Kur'an i Biblija

Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
80
I na kraju smo stigli do toga da se nadmećemo po tome koja religija više zadovoljava naučne hipoteze. smile3
Samo treba slušati Teslu i Dalai Lamu i sve će biti OK.
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Prvo,kad govoris o tim hriscanima koji su ubijali u "ime Boga",obicno mislis na krstaske ratove i inkviziciju..da ne govorim o "hriscanskoj ljubavi" u NDH prema nama....to je sve rezultat katolicke jeresi...ja i tvrdim da oni veze sa Hristom nemaju..a ovi nasi nesrecnici sto vode SPC danas bi da nas sa njima "ujedinjuju"...i to ne oko Hrista vec oko pape...jeres nad jeresima....a vidis im i plodove...drugo,nemas nigde u Bibliji-Novom Zavetu da se trazi da se kaznjavaju ili ubijaju "nevernici"...Hrist je doneo otpalom covecanstvu novu svezu sa Bogom,tj mogucnost vracanja Bogu Tvorcu kroz Krstenje i POKAJANJE....Hrist nam ne trazi da ubijamo nekoga zbog Njega vec "samo" da se razracunavamno sa sopstvenim grehovima i borimo sa sopstvenim demonima (uz Njegovu pomoc) da bi zadobili Carstvo Nebesko za vecnost a ne vecnu pogibao...jer nista necisto ne moze uci u Carstvo Nebesko...a ako neudjemo tamo onda cik pogodi gde je druga destinacija..
pa i u tome sto si naveo ne trazi Bog da se ti razracunavas sa nekim fizicki vec ce on svoje verne cuvati i polozice neprijatelje njihove pred noge njima...znaci ne kaze ubijte vec verujte...a za neprijatelje ce se On sam pobrinuti kad dodje vreme za to i ako se sami ne pokaju....a ko poveruje -spasce se...ko ne poveruje u Boga-taj veruje u neku obmanu djavolsku....kojih ima bezbroj...jer od Boga ne moze biti zapovest ubij kad nam je vec dao zapovest ne ubij...vec tako nesto moze da bude samo demonska podvala...kao u islamu...
Kad kazem "ubijali su i ubijaju u ime Bozije" bukvalno mislim na SVE!
Nije poenta svog ovog pisanija na temu "Naucno poredjenje qurana i biblije" koja je vera bolja, tachnija i miroljubivija. Marija17 je otvorila odlichno pitanje za debatu u vezi sa istinitoshcu navoda u bibliji. Problem u njenoj prichi je bio "samo" taj sto je gluposti iz Biblije pokushala da iskoristi u velichanju Qur’ana!
To smo ispravili tako sto smo prokomentarisali i gluposti iz Qur’ana, a sve u cilju da jednom za svagda ljudi prestanu da se mrze i prozivaju na verskoj osnovi!
Zashto nisi prokomentarisao ni na jednu raskrinkavajucu chinjenicu upucenu na rachun Biblije ?!?! Ako je to Bozija rech, onda je Bog bezgreshan a mi upravo dokazasmo da se kako Otac, Sin i Sveti duh tako i Allah izlupetashe za zlatnu medalju ! smile3

I na kraju smo stigli do toga da se nadmećemo po tome koja religija više zadovoljava naučne hipoteze. smile3
Samo treba slušati Teslu i Dalai Lamu i sve će biti OK.
Mozemo raspravljati samo chija knjiga ima vishe nebuloza a ne chija zadovoljava nauchne stavove. Mada ni to nije zdravo, zato shto ce ovde onda raspravljati na temu "moja knjiga je manje nebulozna a tvoja vishe" a to nije cilj. :vorred:
Znachi, svete knjige gube na bezgreshnosti i svetosti vec onog momenta kad dokazemo da Bog greshi, a svi se slazemo oko toga da bi on trebao da bude bezgreshan i sveznajuci! Odgovor se namece sam od sebe, zar ne ?! yes3
 
Član
Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
89
Sve je to ok, zaista, ali prochita li ti gornje postove ? :dntknw:
Svete knjige su bozije rechi i kao takve su nepogreshive! Slazemo li se oko toga ? ( verujem da da :acute: )
Ok, ako smo se oko toga slozili, iz cele ove analize Biblije i Kurana proizilazi da je sve sama glupost ! Neistina !
U chije ime ime milioni ljudi izginushe ? Za chiju rech ? :vorred:

U jednoj stvari se slažemo- a to je da je radi uverenja o ,,jedinoj istinskoj veri'' na oltarima monoteističkih bogova gorelo daleko više ljudi nego na ma kom paganskom žrtveniku.
Isuviše sam čitala da bih bila vernik- i sa svakom knjigom više sve je manje verovatno da bih ikada zarad jedne jedine odbacila sva ostala.
A što se nepogrešivosti svetih knjiga tiče... Hehehe, samo ću ponoviti mišljenje muslimana da je Kuran direktan diktat svetih božjih zapisa sa kamenih ploča raja... Njegova dvosmislenost i oprečnost, jednako kao i Biblijina- neosporiva je, though.
Lično ovakvim raspravama, pogotovo ovoj, prilazim samo kao veliki ljubitelj egzegeze i student orijentalistike. Ali skoro da nema religije i učenja koja ne poseduje deo kom se divim i deo koji zaslužuje samo prezir.

