Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Duh Sveti je utesitelj nazvan Duh istine.
On je licnost ili moze se reci i osoba, mada se ovi izrazi koriste za ljude.
On je fizicki nezavisna, samosvesna licnost koja ima svest, volju, sopstveni razum, razmisljanja, osecanja i emocije..itd.

"И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познајe"
( Jovan 14. 16 - 17 )

"А утешитељ, Дух Свети, ког ће Отац послати у име моје, Он ће вас научити свему и напоменуће вам све што вам рекох" ( Jovan 14. 26 )

Jos samo hvali da kazes da ima telo,jer si rekao da je Duh fizicki ,licnost?

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Naravno, sve ovo što pišemo ne vrijedi ništa...slama, ali ako radimo to činimo s ljubavlju? Jer samo ljubav daje vrijednost svim djelima.
Ovo je samo forum, nije crkva ili mjesto gdje ćemo biti u molitvi s Bogom. Međutim, nama svi ovi napadi na Krista, Bogorodicu, Crkvu, istine vjere... mogu pomoći da se učvrstimo u svojoj vjeri, da budemo vjerni i postojani u onome što smo primili od apostola.
I ti si meni simpatičan. Samo opušteno! ;)



Ni ja njega ne razumijem, pa ga ni ne čitam. Jedino što znam da mu nije drago što sam na forumu jer sam žensko i što je moje mjesto u kuhinji, mjesiti krafne.

On je samostalni "učitelj" i propovjednik. Nikome ne pripada, osim sebi. Niječe Presveto Trojstvo, Crkvu...sakramente, ima neku svoju nauku. Kritizira jednako pravoslavce kao i katolike s tim što Katoličkoj Crkvi daje pogrdnije nazive. Ne zamaraj se s tim.
:dtyste:
u neku ruku ni ja pola vas ovde"ne razumem" jer kad vas čitam liči mi da čitam neki mikijev alamanah a ne apostolsko verovanje,ali ipak vas s pažnjom čitam i ni malo ne prezirem svaku vašu misao.
prvi znak da neko neko ne želi čuti je znak upravo da ga dotiče sama istina.možemo se lagati ovde usnama ali Bog vrlo dobro prepoznaje taj osećaj prezira i ne čitanja istine. oće li neko ovde reći da nije tačno da ahav car izraela nije rekao da prezire i ne želi "čuti-čitati" miheja jer mu nikad ne govori ništa dobro. napadom je isti njegov sistem krivog verovanja ! i sada ko je tu bio originagl,ahav? onda je i katioličko veropvanje isto tolko original kolko i ahavovo u vreme ilije i mijeha proroka! na kraju ja ne izvlačim ovde nikog iz neke njegove crkve,niti imam nešto posebno problem sa vašim verovanjima pa svaki jedan od vas ide na sud sa time neću ja ići mesto vas. vama se ovde pokuša reći istina samo. onu koju su napisali apostoli svetim Duhom. nigde trojstva a ovde se kaže mr. savkić neka trojstvo. onda i apostoli ga takođe nekaju.jer ja nisam našao niti jednog apostola da je ikad krstio u trojstvo ,već u ime Isusa. onda ko ovde poništava katoličko verovanje u jednu veru,jednog boga jedno krštenje mr savkić ili 12.apostola?!
da li je kajafa bio u pravu ,ja sam jasno citirao kajafinu teološku studiju kojom je studiozno skenirao Isusa pred sobom i sinedrionom i jasno sam citirao da je kajafa tvrdio da ON koji je nazvan Reč i bio ta Reč da je on nazvan da ne zna Reč,i kako bi ON Reč-Isus mogao znati njima reći Reč teolozima zar sam dodao nešto od kajafinog zaključka. sledeća odbrana kajafe ili sotonske laži bila je da je Isus njima poznat da je jedan tesar tek ,stolar kod oca josifa da mu znaju oca,majku da su braća i sestre njegove među njima i kako onda oni mogu uzeti nešto od njega ,budući sve to i još najpre nije se UČIO NIGDE SA NJIMA NI NA JEDNOM TEOLOŠKOM SEMINARU NJIH FARISEJA!!
ISTI MODEL primenjujete vi ovde. budući neko ovde nije deo jedne velike crkve modernih kajafa onda on nije pozvan u opšte nekog učiti Rečima ona bila samo citirani deo već svete Reči. neka sto puta piše da je krštenje u reči u Ime isusa ,ne važi se jer govornik toga nije validan nije teolog,nije deo velike crkve itd. neka to su činili apostoli ne važi se. i posle svega ovoga ovde neko oće reći da neko ima simpatiju prema nekome. Bog ne deluje simpatijom već istinom. Bog ne deluje takom vrstom ljubavi skrivajuć od ljudi istinu,jer istina je samo život.
mnogi se ovde ponašate kao u klubu za relaksaciju,a ne pred živom Rečju Božjom,ne bojeć se suda Božjega ni svojim dušama. onda se i dalje rashlađujte učiteljima kako vam prija ušima!
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
u neku ruku ni ja pola vas ovde"ne razumem" jer kad vas čitam liči mi da čitam neki mikijev alamanah a ne apostolsko verovanje,ali ipak vas s pažnjom čitam i ni malo ne prezirem svaku vašu misao.
prvi znak da neko neko ne želi čuti je znak upravo da ga dotiče sama istina.možemo se lagati ovde usnama ali Bog vrlo dobro prepoznaje taj osećaj prezira i ne čitanja istine. oće li neko ovde reći da nije tačno da ahav car izraela nije rekao da prezire i ne želi "čuti-čitati" miheja jer mu nikad ne govori ništa dobro. napadom je isti njegov sistem krivog verovanja ! i sada ko je tu bio originagl,ahav? onda je i katioličko veropvanje isto tolko original kolko i ahavovo u vreme ilije i mijeha proroka! na kraju ja ne izvlačim ovde nikog iz neke njegove crkve,niti imam nešto posebno problem sa vašim verovanjima pa svaki jedan od vas ide na sud sa time neću ja ići mesto vas. vama se ovde pokuša reći istina samo. onu koju su napisali apostoli svetim Duhom. nigde trojstva a ovde se kaže mr. savkić neka trojstvo. onda i apostoli ga takođe nekaju.jer ja nisam našao niti jednog apostola da je ikad krstio u trojstvo ,već u ime Isusa. onda ko ovde poništava katoličko verovanje u jednu veru,jednog boga jedno krštenje mr savkić ili 12.apostola?!
da li je kajafa bio u pravu ,ja sam jasno citirao kajafinu teološku studiju kojom je studiozno skenirao Isusa pred sobom i sinedrionom i jasno sam citirao da je kajafa tvrdio da ON koji je nazvan Reč i bio ta Reč da je on nazvan da ne zna Reč,i kako bi ON Reč-Isus mogao znati njima reći Reč teolozima zar sam dodao nešto od kajafinog zaključka. sledeća odbrana kajafe ili sotonske laži bila je da je Isus njima poznat da je jedan tesar tek ,stolar kod oca josifa da mu znaju oca,majku da su braća i sestre njegove među njima i kako onda oni mogu uzeti nešto od njega ,budući sve to i još najpre nije se UČIO NIGDE SA NJIMA NI NA JEDNOM TEOLOŠKOM SEMINARU NJIH FARISEJA!!
ISTI MODEL primenjujete vi ovde. budući neko ovde nije deo jedne velike crkve modernih kajafa onda on nije pozvan u opšte nekog učiti Rečima ona bila samo citirani deo već svete Reči. neka sto puta piše da je krštenje u reči u Ime isusa ,ne važi se jer govornik toga nije validan nije teolog,nije deo velike crkve itd. neka to su činili apostoli ne važi se. i posle svega ovoga ovde neko oće reći da neko ima simpatiju prema nekome. Bog ne deluje simpatijom već istinom. Bog ne deluje takom vrstom ljubavi skrivajuć od ljudi istinu,jer istina je samo život.
mnogi se ovde ponašate kao u klubu za relaksaciju,a ne pred živom Rečju Božjom,ne bojeć se suda Božjega ni svojim dušama. onda se i dalje rashlađujte učiteljima kako vam prija ušima!

