Kur'an i Biblija

Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
82
rr

Mislim da bi vi trebali malo bolje pogledati ove stranice i ovaj video mozda budete malo manje osporavali Kur'an,svak ima pravo na svoje misljenje ali imate mnogo netacnih misljenja, u Kur'anu nema ni jedna netacna rijec to je apsolutna istina,molim vas pogledajte ove stranice i ovaj video malo je dug ali isplati se pregledat.

Kur'an kao matematičko čudo? Samo na new science kliknite na ovom linku

Čudo prirodnih nauka
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
ma sjajan je...osim sto ti nekaze sta ces da radis kao nekrsten i kao neprijatelj "nevernika",tj onih koji veruju u Hrista po Njegovom Drugom Dolasku....jedino ako nisi poverovao da ce On tada doci onako-cisto bezveze da ubije vreme...
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
jeremijabg, beba poraste, i kad poraste sudi o roditeljskim glupostima. Kao malog i neinteligentnog mogu svakojake priche da ti prodaju. Kad stasash, toga vishe nema :)
Zamisli prijatelju verujuci, da odesh na psiho test i da te pitaju :" gospodine jeremijabg, da li chovek moze da pricha sa zmijom? Da li se Zemlja okrece oko Sunca? Da li Mesec emituje svetlost ? Da li chovek moze da 3 dana i 3 noci prezivi u velikoj ribi? Da li ljudski zivotni vek prelazi 120 godina? "
A ti odgovorish tom struchnom licu : Ja verujem da chovek moze da pricha sa zmijama, ne verujem da se Zemlja okrece oko Sunca, da, Mesec emituje svetlost, verujem da chovek moze da prezivi u vecoj ribi 72 sata pod vodom, i da , verujem da chovek moze da zivi 120 godina.... pardon.. ne samo 120 nego i do 900 godina!" wacko2wacko2:dntknw::beee:
Shta bi se desilo sa tobom ? :???::roll:

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Mislim da bi vi trebali malo bolje pogledati ove stranice i ovaj video mozda budete malo manje osporavali Kur'an,svak ima pravo na svoje misljenje ali imate mnogo netacnih misljenja, u Kur'anu nema ni jedna netacna rijec to je apsolutna istina,molim vas pogledajte ove stranice i ovaj video malo je dug ali isplati se pregledat.

Kur'an kao matematičko čudo? Samo na new science kliknite na ovom linku

Čudo prirodnih nauka
Vrati se na prvu stranu i vidi taj kuran koliko je shupljikav ! :)
Ti i jeremijabg da se lepo uhvatite pod ruku :)
NE ZELITE da prihvatite da su vam "svete knjige" shupljikave i nebulozne !
Dozvoljavate da vas zavedu tamo neki "pametnjakovici" od pre 1000- 2000 godina ! A verujem da ste odrasli, ozbiljni ljudi! Apelujem na malo zdravog razuma i ozbiljnosti :vorred:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
jeremijabg, beba poraste, i kad poraste sudi o roditeljskim glupostima. Kao malog i neinteligentnog mogu svakojake priche da ti prodaju. Kad stasash, toga vishe nema :)
Zamisli prijatelju verujuci, da odesh na psiho test i da te pitaju :" gospodine jeremijabg, da li chovek moze da pricha sa zmijom? Da li se Zemlja okrece oko Sunca? Da li Mesec emituje svetlost ? Da li chovek moze da 3 dana i 3 noci prezivi u velikoj ribi? Da li ljudski zivotni vek prelazi 120 godina? "
A ti odgovorish tom struchnom licu : Ja verujem da chovek moze da pricha sa zmijama, ne verujem da se Zemlja okrece oko Sunca, da, Mesec emituje svetlost, verujem da chovek moze da prezivi u vecoj ribi 72 sata pod vodom, i da , verujem da chovek moze da zivi 120 godina.... pardon.. ne samo 120 nego i do 900 godina!" wacko2wacko2:dntknw::beee:
Shta bi se desilo sa tobom ? :???::roll:

da...samo sto ce beba porasti i imace godine kao njen roditelj kad je bila beba...ali ce njen roditelj uvek biti stariji od nje.i ako covek veruje u Boga "postovace oca i mater svoju".....ali covek NIKAD ne moze postati Bog!!!to je osnovna stvar...vec ga njegova GORDOST ubedjuje da jeste i da moze da "sudi" Bogu...a ta gordost je osobina neprijatelja bozjeg-satane......sto se tih "psiho testova" tice-odlicno sam prosao na nekima tako da znam da mi logika solidno funkcionise...ali takodje znam da se Bog spoznaje Verom a ne "logikom"..
18. Нико нека се не вара: ако ко међу вама мисли да је мудар на овом свету, нека буде луд да буде мудар.

19. Јер је премудрост овог света лудост пред Богом, јер је писано: Хвата премудре у њиховом лукавству..(1 Kor,glava 3;18,19)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
da...samo sto ce beba porasti i imace godine kao njen roditelj kad je bila beba...ali ce njen roditelj uvek biti stariji od nje.i ako covek veruje u Boga "postovace oca i mater svoju".....ali covek NIKAD ne moze postati Bog!!!to je osnovna stvar...vec ga njegova GORDOST ubedjuje da jeste i da moze da "sudi" Bogu...a ta gordost je osobina neprijatelja bozjeg-satane......
Znachi, po tebi, sve shto je nebulozno u Bibliji, to je samo zato shto mi ne mozemo da vidimo i da razumemo zashto je to tako ? Jesam li dobro razumeo? :)
OK, a razumesh li ti prijatelju kako je neko mogao da uradi sve ono sto sam ja naveo kao chista budalashtina a ti karakterishesh kao chudo bozije ?
Ne verujem da mozesh da mi objasnish. Ali ok je i to ... ajmo dalje...
Znachi mi smo glupi, primitivni, bebe... ovce... shta god.. OK je i to...
Kako onda vi verujuci mozete da objasnite ostatak biblije a ovo ne mozete ?
Kako nam je to "od Boga dato" da odredjene delove biblije razumemo a ostatak ne ? wacko2:dntknw::???::roll:
Uh, za malo da zaboravim.... Da li je biblija kompletna rech Bozija ? to je to ?
A gde se dedoshe ostala jevandjelja ? nisu sva u bibliji! zashto ? Zashto je biblija kao bozija rech " revidirana" ? Ko je taj koji je znao sta je za ljude a shta ne ? :D
Ajde prijatelju moj verujuci, prosvijetli me da verujem i ja ! :dance2::roll:
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
jeremijabg, beba poraste, i kad poraste sudi o roditeljskim glupostima. Kao malog i neinteligentnog mogu svakojake priche da ti prodaju. Kad stasash, toga vishe nema :)
Zamisli prijatelju verujuci, da odesh na psiho test i da te pitaju :" gospodine jeremijabg, da li chovek moze da pricha sa zmijom? Da li se Zemlja okrece oko Sunca? Da li Mesec emituje svetlost ? Da li chovek moze da 3 dana i 3 noci prezivi u velikoj ribi? Da li ljudski zivotni vek prelazi 120 godina? "
A ti odgovorish tom struchnom licu : Ja verujem da chovek moze da pricha sa zmijama, ne verujem da se Zemlja okrece oko Sunca, da, Mesec emituje svetlost, verujem da chovek moze da prezivi u vecoj ribi 72 sata pod vodom, i da , verujem da chovek moze da zivi 120 godina.... pardon.. ne samo 120 nego i do 900 godina!" wacko2wacko2:dntknw::beee:
Shta bi se desilo sa tobom ? :???::roll:

Dodato posle 5 minuta:
--------------------------------------------------------------------------


A verujem da ste odrasli, ozbiljni ljudi! Apelujem na malo zdravog razuma i ozbiljnosti :vorred:

pa zar nije zdravorazumski da ateisti posto "znaju" da Bog ne postoji-ne posecuju tako nebulozne forume kao sto je "religija"?:roll:

Dodato posle 11 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Znachi, po tebi, sve shto je nebulozno u Bibliji, to je samo zato shto mi ne mozemo da vidimo i da razumemo zashto je to tako ? Jesam li dobro razumeo? :)
OK, a razumesh li ti prijatelju kako je neko mogao da uradi sve ono sto sam ja naveo kao chista budalashtina a ti karakterishesh kao chudo bozije ?
Ne verujem da mozesh da mi objasnish. Ali ok je i to ... ajmo dalje...
Znachi mi smo glupi, primitivni, bebe... ovce... shta god.. OK je i to...
Kako onda vi verujuci mozete da objasnite ostatak biblije a ovo ne mozete ?
Kako nam je to "od Boga dato" da odredjene delove biblije razumemo a ostatak ne ? wacko2:dntknw::???::roll:
Uh, za malo da zaboravim.... Da li je biblija kompletna rech Bozija ? to je to ?
A gde se dedoshe ostala jevandjelja ? nisu sva u bibliji! zashto ? Zashto je biblija kao bozija rech " revidirana" ? Ko je taj koji je znao sta je za ljude a shta ne ? :D
Ajde prijatelju moj verujuci, prosvijetli me da verujem i ja ! :dance2::roll:

pa kako...ti ces radije da verujes history channelu verujuci da on "trazi istinu"...Crkvu svoju na zemlji je osnovao sam Hrist...a ona je oblikovana u svim svojim dogmatima i kanonima na Vaseljenskim Saborima vodjenim Duhom Svetim...pa su tako i unosena u Sveto Pismo "svedocanstva" tj Jevandjelja o Hristu... to sto sad neko "ljulja kavez" da su neka "jevandjelja" skoro nadjena i koja ne znam sta tvrde sto se mene tice predstavlja jos jedan od mnogih pokusaja rusenja Crkve.....koja ce svakako ostati do Drugog Dolaska Hrista...tvoja pamet bi valjda trebala da obradjuje informaciju ko i zasto takve stvari gura u javnost...jer ti ionako NE VERUJES..ali ipak,kome je to interes po zdravoj logici da "urusava autoritet" Crkve Hristove koja ovakva postoji 2000 godina(pod Crkvom Hristovom ne mislim na katolicku i sve ostale JERESI)...kako si tako lako zagrizao da "nesto postoji ali se krije"....pa kakve veze ima ako je sve laz kako verujes.....ili nije?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
pa zar nije zdravorazumski da ateisti posto "znaju" da Bog ne postoji-ne posecuju tako nebulozne forume kao sto je "religija"?:roll:
I dalje mi nisi odgovorio na taj post koji si citirao pa te molim da mi dash odgovor na postavljena ti pitanja.
Dalje, kao ateista, ja sam na pravom mestu, veruj mi :)
Borim se ceo zivot za istinu i racionalnu svest! Svojim poimanjem stvarnosti, vi verujuci ugrozavate indirektno (ne retko i direktno) zivote drugih ljudi.
Banalan primet bi npr. bio " Idem na put sa neispravnim kochnicama pa shta mi Bog da!" i ... pufff... ugrozish nechiji zivot... :(
Evo drugi primer : u ratu, u rovu, vernik kaze " s'vjerom u Boga ja cu sad preci u susedni rov nevezano sto smo pod jakom minobacashkom paljbom" .. izadje- pogine i jedan chovek manje koji bi mozda za glavu razlike odluchio ishod bitke.
Aj dalje....vi verujuci, ne verujete u ljude, vec samo u Boga! neistomishljenike smatrate :jeresima, antihristima, demonski opsednutima, izgubljenom jagnjadi ...sve u svemu neprijateljima!
" pod Crkvom Hristovom ne mislim na katolicku i sve ostale JERESI" su tvoje rechi koje upravo o tome govore!
Zbog vas "verujucih" (chitaj nesvesnih) je ovo chovechanstvo osudjeno na propast! Godinama negirate i kochite nauku i prosperitet ove ljudske vrste!
Ja koji ne verujem u Gospoda i sudnji dan - volim sve ljude ovoga sveta i ne prizivam smak sveta ! Radim i zivim u skladu sa ljudima i prirodom znajuci da cu tu istu planetu sa svim prirodnim lepotama ostaviti svojoj deci i deci moje deci i josh dosta narednih koji tek treba da dodju i da zive!
Vashim fanatichnim verovanjem sami zapechacujete vashu I NASHU (chitaj- nashu koji ne verujemo!) sudbinu. Chak do te mere da ce jedan takav verski fanatik da digne u vazduh neku nuk. centralu uz rechi " ja sam bozijom rechju nadahnut- mene je sveti otac poslao! ja sam produzena ruka i inicijacija - pochetak kraja !" Bilo je takvih bogo-nadahnutih koji su svashta radili u nashoj blizoj i daljoj istoriji!
E zato sam ovde... da razumom i chinjenicama pokusham debatujem na ove teme. Samo molim da se zamislite i da ne uzimate stvari zdravo za gotovo.
pa kako...ti ces radije da verujes history channelu verujuci da on "trazi istinu"...Crkvu svoju na zemlji je osnovao sam Hrist...a ona je oblikovana u svim svojim dogmatima i kanonima na Vaseljenskim Saborima vodjenim Duhom Svetim...pa su tako i unosena u Sveto Pismo "svedocanstva" tj Jevandjelja o Hristu...
Hristova crkva je oblikovana vodjena duhom svetim ili Carom Konstantinom Velikim ? :)