Što se tebe tiče, Jevrejin... Znam da si nepopravljivo protiv islama, ali samo par tehničkih ispravki bez ikakvog sinkretizma ili mog ličnog stava.

ma da se ne zezamo sa mnogim supljinama islama,lakse je neka muslimani sami sebi odgovore na neka pitanja...ako ih uopste zanima istina...:
-ako veruju da ce na kraju ipak doci Isus da sudi ljudima a ne muhamed-koja je bila poenta islama ako vec veruju da je od Boga
-ako je Isus samo prorok kako tvrde jer im je to rekao neki "prorok" muhamed-kako ne dolazi taj prorok muhamed da sudi ako su vec "obojica isto" - da li to znaci da ce ljudima na kraju da sudi obican covek a ne BOG?
-kako ce im Isus gledati sto nisu poverovali u Njegove reci da se samo Krstenjem i kroz Njega moze doci do Njegovog Oca-Boga?...tj.kakve to posledice ima za onog ko ne poveruje u to..
-kako ce gledati na to njihovo vidjenje "nevernika" tj njihovo proganjanje ili ubijanje?
-cime je muhamed svedocio da je to sto prica od Boga i da je istina-time sto je uzivao status proroka i sve zemaljske privilegije koje idu uz to,time sto je ozenio 9togodisnjakinju,time sto je ubijao one koji ne veruju u to sto prica?zbog cega ste blanko "propustili" reci Isusa da ce posle njega doci mnogi lazni proroci?
-da li ste svesni cene koju cete placati u vecnosti zbog toga sto ste poverovali u tu obmanu lukavoga?
-sta ce zenama (ili bilo kome) nekakve 72 device ako je vec samo DUSA vecna,tj "ide dalje"...(a telo se digne u vazduh u nekom metrou "zbog Alaha")
-da li ste svesni one istine da je laz koja se najvecim delom oslanja na istinu-najubedljivija laz?
.......kad vec znate da postoji onaj "garavi"-zasto zanemarujete njegovu osnovnu osobinu a to je -LUKAVSTVO....tj. uzimate li u obzir da je to samo jos jedna njegova obmana?

1. Muslimani ne vide uopšte Isusa kao sina Alahovog- reći to je smrtan greh u islamu. Nigde u Kuranu se on ne spominje kao sudija ljudi u sudnjem danu.

2. Jedini sud na sudnjem danu pripada Alahu, nemoj da te to buni. Isus i Muhamed nemaju nikakvog uticaja na odluku koga će on poslati u dženet (raj) a koga u džehenu (pakao).
Takođe, Muhamed je najveći i poslednji prorok islama, i samo njegova učenja muslimani uzimaju kao potpuno tačna. Ne znam odakle ti ideja da, iako oni prihvataju Isusa za proroka, prihvataju i njegova učenja iz Novog Zaveta u celini.

3. Muhamed je učio da su njegova učenja diktat meleka Džibrila, Alahove reči lično. Ne vidim kakve to veze ima sa šerijatskim zakonom koji dopušta da se devojke udaju sa 9 godina. Verovatno misliš na njegov brak sa Ajšom? Iako mu je kasnije bila glavna supruga, u pitanju je bio samo politički brak da se proširi moć njenog oca Ebu-Bekira, kasnije halife islama.

4. Muhamed je bio veoma tolerantan prema drugim verama, kako Jevrejima, tako i hrišćanima i svojim beduinskim saveznicima- osim što ih je terao da plaćaju porez. Tehnički gledano, ta tolerancija, budući da je naložena u Kuranu trebalo bi da je zajednička celom islamu- međutim, krstaški ratovi su neporecivo uništili položaj hrišćana na istoku.

5. Islam i hrišćanstvo su veoma različitih stavova po zadovoljstvima tela. Nigde u Kuranu nećeš naći naređenje da se seks upražnjava samo radi začinjanja dece kao u hrišćanstvu. I muslimani vide svog proroka kao čoveka od krvi i mesa, koji se ženio, ratovao, imao decu- a nikako kao sveca. Zato ne treba da te čudi opis raja sa prelepim hurijama, rekama vina i polnim organima večno ukrućenim :D
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434

Chek chek .... pa i Hrishcani su ubijali isto! Svako za svog Boga!

Nije Hriscanski Bog vec Papa. U I i II ratu SPC je propovedala da ne treba ratovati, cak je i bila zabranila svima koji su ucestvovali u ratu 2 godine pricescivanja, a potseticu te da je jedini na sav glas vikao 91 da ne bude rata Patrijarh Pavle... Nasuprot vas koji imate dzihad...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Nije Hriscanski Bog vec Papa. U I i II ratu SPC je propovedala da ne treba ratovati, cak je i bila zabranila svima koji su ucestvovali u ratu 2 godine pricescivanja, a potseticu te da je jedini na sav glas vikao 91 da ne bude rata Patrijarh Pavle... Nasuprot vas koji imate dzihad...
S'kim li se ti prijatelju svadjash da mi je znati :)
Ajde ti lepo josh jednom prochitaj postove ( ali sa razumevanjem).
U ovom topic-u govorimo o tome da su "svete knjige" da li kuran ili biblija ( zaista nebitno) veoma shupljikave i ne treba im se verovati !
Odgovori ako imash neshto vezano za gore iznete chinjenice i kritike Biblije i Kurana, voleo bi da im stanesh u odbranu.

