Koje su obelezja pravog hriscanina?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pravi hiriscanin prima Isusa Hrista za svog licnog spasitelja i trudi se da Ga oponasa u svom svakodnevnom zivotu:

“Odmetnuvsi se, covek se odvojio od Boga; Zemlja je bila odsecena od Neba. Preko provalije koja ih je razdvajala, nije se moglo uspostaviti zajednistvo. Ali preko Hrista Zemlja je ponovo povezana sa Nebom. Svojim zaslugama Hriustos je premostio provaliju koju je napravio greh, tako da andjeoski pomocnici mogu da odrzavaju vezu sa ljudima. Hristos je povezao gresnog coveka, slabog i bespomocnog, sa izvoirom beskrajne sile.”
Put Hristru, str. 16.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Uzvisena naceLa Bozjeg zakona uoblicena su u Deset zapovesti i potvrdjena Hristovim zivotom. Ona izrazavaju Bozju ljubav , volju i ciljeve u vezi sa ljudskim ponasanjem, odnosima i obavezuje sve ljude u svim vremenima i razdobljima. Ova pravila su osnova Bozjeg zaveta sa Njegovim narodom i merilo Bozjeg suda. Posredstvom Svetoga Duha ona ukazuju na greh i bude potrebu za Spasiteljem.
Spasenje je smao od milosti, a ne od dela, a njegov rod je poslusnost zapovestima. Ova poslusnost razvija hriscanski karakter i donosi osecanje srece. Ona je dokaz nase ljubavi prema Gospodu i nase brige za nase bliznje. Poslusnost koja potice od vere ispoljava Hristovu silu da preobrazi zivot i u skladu sa tim jaca hriscansko svedocenje.”
Osnovno veruju 18)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
---------------------------
Najzad, slazem se.
Ali Hrisos je poslao svoje sluge da propovedaju JEVANDJELJE, a ne izmisljotine koje su vam donele sramotu, jer su predsednici tog druhtva pobijali jedan drugoga i prethodno ucenje proglasili laznim.

--------------------------

19 Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime Oca i Sina i Svetog Duha,
--------------------------
Odlicno Rise!
Pa krstavate li vase vernike u ime OCA I SINA I SVETOGA DOHA?


Ako krstvate u ime Oca, Sina i Svetog Duha, kako onda mozete uciti da Sveti Duh nije licnost nego samo sila.
KAK0 SE TO SLAZE SA VASIM PROPOVEDANJEM DA SVETI DUH NIJE OSOBA, NEGO SAMO SILA?????

20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.[/QUOTE]

DA LI VI PROPOVEDATE I UCITE LJUDE DA DRZE SVIH DESET BOZIJIH ZAPOVESTI ILI SAMO ZAPOVESTI KULE STRAZARE?

RISE, DA LI VI PROPOVEDATE DA LJUDI DRZE ONO STO JE BOG REKAO, ILI SAMO STO JE REKLA KULA STRAZARA?
[/QUOTE]

Naravno da JS krstavaju samo muskarce i zene,a ne i malu decu,jer prvo se kaze da se osobe NAUCE,a tek posle da se krste u ime Oca,sina i svetog duha.
Objasnjenje u ime svetog duha ,moze da se tretira i kao duha zakona,a ne osobe,jer svetu duh je bozja delujuca sila,ali ima vec tema o svetom duhu na kojoj pisem.
Sto se tice 10 zapovedi,Bog vise ne tera ni Izraelce da drze 10 zapovedi,a kamli nas ostale,naravno mi nismo pod 10 zapovedi vec samo pod Hristovim zapovedima.
A dal i jedan covek moze da ispuni ne samo 10 glavnih zapovedi vec i par stotina sporednih koje idu uz ovih 10??? Naravno da niko ne moze da ih ispuni i zato su i postavljene jer su svi ljudi gresili na barem jednoj zapovedi "Ne pozeli" a kamoli neki i na svih 10. Nema potrebe vise da se drze te zapovedi pod starim savezom,al ko zeli nekia pokusava da ih drzi...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
--------------------------
Odlicno Rise!
Pa krstavate li vase vernike u ime OCA I SINA I SVETOGA DOHA?


Ako krstvate u ime Oca, Sina i Svetog Duha, kako onda mozete uciti da Sveti Duh nije licnost nego samo sila.
KAK0 SE TO SLAZE SA VASIM PROPOVEDANJEM DA SVETI DUH NIJE OSOBA, NEGO SAMO SILA?????

20 Učeći ih da sve drže što sam vam zapovedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka veka. Amin.

DA LI VI PROPOVEDATE I UCITE LJUDE DA DRZE SVIH DESET BOZIJIH ZAPOVESTI ILI SAMO ZAPOVESTI KULE STRAZARE?

RISE, DA LI VI PROPOVEDATE DA LJUDI DRZE ONO STO JE BOG REKAO, ILI SAMO STO JE REKLA KULA STRAZARA?
[/QUOTE]

Naravno da JS krstavaju samo muskarce i zene,a ne i malu decu,jer prvo se kaze da se osobe NAUCE,a tek posle da se krste u ime Oca,sina i svetog duha.
Objasnjenje u ime svetog duha ,moze da se tretira i kao duha zakona,a ne osobe,jer svetu duh je bozja delujuca sila,ali ima vec tema o svetom duhu na kojoj pisem.[/QUOTE]

Rise, slazem se da Hristov nalog o propovedanju i krstenju ukljucije odrasle ossobe a ne malu decu.
Sto kazes da je Sveti Duh, duh zakona. Ne znam sta si time hteo da kazes.
Ti tvrdis da Sbveti Duh nije licnost. Gresis! Kako on moze nekoga da uci ako nije licnost?

