naucni dokaz protiv pakla

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Svi naredni postovi koji se ne budu odnosili na temu, biće brisani![/WARNING]
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
postoje tacno odredjeni delovi mozga koji su odgovorni za ljudsko osecanje bola, ako se ti delovi ostete ili ako se rodimo bez njih osobe ne mogu da osete fizicki bol, kada mozak istruli nakon smrti i taj deo istruli zajedno sa njim, tako da nakon smrti i da zavrsimo u paklu ne bi osecali nikakav bol. Dovoljan naucn dokaz da niko ne moze da gori u vecnom ognju i da mu to smeta :)
Prvi problem ateista jeste taj sto sve to is hvacaju na ovakav nacin, u pravu si covek ako nema tela on ne mzoe da oseti fizicki bol.Pakao nije materijalan vec duhovan i u njemu ne gori nikakva vatra niti se ljudi kuvaju.Pakao je vecni ocaj i tuga kakvu ne mzoemo ni zamisliti u ovom svetu jer su u ovom svetu tuga i ocaj relativni, a ne apsolutni, kad umremo oni postaju apsolutni.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pakao kao mesto večnog mučenja u bibliji ne postoji, već su određeni prevodioci izraze "Šeol ili Hades" što znači grob, podzemlje, ili jama - prevodili rečju pakao.

Ljudi će nakon Hristovog dolaska i suda biti stavljeni na mesto koje biblija opisuje kao "tama najkrajnja gde je plač i škrgut zuba"

O ovome sam pisao na temi koju sam pokrenuo na forumu pod naslovom "istina o drugoj prilici - nada za naše umrle"

http://serbianforum.org/threads/istina-o-drugoj-prilici-nada-za-nase-umrle.548673/

Što se tiče naučnog pogleda na ideju pakla - slažem se da svi fizički efekti i osećaji koji iz njih proističu - čovek jedino može doživeti dok je u telu, a tu se misli na "bol, tugu ili radost - kao efekte loših ili dobrih osečanja, ljubav, ushićenost..itd..

Osim toga - ideja pakla se suproti biblijskom učenju o Bogu kao večnoj ljubavi i milosti.
Ako bi Bog nekome zadavao bol mučeći ga u vatri kroz čitavu večnost - onda on ne bi bio ništa bolji od samog sotone - čak i gori od njega koji nadahnjuje ljude da čine najgnusnije zločine na zemlji.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ljudi će nakon Hristovog dolaska i suda biti stavljeni na mesto koje biblija opisuje kao "tama najkrajnja gde je plač i škrgut zuba"
I sam Hristos je rekao da kad On dodje nece vise biti zla, a samim tim ta tama nije nesto sto ce postojati kao mesto tj. ta tama ce biti u ljudima, a ne ljudi u njoj, i ta tama jeste zapravo tuga i ocaj, i kao sto i sam Hristos kaze ti ljudi ce tugovati(plac i skrgut zuba).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, tuga i očaj i tama zbog svesnosti da su odbačeni, ali će biti stavljeni na određeno mesto, i Bog će im dati priliku da gledajući sreću spasenih sa tog mesta donose odluke da se obrate njemu.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Da, tuga i očaj i tama zbog svesnosti da su odbačeni, ali će biti stavljeni na određeno mesto, i Bog će im dati priliku da gledajući sreću spasenih sa tog mesta donose odluke da se obrate njemu.
E ovo je netacno.Bog nece nikoga odbaciti On ce svima dati ljubav samo sto ce obozeni biti sretni jer su se sjedinili sa Njim, a nepravednici ce biti tuzni jer se nisu sjedinili sa Njim, nema tu obracanja vise, sto je ucinjeno dok smo zivi to je ucinjeno posle Carstva Nebeskog mi se ne mozemo vise oboziti jer onda znamo da Bog postoji, a vera je uslovni faktor, bez vere nema spasenja odnosno sjedinjenja sa Njim(obozenja).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je nova svetlost koju je Bog dao..pa prepustimo vremenu da dokaže..
 
Natrag
Top