Da, a shto se tiche tvog " Nasuprot vas koji imate dzihad..." ...
Nisam musliman. Rodjen sam i zivom u Srbiji, krshten sam u SPC ( bio sam beba te se nisam pitao da li zelim ili ne...), slavim slavu Sv.Nikola, ali na sve to gledam samo kao istorijsko-kulturno nasledje naroda kojem pripadam! Pravoslavlje i slave poshtujem samo kao takvo! Inache sam ateista .
Blize o tome u napisanom postu - ovde --> http://serbianforum.org/religija/3556-dhyn-dh-dh-dh-n-dh-dh-dh-n-dhu-8.html#post342466
Sto se dzihada tiche, ne sudi mnogo o nechemu shto si eto tako tek negde chuo i prihvatio.
Evo ti link gde sam opisao svoju rodjenu glupost :)
http://serbianforum.org/off-topic/45041-zasto-postoje-predrasude.html#post343291
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
1. Muslimani ne vide uopšte Isusa kao sina Alahovog- reći to je smrtan greh u islamu. Nigde u Kuranu se on ne spominje kao sudija ljudi u sudnjem danu.

-u kuranu se kaze da ce Isus doci u sudnji dan...verujete da je On obican covek...sta obican covek ima da trazi u sudnji dan?i zasto to nije muhamed kad vec tvrdite da su i jedan i drugi isto-proroci...i usput,odakle vam ideja da on nije raspet i Uskrsao?i to ste se "uverili" da je "istina" samo zato sto muhamed to tvrdi?
2. Jedini sud na sudnjem danu pripada Alahu, nemoj da te to buni. Isus i Muhamed nemaju nikakvog uticaja na odluku koga će on poslati u dženet (raj) a koga u džehenu (pakao).
je li?a sta ce onda radi Isus u vreme svog drugog dolaska...da priceka dok se sve ne svrsi?da zeza muhameda sto on nije dosao?:dntknw:..
Takođe, Muhamed je najveći i poslednji prorok islama, i samo njegova učenja muslimani uzimaju kao potpuno tačna. Ne znam odakle ti ideja da, iako oni prihvataju Isusa za proroka, prihvataju i njegova učenja iz Novog Zaveta u celini.
pa da,vi prihvatate samo sto vam odgovara...kako bi drugacije i mogao da postoji islam...
pa to i jeste pitanje za tebe?KOJA je poenta Islama?!tvrdi da Isus nije Bozji Sin,objavljen je na istim prostorima gde je objavljeno i Hriscanstvo(sto znaci da je samo moglo da donese razdor..),ne dolazi ponovo muhamed nego Isus ali mu to ne smeta da negira bozansku prirodu Isusa,..sta ti tu izgleda da je od Boga?kako ti Boga zamisljas ?kao nekakvog zlog tiranina koji te tera da ubijes nekoga da bi on bio srecan?pa kakav ti je to Bog?to je po hriscanstvu sam djavo....odakle vama ideja da tako olako predjete preko onoga sto je Isus rekao?i ponovo pitanje...Isus je ono sto je govorio potvrdio STRADANJEM na Krstu i Uskrsnucem!(sto muhamed bezocno negira nicim osim svojom praznom tvrdnjom da je tako....)muhamed je to sto je pricao "potvrdio" time sto je ziveo u bogatsvu koje mu je status "proroka" doneo,fircanjem dece,(u trenutku smrti je imao cak 11 zena iako je svima ostalima dozvolio "samo" 4 zene.). i ratom sa neistomisljenicima?to su za tebe "dokazi" da je to sto je pricao istina OD BOGA?!!
3. Muhamed je učio da su njegova učenja diktat meleka Džibrila, Alahove reči lično. Ne vidim kakve to veze ima sa šerijatskim zakonom koji dopušta da se devojke udaju sa 9 godina. Verovatno misliš na njegov brak sa Ajšom? Iako mu je kasnije bila glavna supruga, u pitanju je bio samo politički brak da se proširi moć njenog oca Ebu-Bekira, kasnije halife islama.
pa u hriscanstvu je opste poznata stvar da se djavo i demon mogu pojaviti kao svetao andjeo da bi coveka prevarili...podsecam te da se to znalo 600 godina pre tog "proroka"....ali eto,on je tvrdio da je njemu bas ANDJEO GAVRILO na silu?! diktirao sta da kaze?!
Galatima ,6-9
Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,

7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
Дела 15:1, Дела 15:24, 2 Кор. 11:4, Гал. 5:10, Гал. 6:17


8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
1 Кор. 16:22

9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!