787.god. na drugom Nikejskom saboru su se isto duhom svetim usaglasili oko ikona i same ikonografije :)
Ajde da vidimo sta duh sveti kaze o crkvi, svecima i ikonama :) :roll:
"Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје" (Матеј 15,3)

"Не гради себи лика резана, нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води, испод земље. Немој им се клањати нити им служити" (2. Мојсијева 20,2)

"Идоли су њихови сребро и злато,
дело руку чевечијих
Уста имају а не говоре,
очи имају а не виде,
уши имају а не чују
нос имају а не миришу
руке имају, а не хватају
ноге имају, а не ходе

и из грла свога гласа не пуштају.
Такви ће постати они који их граде
и сви који у њих се уздају.
(Псалам 5, 115)
Никога на земљи не називајте оцем, јер имате само једног Оца, оног на небу! Нити се зовите вођа, јер имате само једног Вођу-Христа.

... to sto sad neko "ljulja kavez" da su neka "jevandjelja" skoro nadjena i koja ne znam sta tvrde sto se mene tice predstavlja jos jedan od mnogih pokusaja rusenja Crkve.....koja ce svakako ostati do Drugog Dolaska Hrista...tvoja pamet bi valjda trebala da obradjuje informaciju ko i zasto takve stvari gura u javnost...jer ti ionako NE VERUJES..ali ipak,kome je to interes po zdravoj logici da "urusava autoritet" Crkve Hristove koja ovakva postoji 2000 godina(pod Crkvom Hristovom ne mislim na katolicku i sve ostale JERESI)...kako si tako lako zagrizao da "nesto postoji ali se krije"....pa kakve veze ima ako je sve laz kako verujes.....ili nije?
Koja crkva ? Kakva crkva ? Pa vi sami sebi uskachete u rechi! Vi ste svi jeresi u svojim verama i bogopoklonishtvu!
Ajde da vidmo shta josh taj vash sveti otac kaze o crkvi i svecima!

"Јер један је Бог, и један посредник Бога и људи, човек Христос Исус" (1. Тимотију 2,5). Kazete da je Isus bogochovek... Bog koji je sishao sa neba i postao chovek. IZ toga proizilazi da samo Isus Hrist moze da vas zastupa kod "Oca".
Pa dalje kaze (1. Јованова 2,1). Нема ни клањања и сагињања људима.

