Koje su obelezja pravog hriscanina?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Matej 19,17 A on reče mu: što me zoveš blagijem? Niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pravi hriscani se prepoznaju po ljubavi i hrabrom propovedanju jevandjelja..
Po cemu se znalo za Isusove ucenike da su hriscani???
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pravi hriscani se prepoznaju po ljubavi i hrabrom propovedanju jevandjelja..
Po cemu se znalo za Isusove ucenike da su hriscani???

Rise, zar je dovoljno samo imati ljubav i propovedati, i to je sve?
Slazem se da je ljubav temelj svega, ali onaj ko ljubi Boga i svoga bliznjega kao sebe semog, neophodno donodi i duhovne rodove i svojim zivotom i valdanje uponasa Hrista u svakodnenmo zivotu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravi hriscani se prepoznaju po ljubavi i hrabrom propovedanju jevandjelja..

Po tome se samo prepoznaju u teškim vremenima, danas ne, jer to rade svi.

Biblija kaže da se po zakonu prepoznaju pravi hrišćani od lažnih.

"I po tom razumemo da Ga poznasmo, ako zapovesti Njegove držimo. Koji govori: Poznajem Ga, a zapovesti Njegove ne drži, laža je, i u njemu istine nema. Jer je ovo ljubav Božija da zapovesti Njegove držimo." (1.Jovanova 2,3-4;5,3)


Po cemu se znalo za Isusove ucenike da su hriscani???

Po ovom stihu kojeg sam naveo.

Dakle JS su izvrnuli svaku istinu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
"Imamo zastupnika kod Oca, Isusa Hrista pravednika...Koji govori: Poznajem Ga, a Zapovesti Njegove ne drži, laža je... koji govori da u njemu stoji i taj treba tako da hodi kao sto je on hodio...Opet vam pisem novu zapovest, koja je zaista u njemu i u vama..."

Kada slepac cita on ne moze videti, da pisac ovde govori o Hristovim zapovestima, koje svi mi drzimo, a ne o nekakvom dekalogu!

To je jos jasnije iz konteksta poslanice!

I onda kazu da oni poznaju Pismo?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet vam pisem novu zapovest, koja je zaista u njemu i u vama..."

Pa to nije nova (pošto si formalista) u smislu da nije data, nego nova pošto je zaboravljena.

Što nisi dao do kraja stih. Ivan 13,34Zapovijed vam novu dajem: ljubite jedni druge; kao što sam ja ljubio vas tako i vi ljubite jedni druge.

A šta je bilo prije da mrze jedni druge.

Ili je možda Isus citirao ovo

3. Mojsijeva 19,18Ne budi osvetljiv, i ne nosi srdnje na sinove naroda svojega; nego ljubi bližnjega svojega kao sebe samoga; ja sam Gospod.

Kada slepac cita on ne moze videti, da pisac ovde govori o Hristovim zapovestima, koje svi mi drzimo, a ne o nekakvom dekalogu!

Znači može da se ubija, krade itd.

To je jos jasnije iz konteksta poslanice!

I onda kazu da oni poznaju Pismo?

Koji ti nije novi kontekst poslanica? Dakle opet tvoj formalizam NOVE zapov.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada slepac cita on ne moze videti, da pisac ovde govori o Hristovim zapovestima, koje svi mi drzimo, a ne o nekakvom dekalogu!

To je jos jasnije iz konteksta poslanice!

I onda kazu da oni poznaju Pismo?

Kažeš Mire ne poznajemo Pismo.

Hajde da vidimo kontekst.

Kao prvo - Isus kaže "ko zapovesti NJEGOVE drži" a ne Isusove.

Mire, koje su bile BOŽJE ( ne Isusove ) zapovesti u starom zavetu, i na koje zapovesti u tom kontekstu Isus upućuje?

Hajde da vidimo šta biblija kaže:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik

zakona" ( Jakov 2. 9 - 11 )

Koje su Mire ovde zapovesti u pitanju, o kojima govori ovaj tekst i na čiju celinu upućuje?


"I gle, neko pristupivši reče mu: učitelju blagi! kakovo ću dobro da učinim da imam život vječni?
A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.
Reče mu: koje? A Isus reče: da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svjedočiš lažno;
Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjega svoga kao samog sebe" ( Matej 19. 16 - 19 )

Na koje zapovesti upućuje Isus ovom mladiću?