4. Muhamed je bio veoma tolerantan prema drugim verama, kako Jevrejima, tako i hrišćanima i svojim beduinskim saveznicima- osim što ih je terao da plaćaju porez. Tehnički gledano, ta tolerancija, budući da je naložena u Kuranu trebalo bi da je zajednička celom islamu- međutim, krstaški ratovi su neporecivo uništili položaj hrišćana na istoku.
Isus nije nikoga terao da placa nekakav porez...On je dosao da donese SPAS ljudima od kneza ovoga sveta...spas njihovih vecnih dusa!kakav harac,kakva tolrancija,kakvi bakraci....sta ce "bozjem proroku" novac?krstaski ratovi i njihova brutalnost su delo OTPADNIKA od Hrista-katolicke i protestantske jeresi...i oni su takodje djavolja podvala jer su ucinili svojom surovoscu i pljackaskim pohodima da se islam utvrdi medju arapskim svetom....djavolja podvala koja je utvrdila djavolju podvalu....i ciji sledbenici ne rade nista drugo osim na sopstvenom stradanju...vecnom...
5. Islam i hrišćanstvo su veoma različitih stavova po zadovoljstvima tela. Nigde u Kuranu nećeš naći naređenje da se seks upražnjava samo radi začinjanja dece kao u hrišćanstvu. I muslimani vide svog proroka kao čoveka od krvi i mesa, koji se ženio, ratovao, imao decu- a nikako kao sveca. Zato ne treba da te čudi opis raja sa prelepim hurijama, rekama vina i polnim organima večno ukrućenim :D
[/QUOTE]
pa islam na primer protazira jedan od 7 smrtnih grehova koje su gad pred Bogom-blud....i odvaja dusu ljudsku od Boga...doduse-krstenog coveka...onaj ko nikad nije duh ni uzdizao iznad telesnih prohteva-slican je beslovesnoj zivotinji....taj opis raja moze samo neko duha zamagljenog strastima da trazi i da mu bude podvaljen...i usput...koje to telo mislite da imate posle smrti pa da mozete da uzivate u telesnim stvarima?....telo je prah i u prah ce otici...i kako uopste tebe kao zenu kupuju obecanja o nekakvim devicama?muslimani vide svog muhameda ne kao sveca vec kao samog boga i ne tolerisu da ga neko javno kritikuje...hriscani sa zaljenjem gledaju na one koji hule Boga jer znaju da ce sam Bog svakome dati platu...usput,meni je zastrasujuca toliko ignorisanje Hristovog upozorenja da niko osim kroz Njega(Krstenjem) nece doci kod Oca...iako znate da bas On dolazi u Sudnji Dan(doduse vas su nekako ubedili da ce On tad doci kao nekakav svedok ili sta vec toga sto se desava?) :dntknw:

Dodato posle 9 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Kad kazem "ubijali su i ubijaju u ime Bozije" bukvalno mislim na SVE!
Nije poenta svog ovog pisanija na temu "Naucno poredjenje qurana i biblije" koja je vera bolja, tachnija i miroljubivija. Marija17 je otvorila odlichno pitanje za debatu u vezi sa istinitoshcu navoda u bibliji. Problem u njenoj prichi je bio "samo" taj sto je gluposti iz Biblije pokushala da iskoristi u velichanju Qur’ana!
To smo ispravili tako sto smo prokomentarisali i gluposti iz Qur’ana, a sve u cilju da jednom za svagda ljudi prestanu da se mrze i prozivaju na verskoj osnovi!
Zashto nisi prokomentarisao ni na jednu raskrinkavajucu chinjenicu upucenu na rachun Biblije ?!?! Ako je to Bozija rech, onda je Bog bezgreshan a mi upravo dokazasmo da se kako Otac, Sin i Sveti duh tako i Allah izlupetashe za zlatnu medalju ! smile3


Mozemo raspravljati samo chija knjiga ima vishe nebuloza a ne chija zadovoljava nauchne stavove. Mada ni to nije zdravo, zato shto ce ovde onda raspravljati na temu "moja knjiga je manje nebulozna a tvoja vishe" a to nije cilj. :vorred:
Znachi, svete knjige gube na bezgreshnosti i svetosti vec onog momenta kad dokazemo da Bog greshi, a svi se slazemo oko toga da bi on trebao da bude bezgreshan i sveznajuci! Odgovor se namece sam od sebe, zar ne ?! yes3

a "odgovor" je da bog ne postoji predpostavljam ili da Biblija nije od Boga Svetim Duhom vodjenim piscima pisana..?....:)...ne znam sta je po tebi ona tamo dokazala osim sopstvene gordosti da ima dovoljmo razuma da shvati bozju knjigu prostom logikom..i zelje da nekako opravda prevaru u koju sama veruje..Vera i istrajnost u trazenju istine su jedini "alati" koji pomazu u razumevanju Svetog Pisma....a krstenom coveku se Duhom pojasnjavaju reci iz nje...VREMENOM....kroz ceo zivot......jer sve zna samo Bog...doduse,izgleda da i Marija 17 veruje za sebe da to moze....:yea:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Biblija - koliko je ljudi ubio "Bog"?

Koliko je ljudi pobio "Bog", kako je istaknuto u Bibliji ?

