Kur'an i Biblija

Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
jeremijabg; je napisao(la):
kako ti nisam odgovorio..pogledaj post broj 24
Ako je to bio tvoj odgovor onda no comment! :???:

jeremijabg; je napisao(la):
dal je moguce da si lupio ovako nesto..."vi verujuci ugrozavate zivote drugih ljudi" :???:...znaci ti ne vidis opasnost od rusenja moralnih normi drustva pod plastom "ljudskih prava",ne vidis opasnost od onoga ko se ne plasi Boga i nema nikakve skrupule pa mu ne znace nista zapovesti ne kradi,ne ubij,...,ne vidis opasnost sto ti se svuda legalizuje protivprirodni blud i razvrat jer to nazivas nekakvom "slobodom"...ali ti smeta onaj koji ukazuje da je to zlo?to ti zoves "racionalna svest"?nesto si ti pobrkao tu....ono ti je bas banalan primer...jer to ne radi stvarno verujuci..
Postoje drzavni zakoni prijatelju koji uredjuju shta se sme a shta ne sme!
U tvojoj svetoj knjizi lepo stoji da se na zemlji sudi po zemaljskim a na nebesima po nebeskim ... ti bi to prvi trebao da znash :roll:
Shto se tiche protivprirodnog bluda, bratoubistva,chedomorstva i ostalih stvari- ne treba mi Bog da mi kaze da to ne valja i da je zlo.
A da, tvoja sveta knjiga je puna svega toga shto si naveo. :dntknw: Bez tvoje svete knjige ja ne mogu da razluchim dobro od zlog ?
Znachi, sad imamo verujuce i kvaziverujuce? ok :) a ko odluchuje o tome ? :???:
jeremijabg; je napisao(la):
znaci ugrozio je ishod rata neko prelescen (koji je takvim cinom prekrsio zapovest da ne kusa Gospoda Boga svoga) i tako izgubio samo svoju glavu ali ne vidis krivca za gubitak rata u izdajnicima,dezerterima i onima koji su za novac neprijatelja radili na rasturanju sopstvene zemlje?i zbog kojih su poginule hiljade?interesantno vidjenje...nadam se da nemas ambicije da budes vojnik ili politicar pa da nas "branis"....
Najvishe se ratova vodilo na ovoj zemaljskoj kugli pod izgovora "shirenja i odbrane vere"
Znachi li to da je i uchestvovanje u narodno oslobodilachkim ratovima udaljavanje choveka od boga ? pa imamo dosta primeta u tvojoj svetoj knjizi gde su ljudi ishli u rat SA BOGOM i uz NJEGOVU pomoc pobedjivali :vorred:
(odlichan primer daje ljudima ta knjiga)

jeremijabg; je napisao(la):
pa verujuci u Boga shvatis jednu sjajnu stvar:da je Bog jedan a da smo svi mi ostali gresnici ispod njega...pa me ne moze prevariti neki gordeljivi prevarant sarenom pricom kako je on sam nekakav bog.....sto mozak neverujuceg vrlo lako prihvata...jer veruje svakoj lazi koja mu se servira...pa zato danas imamao desetogodisnje vladare koji su celu zemlju rasprodali i rasturili ubedivsi ljude da je neko drugi kriv za to a ne oni....i napravi slobodno "diskriminaciju" i nemoj da stavljas Pravoslavlje u isti kos sa svima-ja ne verujem u podvalu demokratije....
Zbog neverujucih danas imamo mogucnost da biramo narodne predstavnike ?
Hvala ti za ovaj kompliment! To nam je cilj :) Da znanjem i iskustvom i od samog rodjenja imamo shansu da vodimo svoju zemlju ili da makar na neki nachin radimo na boljitku ovog naroda i s'verom u buducnost zivimo svoje zivote za nas, svoje decu i sve buduce narashtaje koji tek dolaze.
Vishe se trudimo da proshirimo svest u narodu.
Vishe se trudimo da sachuvamo prirodu i zemlju za one koji dolaze. Njima smo duzni! Opozot od toga ste Vi, verujuci,Vi koji nemate potrebu da bilo shta uradite za boljitak ovog sveta u strahu za sudbinu vashe "dushe" . Sve sam pozer do pozera koji licemerno gledaju i one koji vide bolje sutra proprate komentariima kao "KRAJ JE BLIZU"! wacko2
jeremijabg; je napisao(la):
pa shvati da verujem da postoji samo jedan put do Boga-a to je kroz Crkvu Hristovu onako kako je oblikovana Svetim Ocima i Svetim Duhom na Vaseljenskim Saborima....i da se svako krivljenje tog ispovedana naziva jeres ne zbog toga da bi se mrzeo covek vec zato sto ta laz vodi u pogibao pa se mora i nazvati lazju da ne bi ljude obmanjivala...
Opet ti o svetim ocima ? samo je jedan sveti otac- tako kaze tvoja sveta knjiga. Samo je jedan otac i nema drugih ocheva i nema klanjanja nikom osim njemu :) Nemoj da mi se odmetnesh u jeretike molim te . Ne sad kad smo se ubacili u finu debatu :)
jeremijabg; je napisao(la):
da..ja tu osudjujem laz koja i jeste krivac za sva zla zbog cega se ti danas "boris protiv vere" (da znas samo kako to gordo i glupo zvuci..)ta jeres i jeste krivac zato sto danas imas islam i neprijateljstvo sa muslimanima jer je svojevremeno krstaskim pljackaskim pohodom unistila svaku mogucnost da arapi pozele da spoznaju Hrista,ta jeres je napravila onu inkviziciju i palila i mucila ljude u srednjem veku u "ime Hrista" i tako omogucila utvrdjivanje ateizma,ta jeres je vinovnik mnogih zala kroz istoriju jer je ona imala samo spoljasnji privid da ima veze sa Hristom a u svojoj sustini je totalno trula zbog svojih iskrivljenih dogmi...jeres se poznaje po svojim plodovima...i po tome sto propoveda Veru drugacije nego sto nam je predana...
Eto nashli smo se oko nechega zajednichkog :)
I ti i ja smo protiv lazi i laznih uchenja! :)
Ajde da josh jednom pastujem ovo moje iz predhodnog posta. vidim da ga nisi neshto posebno prokomentarisao a bash je fina tema. upravo navodim chinjenice shta je za crkvu istina i ispravno a shta LAZ i neispravno :)
" 787.god. na drugom Nikejskom saboru su se isto duhom svetim usaglasili oko ikona i same ikonografije .
Ajde da vidimo sta duh sveti kaze o crkvi, svecima i ikonama
"Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје" (Матеј 15,3)

