Koja Crkva spasava?

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nemas apsolutno nijedno ispunjeno prorocanstvo! Navedi sta si to rekao pa se desilo?

Mire, ako mozes i ako znas odgovor na moj pethodni post molim te da nam obajsnis, kako neko moze ceo zivot da provede kao profesor teologije koji uci buduce svestenike, a da uce nesto sto njegova Crkva ne veruje? Mozda to pokazuje da su Mitarstva ipak deo ucenja Crkve. Mozes li nam to malo objasniti? Unapred hvala.

Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nemas apsolutno nijedno ispunjeno prorocanstvo! Navedi sta si to rekao pa se desilo?

Mire, ako nešto nije izneseno javno, to ne znači da se nije dogodilo.

Ti si se postavio u poziciju Boga i sudije, i već unapred znaš da nema ni jednog ispunjenog proročanstva.

Iskazuješ potpuni duh zajedljivosti i pakosti.

Ima, i to više ispunjenih proročanstava, i objavljenih i neobjavljenih, koje je Bog dao u otkrivenju pre nego što su se ti događaji odigrali.

Navešću nekolicinu poimenice.

- Da će odpočeti izlivanje Božjih sudova na ravnodnevicu 21 marta 2011 godine, i da će biti praćeno direktnim znakovima u prirodi.

- Da će se dogoditi poplave na ovim prostorima, i to kao jedan od znakova skorog Hristovog dolaska, i da će jedan brat koji je pozvan na službu u delu doživeti povredu noge baš u tom periodu, što se doslovno ispunilo 2014 godine, kada su se poplave i dogodile, a pomenuti brat doživeo prelom noge.

- Da će jedan drugi brat koji je bio u delu pa ga odbacio - oboleti i leći u krevet.
To se odigralo kako je najavljeno, i ako sam ovo otkrivenje izneo tom bratu, a on prokomentarisao - kako to nema veze sa Bogom.
Kasnije nakon tog događaja je promenio mišljenje.

- Da će moja majka biti isceljena Božjom intervencijom, što se i dogodilo, i to mi objavljeno direktnim Božjim glasom, kao i nekih drugih isceljenja mojih bližnjih.

- Moje lično isceljenje od bolesti praćene jakim bolovima, koje mi je bilo najavljeno u noćnom viđenju, i kasnije glasom Božjim da me je on iscelio.

- Otkrivenje koje mi je Bog objavio glasom - da je umro jedan brat koji je bio u bolnici.
Kada sam nakon pola sata od dobijanja ovog otkrivenja kontaktirao neku braću iz crkve - rekli su mi da je ovaj brat umro, i to u isti čas kada mi je Božji glas to i rekao.

- Potom mnoštvo otkrivenja u vezi mog ličnog rada u crkvi, i rada mojih saradnika, o odbacivanju dela od pojedine braće i sestara, njihove reakcije, izbacivanja iz crkvenih prostorija, i reči koje će izgovarati, što se sve ispunilo identično kako je najavljeno.

I mnoštvo drugih otkrivenja, što proročkih, što lično vodstvo i saveti Božji, ili otkrivenja vezana za crkvu, pojedince, i buduće događaje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ako mozes i ako znas odgovor na moj pethodni post molim te da nam obajsnis, kako neko moze ceo zivot da provede kao profesor teologije koji uci buduce svestenike, a da uce nesto sto njegova Crkva ne veruje? Mozda to pokazuje da su Mitarstva ipak deo ucenja Crkve. Mozes li nam to malo objasniti? Unapred hvala.

Sve najbolje

Mitarstva se ne uce na casovima teologije, prema tome to automatski obara tvoju tvrdnju!

Marko u vasim knjigama brosurama itd.. pise da covek moze ziveti "bez greha" uz pomoc Hristovu, to ne uci HAC (odatle Laodikeji to ucenje).

Takodje pise da su srbi "nebeski narod" i da ce sa ovih prostora "krenuti propovedanje evandjelja svetu". To je samo jedan primer, mada ima i drugih licnih izjava..

Imao sam ili jos uvek kuci imam te knjige..

Zasto Preporod uopste izdaje te knjige i brosure? Ispalo bi da je to zvanicno ucenje ali nije!

Neces valjda i ti kao i Tripo tvrditi da mi ucimo ono sto ne ucimo?

To bi bilo kao da ja tvrdim da vi ucite da covek moze biti "zivi svetac" ili da su "srbi nebeski narod" i da ce "odavde krenuti propovedanje evandjelja" jer to pise u vasim knjigama!

Odatle Marko i poticu sva ta Laodikejina ucenja, procitao je kod vas..

Neces valjda i ti kao Tripo tvrditi da trebamo ignorisati sta kaze zvanicno ucenje a da trebamo obarati ono sto kazu pojedinci?

