naucni dokaz protiv pakla

Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Tačno, oni koji do kraja ostanu neverni - njih će Bog morati da ukloni iz postojanja, jer su to sami odabrali.
Ne znam bas da li ce ih ukinuti iz postojanja, ali to bi bila neka vrsta mislosti zato ne iskljucujem tu mogucnost.
Ne znam kako ateisti shvataju sam pojam vere kao principa ili osećanja, ali je očigledno da se i ateizam zasniva na veri.
Pre izvesnog vremena sam čuo jednu izjavu koju je neko izgovorio - koja glasi "šta ateisti sve moraju da veruju da bi ostali ateisti"
Inace grade i hram ateisticki u Londonu, ateizam ne psotoji u sustini.Ono sto mi danas nazivamo ateizmom je ili agnosticizam ili antiteizam, ateista bi bio covek koji nema pojma o Bogu, tj. ne zna ni sta ej to ni ko je to ni sta znaci za coveka i drustvo, a takav covek ne postoji.Jurivaka ovde je antiteista jer govori protiv Boga, komunisti su totalni antiteisti, mnogi naucnici koje ateistima smatraju su zapravo bili agnostici.
Smatram da je za ateizam potrebno mnogo više vere - nego za Hrišćansku veru u Boga.
Naravno, verovati da materija vecno postoji i da vreme nema pocetka ni kraja, kao i to da sve sto psotoji nije inteligentni dizajn zahteva mnogo vere.
Isključujući ideju pakla koja se kosi sa biblijskim učenjem o Bogu ljubavi, kao i sa zdravim razumom i samom logikom, sve ostalo u Hrišćanskoj veri koja se zasniva na bibliji - je jasno i određeno, i u skladu sa logičkim razmišljanjem o čoveku i svetu koji ga okružuje.
NE samo o paklu, sem pakla oni amterijalisticki shvataju i samog Boga, andjele, ljudsku dusu, onda tumace bukvalno prve glave knjige postanja i mnogo drugih stvari, njihov materijalisticki pogled na svet ih i vodi tu gde jesu.
 
Natrag
Top