"Не гради себи лика резана, нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води, испод земље. Немој им се клањати нити им служити" (2. Мојсијева 20,2)

"Идоли су њихови сребро и злато,
дело руку чевечијих
Уста имају а не говоре,
очи имају а не виде,
уши имају а не чују
нос имају а не миришу
руке имају, а не хватају
ноге имају, а не ходе

и из грла свога гласа не пуштају.
Такви ће постати они који их граде
и сви који у њих се уздају.
(Псалам 5, 115)
Никога на земљи не називајте оцем, јер имате само једног Оца, оног на небу! Нити се зовите вођа, јер имате само једног Вођу-Христа.


Koja crkva ? Kakva crkva ? Pa vi sami sebi uskachete u rechi! Vi ste svi jeresi u svojim verama i bogopoklonishtvu!
Ajde da vidmo shta josh taj vash sveti otac kaze o crkvi i svecima!

"Јер један је Бог, и један посредник Бога и људи, човек Христос Исус" (1. Тимотију 2,5). Kazete da je Isus bogochovek... Bog koji je sishao sa neba i postao chovek. IZ toga proizilazi da samo Isus Hrist moze da vas zastupa kod "Oca".
Pa dalje kaze (1. Јованова 2,1). Нема ни клањања и сагињања људима.

Ja jadan sve sa tv-a uchih o religijama a vi sveznajuci i verujuci preteraste po hiljade knjiga preko glave...
Aj sad o tim jevandjeljima. necu sad pisati o ovim novopronadjenim iako ih je pravoslavni sveshtenik pronashao i sve uticajnije hrishcanske glave priznale kao autentichan dokument iz tog doba....
Znachi u novi zavet su ubacili ( nadahnuti duhom svetim ) 4 jevandjelja od od ukupno 11
Pogodan je (po duhu svetom) Mateja, Marko, Luka i Jovan
A nepodoban je ( po duhu svetom) Juda, Marija, Filip, Toma, Varnava, Valentin,i jevandjelje o Hristovoj mladosti

Na Laodikijskom saboru 360. godine su popisali sve podobne spise i uvedoshe ih u kanonske ( nadahnuti naravno duhom bozijim ) a sve ostale su postale zabranjene knjige "Index librorum prohibitorum" ili pak drugima znani i kao apokrifi !
Ko je ovde nesvestan prijatelju moj verujuci ? Ljudi kao TI ili oni kao JA ?"