Pa svaka zajednica ima teologe koji iznose svoje stavove i misljenja koja se malo razlikuju ili su u odredjenim segmentima suprotna ucenju njihove zajednice.

To ne znaci, da ih treba sankcionisati, niti to cini HAC niti PC, ali je jasno da to nije stav crkve i njeno zvanicno ucenje, vec stav pojedinaca.

Ja stvarno ne razumem vasu zelju da se bavite onim sto neka zajednica ne uci i jos da je za to optuzujete.

Ja to ne radim, a zasto vi to radite???
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ako nešto nije izneseno javno, to ne znači da se nije dogodilo.

Ti si se postavio u poziciju Boga i sudije, i već unapred znaš da nema ni jednog ispunjenog proročanstva.

Iskazuješ potpuni duh zajedljivosti i pakosti.

Ima, i to više ispunjenih proročanstava, i objavljenih i neobjavljenih, koje je Bog dao u otkrivenju pre nego što su se ti događaji odigrali.

Navešću nekolicinu poimenice.

- Da će odpočeti izlivanje Božjih sudova na ravnodnevicu 21 marta 2011 godine, i da će biti praćeno direktnim znakovima u prirodi.

- Da će se dogoditi poplave na ovim prostorima, i to kao jedan od znakova skorog Hristovog dolaska, i da će jedan brat koji je pozvan na službu u delu doživeti povredu noge baš u tom periodu, što se doslovno ispunilo 2014 godine, kada su se poplave i dogodile, a pomenuti brat doživeo prelom noge.

- Da će jedan drugi brat koji je bio u delu pa ga odbacio - oboleti i leći u krevet.
To se odigralo kako je najavljeno, i ako sam ovo otkrivenje izneo tom bratu, a on prokomentarisao - kako to nema veze sa Bogom.
Kasnije nakon tog događaja je promenio mišljenje.

- Da će moja majka biti isceljena Božjom intervencijom, što se i dogodilo, i to mi objavljeno direktnim Božjim glasom, kao i nekih drugih isceljenja mojih bližnjih.

- Moje lično isceljenje od bolesti praćene jakim bolovima, koje mi je bilo najavljeno u noćnom viđenju, i kasnije glasom Božjim da me je on iscelio.

- Otkrivenje koje mi je Bog objavio glasom - da je umro jedan brat koji je bio u bolnici.
Kada sam nakon pola sata od dobijanja ovog otkrivenja kontaktirao neku braću iz crkve - rekli su mi da je ovaj brat umro, i to u isti čas kada mi je Božji glas to i rekao.

- Potom mnoštvo otkrivenja u vezi mog ličnog rada u crkvi, i rada mojih saradnika, o odbacivanju dela od pojedine braće i sestara, njihove reakcije, izbacivanja iz crkvenih prostorija, i reči koje će izgovarati, što se sve ispunilo identično kako je najavljeno.

I mnoštvo drugih otkrivenja, što proročkih, što lično vodstvo i saveti Božji, ili otkrivenja vezana za crkvu, pojedince, i buduće događaje.

2011. nista se nije desilo, za te poplave si izrekao NAKON STO SU SE DESILE, a za tvoju majku tebe i brata nema dokaza da se to desilo, i ne mozemo ti verovati.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko u vasim knjigama brosurama itd.. pise da covek moze ziveti "bez greha" uz pomoc Hristovu, to ne uci HAC (odatle Laodikeji to ucenje).

Takodje pise da su srbi "nebeski narod" i da ce sa ovih prostora "krenuti propovedanje evandjelja svetu". To je samo jedan primer, mada ima i drugih licnih izjava..

Imao sam ili jos uvek kuci imam te knjige..

Zasto Preporod uopste izdaje te knjige i brosure? Ispalo bi da je to zvanicno ucenje ali nije!

Neces valjda i ti kao i Tripo tvrditi da mi ucimo ono sto ne ucimo?

To bi bilo kao da ja tvrdim da vi ucite da covek moze biti "zivi svetac" ili da su "srbi nebeski narod" i da ce "odavde krenuti propovedanje evandjelja" jer to pise u vasim knjigama!

Mire, molio sam te da das izvore u kojim knjigama to pise? Ja ne znam da postoji takav citat. Imas li ga ili ne?
Svi su ljudi Bozji narod, a ne samo Srbi ili Hrvati, jer svi su Bozija stvorenja.
Zato bih te jos jednom molio da na prilozis knjigu i doslovni tekst gde pise da su Srbi Boziji narod. Adventiste nisu naiconalaisti ni rasisti. jer ih ima iz svih naroda.



Neces valjda i ti kao Tripo tvrditi da trebamo ignorisati sta kaze zvanicno ucenje a da trebamo obarati ono sto kazu pojedinci?

