug" postao kad bi svi poceli jedni drugima da se svetimo...
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
nemam običaj da mrzim bilo koga jer nema smisla a što se osvete tiče pa ko te dirne otkineš mu glavu ko s tobom fino ti s njim još ljepše,,,
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ne svetim se! Osveta je možda slatka u tom momentu ali posle uvidiš da je samo odraz tvoje nemoći. Ako me neko povredi namerno, svesno za mene više ne postoji... Ne volim da povređujem druge jer imam teoriju da budeš kažnjen ne ti koji si grešio nego neko tebi važan (obično tvoje dete)... Ne kažu džabe naši stari - šta čini a ima decu, zar se ne boji Boga?
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Razume se da neću zaboraviti postupak kojim me je osoba namerno povredila i sasvim je moguće da u budućnosti propustim da joj ukažem pomoć koju zatraži od mene.
Ne iz mržnje ili pizme- već prosto ako u tom trenutku i dalje smatram da je ne zaslužuje. Za mene zaboraviti ni u kom slučaju nije isto što i oprostiti.
Međutim, nikada neću preduzeti samoincijativnu radnju da i toj osobi nanesem gore zlo zauzvrat - nikada se ne zamajavam stvarima poput osvete.
To samo proširuje krug nasilja i podlosti ne dozvoljavajući mu da se zatvori.
 
Član
Učlanjen(a)
24.06.2010
Poruka
18
ima li kriterium za pravednost, vo smisla kolku te povredile vo ista merka da im vratish?Ako ima sigurno e individualno cuvstvo i pristrasno. Ako ostanesh vo relacija i prostish , ne se osvetuvash so samoto toa, ako e svesen drugiot e obvrzan za prostuvanje ;)
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
Ovako postoje fizicke pretnje i psihicke ja jedino oprastam lakse psihicke a ostale ne.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
968
Uvek za osvetu ...ili oprostiti ali vratiti to posle izvesnog vremena ...
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
156
Što e tiče oproštaja....zavisi od greške za koju se traži...ako je to neka nenamerna greška...skrenem pažnju i oprostim...ako se to češće ponavlja osobu distanciram od sebe..ako je neka velika uvreda..osobu prezrem..oprostim njoj ali ne opraštam sebi kako sam mogla toliko da promašim u proceni....u principu opraštam...i žalim...
Kad su osobe u vezi u pitanju pa poznato je da ljubav mnogo prašta..tako da tu ponekad oprostimo i ono što nebismo....u principu mislim da je dobro ako opraštamo zbog sebe a ne zbog osobe koja nas je povredila...jer ako te ta uvreda grize ti si gubitinik..."....i oprosti nam dugove naše kao što i mi opraštamo dužnicima svojim...."
Što se osvete tiče ima ljudi koji kapiraju samo kad lično osete..u tom slučaju pokazati primerom...:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Kad ti neko lupi samar ti mu okreni i drugi obraz da lupi i njega .NEMA PRASTANJA I ZABORAVA NIKOME.Mozes me prevariti 10 x ali 11x neces.
 
Natrag
Top