jeremijabg; je napisao(la):
malo si pobrkkao loncice...dizanje u vazduh u ime "vere" nije nesto sto rade PRAVOSLAVNI.....i cime to PRAVOSLAVNI zapecacuje "vasu" sudbinu?time sto te zbog njegovih reci pecka savest koju si davno utopio u lazima?pa bi sad voleo da ne postoji da te ne bi "uznemiravao"?
Izgleda da ne poznajesh dovoljno istoriju. Izgleda da ne znash koliko se Serbskih junaka zrtvovalo kroz istoriju :vorred:
jeremijabg; je napisao(la):
Ovo sto si dosad govorio nazivas razumom i cinjenicama?pa jel sam ja kao vernik dosao na ateisticki sajt da tebi drzim predavanje oko necega ili suprotno?pa kako se sad jos ti osecas "ugrozenim"....
Sad cu da citiram ono tvoje na kraju
jeremijabg; je napisao(la):
sta ti sad pa to znaci....
wacko2
Da, sve ovo gore napisano ( od prvog pa do ovog sad zadnjeg) su chist razum i chinjenice neoborive! Problem je samo u tome shto ne zelish da vidish!
Ja tebi nudim chinjenice a ti meni mozesh da ponudish samo veru! :roll:
jeremijabg; je napisao(la):
ovde sad ti kao ateista objasnjavas vernicima kako treba da veruju......interesantno....
A shta da ti pametno odgovorim na ovo ? :) Ja kao ateista u svim ovim postovima "objashnjavam vernicima kako da veruju ? wacko2:???:
Da nisi malo pobrk'o pojmove ?! :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
82
jeremijabg, beba poraste, i kad poraste sudi o roditeljskim glupostima. Kao malog i neinteligentnog mogu svakojake priche da ti prodaju. Kad stasash, toga vishe nema :)
Zamisli prijatelju verujuci, da odesh na psiho test i da te pitaju :" gospodine jeremijabg, da li chovek moze da pricha sa zmijom? Da li se Zemlja okrece oko Sunca? Da li Mesec emituje svetlost ? Da li chovek moze da 3 dana i 3 noci prezivi u velikoj ribi? Da li ljudski zivotni vek prelazi 120 godina? "
A ti odgovorish tom struchnom licu : Ja verujem da chovek moze da pricha sa zmijama, ne verujem da se Zemlja okrece oko Sunca, da, Mesec emituje svetlost, verujem da chovek moze da prezivi u vecoj ribi 72 sata pod vodom, i da , verujem da chovek moze da zivi 120 godina.... pardon.. ne samo 120 nego i do 900 godina!" wacko2wacko2:dntknw::beee:
Shta bi se desilo sa tobom ? :???::roll:

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


Vrati se na prvu stranu i vidi taj kuran koliko je shupljikav ! :)
Ti i jeremijabg da se lepo uhvatite pod ruku :)
NE ZELITE da prihvatite da su vam "svete knjige" shupljikave i nebulozne !
Dozvoljavate da vas zavedu tamo neki "pametnjakovici" od pre 1000- 2000 godina ! A verujem da ste odrasli, ozbiljni ljudi! Apelujem na malo zdravog razuma i ozbiljnosti :vorred:
Da je supljikav mnogo bi vise bilo ateista nego vjernika,a sjeti se koliko ima muslimana i kriscana,mislim da si smijesan ispao sa tim da su svete knjige supljikave,i nisu to pametnjakovici nikakvi izmisljali vec su to bozije rijeci
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Da je supljikav mnogo bi vise bilo ateista nego vjernika,a sjeti se koliko ima muslimana i kriscana
Dacu ti 2 razloga zashto je tako to shto si napisao :
1. Ljude u svetu delimo na polusvesne i nesvesne ( polusvesni su u manjini ) :blum3:
2. Slabo poznajete i chitate vi te vashe "svete" knjige. Da ih chitate, vash razum - kritichka svest bi se odavno pobunila protiv kolicine gluposti i dechijih lagarija kojih je puna wacko2yes3

mislim da si smijesan ispao sa tim da su svete knjige supljikave
:acute:

i nisu to pametnjakovici nikakvi izmisljali vec su to bozije rijeci
Kog je dana Bog stvorio shkolu ? A kog dana poznavanje prirode i drushtva ? :dance2:
hahahahahahhaha
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
2. Slabo poznajete i chitate vi te vashe "svete" knjige. Da ih chitate, vash razum - kritichka svest bi se odavno pobunila protiv kolicine gluposti i dechijih lagarija kojih je puna wacko2yes3
Pomenuo bih ti jednu stvar, da je jedna jedina rec u Svetom pismu netacna, cela Biblija pada u vodu...kako bi ateisti trcali da promovisu tu gresku ili neispunjenje koje je obecano...
No ti si samo obican ateista koji ocigledno nije ni drzao Bibliju u ruke, a kamoli je otvorio...da bi sada ti pricao o kako kazes 'glupostima' koje su napisane...tako da te necu ni pitati koje su to gluposti, jer nebi ni znao da odgovoris...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Pomenuo bih ti jednu stvar, da je jedna jedina rec u Svetom pismu netacna, cela Biblija pada u vodu...kako bi ateisti trcali da promovisu tu gresku ili neispunjenje koje je obecano...
No ti si samo obican ateista koji ocigledno nije ni drzao Bibliju u ruke, a kamoli je otvorio...da bi sada ti pricao o kako kazes 'glupostima' koje su napisane...tako da te necu ni pitati koje su to gluposti, jer nebi ni znao da odgovoris...
U predjashnjem Topic-u "STA JE RELIGIJA" se dalo videti tvoje poznavanje tih knjiga kojima stajesh u kao neku odbranu.
Da si se i malo potrudio i chitao post po post video bi ko je shta izneo apropo tih "svetih" knjiga.
Znachi, i nemoj da pitash nego chitaj redom pa onda kazi shta imash :)
Koja je razlika izmedju obichnog ateiste i neobichnog ateiste ? :D
Znaj, ateisti vishe poznaju ta verska pisanija od vas verujucih :)
PS: pozdravi bakutu :acute:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Ako je to bio tvoj odgovor onda no comment! :???:


Postoje drzavni zakoni prijatelju koji uredjuju shta se sme a shta ne sme!
U tvojoj svetoj knjizi lepo stoji da se na zemlji sudi po zemaljskim a na nebesima po nebeskim ... ti bi to prvi trebao da znash :roll:
Shto se tiche protivprirodnog bluda, bratoubistva,chedomorstva i ostalih stvari- ne treba mi Bog da mi kaze da to ne valja i da je zlo.
A da, tvoja sveta knjiga je puna svega toga shto si naveo. :dntknw: Bez tvoje svete knjige ja ne mogu da razluchim dobro od zlog ?
Znachi, sad imamo verujuce i kvaziverujuce? ok :) a ko odluchuje o tome ? :???:

Imas zakone koje donose ljudi koji ako veruju da je cedomorstvo ili homoseksualnost "prirodna" donece zakon koji to kaze....pa u pola evrope takvi zakoni (i jos gori) vec postoje.negde ti je legalizovano i skotolostvo,postoje i parade toga.....toliko o "naprednoj civilizaciji kojoj Bog ne treba jer ima zdrav razum"...pa ne donose valjda vernici te zakone?pa zar ne vidis koji je pritisak da se odrzi nekakva "parada ponosa"..eto,oni se ponose time sto se tovare u guzicu i hoce to ponosno da kazu svima.....pa to je uvod ulegalizovanje tih brakova kako je svuda u evropi to odavno...sve pod parolom "ljudskih prava"...pa evo ti sta ti se u "komsiluku" desava :
B92 - Vesti - Hrvatska legalizuje incest? - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije

Najvishe se ratova vodilo na ovoj zemaljskoj kugli pod izgovora "shirenja i odbrane vere"
Znachi li to da je i uchestvovanje u narodno oslobodilachkim ratovima udaljavanje choveka od boga ? pa imamo dosta primeta u tvojoj svetoj knjizi gde su ljudi ishli u rat SA BOGOM i uz NJEGOVU pomoc pobedjivali :vorred:
(odlichan primer daje ljudima ta knjiga)
o cemu bre pricas?ko je vodio svetske ratove?i oko cega?ko ratuje u iraku,avganistanu,.i radi cega?..koji je to rat u dvedesetom veku vodjen zbog verskih razloga?!!!jer Staljin bio vernik?jer su Hitler ili Musolini bili vernici?sve go ateista do ateiste...ne plasi se ni Boga ni nicega.....valjda je suprotno...SVA SRANJA OVOG SVETA I JESU ZBOG ATEISTA!!sta je komunizam u ime cega su i Tito i Staljin i svi ostali diktatori ubijali neistomisljenike-mahom pravoslavne vernike koji nisu njih prihvatali za "bogove"?vera?ili "demokratija" u cije ime danas amerikanci ubijaju sirom sveta...jer to vera mozda?
Zbog neverujucih danas imamo mogucnost da biramo narodne predstavnike ?
Hvala ti za ovaj kompliment! To nam je cilj :) Da znanjem i iskustvom i od samog rodjenja imamo shansu da vodimo svoju zemlju ili da makar na neki nachin radimo na boljitku ovog naroda i s'verom u buducnost zivimo svoje zivote za nas, svoje decu i sve buduce narashtaje koji tek dolaze.
Vishe se trudimo da proshirimo svest u narodu.
Vishe se trudimo da sachuvamo prirodu i zemlju za one koji dolaze. Njima smo duzni! Opozot od toga ste Vi, verujuci,Vi koji nemate potrebu da bilo shta uradite za boljitak ovog sveta u strahu za sudbinu vashe "dushe" . Sve sam pozer do pozera koji licemerno gledaju i one koji vide bolje sutra proprate komentariima kao "KRAJ JE BLIZU"! wacko2

koje bre vi predstavnike birate?sta laprdas?pa dovoljno da vam neki serator napravi reklamu na TVu kako je on dobar i savsen i obeca vam kule i gradove i moze da vam radi sta hoce...pa zuti u ovoj zemlji vladaju vec 10 GODINA samo uz suplju pricu o "demokratiji i evroatlantskim integracijama" i plasenjem maloumnika "povratkom u devedesete"..p[a zemlja je rasprodana i prezaduzena a oni i dalje pricaju "sad ce samo sto nije"...i pricace i dalje dokle god ima magaraca koji ne gledaju sta rade nego samo slusaju prazna obecanja i veruju u njih...iako nemaju leba da jedu...cime se bre hvalis?nemanjem mozga da sagleda dalje od propagandnog spota?tebi ce budjenje iz te mtv uspavanke bas biti gadno...kad nestanu sve te reklame i gluposti sa TV i pojavi se garavi da ti kaze "ti si moj"....

Opet ti o svetim ocima ? samo je jedan sveti otac- tako kaze tvoja sveta knjiga. Samo je jedan otac i nema drugih ocheva i nema klanjanja nikom osim njemu :) Nemoj da mi se odmetnesh u jeretike molim te . Ne sad kad smo se ubacili u finu debatu :)

pusti ti meni Veru da verujem kako mislim..sta se to tebe uopste tice kao ateistu...toliko sagledavas to naopako da me ne zanima ni da raspravljam o tome....