Pa svaka zajednica ima teologe koji iznose svoje stavove i misljenja koja se malo razlikuju ili su u odredjenim segmentima suprotna ucenju njihove zajednice.

To ne znaci, da ih treba sankcionisati, niti to cini HAC niti PC, ali je jasno da to nije stav crkve i njeno zvanicno ucenje.

Ja stvarno ne razumem vasu zelju da se bavite onim sto neka zajednica ne uci i jos da je za to optuzujete.

Ja to ne radim, a zasto vi to radite???[/QUOTE]

Mire, pa ja nikoga ne optuzujem! Ja sam te kao brata molio da nam to objasnis ako znas i zato ne vidim razloga da se ljutis na mene.

Imas li ti ikakav zvanicni tekst gde se zvanicna PC ogradjuje od Mitarstva ili nekog od crkvenih dostojanstvenika koji to odbacuje?

Sve sto sam ja do sada procitao o Mitarstvima to je da ona postoje, da svaki vernik mora da ima 20 molitelja koji ce se, posle njegove smrti, moliti za njega i da ce mu pomoci njihova dela da prodje tih 20 stajalista.
Iako verujem da je potrebno da svaki vernik zivi u skladu sa Bozijom voljom koja je izrazene u Dekalogu, ipak, mislim da je pogresno da se vernik oslanja samo na sebe ili na nekakvu pomoc od drugih, cak i posle smrti. Zar nije trebalo jos makar da se naglasi da se spasavamo Miloscu Bozijom, a ne samo licnim delima, a jos menje od drugih posudjenim.



Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, molio sam te da das izvore u kojim knjigama to pise? Ja ne znam da postoji takav citat. Imas li ga ili ne?

Prvo, navedi mi gde to pise u teoloskim knjigama koje se izucavaju na bogoslovskom fakultetu, pa onda o tome mozemo i da pricamo. Ja nisam nasao nigde da se to uci. Marko i sam znas da se to ne uci tamo.

Ima li smisla optuzivati PC za ono sto ne uci?

Imao sam knjigu u kojoj pise da su srbi "nebeski narod', da je Bog vodio pravoslavlje i nije dozvoljavao njegovu kompromitaciju sa rimokatolicizmom itd.. ne znam gde mi je knjiga, ako nadjem postavicu tekst i pisca. Znam sta sam procitao..

Drugo, imao sam brosuru, gde pise da covek moze ziveti i negresiti, to je neko Hrvatsko izdanje , i bilo je naslovljeno nesto kao ''tjedan molitve" plava knjizica sa krstom.

Ne izmisljam nista.

I stvarno ja ne vidim razlog bilo adventiste bilo pravoslavne optuzivati za nesto sto ne uce...
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Prvo, navedi mi gde to pise u teoloskim knjigama koje se izucavaju na bogoslovskom fakultetu, pa onda o tome mozemo i da pricamo. Ja nisam nasao nigde da se to uci. Marko i sam znas da se to ne uci tamo.

Ima li smisla optuzivati PC za ono sto ne uci?

Imao sam knjigu u kojoj pise da su srbi "nebeski narod', da je Bog vodio pravoslavlje i nije dozvoljavao njegovu kompromitaciju sa rimokatolicizmom itd.. ne znam gde mi je knjiga, ako nadjem postavicu tekst i pisca. Znam sta sam procitao..

Drugo, imao sam brosuru, gde pise da covek moze ziveti i negresiti, to je neko Hrvatsko izdanje , i bilo je naslovljeno nesto kao ''tjedan molitve" plava knjizica sa krstom.

Ne izmisljam nista.

I stvarno ja ne vidim razlog bilo adventiste bilo pravoslavne optuzivati za nesto sto ne uce...

Mire, ja nisam rekao nista o nikakvom udzbeniku na Bogoslovskom fakultetu, nego sam ti lepo dao podatke o profesoru dr Justinu Popovicu, koji je ceo zivot proveo uceci nove teologe. On pise o Mitarstvima. Pa ako on u to veruje, a da ne veruje ne bi o tome povoljno pisao, kako bi drugacije mogao da uci studente nego ono sto on veruje?

Mire, ne mislim da ti imas odgovor na svako od ovih tezih pitanja, ni ja ne znam sve ogovore, zato trazim od drugih da mi objasne.

Pogledaj, "Pravoslavno ucenje o sudbini duse posle smrti" od jeromonaha Serafima Rouz.


