Koja Crkva spasava?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja sam našao da se na Liturgiji svaka molitva prima, a vjerujem d amnogi vjeruju ovo što Laodikeja kaže.

Pa nek veruju kako hoce, ako ne slede ucenje svoje crkve.

Ja ne mogu Tripo da napadam adventiste da su oni piramidolozi samo zato sto sam to cuo od Laodikeje!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Tako kazu zvanicnici Pravoslavne crkve, da se Sveti Duh dobija samo na liturgiji.

To sam cuo vise puta.

Ovo o episkopu sam cuo na predavanju u crkvi sveta Petke, iz usta Pravoslavnog svestenika te crkve.
Nema veze sta si ti cuo, kazem i ja sam cuo svasta, a i procitao da su srbi Bozji narod, da su oni odabrani i da ce sa ovih prostora krenuti propovedanje evandjelja svetu.

Ipak nista od toga nije zvanicno ucenje crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ne mogu Tripo da napadam adventiste da su oni piramidolozi samo zato sto sam to cuo od Laodikeje!

Ipak ono što se kod vas vjeruje u velikom procentu kod ljudi tj. velik broj ljudi vjeruje tako.

Ipak je to razlika, primjera radi većina vjernika vjeruje u Mitarstva iako nisu zvanično učenje crkve.

Čak se i prodaju knjige o tome i dio monaha to propovijeda.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema veze sta si ti cuo, kazem i ja sam cuo svasta, a i procitao da su srbi Bozji narod, da su oni odabrani i da ce sa ovih prostora krenuti propovedanje evandjelja svetu.

Ipak nista od toga nije zvanicno ucenje crkve.

Ako to iznosi Pravoslavni autoritet na predavanju ili taleviziji, a to nije učenje crkve - onda crkva takvog treba da isključi iz svojih redova, jer iznosi jeres.

Ponavljam, ovo gore su sve izrekli pravoslavni sveštenici i vladike.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ipak ono što se kod vas vjeruje u velikom procentu kod ljudi tj. velik broj ljudi vjeruje tako.

Ipak je to razlika, primjera radi većina vjernika vjeruje u Mitarstva iako nisu zvanično učenje crkve.

Čak se i prodaju knjige o tome i dio monaha to propovijeda.
Na to sam vec odgovorio, na drugoj temi. U vasim knjigama postoji ono sto nije zvanicno ucenje crkve, ljudi kod vas isto veruju svasta (naveo sam primer). A procenat ne igra nikakvu ulogu, jer se gleda zvanicno ucenje, a ne sta pojedinci govore. Mozemo jedino prigovoriti tome sto svestenici ne uce narod dovoljno. I to ako smo posteni. Pa zato postoje razlicita shvatanja. Nista drugo ne mozemo.

Dakle, ja ne mogu uzeti ono sto Laodikeja tvrdi i to pripisivati adventistickoj crkvi, kao da oni to uce, jer to bi bila laz!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kad sam procitao ove vase poslednje komentare, upitao sam se cemu to sve vodi? Ima li iko ikakve duhovne koristi od toga? Da li je mudro trositi vreme o takvim temama?

U svim verskim zajednicama ima probleba, ima jeresi i neverstva. Niko nije imun na greh. Pavle kaze: "Jer svi sagresise izgubli su slavu Bozjiju." Ko koliko veruje, a ko manje ili nikako, ostavimo to Onome koji sve zna i koji ce na kraju izreci pravednu presudu. Posle Adamovog pada u greh, jedini Hrisos je na ovoj Zemlji bio bez greha, a mi smo svi gresnici. Cuvajmo se da se i nesvesno ne pridruzimo farisejima kioji su kod drugih primetili svaku gresku, a sami u sebi su bili zli.

Mozemo li diskutovati o ovome: Kako ti i ja mozemo pomoci svome sagovorniku, verovao on krivo, malo, slabo ili nikako? Poslovica kaze: "Pre ce se muva uhvatiti na medu, nego na sircetu." Dosta nam je i premnogo sirceta. Dosta je rana, uvreda i potcenjivanja. Imamo li mi Hriscani melem za rane, on je potreban svima, a rana imamo vec i suvise.


Svima zelim sve najbolje
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kad sam procitao ove vase poslednje komentare, upitao sam se cemu to sve vodi? Ima li iko ikakve duhovne koristi od toga? Da li je mudro trositi vreme o takvim temama?

Pa oni tise jednostavno jedni drugima malo inate , pa pišu svašta , i dobro je štobi šitali da nije to tako .

Poslovica kaze: "Pre ce se muva uhvatiti na medu, nego na sircetu." Dosta nam je i premnogo sirceta. Dosta je rana, uvreda i potcenjivanja. Imamo li mi Hriscani melem za rane, on je potreban svima, a rana imamo vec i suvise.

Jako dobro i mudro

Mozemo jedino prigovoriti tome sto svestenici ne uce narod dovoljno. I to ako smo posteni. Pa zato postoje razlicita shvatanja. Nista drugo ne mozemo.

Dakle, ja ne mogu uzeti ono sto Laodikeja tvrdi i to pripisivati adventistickoj crkvi, kao da oni to uce, jer to bi bila laz!

Isto mudro i dobro rečeno

Ako to iznosi Pravoslavni autoritet na predavanju ili taleviziji, a to nije učenje crkve - onda crkva takvog treba da isključi iz svojih redova, jer iznosi jeres.

Ma koće danas nekom zabraniti da priča što hoće , pa to neznači da Crkva nevalja

Svi velimo izvan Crkve nema spasenja , pa čekajmo malo , zar mi ovde ne lupamo gluposti j ja mislim da punina spasenja dolazi od Krista – Glave, po Crkvi koja je njegovo Tijelo. E po mome ne znači da drugi vjernici po KRISTU ne mogu postići spasenje. Pojedinci koji nisu svjesni da je svaka crkva ona prava, istinita Crkva, Kristova Crkva , pa to bila Andventistička , Pravoslavna ili Katolička i da ne nabrajam dalje , znači možemo svi postići spasenje po zaslugama naši Crkvi , ( to jest po Kristu jer je Krist glava crkve unatoč nedostatku našeg znanja.)

Svima pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To ne isključuje našu odgovornost da spoznamo istinu, i koja je prava crkva, jer kada bi tako bilo - onda bi u bibliji sve bilo relativno, i ništa ne bi moglo da se shvati kao apsolut istine, već bi bila data sloboda, da čove ide gde hoće po svojim željama, u bilo koju crkvu, i da veruje što mu je volja.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Natrag
Top