Eto nashli smo se oko nechega zajednichkog :)
I ti i ja smo protiv lazi i laznih uchenja! :)
Ajde da josh jednom pastujem ovo moje iz predhodnog posta. vidim da ga nisi neshto posebno prokomentarisao a bash je fina tema. upravo navodim chinjenice shta je za crkvu istina i ispravno a shta LAZ i neispravno :)
" 787.god. na drugom Nikejskom saboru su se isto duhom svetim usaglasili oko ikona i same ikonografije .
Ajde da vidimo sta duh sveti kaze o crkvi, svecima i ikonama
"Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје" (Матеј 15,3)

"Не гради себи лика резана, нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води, испод земље. Немој им се клањати нити им служити" (2. Мојсијева 20,2)

"Идоли су њихови сребро и злато,
дело руку чевечијих
Уста имају а не говоре,
очи имају а не виде,
уши имају а не чују
нос имају а не миришу
руке имају, а не хватају
ноге имају, а не ходе

и из грла свога гласа не пуштају.
Такви ће постати они који их граде
и сви који у њих се уздају.
(Псалам 5, 115)
Никога на земљи не називајте оцем, јер имате само једног Оца, оног на небу! Нити се зовите вођа, јер имате само једног Вођу-Христа.


Koja crkva ? Kakva crkva ? Pa vi sami sebi uskachete u rechi! Vi ste svi jeresi u svojim verama i bogopoklonishtvu!
Ajde da vidmo shta josh taj vash sveti otac kaze o crkvi i svecima!

"Јер један је Бог, и један посредник Бога и људи, човек Христос Исус" (1. Тимотију 2,5). Kazete da je Isus bogochovek... Bog koji je sishao sa neba i postao chovek. IZ toga proizilazi da samo Isus Hrist moze da vas zastupa kod "Oca".
Pa dalje kaze (1. Јованова 2,1). Нема ни клањања и сагињања људима.

J
a jadan sve sa tv-a uchih o religijama a vi sveznajuci i verujuci preteraste po hiljade knjiga preko glave...
Aj sad o tim jevandjeljima. necu sad pisati o ovim novopronadjenim iako ih je pravoslavni sveshtenik pronashao i sve uticajnije hrishcanske glave priznale kao autentichan dokument iz tog doba....
Znachi u novi zavet su ubacili ( nadahnuti duhom svetim ) 4 jevandjelja od od ukupno 11
Pogodan je (po duhu svetom) Mateja, Marko, Luka i Jovan
A nepodoban je ( po duhu svetom) Juda, Marija, Filip, Toma, Varnava, Valentin,i jevandjelje o Hristovoj mladosti

Na Laodikijskom saboru 360. godine su popisali sve podobne spise i uvedoshe ih u kanonske ( nadahnuti naravno duhom bozijim ) a sve ostale su postale zabranjene knjige "Index librorum prohibitorum" ili pak drugima znani i kao apokrifi !
Ko je ovde nesvestan prijatelju moj verujuci ? Ljudi kao TI ili oni kao JA ?"
Ma sta tebe bre briga "sta je ko ubacivao gde"...sta se mene tice tvoja "logika" oko toga?ja iz "poznavanja logike" imam clansku kartu mense a iz "poznavanja Boga" Veru...i meni je apsolutno jasno ono da je ljudska mudrost pred Bogom obicna ludost....sto tebi tako "samo pametnom" nikad nece biti jasno...

I
zgleda da ne poznajesh dovoljno istoriju. Izgleda da ne znash koliko se Serbskih junaka zrtvovalo kroz istoriju :vorred:



zrtvovalo se...za Veru u Boga...za zemlju....tebi je to vidim nejasan pojam...poloziti sopstveni zivot za nesto...verovati toliko u nesto.....osim u svoju guzicu i stomak....da...sjajna i casna buducnost dolazi od takvih..i jos se hvalis da ti to nije jasno....
Sad cu da citiram ono tvoje na kraju wacko2
Da, sve ovo gore napisano ( od prvog pa do ovog sad zadnjeg) su chist razum i chinjenice neoborive! Problem je samo u tome shto ne zelish da vidish!

