Koja Crkva spasava?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Na to sam vec odgovorio, na drugoj temi. U vasim knjigama postoji ono sto nije zvanicno ucenje crkve, ljudi kod vas isto veruju svasta (naveo sam primer).

Ajd navedi ta učenja.

A procenat ne igra nikakvu ulogu, jer se gleda zvanicno ucenje, a ne sta pojedinci govore.

Naravno da je bitno, jer po tome onda nijedna crkva nema istinu.

Dakle, ja ne mogu uzeti ono sto Laodikeja tvrdi i to pripisivati adventistickoj crkvi, kao da oni to uce, jer to bi bila laz!

Naravno da ne možeš, a Mitarstva se mogu, Laodik. sam to iznosi, a Mitarstva iznosi bar 20 važnih duhovnika PC kroz cijelu istoriju od kada postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Naravno da je bitno, jer po tome onda nijedna crkva nema istinu.
Znaci da ni adventisticka crkva nema istinito ucenje odnosno dogmu, pa sta onda trazis tamo?

Naravno da ne možeš, a Mitarstva se mogu, Laodik. sam to iznosi, a Mitarstva iznosi bar 20 važnih duhovnika PC kroz cijelu istoriju od kada postoji.

Naravno da mogu, u vasim knjigama pise da su srbi "nebeski narod" i da ce sa ovih prostora "krenuti propovedanje evandjelja svetu". Nesto sto zvanicna teologija ne uci.
Takodje vasi teolozi pricaju i pisu svasta sto nije zvanicno ucenje, na primer ono sto Laodikeja zagovara da covek moze ziveti "bez greha" uz Hristovu pomoc, ima o tome u vasim knjigama. Takodje pricaju da je Bog "sila - energija" suprotno ucenju da je on licnost, a naveo sam i primer jednoga koji tvrdi da je raspored planeta u obliku krsta na nebu "znak drugog Hristovog dolaska", sto opet nije zvanicno ucenje. Tu je i Laodikeja i slicni njemu koji uce piramidologiju i racunice, pa Kainos i njemu slicni koji poricu Trojstvo, a tu si i ti koji to isto ucis. Zatim tu su oni koji uce da je dozvoljeno jesti meso, drugi uce da nije uopste kao unije reformnog pokreta adv. sedmog dana, oni takodje ne sluze ni vojsku dok vasa zajednica zagovara sluzenje vojske.. Tu su i pojedinci kao Laodikeja koji tvrde da su proroci, poznajem jednu zenu koja je ceo zivor imala vizije i prorocanstva od kojih se nista nije ispunilo isto kao i kod Laodikeje..

Ima svega i svacega, to nije u malom procentu, ali ja se time ne bavim , vec gledam dogmu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa koja ,po tvome

Ona koja "DRŽI ZAPOVESTI BOŽJE; VERU ISUSOVU, I IMA DAR PROROŠTVA" ( otkrivenje 14. 12 / otkrivenje 12. 17 )


Čovjeku i je Bog dao slobodu , to jest slobodnu volju

Bog je čoveku dao slobodu izbora, ali nije mu dao mogućnost spasenja kao proizvod pogrešnog odabira koji bi čovek učinio

Tada ove naše rasprave i međusobna optuživanja, ili napadi na Jehovine svedoke ili neku drugu zajednicu - ne bi imali nikakvog smisla, jer nije bitno šta ko veruje, jer će svi biti spaseni, bez obzira u šta veruju.

U bibliji postoji spasonosno učenje, i ono koje to nije.

Kroz spasonosno učenje koje poseduje Božja crkva koju on podiže da ovo učenje prenese ljudima - deluje Božanska sila na spasenje svakoga ko ga prihvati i praktično sprovede u lični život.

Kroz ono koje to nije - ne deluje nikakva sila na spasenju ljudi, ili deluje sotona koji obmanjuje ljude, da učenje koje imaju jeste spasonosno.

Biblija je merilo koje razotkriva ove dve realnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Naravno da mogu, u vasim knjigama pise da su srbi "nebeski narod"

Besmisleno je da iznosiš mišljenje pojedinca koje niko u HAC ne uvažava.

Takodje vasi teolozi pricaju i pisu svasta sto nije zvanicno ucenje, na primer ono sto Laodikeja zagovara da covek moze ziveti "bez greha" uz Hristovu pomoc,

Svašta nije konkretno, Laodik. o onim brojevima sam to iznosi. Pa može da ne čini svjesno.

Zar ne piše u Bibliji da pravedni ne griješe.

Takodje pricaju da je Bog "sila - energija" suprotno ucenju da je on licnost,

Opet mišljenje pojedinca.

a naveo sam i primer jednoga koji tvrdi da je raspored planeta u obliku krsta na nebu "znak drugog Hristovog dolaska",

Isto.

Tu je i Laodikeja i slicni njemu koji uce piramidologiju i racunice, pa Kainos i njemu slicni koji poricu Trojstvo, a tu si i ti koji to isto ucis.

Opet besmislice, Laodik. je sam kod te nauke, a ovo drugo ima dosta arg. kao i za Trosjtvo kako god da okreneš HAC ima apsolutnu istinu.