Dakle, nije lepo osuđivati druge za neznanjem, svojim ličnim neznanjem I vađenjem iz konteksta pozivanjem na iste.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Vec smo dokazali da Isus daje nove zapovesti, a to sto se vi pravite blesavi to je vas problem...

Vama je Hristova zapovest "ne kunite se nikako" postojala u SZ.

Lupetanje tesko!

Na koje zapovesti upućuje Isus ovom mladiću?

Zasto ponavljate jedno isto i pravite se blesavi?

Milion puta smo odgovorili!

Isus je testirao mladica, naveo ga je da se pohvali kako je odrzao sav zakon - "O PA TO SAM ODRZAO JOS OD MLADOSTI SVOJE" a onda mu on kaze - "TO TI NIJE DOVOLJNO JOS TI JEDNO NEDOSTAJE - IDI PRODAJ SVE STO IMAS PA DODJI I BUDI MOJ SLEDBENIK"!

To si sakrio!

ON NE GOVORI UOPSTE KAKO TREBA DRZATI DEKALOG VEC PROTIV DEKALOGA I KAZE DA ON NIJE DOVOLJAN!

Vi to ne razumete jer ste legalisti!


* I jos nesto, koga vi ubedjujete? Nas, sa kojima ste odavno zavrsili razgovor i pokazali se neiskrenim, ili pisete radi promocije svoje vere sto bi bilo spamovanje?

Bar priznajte da spamujete i reklamirate svoju veru i to radite tako agresivno na svim temama, da drugi ne mogu da dodju do reci!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec smo dokazali da Isus daje nove zapovesti, a to sto se vi pravite blesavi to je vas problem...

Vama je Hristova zapovest "ne kunite se nikako" postojala u SZ.

Lupetanje tesko

Mire, nije lupetanje, već uzimanje celog konteksta pisma i Isusovih reči o zakonu.

Dakle, Isus nije ukinuo pređašnje zapovesti, već je na njih dodao i neke novozavetne principe, koje je izgovorio u propovedi na gori, to može svako ko iskreno proučava reč Božju da uvidi.


Zasto ponavljate jedno isto i pravite se blesavi?

Milion puta smo odgovorili!

Isus je testirao mladica, naveo ga je da se pohvali kako je odrzao sav zakon - "O PA TO SAM ODRZAO JOS OD MLADOSTI SVOJE" a onda mu on kaze - "TO TI NIJE DOVOLJNO JOS TI JEDNO NEDOSTAJE - IDI PRODAJ SVE STO IMAS PA DODJI I BUDI MOJ SLEDBENIK"!

To si sakrio!

ON NE GOVORI UOPSTE KAKO TREBA DRZATI DEKALOG VEC PROTIV DEKALOGA I KAZE DA ON NIJE DOVOLJAN!

Vi to ne razumete jer ste legalisti!reci!

Ponovo apsolutna greška.
I upravo je suprotno, da ti želiš da prikriješ jednu biblijsku istinu, izvrčući Hristove reči, i vadeći ih iz konteksta čak i ovog samog teksta kao jedinstvene celine.

Hajde da vidimo ceo kontekst:

"I gle, neko pristupivši reče mu: učitelju blagi! kakovo ću dobro da učinim da imam život vječni?
A on reče mu: što me zoveš blagijem? niko nije blag osim jednoga Boga. A ako želiš ući u život, drži zapovijesti.
Reče mu: koje? A Isus reče: da ne ubiješ; ne činiš preljube; ne ukradeš; ne svjedočiš lažno;
Poštuj oca i mater; i ljubi bližnjega svoga kao samog sebe.
Reče mu mladić: sve sam ovo sačuvao od mladosti svoje; šta mi još treba?
Reče mu Isus: ako hoćeš savršen da budeš, idi prodaj sve što imaš i podaj siromasima; i imaćeš blago na nebu; pa hajde za mnom"
( Matej 19 16 - 21 )

Dakle, mi ovde vidimo da Bogati mladić ovde pita Isusa "KAKVO DOBRO DA UČINI DA BI DOBIO ŽIVOT VEČNI?"