Ja jadan sve sa tv-a uchih o religijama a vi sveznajuci i verujuci preteraste po hiljade knjiga preko glave... :)
Aj sad o tim jevandjeljima. necu sad pisati o ovim novopronadjenim iako ih je pravoslavni sveshtenik pronashao i sve uticajnije hrishcanske glave priznale kao autentichan dokument iz tog doba....
Znachi u novi zavet su ubacili ( nadahnuti duhom svetim ) 4 jevandjelja od od ukupno 11 :D
Pogodan je (po duhu svetom) Mateja, Marko, Luka i Jovan :)
A nepodoban je ( po duhu svetom) Juda, Marija, Filip, Toma, Varnava, Valentin,i jevandjelje o Hristovoj mladosti :dance2::acute:

Na Laodikijskom saboru 360. godine su popisali sve podobne spise i uvedoshe ih u kanonske ( nadahnuti naravno duhom bozijim ) a sve ostale su postale zabranjene knjige "Index librorum prohibitorum" ili pak drugima znani i kao apokrifi !
Ko je ovde nesvestan prijatelju moj verujuci ? Ljudi kao TI ili oni kao JA ? :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
domicus;343788]
I dalje mi nisi odgovorio na taj post koji si citirao pa te molim da mi dash odgovor na postavljena ti pitanja.
kako ti nisam odgovorio..pogledaj post broj 24
Dalje, kao ateista, ja sam na pravom mestu, veruj mi :)
Borim se ceo zivot za istinu i racionalnu svest! Svojim poimanjem stvarnosti, vi verujuci ugrozavate indirektno (ne retko i direktno) zivote drugih ljudi.
Banalan primet bi npr. bio " Idem na put sa neispravnim kochnicama pa shta mi Bog da!" i ... pufff... ugrozish nechiji zivot... :(
dal je moguce da si lupio ovako nesto..."vi verujuci ugrozavate zivote drugih ljudi" :???:...znaci ti ne vidis opasnost od rusenja moralnih normi drustva pod plastom "ljudskih prava",ne vidis opasnost od onoga ko se ne plasi Boga i nema nikakve skrupule pa mu ne znace nista zapovesti ne kradi,ne ubij,...,ne vidis opasnost sto ti se svuda legalizuje protivprirodni blud i razvrat jer to nazivas nekakvom "slobodom"...ali ti smeta onaj koji ukazuje da je to zlo?to ti zoves "racionalna svest"?nesto si ti pobrkao tu....ono ti je bas banalan primer...jer to ne radi stvarno verujuci..
Evo drugi primer : u ratu, u rovu, vernik kaze " s'vjerom u Boga ja cu sad preci u susedni rov nevezano sto smo pod jakom minobacashkom paljbom" .. izadje- pogine i jedan chovek manje koji bi mozda za glavu razlike odluchio ishod bitke.
znaci ugrozio je ishod rata neko prelescen (koji je takvim cinom prekrsio zapovest da ne kusa Gospoda Boga svoga) i tako izgubio samo svoju glavu ali ne vidis krivca za gubitak rata u izdajnicima,dezerterima i onima koji su za novac neprijatelja radili na rasturanju sopstvene zemlje?i zbog kojih su poginule hiljade?interesantno vidjenje...nadam se da nemas ambicije da budes vojnik ili politicar pa da nas "branis"....
Aj dalje....vi verujuci, ne verujete u ljude, vec samo u Boga! neistomishljenike smatrate :jeresima, antihristima, demonski opsednutima, izgubljenom jagnjadi ...sve u svemu neprijateljima!
pa verujuci u Boga shvatis jednu sjajnu stvar:da je Bog jedan a da smo svi mi ostali gresnici ispod njega...pa me ne moze prevariti neki gordeljivi prevarant sarenom pricom kako je on sam nekakav bog.....sto mozak neverujuceg vrlo lako prihvata...jer veruje svakoj lazi koja mu se servira...pa zato danas imamao desetogodisnje vladare koji su celu zemlju rasprodali i rasturili ubedivsi ljude da je neko drugi kriv za to a ne oni....i napravi slobodno "diskriminaciju" i nemoj da stavljas Pravoslavlje u isti kos sa svima-ja ne verujem u podvalu demokratije....pa shvati da verujem da postoji samo jedan put do Boga-a to je kroz Crkvu Hristovu onako kako je oblikovana Svetim Ocima i Svetim Duhom na Vaseljenskim Saborima....i da se svako krivljenje tog ispovedana naziva jeres ne zbog toga da bi se mrzeo covek vec zato sto ta laz vodi u pogibao pa se mora i nazvati lazju da ne bi ljude obmanjivala...