Zatim tu su oni koji uce da je dozvoljeno jesti meso,

A ko uči da nije dozvoljeno meso? Niko.

drugi uce da nije uopste kao unije reformnog pokreta adv. sedmog dana,

Ti nisu naši. Opet tvoje formalno tumačenje. Evo koliko je tvoja nauka besmisleno osnivač Satanske crkve u SAD je napisao Bibliju, satansku Bibliju, po tvojoj nauci je i ova Biblija satanska jer negdje postoji satanska Biblija, znači ova Božja je laž.

Tu su i pojedinci kao Laodikeja koji tvrde da su proroci, poznajem jednu zenu koja je ceo zivor imala vizije i prorocanstva od kojih se nista nije ispunilo isto kao i kod Laodikeje..

Opet pojedinac, glupo je i besmisleno da mi daješ kada sam ti već rekao da znam mnoge gluposti koje ljudi iznose u HAC ali su to njihova učenja. I znam ih sigurno koliko i ti. Čak još besmislenije od ovih što si iznio.

Ipak kod vas većina vjeruje u magiju i lažna učenja poput Mitarstava.

Dakle to jeste vaše učenje jer ga mnogi prihvataju.

I naravno da je bitno koliko ljudi prihvata neku nauku. To hoćeš da umanjiš jer znaš i sam da u PC mnogi prihvataju ta lažna učenja.

Evo ti jedna besmilica ali jednog advent. koji je izračunao da će Isus doći tačno po datumu i kako papa Jovan P. Drugi nije umro nego su ga sklonili,a prije je gvorio kako je on zadnji papa, kada je umro onda je rekao da su ga sklonili.

Ipak su učenje o Mitastvima vaša. Jer ove gluposti samo zastupaju pojedinci ili pak par ljudi. Kod vas veliki broj ljudi u to vjeruje, ja čak mislim i više od pola onih koji idu u crkvu koji su posvećeni pravoslavci.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije lepo lagati da imam mnoštvo neispunjenih proročanstava.

Upravo je suprotno, ali ti si počeo da iznosiš i neistine, jer se drugačije ne može protiv istine.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Naravno da mogu, u vasim knjigama pise da su srbi "nebeski narod" i da ce sa ovih prostora "krenuti propovedanje evandjelja svetu".

Mire, moze sli navesti u kojoj knjizi to pise? Ja to nikad nisam procitao.

Takodje vasi teolozi pricaju i pisu svasta ... Takodje pricaju da je Bog "sila - energija" suprotno ucenju da je on licnost.[/QUOTE]

Koji teolozi uce da je Bog sila a ne Licnost? Nikad to nisma cuo.


Mire, ti kazes da samo neki od pravoslavaca veruje u Mitarstva.
Tripo je pronasao nekog svestenika ili monaha koji to propoveda, Cuo sam mnogo pravoslavaca koji u to veruju, a neki ne veruju.

Mene iznenadjuje da jedan od uglednih teologa PC o tome pise, a to je Arhimandrit Justin Popovic. On je bio doktor teologije a bio je profesor u Karlovackoj Bogosloviji i Prizrenskoj, zatim je bio profesor na Beogradskom teoloskom fakultetu. Pa ako je on tako ucio bogoslove PC, zar to nije zvanicno ucenje crkve?


Pogledaj ovaj prilog i procitaj sta on pise o Mitarstvima.

http://serbianforum.org/threads/koja-crkva-spasava.751668/page-11#post-2205839

[/QUOTE]

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
pozdrav
mnogi ljudi još uvijek misle da je crkva ta koja spašava i u tome strašno griješe
jer
crkva nikada nikoga nije spasila niti to može
odlazak, dolazak u Kristovu crkvu, boraviti u njoj ne znači da je čovjek spašen
ma kako se on činio pravedan i svet među nama ljudima,
on može potajno biti varalica i nekim tajnim grijehom okovan,
a da toga uopće nije ni svjestan
jer mu sotona može zaslijepiti srce, oči, i mozak
znamo koliko je on lukav u spoticanju i pretvaranju
njegovoj sotonskoj lukavštini mi se ne možemo sami oduprijeti
samo i jedino uz svakodnevnu, neprestanu Božju i Kristovu pomoć i silu

šta onda spašava čovjeka?
rođenje odozgo, Spasitelj je to napomenuo i Nikodemu
sila Duha Svetoga koja mijenja i same pobude srca
kako onda primiti Duha Svetoga, tu Božansku silu?
kroz svakodnevnu molitvu, proučavanje Biblije i širenje istine

što više Duh Sveti radi na našoj obnovi,
to više mi poštujemo Zakon Božji 10.zapovijedi
jer samo na taj način možemo izgraditi karakter koji će biti primljen u Nebo
biti primljen u Nebo ne znači ništa drugo nego biti spašen
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Besmisleno je da iznosiš mišljenje pojedinca koje niko u HAC ne uvažava.

Besmisleno je da ti navodis ucenja pojedinaca koje niko u PC ne uvazava.