Mozes li nam objasniti kako Sveti Duh moze da se OZALOSTI, ako je samo sila anije licnost?????

Sto se tice 10 zapovedi,Bog vise ne tera ni Izraelce da drze 10 zapovedi,a kamli nas ostale,naravno mi nismo pod 10 zapovedi vec samo pod Hristovim zapovedima.[/QUOTE]

Rise, Bog nikada nikaoga nije TERAO da drzi Njegove zapovesti, nego ih je ucio da zbog svoga dobra drze ono sto je za njih propisao Savrseni i Svemopguci Bog? Ako se ti protivis YHWH inom zakonu, onda nasigurno ne mozes biti Njegov svedok.

A dal i jedan covek moze da ispuni ne samo 10 glavnih zapovedi vec i par stotina sporednih koje idu uz ovih 10??? Naravno da niko ne moze da ih ispuni i zato su i postavljene jer su svi ljudi gresili na barem jednoj zapovedi "Ne pozeli" a kamoli neki i na svih 10. Nema potrebe vise da se drze te zapovedi pod starim savezom,al ko zeli nekia pokusava da ih drzi...[/QUOTE]

E moj Rise, jako mi je zao tako dobroga coveka koji daje takve pogrdne izjaveo o Jehovinom zakonu. Ti kazes da niko ne moze drzati Bozje zapovesti! Da li znas sta to znaci? To znaci da je Bog dao besmislen zakon koga niko ne moze drzati pa ih On drzi odgobvornima za njegov prestup i na kraju ce ih unistiti. Zar ne vidis koda te vode te tvoje nepromisljene izjave.
Da je nemoguce da covek zivi u skladu sa Bozjim zapovestima, Bog ne bi ih propisao, ali On je unapred znao sta covek moze, a sta ne moze.

Upravo dolazak Svetog Duha koga je Hristos obecao je jedna od njegovih uloga da uci ljude i daje im snago da mogu uz Bozju pomoc da zive u skladu sa Bozjom voljom koja je izrazena u Dekalogu.
Veliki neprijatelj Boga i ljudi, sotona on je ustao protiv Boga i protiv Njegovog zakona. Dobro je da pazimo da mu se i mi, mozda nerazumno, pridruzimo u pobuni protiv Boga i Njegove pravde.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
“Nama je nemoguce da se sami izbavimo iz ponora greha u koji smo pali. Nasa srca su zla i mi ih ne mozemo promeniti. ‘Ko ce cisto izvaditi iz necista? Niko!’ ‘“Jer telesno mudrovanje neprijateljstvo je Bogu, jer se ne pokorava zakonu Bozjem niti moze!’ (O Jovu 14,4; Rimljanima 8,7)
Obrazovanje, kultura, sluzenje voljom, ljudski napori, sve to ima svoju oblast delovanja, ali je tu bespomoicno. Mozda se tim moze postivci formalna, spoljna pravednost, ali se ne moze promeniti srce; ne mogu se ocistiti izvori zivota. Postoji sila koja deluje iznutra, novi zivot odoizgo, da bi covek mogao da se promeni, ostavi greh i postane svet. Ta sila je Hristos. Samo Njegova sila moze da pokrene zamrle sposobnosti duse i privuce ih Bogu, svetosti.”
Put Hristu, str. 14.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Biblija kaže da će pre Gospodnjeg dolaska nastati stanje verskog opadanja,slično onome u prvim vekovima. »Ali ovo znaj da će u poslednje vreme nastati vremena teška. Jer će ljudi postati samoživi, srebroljupci, hvališe, ponositi, hulnici, nepokorni roditeljima, neblagodarni, nepravedni, bez ljubavi,neprimirljivi, opadači, neuzdržljivi, bijesni, nedobroljubivi, izdajnici, nagli,naduveni, koji više mare za slasti nego za Boga, koji imaju obličje pobožnosti, asile su se njene odrekli.« 2. Timotiju 3, 1–5. »A Duh razgovetno govori da će u poslednja vremena otstupiti neki od vere slušajući lažne duhove i neuke djavolske.« 1. Timotiju 4, 1. (Kosmicki konflikt)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
»Zakon i svedočanstvo tražite. Ako li ko ne govori tako, njemu nema zore.« Isaija 8, 20. Božji narod je upućen na Sveto Pismo kao zaštitu protiv uticajalažnih učitelja i zavodljivih sila duhova tame. Sotona primenjuje svakolukavstvo da ljude spreči da steknu znanje iz Biblije, jer njeno jasno učenjeotkriva njegove obmane. Svako oživljavanje Božjeg dela podstiče kneza zla naveću aktivnost. On sada ulaže poslednje napore za završnu borbu protiv Hristai njegovih sledbenika. Uskoro će se pred nama pokazati poslednja velikaprevara. Anthrist će pred našim očima činiti čudesa. Ono što će on imitiratibiće toliko slično istinskome da će biti nemoguće razlikovati jedno od drugoga,osim pomoću Svetog pisma. Svedočanstvima Pisma mora da se ispita svakotvr|enje i svako učinjeno čudo.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovo su rodovi pravog hriscanina:

"A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera, krotost, uzdrzanje; na to nema zakona." Galatima 5,22.23.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
14.01.2018
Poruka
518
Hristos Voskrese!

Iskreni Hrišćanin (= Hristoliki) se Bogu moli i za svoje neprijatelje (= one
koji su mu neprijatni).

brat Toma
 
Natrag
Top