ma sta si ti to izneo kao cinjenice?da je dvadeseti vek i deo dvadesetprvog ceo ispunjen ratovima koji su vodili ATEISTI?pa sagledaj te cinjenice onda?ili ih negiraj...sta hoces,samo prestani da lupetas gluposti o tome da je "svo sranje zbog vernika"...
A
shta da ti pametno odgovorim na ovo ? :) Ja kao ateista u svim ovim postovima "objashnjavam vernicima kako da veruju ? wacko2:???:
Da nisi malo pobrk'o pojmove ?! :roll:[/
jeste/...po hiljaditi put pokusavam da pricam sa ateistom o religiji...histericni gordeljivci..koji uopste ne znam ni sta traze na temi za koju tvrde da ne postoji....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Imas zakone koje donose ljudi koji ako veruju da je cedomorstvo ili homoseksualnost "prirodna" donece zakon koji to kaze....pa u pola evrope takvi zakoni (i jos gori) vec postoje.negde ti je legalizovano i skotolostvo,postoje i parade toga.....toliko o "naprednoj civilizaciji kojoj Bog ne treba jer ima zdrav razum"...pa ne donose valjda vernici te zakone?pa zar ne vidis koji je pritisak da se odrzi nekakva parada ponosa...pa to je uvod ulegalizovanje tih brakova kako je svuda u evropi to odavno...sve pod parolom "ljudskih prava"...pa evo ti sta ti se u "komsiluku" desava :
B92 - Vesti - Hrvatska legalizuje incest? - Internet, Radio i TV stanica; najnovije vesti iz Srbije
o cemu bre pricas?ko je vodio svetske ratove?i oko cega?ko ratuje u iraku,avganistanu,.i radi cega?..koji je to rat u dvedesetom veku vodjen zbog verskih razloga?!!!jer Staljin bio vernik?jer su Hitler ili Musolini bili vernici?sve go ateista do ateiste...ne plasi se ni Boga ni nicega.....valjda je suprotno...SVA SRANJA OVOG SVETA I JESU ZBOG ATEISTA!!sta je komunizam u ime cega su i Tito i Staljin i svi ostali diktatori ubijali neistomisljenike-mahom pravoslavne vernike koji nisu njih prihvatali za "bogove"?vera?ili "demokratija" u cije ime danas amerikanci ubijaju sirom sveta...jer to vera mozda?
Spomenuo si fashiste. Ne zaboravi da su njihovi zakleti neprijatelji bili jevreji, komunisti-marksisti i demokratija. :)
Evo neshto malo i o odnosu nacista prema religiji - "Anti-klerikalizam se takođe može smatrati delom nacističke ideologije, zato što nova nacistička hijerarhija nije mogla dozvoliti sebi da bude potčinjena moći koju je crkva tradicionalno imala. U Austriji, sveštenstvo je imalo važnu ulogu u političkom životu i odgovaralo je direktno Vatikanu. Iako su postojali pojedinačni izuzeci, progon hrišćana bio je ograničen uglavnom na one koji su odbijali da se povinuju novom režimu i potčine se njegovoj moći. Naročito tragičan primer koji ilustruje progon hrišćana je slučaj Ditriha Bonhofera (Dietrich Bonhoeffer). Ipak, nacisti su često koristili crkvu da bi opravdali svoje stavove i uključuli su mnoge hrišćanske simbole u ikonografiju Trećeg rajha.
Narodni pokret u Nemačkoj je bio čvrsto protiv ateizma; slobodoumni ljudi su često dolazili u sukob sa nacistima tokom dvadesetih i tridesetih godina 20. veka. Po dolasku na vlast, Hitler je zabranio sve organizacije koje su popularizovale slobodnu misao i pokrenuo je "anti-bezbožnički" pokret. U govoru koji je održao 1933.god. Hitler je objavio: "Mi smo ....... sproveli borbu protiv ateističkog pokreta i to ne samo sa nekoliko teoretskih deklaracija; mi smo ih zgazili." Ovo otvoreno neprijateljstvo je bilo mnogo jasnije nego što je to bio složen i često kontradiktoran odnos nacista prema tradicionalnoj hrišćanskoj veri."

A da, vecina u svetu JE verujuca!
jeremijabg, "vera" nije religija. Ne ide nikako tvoja komparacija "vera ili demokratija".
Kao da si napravio uporedbu " baba ili zaba" ( verujem da si me razumeo)
Dalje, samo vera u postojanje Boga/ove spada pod religiju ( a igrom sluchaja smo upravo na tom delu foruma), verovanje u sve ostalo ( u vampire, u nordijsku rasu, u vanzemaljce...) nije tema .
Svaki diktator (chitaj kralj ) i bilo koje apsolutistichko uredjenje je odnosilo velike zrtve.
opozit od apsolutizma je demokratija ( koju ti kunesh) :dntknw:
Sam sebi uskachesh u rechi prijatelju.

koje bre vi predstavnike birate?sta laprdas?pa dovoljno da vam neki serator napravi reklamu na TVu kako je on dobar i savsen i obeca vam kule i gradove i moze da vam radi sta hoce...pa zuti u ovoj zemlji vladaju vec 10 GODINA samo uz suplju pricu o "demokratiji i evroatlantskim integracijama" i plasenjem maloumnika "povratkom u devedesete"..p[a zemlja je rasprodana i prezaduzena a oni i dalje pricaju "sad ce samo sto nije"...i pricace i dalje dokle god ima magaraca koji ne gledaju sta rade nego samo slusaju prazna obecanja i veruju u njih...iako nemaju leba da jedu...cime se bre hvalis?nemanjem mozga da sagleda dalje od propagandnog spota?tebi ce budjenje iz te mtv uspavanke bas biti gadno...kad nestanu sve te reklame i gluposti sa TV i pojavi se garavi da ti kaze "ti si moj"....

