Koje su obelezja pravog hriscanina?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Ovde je trpljenje svetih, koji drze Zapovesti Bozje i veru Isusovu.." Otkrivenje 14,12.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Jer znam da dobro ne zivi u meni, to jest u tijelu mojemu, jer htjeti imam u sebi, ali uciniti dobro ne nalazim. JER DOBRO STO HOCU NE CINIM, nego zlo koje necu, ono ciunim." Rimaljanima 7,18.19
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Sto je rodjeno od tijela, tjelesno je, a sto je rodjeno od Duha, duh je. Ne cudi se valja vam se nanovo roditi." Jovan 3,6.7.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.”
Put Hristru, str. 16.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Vera je pak tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo, i dokazivanje onoga sto ne vidimo." Jevrejima 11,1.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Iamamo najpouzdaniju Prorocku rec i dobro cinite sto paziter na nju kao na svetlo videlo koje svetli u tami dok dan ne osvane i Danica se ne rodi u srcima vasim." 2. Petrova 1,19.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Pregledajte Pisam, jer vi mislite da u njima imate zivot vecni, i ona svedoce za Mene." Jovan 5,39.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
"Pregledajte Pisam, jer vi mislite da u njima imate zivot vecni, i ona svedoce za Mene." Jovan 5,39.
Koja Pisma Marko?
Jel Novi Zavet ili Stari Zavet?

Da vi ucite o "soli scripturi" Starog Zaveta ne bi bilo problema, i mi bi se slagali, medjutim vi uzimate tekst Novog Zaveta i tvrdite da je to Pismo!

To apostolima i prvim Hriscanima nije bilo Pismo iz kog su crpeli svoju dogmatiku i ucenja!

Nego crkva te spise kasnije proglasava svetima!

Dakle, o "soli scripturi Staroga i Novoga Zaveta" se ne moze govoriti, osim ako vi ne priznajete vlast crkve da proglasava spise svetima. A onda biste morali i sve ostalo da prihvatite sto nasa crkva kaze!
 
Natrag
Top