naucni dokaz protiv pakla

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Isteka Bozije milosti?
A ja mislio da je Bog ljubav.......

"Bog jeste ljubav - ali u otkrivenju je zapisano da će jednoga dana milost za bezbožni svet koji je odbio ponuđeni dar spasenja - prestati, i tada će odpočeti poslednjih sedam zala, nakon čega će Isus doći po drugi put sa silom i slavom velikom"

Takođe - opisan je sud nad bezbožnima, gde će Bog suditi onima koji su odbacili ponuđeno spasenje.

Ne razumem da ti upućuješ na ljubav - a govoriš protiv onoga što sam pisao o drugoj prilici.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
"Bog jeste ljubav - ali u otkrivenju je zapisano da će jednoga dana milost za bezbožni svet koji je odbio ponuđeni dar spasenja - prestati, i tada će odpočeti poslednjih sedam zala, nakon čega će Isus doći po drugi put sa silom i slavom velikom"

Takođe - opisan je sud nad bezbožnima, gde će Bog suditi onima koji su odbacili ponuđeno spasenje.

Ne razumem da ti upućuješ na ljubav - a govoriš protiv onoga što sam pisao o drugoj prilici.
Nisam te razumeo, naravno da ce Bozija mislost prestati kao i pred potop, zapravo nasi zadnji dani ce biti kao oni pred potop, Bog je coveka zapravo spasao potopom,a ne unistio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
On će na kraju spasti sve ljude, ja sam u to uveren, jer onaj ko otvorenim očima bude gledao ono što će Bog činiti - malo je verovatno da se neće obratiti Bogu.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Jurivaka, ja se izvinjavam ovim cemo zavrsiti diskusiju.
On će na kraju spasti sve ljude, ja sam u to uveren, jer onaj ko otvorenim očima bude gledao ono što će Bog činiti - malo je verovatno da se neće obratiti Bogu.
Ne moze se spasti onaj ko ne veruje, naravno da ce svi saznati za Boga, ali onda ce oni znati, a ne verovati.Mi se spasavamo sjedinjujuci se sa Bogom, svi ce dobiti istu nagradu, a to je ljubav Bozija(i pravednici i nepravednici) samo sto ce obozeni osetiti veliki blagodat u jedinstvu sa Bogom, oni koji se nisu sjedinili sa Bogom u ovom zivotu ce osetiti pakao jer nece biti u jedinstvu sa Njim, a to jedinstvo je cilj svacijeg zivota i svi osecaju potrebu za Bogom samo tu potrebu i ispunjenje te praznine traze u materijalnim stvarima.Znaci obozeni ce biti u jedinstvu sa njim i oseca ce ljubav i blagodat jer su u ljubavi i jedinstvu ziveli u ovom svetu i ispunili tu prazninu, a pravednici ce osecati apsolutni,a ne ralativni ocaj i tugu jer ce u sebi imati prazninu i gorece u istoj ljubavi u kojoj pravednici uzivaju, sa djavolima ce biti isto, zli ce goreti u ljubavi, jer su zli, a zlo gori od strane ljubavi i ljubav unistava zlo, ta ljubav ce paliti zlo unutar njih i oni ce osetiti vecnu patnju i neispunjenje, osecace se daleko i odbaceno, pa kako bi se inacce osecao covek koji nije ispunio zivotni cilj u materijalnom svetu?
To je coveku najgori pakao jer nije ucinio ono ka cemu je tezio i ka cemu ce i dalje tezeti, ali ce to biti nemoguce zadobiti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, oni koji do kraja ostanu neverni - njih će Bog morati da ukloni iz postojanja, jer su to sami odabrali.
Ne znam kako ateisti shvataju sam pojam vere kao principa ili osećanja, ali je očigledno da se i ateizam zasniva na veri.
Pre izvesnog vremena sam čuo jednu izjavu koju je neko izgovorio - koja glasi "šta ateisti sve moraju da veruju da bi ostali ateisti"

Smatram da je za ateizam potrebno mnogo više vere - nego za Hrišćansku veru u Boga.
Isključujući ideju pakla koja se kosi sa biblijskim učenjem o Bogu ljubavi, kao i sa zdravim razumom i samom logikom, sve ostalo u Hrišćanskoj veri koja se zasniva na bibliji - je jasno i određeno, i u skladu sa logičkim razmišljanjem o čoveku i svetu koji ga okružuje.
 
Natrag
Top