naucni dokaz protiv pakla

Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
postoje tacno odredjeni delovi mozga koji su odgovorni za ljudsko osecanje bola, ako se ti delovi ostete ili ako se rodimo bez njih osobe ne mogu da osete fizicki bol, kada mozak istruli nakon smrti i taj deo istruli zajedno sa njim, tako da nakon smrti i da zavrsimo u paklu ne bi osecali nikakav bol. Dovoljan naucn dokaz da niko ne moze da gori u vecnom ognju i da mu to smeta :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
nemoze, nije dovoljno, ne bi osecali fizicki bol, zato sto nam je telo vec istrulilo, ali bi osecali duhovni bol, duh ne funkcionise kao telo, mozda ovi u paklu imaju neke sprave za mucenje duha xaxaxaxaxaxaa
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
А како описујеш бол када изгубиш неког ко ти је драг, ако се то уопште десило? Када ти душа јеца и срце се цепа? Ако то ниси доживео, онда ти и не желим да доживиш, али бар пробај да замислиш како је некоме коме се те ствари десе. Бол, али не физички, то може бити веома тешка ствар, а одражава се и на само тело. Осете се промене у складу са нашом душом, јер и тело пати и душа пати. Углавном је то повезано, има случајева када и није. Још си "зелен" да причаш о болу, а искрено ти и не желим да осетиш. Јер да знаш, не би бол везивао само за тело. Тело је слабо и крхко, обичан прах и пепео. А научне доказе можеш слободно окачити мачку о реп, што би народ рекао.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
naucni dokazi pokazuju da fizicki bol ne moze da se oseti posle smrti, znaci oganj, vatra i ostalo moze da se zaboravi, i ne cudi me sto mislis da naucne dokaze mogu da okacim o rep, jer najveci protivnik vere su dokazi :D
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
А како описујеш бол када изгубиш неког ко ти је драг, ако се то уопште десило? Када ти душа јеца и срце се цепа? Ако то ниси доживео, онда ти и не желим да доживиш, али бар пробај да замислиш како је некоме коме се те ствари десе. Бол, али не физички, то може бити веома тешка ствар, а одражава се и на само тело. Осете се промене у складу са нашом душом, јер и тело пати и душа пати. Углавном је то повезано, има случајева када и није. Још си "зелен" да причаш о болу, а искрено ти и не желим да осетиш. Јер да знаш, не би бол везивао само за тело. Тело је слабо и крхко, обичан прах и пепео. А научне доказе можеш слободно окачити мачку о реп, што би народ рекао.


Potpuno se slazem, kao na primer kad se bog kladio sa satanom u vezi Jova pa mu ovaj ubio desetoro dece.
Ili kad je bog ubio prvorodjenu decu Egipta(zamisli kako je bilo roditeljima) ili kad je Bog naredio da se iz drugog plemena ubiju muska deca a da zadrze devojcice za sebe( ovde su roditelji vec bili mrtvi ali zamisli kako je bilo devojcicama) ili kad je... ne vredi ima mnogo toga. Biblija je puna primera.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
naucni dokazi pokazuju da fizicki bol ne moze da se oseti posle smrti, znaci oganj, vatra i ostalo moze da se zaboravi, i ne cudi me sto mislis da naucne dokaze mogu da okacim o rep, jer najveci protivnik vere su dokazi :D

pa za to ne trebaju dokazi to se zna, to je ono sto sam ja rekao, ne moze da se oseti fizicki bol vec duhovni, sad drugo je sto ti neznas da postoji duh a ovi vernici i oni neznaju nego veruju da postoji (ogromna vecina njih) a ja za razliku od vas znam dapostoji duh baram znam za moj duh
neko kad umre pa nece on sa telom da ide u pakao (ako pakao i postoji) zato sto telo truni i ono vise nema nikakvu funkciju i povezanost sa duhom
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
duhovni bol je nesto drugo, ja govorim o fizickom bolu i mucenju u paklu
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"bog kladio sa satanom"

Искрено ми је жао да осећаш толику мржњу, ја стварно не могу да ти помогнем ни у једном смислу. Ти си објавио рат Богу (као и овај зли свет) и ја сам ту беспомоћан. Тако је било пре Потопа, тако је било у Содоми и Гомори, и да не набрајам. Ако је Бог рекао фараону да не убија првенце Јеврејима јер ће та намера бити "враћена", шта је фараон урадио? Противио се као и ти, терао инат поред толико упозорења и шта је било? Оно зло које је фараон хтео да спроведе на деци народа Божијег, послато је њему. И ко је крив? Ако ти полицајац каже да спустиш пиштољ јер ће морати да пуца, ко је крив? Полицајац који је пуцао или ти који си уперио пиштољ у њега?

Стварно не знам одакле ти толика мржња. Видим да познајеш Библију, али имам осећај да ти се десила нека неправда па кривиш Бога због тога. Као да Му замераш што није нешто спречио и сл. Можда грешим...



"duhovni bol je nesto drugo, ja govorim o fizickom bolu i mucenju u paklu "

28. И не бојте се оних који убијају тело, а душу не могу убити; него се бојте Оног који може и душу и тело погубити у паклу. (Матеј 10)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
zar nisu i egipcani boziji narod? ili mi srbi ili hrvati ili kinezi i sve druge nacije, sto su samo jevreji (izraelci) boziji narod
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
"bog kladio sa satanom"

Искрено ми је жао да осећаш толику мржњу, ја стварно не могу да ти помогнем ни у једном смислу. Ти си објавио рат Богу (као и овај зли свет) и ја сам ту беспомоћан. Тако је било пре Потопа, тако је било у Содоми и Гомори, и да не набрајам. Ако је Бог рекао фараону да не убија првенце Јеврејима јер ће та намера бити "враћена", шта је фараон урадио? Противио се као и ти, терао инат поред толико упозорења и шта је било? Оно зло које је фараон хтео да спроведе на деци народа Божијег, послато је њему. И ко је крив? Ако ти полицајац каже да спустиш пиштољ јер ће морати да пуца, ко је крив? Полицајац који је пуцао или ти који си уперио пиштољ у њега?

Стварно не знам одакле ти толика мржња. Видим да познајеш Библију, али имам осећај да ти се десила нека неправда па кривиш Бога због тога. Као да Му замераш што није нешто спречио и сл. Можда грешим...

Odlican primer sa policajcem, ali ekvivalent bi bio da policajac ubije decu onoga koji je digao pistolj na njega. I ne samo to, nego da ubije svu prvorodjenu decu naroda kome pripada osoba koja je podigla pistolj. To je u tvojoj glavi ok?
Ne osacam mrznji prema necemu sto mislim da ne postoji ali da budem iskren plasim se vernika koji su u stanju da racionalisu takve stvari kao normalne. Navodis genocid (potop, Nojeva barka) kao nesto normalno. To me stvarno plasi.
 
Natrag
Top