1. off topic si prijatelju :) tema je Naučno poređenje qurana i biblije a ti sad pishesh o politici! Zao mi je shto su pojedine drzave ogrezle u dekadenciju i nemoral. Imam milion stvari da kazem na tu temu i verujem da bi smo se slozili oko mnogih stvari ali jednostavno ne bi da razvodnjavamo temu koju smo tako lepo zapocheli.

2. Primetio sam da kako se debata na ovu temu zahuhtava, tako ti, prijatelju verujuci, kitish svoja pisanija nepotrebnim i neprimerenim vulgarizmima a i neistomishljenike epitetima kao : "sranja, laprdanje, serator, maloumnici,magarci, nemanje mozga, lupetanje gluposti, histericni gordeljivci (zanimljiva teoloshka slozenica smile3 ) :dntknw:
Zarad daljeg druzenja i debate, zamolio bi te da se uzdrzish od slichnog. Ipak je to neprimereno jednom ozbiljnom shkolovanom choveku koji je izmedju ostalog i chlan MENSA-e :)
Daj da sve to i ostane na nivou "stotke" yes3
Iskren da budem, ne toliko zbog mene, koliko zbog nekih mladjih koji sve ovo chitaju.
Ne ide da kvarimo zanimljivu debatu sa tim stvarima....
Nadam se da se slazesh samnom makar oko ovoga :roll:


pusti ti meni Veru da verujem kako mislim..sta se to tebe uopste tice kao ateistu...toliko sagledavas to naopako da me ne zanima ni da raspravljam o tome....
Shta te je uznemirilo u mom pisanju ? Branim li ti ja da u bilo shta verujesh ? Isto mi je jeremijabg i da verujesh u Miki Mausa. Ja ne pretim "nevernicima" sudnjim danom i paklom.
Zato i postoji ovo mesto. Za suceljavanje cinjenica i stavova. "Samo" prijateljska zdrava debata a ne mesto za vredjanje neistomishljenika.

zrtvovalo se...za Veru u Boga...za zemlju....tebi je to vidim nejasan pojam...poloziti sopstveni zivot za nesto...verovati toliko u nesto.....osim u svoju guzicu i stomak....da...sjajna i casna buducnost dolazi od takvih..i jos se hvalis da ti to nije jasno....
Taj primer sam ti dao iz razloga sto si napisao da se to kod nas nije deshavalo i ako se deshavalo, da bi se to okarakterisalo po pravoslavnom verovanju ( ma koja god da je religija) kao greh.
Moje pitanje se odnosilo na poznavanje istorije a chudjenje u toj meri da toga nije bilo ( sa istorijskog aspekta naravno) Ovo su tvoje rechi :
Prvobitno napisao jeremijabg;
znaci ugrozio je ishod rata neko prelescen (koji je takvim cinom prekrsio zapovest da ne kusa Gospoda Boga svoga) i tako izgubio samo svoju glavu
Sto se tiche ovog dela o zrtvovanju za zemlju, za kulturno nasledje, za Srbiju, poloziti sopstveni zivot za neshto, verovati i shtititi, vera u druga-brata do sebe...- mogu samo da izjavim da vrlo dobro znam i osecam svako slovo tog tvog napisanog i da je veoma ruzno i nekulturno s'tvoje strane prozivati za tako neshto. Tebe nisam pitao- niti me zanima tvoje ucheshcu u predhodnim ratovima. Jednostavo, ruzno je i nepotrebno + off topic je!

ma sta si ti to izneo kao cinjenice?da je dvadeseti vek i deo dvadesetprvog ceo ispunjen ratovima koji su vodili ATEISTI?pa sagledaj te cinjenice onda?ili ih negiraj...sta hoces,samo prestani da lupetas gluposti o tome da je "svo sranje zbog vernika"...
Prosta matematika prijatelju verujuci. 19 vekova verskih ratova- 20-i vek ratovi ideologija+verski
(Znachi, rachunam samo istorisko razdoblje posle Hrista, a pre... pa znash i sam da je itekako isto bilo)
Rat u ime kralja je isto bio rat i za boga odnosno religiju koju je ta monarhija podrzavala. Svi znamo da su prvi kraljevi "bili sami Bogovi ili boziji potomci".
Ako si voljan da prochitash, naci cesh da sam napisao i to da su se ranije ratovi vodili pod izgovorom " za Boga i shirenje vere" a da je danas moderan izgovor " za shirenje demokratije" !


jeste/...po hiljaditi put pokusavam da pricam sa ateistom o religiji...histericni gordeljivci..koji uopste ne znam ni sta traze na temi za koju tvrde da ne postoji....
Prichu o Bibliji i Kuranu svesno izbegavash. Tvoj jedini iskristalisani stav je taj da ateistima nije mesto u ovom delu foruma. Toliko o vama verujucima i koji ste puni tolerancije, razumevanja i chinjenica- znanja o onome u shta verujete :roll:
 
Učlanjen(a)
22.03.2010
Poruka
346
преобраћање бившег муслимана афшина у хришћанство

Evo vam ovde istina i razlike pa se sami uverite koja je vera prava i gde istina!