" pod Crkvom Hristovom ne mislim na katolicku i sve ostale JERESI" su tvoje rechi koje upravo o tome govore!
da..ja tu osudjujem laz koja i jeste krivac za sva zla zbog cega se ti danas "boris protiv vere" (da znas samo kako to gordo i glupo zvuci..)ta jeres i jeste krivac zato sto danas imas islam i neprijateljstvo sa muslimanima jer je svojevremeno krstaskim pljackaskim pohodom unistila svaku mogucnost da arapi pozele da spoznaju Hrista,ta jeres je napravila onu inkviziciju i palila i mucila ljude u srednjem veku u "ime Hrista" i tako omogucila utvrdjivanje ateizma,ta jeres je vinovnik mnogih zala kroz istoriju jer je ona imala samo spoljasnji privid da ima veze sa Hristom a u svojoj sustini je totalno trula zbog svojih iskrivljenih dogmi...jeres se poznaje po svojim plodovima...i po tome sto propoveda Veru drugacije nego sto nam je predana...
Zbog vas "verujucih" (chitaj nesvesnih) je ovo chovechanstvo osudjeno na propast! Godinama negirate i kochite nauku i prosperitet ove ljudske vrste!
ne znam da li si svestah koliko histerije ima u ovim tvojim recima?!koji verujuci su krivi za sta?kakvu nauku?kakav prosperitet?koga?cega?sto se mene tice,za propast ove drzave je kriva ova izdajnicka vlast koja je drzasvu zaduzila i istovremeno rasprodala...pa imas ministre koji se tu sepure deset godina i koje pre ddeset godina nije imao ker zasta da ujede a sad imaqju milione i glume male bogove...a razlog sto oni to mogu da rade jesu zbog velikog broja nevernika koji im veruju vec deset godina da oni jesu nekakvi bogovi...tako da ako si mislio na propast drustva i drzave-krivca bolje trazi na drugom mesto...ako se uopste vodis zeljom za istinom a ne nelogicnom mrznjom "prema verujucima"...
Ja koji ne verujem u Gospoda i sudnji dan - volim sve ljude ovoga sveta i ne prizivam smak sveta ! Radim i zivim u skladu sa ljudima i prirodom znajuci da cu tu istu planetu sa svim prirodnim lepotama ostaviti svojoj deci i deci moje deci i josh dosta narednih koji tek treba da dodju i da zive!
ma da..jos samo da se izboris sa ovim zlom-pravoslavljem i ima sve da cveta...nema veze sto droge,pedofila,pedera,ubistava i svih ostalih sranjqa ima svuda oko tebe...upali televizor i vidi u Veri problem...o Boze......
Vashim fanatichnim verovanjem sami zapechacujete vashu I NASHU (chitaj- nashu koji ne verujemo!) sudbinu. Chak do te mere da ce jedan takav verski fanatik da digne u vazduh neku nuk. centralu uz rechi " ja sam bozijom rechju nadahnut- mene je sveti otac poslao! ja sam produzena ruka i inicijacija - pochetak kraja !" Bilo je takvih bogo-nadahnutih koji su svashta radili u nashoj blizoj i daljoj istoriji!
malo si pobrkkao loncice...dizanje u vazduh u ime "vere" nije nesto sto rade PRAVOSLAVNI.....i cime to PRAVOSLAVNI zapecacuje "vasu" sudbinu?time sto te zbog njegovih reci pecka savest koju si davno utopio u lazima?pa bi sad voleo da ne postoji da te ne bi "uznemiravao"?
E zato sam ovde... da razumom i chinjenicama pokusham debatujem na ove teme. Samo molim da se zamislite i da ne uzimate stvari zdravo za gotovo.
Ovo sto si dosad govorio nazivas razumom i cinjenicama?pa jel sam ja kao vernik dosao na ateisticki sajt da tebi drzim predavanje oko necega ili suprotno?pa kako se sad jos ti osecas "ugrozenim"....
Hristova crkva je oblikovana vodjena duhom svetim ili Carom Konstantinom Velikim ? :)
sta ti sad pa to znaci....