Isus tada postavlja osnovni biblijski uslov spasenja i u starom I u novom zavetu rekavši mu "AKO ŽELIŠ UĆI U ŽIVOT DRŽI ZAPOVESTI"
A na mladićevo pitanje "KOJE?" Isus mu citira deset zapovesti.

Pošto je mladić odgovorio "DA ON VEĆ OD MLADOSTI DRŽI TE ZAPOVESTI" tada mu Isus odgovara "DA MU FALI JOŠ JEDNO, DA PRODA SVE I PODELI SIROMAŠNIMA, I DA POČNE DA GA SLEDI"

Dakle, Isus u ovom tekstu nigde ovom mladiću ne kaže pošto mu je predhodno rekao da drži deset zapovesti "DA PRESTANE DA TO ČINI" već mu na to dodaje još jednu pojedinost, a to je "DA GA SLEDI"

* I jos nesto, koga vi ubedjujete? Nas, sa kojima ste odavno zavrsili razgovor i pokazali se neiskrenim, ili pisete radi promocije svoje vere sto bi bilo spamovanje?

Bar priznajte da spamujete i reklamirate svoju veru i to radite tako agresivno na svim temama, da drugi ne mogu da dodju do reci!!

Pišeš koještarije, i pripisuješ meni i ostalima svašta što ne postoji.

Ja lično govoreći o sebi - diskutujem kao I svi ostali, i odgovaram na pitanja i postavljene tvrdnje.

A upravo je suprotno, da se skoro SVI ovde koji napadaju Adventiste, koriste lažima, lažnim pripisivanjima svega i svačega, izvrtanjima.. i slično, i to u desetinama istih komentara na koje je isto toliko puta odgovoreno, a mene i ostale osuđujete za spamovanje i nedolasku do reči.

Upravo je suprotno Mire, i te kako.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vec smo dokazali da Isus daje nove zapovesti, a to sto se vi pravite blesavi to je vas problem...

Vama je Hristova zapovest "ne kunite se nikako" postojala u SZ.

Lupetanje tesko!

Opet formalno tumačenje lišeno smisla.

Isus je testirao mladica, naveo ga je da se pohvali kako je odrzao sav zakon - "O PA TO SAM ODRZAO JOS OD MLADOSTI SVOJE" a onda mu on kaze - "TO TI NIJE DOVOLJNO JOS TI JEDNO NEDOSTAJE - IDI PRODAJ SVE STO IMAS PA DODJI I BUDI MOJ SLEDBENIK"!

Opet formalno tumačenje, pa što sada niko ne traži da se proda imanje. Ovdje Isus nije bukvalno mislio da ovaj proda imanje, nego mu je time pokazao da mu je materijalno blago bliže srcu nego On.

To si sakrio!

ON NE GOVORI UOPSTE KAKO TREBA DRZATI DEKALOG VEC PROTIV DEKALOGA I KAZE DA ON NIJE DOVOLJAN!

Kako je onda Isus rekao "Ako želiš ući u život drži zapovijesti".

Vi to ne razumete jer ste legalisti!

Legalista je onaj ko napada Zakon pa onda druge optužuje da su to jer on nije shvatio svrhu davanja zakona.

Bar priznajte da spamujete i reklamirate svoju veru i to radite tako agresivno na svim temama, da drugi ne mogu da dodju do reci!

tebi propvijed zakona propagiranje vjere, onaj ko obožava vjeru taj propovijeda sebe.

To smo već vidjeli iz jasnih citata pravosl. duhovnika, pa čak i u pjesmama gdje se uzdiže denominacija.

Poruke stizu sa svih strana
tise od tihog okeana
nema leka od ljutih rana
bice jos dana za megdana

Ref.
Pravoslavlje, dolazi sa juga
Pravoslavlje, ispunjava zelje
tvoja suza zaledjena ceka
Pravoslavlje, narodno veselje


A to se vidi i ovdje.

Crkva Hristova je jedina radost u svetu . Istina se drugačije naziva Pravoslavljem. Vladika Nikolaj.

I ko sada propovijeda sebe?

Obilježja pravog hrišćanina je da ima vjeru, dokazuje je djelima, drži Zakon, ne jede nečistu hranu dakle pazi na svoje zdravlje, ne pije usmrđeli sok (alkohol) ljubi bližnje i sve ljude, moli se, posti kada je potreba, čeka Isusov dolazak, moli se samo Bogu.
 
Natrag
Top