naucni dokaz protiv pakla

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci, stvar vere?


Da, ali ne vere kao necega sto lebdi tamo i mi neznamo da li ce to tako biti ili ne, nadamo se ali nismo sigurni ali eto verujemo.
Ne, vera je nesto suprotno tome, vera je covekov licni dodir sa Bogom, gde covek biva celim bicem osvedocen u Bozju prisutnost i vidi ga Duhovnim ocima.
Posto je tema o paklu i ne bi trebali da skrecemo sa nje, onda mogu reci da ideja o vecnim mukama u paklu ubija veru a ne doprinosi da se ona probudi u dusi coveka.
Ljubav i dobrota Bozja koju covek oseca u kontaktu sa Bogom to je ono sto coveka pokrece, kao sto kaze i jedan biblijski stih koji kaze "A NE ZNAS DA TE DOBTOTA BOZJA NA POKAJANJE VODI"

Covek je emotivno bice, i Bog takodje ima emocije i po bibliji on je ljubav i vecna milost, ne doziveti Bozju ljubav i dobrotu u svom licnom zivotu moze pokrenuti coveka da veruje u ideju pakla, sto prelazi u veru koja proizilazi iz straha a ne iz ljubavi.
Bog zeli da ga smatramo svojim Ocem koji voli svoju decu i koji im zeli dobro, a ne kao nekog neumoljivog osvetnika koji kaznjava vecnim mukama u paklu.
Covek koji je ovo iskustveno sa Bozjom ljubavlju licno doziveo nikako ne moze u to verovati, jer Bog takvom coveku svedoci nesto suprotno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa po bibliji a pogotovu po starom zavetu i nije bas ljubav i milostiv, po starom zavetu taj neki njihov bog, koga ja ne smatram za boga je naredio mnogo ubistava i etnicka ciscenja drugih ljudi (naroda) sto su ziveli na teritoriji danasnjeg izraela, jel to cin milosti i ljubavi?
a pakao kao pakao je tu sasvim ne bitan i ljudi ne treba da se opterecuju time da li postoji ili ne, treba da se okrenu dobroti bez obzira da li ima boga ili nema, niti neko moze da negira postojanje pakla niti datvrdi da pakao postoji
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
pa po bibliji a pogotovu po starom zavetu i nije bas ljubav i milostiv, po starom zavetu taj neki njihov bog, koga ja ne smatram za boga je naredio mnogo ubistava i etnicka ciscenja drugih ljudi (naroda) sto su ziveli na teritoriji danasnjeg izraela, jel to cin milosti i ljubavi?
a pakao kao pakao je tu sasvim ne bitan i ljudi ne treba da se opterecuju time da li postoji ili ne, treba da se okrenu dobroti bez obzira da li ima boga ili nema, niti neko moze da negira postojanje pakla niti datvrdi da pakao postoji


Ovo je vec objasnjeno u temi PITANJE ZA ATEISTE..
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nema sta tu da se objasnjava i da se pravda, bice koje oni u starom zavetu nazivaju kao bog, za mene definitivno nije bog, to je mozda vas ali moj nije, moj bog sigurno ne bog koji uzdize jedan narod kao njegom sa satro pricom da ga drugi nisu prihvatili, moj bog ne naredjuje ubistva i etnicka ciscenja drugih naroda. koliko god vi pokusavali da iztumacite te pricice jevreske i da pravdate takve stvari, one kod mene ne prolaze zato sto sam ja slobodan potpuno
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Što se tiče ove rečenice : "duhnuice se u rog i svi cete poustajati iz svojih grobova!", toliko je "realna" da je nije potrebno ni komentarisati.

Ljudi pocesto neoprezno ulaze u zakljucke, brzopleto i bez razmisljanja.

Kada je objavljen Kur'an mislilo se vjerovatno na zivotinjski rog.
Ako bi rekao danas jednom akademskm muzicaru on ce mozda pomisliti na rog, limeni duhacki instrument.

Mozda je rog skracenica R.O.G. i ne znamo sta bi znacila.

Sta ce se duhnuti u rog takodje ostaje otvoreno pitanje, ne znaci da ce biti vazduh kakav mi poznajemo itd.

Ne moze se nikako osporiti da ce "nakon duhanja u rog" umrli ustati.

T potpada u kategoriju vjerovanja, pa se ne moze ni potvrditi ali ni osporiti.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Naravno da me ne osudjujes posto u civilizovanom delu sveta crkve vise nemaju izvrsnu vlast.
A da me nazivas licemerom , jeretikom i ostalim nazivima, pa valjda se secas sta si pisao.
Ni ne sumnjam da ti je preporuceno da ne ulazis u ovakve diskusije posto argumenti i cinjenice nisu na tvojoj strani i strani onih koji ti to preporucuju. I da faraon je osudio sebe a kaznu su platila deca.

Онда си у великој заблуди. Знаш ли која је иституција најбогатија на свету, има своју личну банку коју нико не контролише, поседује највећи капитал у Америци, а толико је велики да ни све корпорације на свету када се удруже немају толико богатство? И мислиш да таква сила нема утицаја? Погледај ко је створио ЕУ, биће ти довољно. Ко вуче конце из сенке и због кога ти окривљујеш Цркву (обичне вернике и свештенике који само на Господа мисле), а не оне који злоупотребљавају име Божије и баве се геополитичко-економским стварима, што Христова Црква не ради. И међу Јеврејима је било свештеника који су били такви, а било је и верних Богу, све то можеш да нађеш у Библији. Ништа се није променило, само је машинерија обмањивања дошла скоро до перфекције.

Velika bista osnivaca EU.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Онда си у великој заблуди. Знаш ли која је иституција најбогатија на свету, има своју личну банку коју нико не контролише, поседује највећи капитал у Америци, а толико је велики да ни све корпорације на свету када се удруже немају толико богатство? И мислиш да таква сила нема утицаја? Погледај ко је створио ЕУ, биће ти довољно. Ко вуче конце из сенке и због кога ти окривљујеш Цркву (обичне вернике и свештенике који само на Господа мисле), а не оне који злоупотребљавају име Божије и баве се геополитичко-економским стварима, што Христова Црква не ради. И међу Јеврејима је било свештеника који су били такви, а било је и верних Богу, све то можеш да нађеш у Библији. Ништа се није променило, само је машинерија обмањивања дошла скоро до перфекције.

Pogledajte prilog 32153

Nece te svestenici vise spaliti na lomaci ili muciti ako iznosis svoje misljenje. Na to sam mislio.
Naravno da se slazem da i dan danas Vatikan ima ogroman uticaj, ali u poredjenju sa prosloscu dosta su izgubili i nastavice da gube.
I drago mi je sto vidis koliko organizovana religija ima los odnos prema covecanstvu i nadam se da se slazes da postupnom metodom obrazovanja i dizanja svesti kod ljudi mozemo polako da iskorenimo sujeverje zvano organizovana religija. Na pravom si putu samo nastavi tako da razmisljas.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет заблуда, изгубиће од Христа лично, а колико видимо светом управљају пипци о којима пишем већ месецима.
 
Natrag
Top