On, kad govori o besmrtnosti duse, iznosi sta se sa dusom desava posle smrti. I ti znas da PC veruje u besmrtnost duse. Tako i Serafim objasnjavajuci taj proces veoma skladno ukljucuje i Mitarstva, jer pomocu njih dokazuje da dusa prolazi kroz carinarnice i ukazuje da joj se moze pomoci molitvama onih koji ostaju u zivotu posle njen smrti.
Ovo ti je link:
https://slavoslovije.wordpress.com/2008/10/29/pravoslavno-ucenje-o-sudbini-duse-posle-smrti/


Posto si trazio knjigu u jojoj to pise, to ti je jedna od njih a ima ih mnogo.

Iako nikad nisma istrazivao, da li PC veruje u Mitarstva, cini mi se logicno da veruje, posto Crkva veruje da dusa zivi posle smrti. Pa ako zivi, onda i mora negde da se nalazi. I kao sto vidis da je i ovaj Jeromonah Serafim sasvim logicno uvrstava u iskustvo Mitarstva kao jednu od karika tog dugog lanca. A jos nigde nisam nasao da je ijedan od svestenika pisao protiv mitarstava.

Ako imas ikavu svetlost o tom pitanju veleo bih da je vidim.

Sve najbolje
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mire, poslovica glasi: "Ko trazi taj i nalazi."
Evo nasao sam odgovor koji sam trazio, zato nepohodno procitaj ovaj tekst:

http://manastir-lepavina.org/vijest.php?id=3424




"Izvor romana o mitarstvima su apokrifi, koji ispituju uticaj mnogobožačkog hermetizma. Upravo u njima je taj siže logičan. Duša je kod gnostika i hermetista van-kosmička (hrišćani se s tim slažu). Ona se formira negde u svetu bogova, nepokretnih zvezda. Zatim ta duša ulazi u telo, ali na putu preseca orbite planeta. A planete su bogovi. I u zavisnosti od toga koliko je blizu ta planeta, taj bog će biti na trajektoriji kretanja te duše, toliko će biti i jak njegov pečat i njegov dar. Dar Venere, Merkura, Marsa, Jupitera ili Saturna na tu dušu. Ti kosmički pečati se kod gnostika i hermetista prihavataju kao zlo, strast, trauma. I na putu nazad, kada čovek umre, a duša se vraća u svet viših bogova, ona mora da se razračuna sa planetarnim bogovima i skine sa sebe njihov pečat."

Mire, procitaj ceo clanak tu imas vazan odgovor.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
2011. nista se nije desilo, za te poplave si izrekao NAKON STO SU SE DESILE, a za tvoju majku tebe i brata nema dokaza da se to desilo, i ne mozemo ti verovati.

Ah, sad smo presli da iznosimo i neistine za moje navodno laganje.

Nema Mire u meni nikakvog laganja, niti ja ikada iznosim neistine.

2011 se dogodio veliki zemljotres u Japanu, i to bas u vreme koje sam naznacio, sto je bio pocetak otvorenog ispoljavanje izlivanja sudova Bozjih na planetu zemlju koji su odpoceli u to vreme

Nije bitno da li sam ja to otkrivenje u vezi poplava izrekao nakon tog dogadjaja, vec da se to u svakom slucaju dogodilo, i da je Bog time pokazao blizinu Hristovog drugog dolaska.

Ja svako Bozje otkrivenje odmah zapisujem u posebnu svesku namenjenu za tu vrstu, bilo da cu to da objavim ili ne.

Sto se tice moje majke, ona nije vise medju zivima od 2013 godine, pa to ne moze licno da posvedoci.

Sto se tice pomenutog brata - ja vise ne saradjujem sa tim covekom, ali ima mnostvo svedoka i u Adventistickoj crkvi, jer je taj brat nakon povrede stanovao u jednoj pomocnoj prostoriji u Adventistickoj crkvi u ulici Bozidara Adjije 4 u Beogradu, pa slobodno ko zeli moze da ode i da pita, i da se sam u to uveri.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mitarstva se ne uce na casovima teologije, prema tome to automatski obara tvoju tvrdnju!

Ali se priznaje ta nauka kod većine teologa i vjernika.

To bi bilo kao da ja tvrdim da vi ucite da covek moze biti "zivi svetac" ili da su "srbi nebeski narod" i da ce "odavde krenuti propovedanje evandjelja" jer to pise u vasim knjigama!

Pojedinci.

ali je jasno da to nije stav crkve i njeno zvanicno ucenje, vec stav pojedinaca.

KOd vas veliki broj pojedinaca.

Ja to ne radim, a zasto vi to radite???

Opet ti sebi mjerilo, pa ti i ne možeš da kažeš to je učenje, jedan ili dva čovjeka nešto uče nije učenje crkve, kada se vidi već značajni dio onda jeste.

Ima u PC da uče da duša ne ide na nebo, da je smrtna da mrtvi nemaju udjela, da se subotom ne radi, ali pojedinci.
 
Natrag
Top