Link 1.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ntoGgYTA17g&playnext_from=TL&videos=zYiIIZMN4fc&feature=bulletin]YouTube - 1. Преобраћање бившег муслимана Афшина у хришћанство[/ame]

Link 2.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4mUnzxSbumo&feature=related]YouTube - 2. Преобраћање бившег муслимана Афшина у хришћанство[/ame]

Link3.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=pDMbMHkDFWk&feature=related]YouTube - 3. Преобраћање бившег муслимана Афшина у хришћанство[/ame]
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
--------------------------------------------------------------------------

Prosta matematika prijatelju verujuci. 19 vekova verskih ratova- 20-i vek ratovi ideologija+verski
(Znachi, rachunam samo istorisko razdoblje posle Hrista, a pre... pa znash i sam da je itekako isto bilo)
Rat u ime kralja je isto bio rat i za boga odnosno religiju koju je ta monarhija podrzavala. Svi znamo da su prvi kraljevi "bili sami Bogovi ili boziji potomci".
Ako si voljan da prochitash, naci cesh da sam napisao i to da su se ranije ratovi vodili pod izgovorom " za Boga i shirenje vere" a da je danas moderan izgovor " za shirenje demokratije" !


Odabrao sam samo na ovo da odgovorim cisto jer ti tu mogu sazeti celo moje vidjenje svega toga....elem ....Hristova Crkva je kao jedinstvena postojala do 1054 godine kada se katolicka crkva menjanjem dogmata odvaja i pada u jeres....jedan od prvih njihovih gorkih plodova su krstaski ratovi koji su kao direktnu posledicu imali ucvrscivanje islama i razbijanje Vizantijskog carstva kao i pokretanje muslimana u rat protiv hriscanstva (kao i odbijanje naroda tog dela sveta da uvidi i primi hriscanstvo...)konacni pad istocnog rimskog carstva tj Vizantije u ruke muslimana je jedan od rezultata toga...ovoi isticem zbog toga da ukazem zasto je jeres opasna....Srbija je posle Kosovske bitke pala pod Tursku okupaciju i pod njima smo proveli sledecih 5 vekova....za to vreme se u zapadnom rimskom carstvu, koje je kako je pomenuto,najvecim delom i uticalo na to sto se nama desilo,desili novi gorki plodovi njihove jeresi-strasna srednjovekovna inkvizicija...koja je opet skrivanjem iza navodnog "hriscanstva" ucinila da ljudi zamrznu hriscanstvo i da im postanu blizi nekakvi sistemi bez Boga (sto i jeste namera i tvorevina djavolova)daljom "liberalizacijom" ljudskog morala poturanjem raznih utopija drustvenih uredjenja koja ne podrazumevaju Boga (komunizam,socijalizam,kapitalizam,demokratija.....) a sve pod parolom "borbe za ljudska ( ili radnicka.........) prava dosli smo do danasnje situacije gde se pod parolom "demokratije i ljudskih prava" brutalno i na najperfidnije nacine rasturaju i poslednje moralne norme koje je Bog uspostavio kroz Zapovesti i Zakone.....da bi se,kako je i opisano u Otkrovenju,doslo do drustvenog uredjenja na nivou sveta u kome ce glavnu rec voditi antihrist...sveta u kome ces biti dobrodosao samo ako ti je moral na nivou zivotinjskog instikta jer i ne moze vladati nad ljudima kojima je Hrist Spas........uredjenja gde su Bog i Crkva (Hristova) nepotrebni....i "opasni po drustvo"....zbog svoje "rigidnosti i iskljucivosti"....dvadeseti vek je doneo ubedljivo najvise stradanja u istoriji covecanstva...i to ne zbog Vere(a tu samo ubrajam istinsku Veru u Hrista) i Crkve(a tu samo ubrajam Hristovu Crkvu uoblicenu bez ijedne nejasnoce u ispovedanju Vere vaseljenskim saborima)...dakle kao sto vidis...svako zlo je bilo ili zbog krivljenja vere(jeresi) ili zbog i od neverovanja u Boga(i raznih izama-fasizma,komunizma,ateizma,.......)...sto se tice islama vec sam rekao svoj stav da je jos jedna podvala djavolova.....uzrok jos jedne podele medju ljudima i losa kopija hriscanstva ( gde onog koji u to poveruje lisava jedinog nacina spasenja:kroz Krstenje i Veru u Hrista...koga i sam,o paradoksa,najavljuje u Sudnji Dan...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Bez ikakve zle namere,pokušaja da diram u bilo čije mišljenje, bilo bi mi zanimljivo videti neki komntar nekog ko ima judeo vidjenje ovih stvari. Mislim gde se tumačenje knjiga vrti samo oko islama i hrišćanstva, a da samo, korensko štivo, koje nazivamo stari zavet, dakle tekstove koje judeji upotebljavaju u svojoj službi, njihovu komparaciju i odnos prema spisima koji su nikli iz tog korena. Bilo bi lepo videti komentare i tumačenja starog zaveta data od nekog rabina. Onda bi sva poredjenje, uporedjivanja bila na mestu.
 
Natrag
Top