787.god. na drugom Nikejskom saboru su se isto duhom svetim usaglasili oko ikona i same ikonografije :)
Ajde da vidimo sta duh sveti kaze o crkvi, svecima i ikonama :) :roll:
"Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје" (Матеј 15,3)

"Не гради себи лика резана, нити какве слике од онога што је горе на небу, или доље на земљи, или у води, испод земље. Немој им се клањати нити им служити" (2. Мојсијева 20,2)

"Идоли су њихови сребро и злато,
дело руку чевечијих
Уста имају а не говоре,
очи имају а не виде,
уши имају а не чују
нос имају а не миришу
руке имају, а не хватају
ноге имају, а не ходе

и из грла свога гласа не пуштају.
Такви ће постати они који их граде
и сви који у њих се уздају.
(Псалам 5, 115)
Никога на земљи не називајте оцем, јер имате само једног Оца, оног на небу! Нити се зовите вођа, јер имате само једног Вођу-Христа.


Koja crkva ? Kakva crkva ? Pa vi sami sebi uskachete u rechi! Vi ste svi jeresi u svojim verama i bogopoklonishtvu!
Ajde da vidmo shta josh taj vash sveti otac kaze o crkvi i svecima!

"Јер један је Бог, и један посредник Бога и људи, човек Христос Исус" (1. Тимотију 2,5). Kazete da je Isus bogochovek... Bog koji je sishao sa neba i postao chovek. IZ toga proizilazi da samo Isus Hrist moze da vas zastupa kod "Oca".
Pa dalje kaze (1. Јованова 2,1). Нема ни клањања и сагињања људима.

Ja jadan sve sa tv-a uchih o religijama a vi sveznajuci i verujuci preteraste po hiljade knjiga preko glave... :)
Aj sad o tim jevandjeljima. necu sad pisati o ovim novopronadjenim iako ih je pravoslavni sveshtenik pronashao i sve uticajnije hrishcanske glave priznale kao autentichan dokument iz tog doba....
Znachi u novi zavet su ubacili ( nadahnuti duhom svetim ) 4 jevandjelja od od ukupno 11 :D
Pogodan je (po duhu svetom) Mateja, Marko, Luka i Jovan :)
A nepodoban je ( po duhu svetom) Juda, Marija, Filip, Toma, Varnava, Valentin,i jevandjelje o Hristovoj mladosti :dance2::acute:

Na Laodikijskom saboru 360. godine su popisali sve podobne spise i uvedoshe ih u kanonske ( nadahnuti naravno duhom bozijim ) a sve ostale su postale zabranjene knjige "Index librorum prohibitorum" ili pak drugima znani i kao apokrifi !
Ko je ovde nesvestan prijatelju moj verujuci ? Ljudi kao TI ili oni kao JA ? :roll:

ovde sad ti kao ateista objasnjavas vernicima kako treba da veruju......interesantno......
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
Kuransko Biblijski Ludaci opet bi ponovo ratovali i klali u ime svojih manijakalnih bogova...Zašto se ne ubijete i iz prve ruke se uvjerite jel ima ili nema boga...
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Kuransko Biblijski Ludaci opet bi ponovo ratovali i klali u ime svojih manijakalnih bogova...Zašto se ne ubijete i iz prve ruke se uvjerite jel ima ili nema boga...

pa ja se daleko bolje razumem sa nekim ko bar veruje da Bog postoji pa makar i na pogresan nacin nego sa gomilama takozvanih ateista koji po ceo dan vise na forumima religije i histerisu o svoj "ugrozenosti" zbog vernika.......i ko bi ubijao i klao u ime bilo cega?..Ti?..kome je do rata u kuci mu bio....koliko vidim ti vece postovanje imas prema Ludacima nego prema bogu...a ti sam ne brigaj...kao sto rekoh( a neko izbrisa),tebe ce spasiti marli....ali kad cuknes auto...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top