Nije točno sigurno koliko, ali je puno. Koliko ih je pobio u potopu, koliko živih ispekao u Sodom-i i Gomorrah-u? Koliko je prvobitnih Egipćana pobio? Tu je sigurno nemoguće sve prebrojati točno.

Ali, ponekad se u Bibliji spominje koliko ih ( nas ) je točno ubio. Evo slijedi popis onih koji se spominju, zasad smo zbrojili 2391421 ljudsko biće:


Broj ubijenih
Lotovu ženu jer je pogledala unatrag Gen.19:26, BT 1 1
Er kojeg je Bog "uništio pogledom" Gen.38:7, 1 Chr.2:3, BT 1 2
Onana jer je masturbirao Gen.38:10, BT 1 3
Faraona i 600 kapetana bojovnika ( + njegovu čitavu vojsku ) Ex.14:8-26 601+ 604+
Gole plesačice oko Aaronovog zlatnog teleta Ex.32:27-28, 35, BT 3000 3604+
Aaronove sinove Lev.10:1-3, Num.3:4, 26:61, BT 2 3606+
Blasfemičara Lev.24:10-23, BT 1 3607+
Čovjeka koji je sakupljao granje u subotu Num.15:32-36, BT 1 3608+
Koraha, Dathana, i Abirama ( i njihove obitelji ) Num.16:27, BT 12+ 3620+
Spaljenih na smrt Num.16:35, 26:10, BT 250 3870+
Koji su se žalili Num.16:49, BT 14,700 18,570+
Koji su se kurvali Num.25:9, BT 24,000 42,570+
Midianitski masakr Num.31:1-35, BT 90,000+ 132,570+
Bog je rekao Joshui da kamenuje obitelj do smrti Joshua 7:10-12, 24-26, BT 5+ 132,575+
Bog je rekao Joshui da ubije svakoga ( Jericho ) Joshua 8:1-25, BT 12,000 144,575+
Joshua ubija pet kraljeva Joshua 10:24-26, BT 5 144,580+
Bog ubija 10000 ( Canaaniti i Perizziti ) Judges 1:4, BT 10,000 154,580+
Ehud zabija nož u trbuh kralja po Božjem nalogu Jg.3:15-22, BT 1 154,581+
Bog ubija Moabite Jg.3:28-29, BT 10,000 164,581+
Bog natjera Midianitine vojnike da se ubiju međusobno Jg.7:2-22, 8:10, BT 120,000 284,581+
Bog daje Samsonu snagu da ubije 30 "komada" Jg.14:19, BT 30 284,611+
Božji duh daje Samsonu snagu za "dalje" Jg.15:14-15, BT 1000 285,611+
Samsonov teroristički akt potpomognut Bogom Jg.16:27-30, BT 3000 288,611+
Bog ubija "Benjaminovu djecu" Jg.20:35-37, BT 25,100 313,711+
Još istih kasnije Jg.20:44-46 25,000 338,711+
Za gledanje u Božju arku ( ljude Betšemeša ) 1 Sam.6:19 50,070 388,781+
Bog rasturio Palestince 1 Sam.14:12 20 388,801+
Samuel ( po Božjoj naredbi ) kolje Agaga 1 Sam.15:32-33 1 388,802+
Bog ubio Nabala 1 Sam.25:38 1 388,803+
Bog ubio Uzzaha 2 Sam.6:6-7, 1 Chr.13:9-10 1 388,804+
Davidovog i Bathshebinog dječaka 2 Sam.12:14-18 1 388,805+
7 sinova Saula 2 Sam.21:6-9 7 388,812+
Bog poslao kugu na ljude 2 Sam.24:13, 1 Chr.21:7 70,000+ 458,812+
Proroka 1 Kg.13:1-24 1 458,813+
Ubio vođe religija u molitvi 1 Kg.18:22-40 450 459,263+
Bog zakolje Sirijce... 1 Kg.20:28-29 100,000 559,263+
Još ubija "malo" Sirijaca... 1 Kg.20:30 27,000 586,263+
Bog poslao lava da pojede čovjeka ( valjda je toliko volio životinje ) 1 Kg.20:35-36 1 586,264+
Ahaziaha jer se molio krivom Bogu ( oh dakle, ima ih više? ) 2 Kg.1:2-4, 17, 2 Chr.22:7-9 1 586,265+
Spaljeni od strane Boga ( ovaj je izgleda bio i piroman... ) 2 Kg.1:9-12 102 586,367+
Bog poslao 2 medvjeda koji ubijaju 42 DJECE jer su se smijala Elishinoj ćelavoj glavi!!! ( ovdje je svaki komentar suvišan... ) 2 Kg.2:23-24 42 586,409+
Pregažen na smrt jer nije vjerovao Elijah 2 Kg.7:17-20 1 586,410+
Jezebel 2 Kg.9:33-37 1 586,411+
Bog šalje lava da ubije "neke" strance ( izgleda da nije volio strance... nije imao osjećaj za turizam... ) 2 Kg.17:25-26 3+ 586,414+
Vojnike Azirijce 2 Kg.19:35, 2 Chr.32:21, Is.37:36 185,000 771,414+
Saul 1 Chr.10:14 1 771,415+
Bog izruči Izraelce u neprijateljske ruke ( oh, "špija"... ) 2 Chr.13:15-17 500,000 1,271,415+
Jeroboam 2 Chr.13:20 1 1,271,416+
Bog uništi Etiopljane ( valjda im nije dao jesti... ) 2 Chr.14:9-14 1,000,000 2,271,416+
Bog Jehoramu vadi crijeva ( klasični "mesar"... ) 2 Chr.21:14-19 1 2,271,417+
Vojnici Jude 2 Chr.28:6 120,000 2,391,417+
Ezekieva žena Ezek.24:15-18 1 2,391,418+
Ananias i Sapphira Acts 5:1-10 2 2,391,420+
Herod Acts 12:23, BT 1 2,391,421+