Svašta nije konkretno, Laodik. o onim brojevima sam to iznosi. Pa može da ne čini svjesno.

I u nasoj crkvi pojedinci svasta iznose sto nije ucenje PC.

Zar ne piše u Bibliji da pravedni ne griješe.

Ne pise, to ste izvrnuli ti i Laodikeja (vec sam pobio). A to nije ucenje HAC, jedino sto pise i u vasim knjigama.

Dakle, ono sta nas optuzujes imate i vi, tj. ucenje koje iznose teolozi a nije ucenje HAC.

Opet mišljenje pojedinca.

Isto kao i kod vas.


Tako je, isto!

Opet besmislice, Laodik. je sam kod te nauke, a ovo drugo ima dosta arg. kao i za Trosjtvo kako god da okreneš HAC ima apsolutnu istinu.

Laodikeja nije sam kada govori da mozes ziveti i ne gresiti, a opet to nije zvanicno ucenje HAC.

Dakle imate isto sto i mi, tj. to ucenje je zapisano u vasim knjigama a nije zvanicno ucenje!

Dakle ne mozes nas optuzivati za ono sto i sami imate.

A ko uči da nije dozvoljeno meso? Niko.

Uce pojedinci u vasoj crkvi. Cak imas i knjige u kojima to pise.

Ti nisu naši. Opet tvoje formalno tumačenje. Evo koliko je tvoja nauka besmisleno osnivač Satanske crkve u SAD je napisao Bibliju, satansku Bibliju, po tvojoj nauci je i ova Biblija satanska jer negdje postoji satanska Biblija, znači ova Božja je laž.

I ti nas optuzujes za ono sto se uci ili radi u CPC a one nisu nase. Ja samo pokazujem sta ti radis.

Dakle to jeste vaše učenje jer ga mnogi prihvataju.

Onda je vase ucenje i da je srpski narod "nebeski narod" ili da mozes biti "ziv svetac" jer to pise u vasim knjigama i jer mnogi to veruju.

Pa ako je tako, hajde da vas optuzim za to!

Besmisleno!

I naravno da je bitno koliko ljudi prihvata neku nauku. To hoćeš da umanjiš jer znaš i sam da u PC mnogi prihvataju ta lažna učenja.

I kod vas prihvataju lazna ucenja , eto Laodikeja i njemu slicni tvrdi da je svetac i da ne gresi i da ne moze pogresiti. Jedno besmisleno verovanje, koje prihvata veliki broj adventista a crkva to ne uci!

Ja vas nikada vas nisam optuzio za to, izgleda bi trebalo.

Ipak su učenje o Mitastvima vaša. Jer ove gluposti samo zastupaju pojedinci ili pak par ljudi. Kod vas veliki broj ljudi u to vjeruje, ja čak mislim i više od pola onih koji idu u crkvu koji su posvećeni pravoslavci.

Nema veze koliko ljudi veruje u to, nasih vernika je procentualno vise nego vasih, pa je to normalno.

Dogma se gleda, a ne sta pisu tamo neki teolozi, sta ljudi nezavisno veruju ili sta kaze neka baba.

Ja ne znam sto ti toliko insistiras na ovome, a ne bavis se stvarnim ucenjem?

Nije da ne mozes naci zamerku na zvanicnu Pravoslavnu dogmu.

Pa zasto onda toliko insistiras na ovome, ne trebas se bezveze suprotiti meni, ako je to razlog, imas i druge argumente. Na primer kazes da ne treba krstiti decu , i ja se tu slazem. Ali ovde prosto nisi u pravu, i nije posteno optuzivati nekog da uci nesto sto nije njegova nauka.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
pozdrav
mnogi ljudi još uvijek misle da je crkva ta koja spašava i u tome strašno griješe
jer
crkva nikada nikoga nije spasila niti to može
odlazak, dolazak u Kristovu crkvu, boraviti u njoj ne znači da je čovjek spašen
ma kako se on činio pravedan i svet među nama ljudima,
on može potajno biti varalica i nekim tajnim grijehom okovan,
a da toga uopće nije ni svjestan
jer mu sotona može zaslijepiti srce, oči, i mozak
znamo koliko je on lukav u spoticanju i pretvaranju
njegovoj sotonskoj lukavštini mi se ne možemo sami oduprijeti
samo i jedino uz svakodnevnu, neprestanu Božju i Kristovu pomoć i silu

šta onda spašava čovjeka?
rođenje odozgo, Spasitelj je to napomenuo i Nikodemu
sila Duha Svetoga koja mijenja i same pobude srca
kako onda primiti Duha Svetoga, tu Božansku silu?
kroz svakodnevnu molitvu, proučavanje Biblije i širenje istine

što više Duh Sveti radi na našoj obnovi,
to više mi poštujemo Zakon Božji 10.zapovijedi
jer samo na taj način možemo izgraditi karakter koji će biti primljen u Nebo
biti primljen u Nebo ne znači ništa drugo nego biti spašen

Bravo Spedy, potpuno se slazem sa tvojom izjavom.

Sve najbolje
 
Natrag
Top