Koja Crkva spasava?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, izmisljanje je / kada covek iznese nesto sto nije cuo, vec izmislio.

Ja sam izneo ono sto sam cuo na predavanjima iz usta pravoslavnih svestenika koji zastupaju crkvu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, izmisljanje je / kada covek iznese nesto sto nije cuo, vec izmislio.

Ja sam izneo ono sto sam cuo na predavanjima iz usta pravoslavnih svestenika koji zastupaju crkvu.

Laodikeja, izmisljanje je kada znas da ono sto si cuo ne uci organizacija ili crkva koju pomenuti zastupa, a navodis te njegove reci da bi tu organizaciju diskreditovao.

To bi bilo kao da ja uzmem reci neke babe adventistkinje i da tvrdim da to uci vasa crkva, ili bilo kog vaseg propovednika koji nije skladan ucenju vase crkve.

Ovo ste poceli da radite naveliko.

Uzmite vec jednom ucenje crkve i dogmu pa nju kritikujte, ne zanima mene sta je rekao neki pop Cira, ili pop Spira.

Nikog to ne zanima, i nikog zanima kako neke babe vide krst u paradajzu.

Samo sebe ruzite onim sto postavljate, i pokazujete zlo oko, a pored toga i veliku neozbiljnost kada je teologija u pitanju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
izrekao tvrdnju.. "da se Duh Sveti daje jedino na liturgiji, i to posredstvom Episkopa"

Znaci kad te pricesti svestenik kod kuce, ne dobijas Svetoga Duha, nego onako bolestan moras kod Episkopa?

Jel vidis sta pricas?

Pa taj covek nije to ni mislio, a cak i da jeste opet to nije stav crkve, i tebi je to poznato, pa opet postavljas.

Ajde lepo, pocnite da se bavite dogmom, a ne "rekla - kazala" pricom, ogovaranjima i postovima sa facebooka o "paradjzu"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, pripisuješ mi neistinu - da sam ja ove izjave izmislio, i ako su one izrečene iz usta vladika i sveštenika pravoslavne crkve, i to na predavanjima, i javno na medijima, a ne od neke babe ( kako ti kažeš ).

Žalosno je - što se ti izdaješ za Pravoslavnog Hrišćanina, a ne prihvataš ništa od onoga što uči Pravoslavna crkva, već imaš neko SVOJE lično Pravoslavno učenje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, pripisuješ mi neistinu - da sam ja ove izjave izmislio, i ako su one izrečene iz usta vladika i sveštenika pravoslavne crkve, i to na predavanjima, i javno na medijima, a ne od neke babe ( kako ti kažeš ).

Onda će reći nije to zvanično učenje, nema toga na papiru, kao da Bog gleda na papir, a ne na srce.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, pripisuješ mi neistinu - da sam ja ove izjave izmislio, i ako su one izrečene iz usta vladika i sveštenika pravoslavne crkve, i to na predavanjima, i javno na medijima, a ne od neke babe ( kako ti kažeš ).

Žalosno je - što se ti izdaješ za Pravoslavnog Hrišćanina, a ne prihvataš ništa od onoga što uči Pravoslavna crkva, već imaš neko SVOJE lično Pravoslavno učenje.
Laodikeja jel se ti salis?

Da li je ovo zvanicno ucenje PC da se Sveti Duh dobija samo na liturgiji od episkopa???

Znas da nije!

Ja stvarno ne znam sta ti hoces?

Pa jedan vas propovednik je u subotnjoj skoli za mlade izjavio da su planete koje ce se "tog i tog datuma.." spojiti i formirati krst na nebu , znak drugog dolaska.

Jel ja trebam sad tu njegovu izjavu uzeti kao stav adventisticke crkve???

Stvarno uzas sta vi radite!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja jel se ti salis?

Da li je ovo zvanicno ucenje PC da se Sveti Duh dobija samo na liturgiji od episkopa???

Znas da nije!

U PC svako ima neko svoje mišljenje, to je dovoljan dokau neozbiljnosti prema vječnim istinama.

Pa jedan vas propovednik je u subotnjoj skoli za mlade izjavio da su planete koje ce se "tog i tog datuma.." spojiti i formirati krst na nebu , znak drugog dolaska.

Ima i drugih gluposti to je tačno, ali koliko je takvih, ipak vjernici imaju skoro sva učenja ista i svi imaju iste arg. što kod vas baš i nije.

Jedno priča Kleopa, drugo Justin itd.

Ovo što si naveo nije uopšte nikakvo učenje adven. crkve, nego njegovo lično.

Uopšte niko nikada nije nešto tako naveo. A kod vas i ako nije zvanično učenje ipak mnogi misle da postoje Mitarstva. I prodaju se knjige koje to propovijedaju.

Ipak je razlika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tako kazu zvanicnici Pravoslavne crkve, da se Sveti Duh dobija samo na liturgiji.

To sam cuo vise puta.

Ovo o episkopu sam cuo na predavanju u crkvi sveta Petke, iz usta Pravoslavnog svestenika te crkve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja sam našao da se na Liturgiji svaka molitva prima, a vjerujem d amnogi vjeruju ovo što Laodikeja kaže.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
U PC svako ima neko svoje mišljenje, to je dovoljan dokau neozbiljnosti prema vječnim istinama.

Svoje misljenje ima i svaki drugi vernik adventisticke crkve, na primer TI LICNO!

Pa ja ne uzimam tvoje tvrdnje i ne govorim da je to ucenje adventisticke crkve!

Zvanicno ucenje je ono sto se gleda i sto se pobija, a ne sta su pojedinci rekli.

Ima i drugih gluposti to je tačno, ali koliko je takvih, ipak vjernici imaju skoro sva učenja ista i svi imaju iste arg. što kod vas baš i nije.

Kakve veze ima koliki je procenat licnih misljenja u crkvi?

Ti hoces da blatis neku crkvu time sta pojedini vernici tvrde a ne sagledavas dogmu!

Vaznije ti je sta kaze neka tamo baba, nego sto uci zvanicna dogma?

Jedno priča Kleopa, drugo Justin itd.

Jedno prica Laodikeja, drugo Tripo, trece Kainos, cetvrto Marko. A opet su svi oni pripadnici iste crkve!

Sad ja treba da blatim vasu crkvu Laodikejinom piramidologijom. Pa jel to u redu?

Ajde kazi mi jel to posteno?

Ovo što si naveo nije uopšte nikakvo učenje adven. crkve, nego njegovo lično.

Ovo kaze zvanicni ucitelj vase crkve, znaci to uci adventisticka crkva!

E tako ti nastupas!

Uopšte niko nikada nije nešto tako naveo. A kod vas i ako nije zvanično učenje ipak mnogi misle da postoje Mitarstva. I prodaju se knjige koje to propovijedaju
Ipak je razlika.

Sta imaju veze misljenja pojedinca, kad to crkva ne uci?

I kod vas se prodaju knjige u kojima pise sve i svasta, na primer da je srbija pruzila otpor Nato-u i pobedila, da su srbi od Boga izabrani narod, i da ce na ovim prostorima krenuti propovedanje evandjelja svetu itd..!

Nista od toga nije ucenje vase crkve!

Izvini Tripo, ne mogu da se slozim s tobom.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top