( preneseno sa: Dwindling In Unbelief: How many has God killed? )



Dakle, ako Bog ima potrebe ubijati - onda nam i takav ne treba! Uviđamo "Božje" nastrane scene ubijanja, pa osobno mislim da nitko normalan nebi trebao podržavati "takvog Boga". No, kako su ljudi NESVJESNI, većinom razmišljaju kao ovce - ne uviđaju kojim silama nedjeljom daruju svoju energiju ( i novac, naravno, koji je energija 3. denziteta ).

Kojem se "Bogu" vi molite? Pazite, jer će vam uvijek jedan od "njih" odrezati glavu jer se molite krivom... HAHAHA!

Najšira percepcija kojom bi ovo mogli sagledati je ta da jedan dio Boga ubija neke druge dijelove Boga... jer smo ionako svi, sve što postoji, sve zajedno - Bog. Zašto ljudi misle da su ODVOJENI od Boga? Zato što su neki manipulatori tako htjeli... a time proveli svoje neke zamisli... sviđalo se to nama ostalima - ili ne.

Mislim da je krajnje vrijeme da ljudi počnu razmišljati svojim glavama ukoliko žele napredovati.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Koliko je ljudi pobio "Bog", kako je istaknuto u Bibliji ?

Nije točno sigurno koliko, ali je puno. Koliko ih je pobio u potopu, koliko živih ispekao u Sodom-i i Gomorrah-u? Koliko je prvobitnih Egipćana pobio? Tu je sigurno nemoguće sve prebrojati točno.

Ali, ponekad se u Bibliji spominje koliko ih ( nas ) je točno ubio. Evo slijedi popis onih koji se spominju, zasad smo zbrojili 2391421 ljudsko biće:


Broj ubijenih
Lotovu ženu jer je pogledala unatrag Gen.19:26, BT 1 1
Er kojeg je Bog "uništio pogledom" Gen.38:7, 1 Chr.2:3, BT 1 2
Onana jer je masturbirao Gen.38:10, BT 1 3
Faraona i 600 kapetana bojovnika ( + njegovu čitavu vojsku ) Ex.14:8-26 601+ 604+
Gole plesačice oko Aaronovog zlatnog teleta Ex.32:27-28, 35, BT 3000 3604+
Aaronove sinove Lev.10:1-3, Num.3:4, 26:61, BT 2 3606+
Blasfemičara Lev.24:10-23, BT 1 3607+
Čovjeka koji je sakupljao granje u subotu Num.15:32-36, BT 1 3608+
Koraha, Dathana, i Abirama ( i njihove obitelji ) Num.16:27, BT 12+ 3620+
Spaljenih na smrt Num.16:35, 26:10, BT 250 3870+
Koji su se žalili Num.16:49, BT 14,700 18,570+
Koji su se kurvali Num.25:9, BT 24,000 42,570+
Midianitski masakr Num.31:1-35, BT 90,000+ 132,570+
Bog je rekao Joshui da kamenuje obitelj do smrti Joshua 7:10-12, 24-26, BT 5+ 132,575+
Bog je rekao Joshui da ubije svakoga ( Jericho ) Joshua 8:1-25, BT 12,000 144,575+
Joshua ubija pet kraljeva Joshua 10:24-26, BT 5 144,580+
Bog ubija 10000 ( Canaaniti i Perizziti ) Judges 1:4, BT 10,000 154,580+
Ehud zabija nož u trbuh kralja po Božjem nalogu Jg.3:15-22, BT 1 154,581+
Bog ubija Moabite Jg.3:28-29, BT 10,000 164,581+
Bog natjera Midianitine vojnike da se ubiju međusobno Jg.7:2-22, 8:10, BT 120,000 284,581+
Bog daje Samsonu snagu da ubije 30 "komada" Jg.14:19, BT 30 284,611+
Božji duh daje Samsonu snagu za "dalje" Jg.15:14-15, BT 1000 285,611+
Samsonov teroristički akt potpomognut Bogom Jg.16:27-30, BT 3000 288,611+
Bog ubija "Benjaminovu djecu" Jg.20:35-37, BT 25,100 313,711+
Još istih kasnije Jg.20:44-46 25,000 338,711+
Za gledanje u Božju arku ( ljude Betšemeša ) 1 Sam.6:19 50,070 388,781+
Bog rasturio Palestince 1 Sam.14:12 20 388,801+
Samuel ( po Božjoj naredbi ) kolje Agaga 1 Sam.15:32-33 1 388,802+
Bog ubio Nabala 1 Sam.25:38 1 388,803+
Bog ubio Uzzaha 2 Sam.6:6-7, 1 Chr.13:9-10 1 388,804+
Davidovog i Bathshebinog dječaka 2 Sam.12:14-18 1 388,805+
7 sinova Saula 2 Sam.21:6-9 7 388,812+
Bog poslao kugu na ljude 2 Sam.24:13, 1 Chr.21:7 70,000+ 458,812+
Proroka 1 Kg.13:1-24 1 458,813+
Ubio vođe religija u molitvi 1 Kg.18:22-40 450 459,263+
Bog zakolje Sirijce... 1 Kg.20:28-29 100,000 559,263+
Još ubija "malo" Sirijaca... 1 Kg.20:30 27,000 586,263+
Bog poslao lava da pojede čovjeka ( valjda je toliko volio životinje ) 1 Kg.20:35-36 1 586,264+
Ahaziaha jer se molio krivom Bogu ( oh dakle, ima ih više? ) 2 Kg.1:2-4, 17, 2 Chr.22:7-9 1 586,265+
Spaljeni od strane Boga ( ovaj je izgleda bio i piroman... ) 2 Kg.1:9-12 102 586,367+
Bog poslao 2 medvjeda koji ubijaju 42 DJECE jer su se smijala Elishinoj ćelavoj glavi!!! ( ovdje je svaki komentar suvišan... ) 2 Kg.2:23-24 42 586,409+
Pregažen na smrt jer nije vjerovao Elijah 2 Kg.7:17-20 1 586,410+
Jezebel 2 Kg.9:33-37 1 586,411+
Bog šalje lava da ubije "neke" strance ( izgleda da nije volio strance... nije imao osjećaj za turizam... ) 2 Kg.17:25-26 3+ 586,414+
Vojnike Azirijce 2 Kg.19:35, 2 Chr.32:21, Is.37:36 185,000 771,414+
Saul 1 Chr.10:14 1 771,415+
Bog izruči Izraelce u neprijateljske ruke ( oh, "špija"... ) 2 Chr.13:15-17 500,000 1,271,415+
Jeroboam 2 Chr.13:20 1 1,271,416+
Bog uništi Etiopljane ( valjda im nije dao jesti... ) 2 Chr.14:9-14 1,000,000 2,271,416+
Bog Jehoramu vadi crijeva ( klasični "mesar"... ) 2 Chr.21:14-19 1 2,271,417+
Vojnici Jude 2 Chr.28:6 120,000 2,391,417+
Ezekieva žena Ezek.24:15-18 1 2,391,418+
Ananias i Sapphira Acts 5:1-10 2 2,391,420+
Herod Acts 12:23, BT 1 2,391,421+


( preneseno sa: Dwindling In Unbelief: How many has God killed? )



Dakle, ako Bog ima potrebe ubijati - onda nam i takav ne treba! Uviđamo "Božje" nastrane scene ubijanja, pa osobno mislim da nitko normalan nebi trebao podržavati "takvog Boga". No, kako su ljudi NESVJESNI, većinom razmišljaju kao ovce - ne uviđaju kojim silama nedjeljom daruju svoju energiju ( i novac, naravno, koji je energija 3. denziteta ).

Kojem se "Bogu" vi molite? Pazite, jer će vam uvijek jedan od "njih" odrezati glavu jer se molite krivom... HAHAHA!

Najšira percepcija kojom bi ovo mogli sagledati je ta da jedan dio Boga ubija neke druge dijelove Boga... jer smo ionako svi, sve što postoji, sve zajedno - Bog. Zašto ljudi misle da su ODVOJENI od Boga? Zato što su neki manipulatori tako htjeli... a time proveli svoje neke zamisli... sviđalo se to nama ostalima - ili ne.

Mislim da je krajnje vrijeme da ljudi počnu razmišljati svojim glavama ukoliko žele napredovati.

cekaj...tebi je los Bog TVORAC ako kaznjava svoju neposlusnu tvorevinu ali ti je dobar "Bog" koji ti kaze da TI ubijas "neposlusne njemu"?to je po tebi bog?pa jel se zapitas uopste ko si ti da bi sudio Bogu?i da li to mozes?da,zaista treba da pocnes da razmisljas svojom glavom..inace,ljudi se sami odvajaju od Boga nepostovanjem Njegovih zapovesti.....i sa Novim Zavetom ne verovanjem u Njegovog Sina koga nam je dao radi naseg spasenja....a da verujes u Njega znao bi i da svetlost ne moze imati nikakvu zajednicu sa tamom...niti Bog sa djavolom.tako da ta prica o nekakvoj izmesanosti svega i svacega gde sve moze ne postoji cak ni u toj knjizi u koju verujes....jer ako verujes da si bezgresan onda znaci da ti i ne treba Bog.niti pokajanje..a to je prvi satanski greh-gordost...iz koga proizilaze svi ostali grehovi...koji te udaljuju od TVORCA.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
jeremijabg,
prijatelju verujuci, problematika nastaje onog momenta kad ti raspravljash o nekim stvarima koje su zaista neverovatne!
I dalje mi nisi odgovorio na kritiku biblije i iznete chinjenice !
Necu da ti opet pastujem sve te nebuloze iz "svete knjige", skrolaj u nazad i videcesh. Molim ti se da mi odgovorish na ova pitanja !
Pishesh da Bog otac pravedno ubija svoju neposlushnu decu !? "volim vas kao decu svoju" !? Sta bi rekao da odgledash na tv-u vest kako je otac pobio svoju "neposlushnu" decu ? ccc
Pishesh tu o Bozijim nadahnucima i njegovu knjigu prigrljujesh kao pravu i jedinu istinu! Pre cu se klanjati Zil Vernu! Makar je chovek bio mashtovit i ispred svog vremena a ne kao sve ove nebulozne i plagijatorske religije kao shto su Hrishcanstvo i Islam!
Da li iskreno verujesh da su prichali sa zmijom?
Da li iskreno verujesh da je velika riba progutala Jonu i da je u njoj ziveo 3 dana i tri noci ! I posle kaze Bog "velikoj ribi" aj isljuni Jonu- i ovaj ziv i zdrav wacko2
Da li iskreno verujesh da je prvog dana stvorio dan i noc a 4. dana sunce ?
Zavrshismo li ti i ja prijatelju iste shkole ?! Mislim da jesmo :vorred:
Zashto dozvoljavash da te neki idioti od pre 1000 i 2000 godina J u mozak!
Ovde je tema ISTINA! a ne gde su isus i ostali biblijski likovi ishli i shta su radili! Isto se odnosi i na kuran.. ali isto ! da ne ispadne da napadam jednu religiju! NIsam ja pisao te knjige vec "bogovi" ... e pakad su vec bogovi daj da im stavimo znanje na probu. Ako mi kazesh " Domicus, zemlja se ne okrece oko sunca " ja cu pocheti da verujem u TEBE lichno kao boga!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
jeremijabg,
prijatelju verujuci, problematika nastaje onog momenta kad ti raspravljash o nekim stvarima koje su zaista neverovatne!
I dalje mi nisi odgovorio na kritiku biblije i iznete chinjenice !
Necu da ti opet pastujem sve te nebuloze iz "svete knjige", skrolaj u nazad i videcesh. Molim ti se da mi odgovorish na ova pitanja !
Pishesh da Bog otac pravedno ubija svoju neposlushnu decu !? "volim vas kao decu svoju" !? Sta bi rekao da odgledash na tv-u vest kako je otac pobio svoju "neposlushnu" decu ? ccc
Pishesh tu o Bozijim nadahnucima i njegovu knjigu prigrljujesh kao pravu i jedinu istinu! Pre cu se klanjati Zil Vernu! Makar je chovek bio mashtovit i ispred svog vremena a ne kao sve ove nebulozne i plagijatorske religije kao shto su Hrishcanstvo i Islam!
Da li iskreno verujesh da su prichali sa zmijom?
Da li iskreno verujesh da je velika riba progutala Jonu i da je u njoj ziveo 3 dana i tri noci ! I posle kaze Bog "velikoj ribi" aj isljuni Jonu- i ovaj ziv i zdrav wacko2
Da li iskreno verujesh da je prvog dana stvorio dan i noc a 4. dana sunce ?
Zavrshismo li ti i ja prijatelju iste shkole ?! Mislim da jesmo :vorred:
Zashto dozvoljavash da te neki idioti od pre 1000 i 2000 godina J u mozak!
Ovde je tema ISTINA! a ne gde su isus i ostali biblijski likovi ishli i shta su radili! Isto se odnosi i na kuran.. ali isto ! da ne ispadne da napadam jednu religiju! NIsam ja pisao te knjige vec "bogovi" ... e pakad su vec bogovi daj da im stavimo znanje na probu. Ako mi kazesh " Domicus, zemlja se ne okrece oko sunca " ja cu pocheti da verujem u TEBE lichno kao boga!

problem je sto ti Boga sagledavas iz svoje perspektive koja je ogranicena(kao i moja,kao i svih ljudi...)....ne znam sta si,ateista i sta vec...ali verovao u Boga ili ne-sam pojam BOG predstavlja nesto NEPOJMLJIVO coveku...ili ne bi bio Bog...dakle...to sto je tebi nesto nelogicno iz Biblije ne znaci apsolutno nista iz ugla dal je nesto istinito ili nije...jer ako je Bog stvorio sve,pa i to svetlo i sunce,i dan i noc-kojom logikom ti sad rasudjujes da nije moglo da bude svetlo pre nego sto je stvorio Sunce na primer...?ko to kaze?ti?problem je sto ljudi hoce svojim nejakim umovima da sude o Tvorcu..i sta On moze ili ne moze...a sto je nista drugo nego rezultat njihove gordosti....ko kad bi beba mogla da rasudi o svojim roditeljima....i o onome sta oni rade...ili treba da rade...
 
Natrag
Top