Bas tako citas mikijev almanah a ne to sto mi citiramo iz biblije.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jos samo hvali da kazes da ima telo,jer si rekao da je Duh fizicki ,licnost?

Pozdrav od Gere.

Ris me je pitao da li je sveti Duh osoba, a ja sam odgovorio da je Duh Sveti licnost, a da se moze reci i osoba, mada se ovaj izraz koristi za ljude.
On je licnost u smislu atributa koje cine licnost - razum, samosvest, volju, emocije i osecanja, itd..

Duh Sveti ima telo ali Bozansko - Duhovno, a ne fizicko.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ris me je pitao da li je sveti Duh osoba, a ja sam odgovorio da je Duh Sveti licnost, a da se moze reci i osoba, mada se ovaj izraz koristi za ljude.
On je licnost u smislu atributa koje cine licnost - razum, samosvest, volju, emocije i osecanja, itd..

Duh Sveti ima telo ali Bozansko - Duhovno, a ne fizicko.

A zasto ti je toliko tesko da kazes IPOSTAS?????nego se mucis i lomis jezik?a ja znam ako kazes Ipostas letis iz crkve.

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Moze i tako, nema nista lose u tome ako prikazuje sustinu Bozanstva Svetog Duha, ili HOMOUSIOS - iste supstance sa Ocem i Isusom Hristom.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Laodikejac
ne rece mi samo dal je i Duh Zakona osoba?,kao i dal Sotona ima svoj duh,odnosno
dal su sotona i sotonski duh jedna te ista osoba ili dve u jednoj ili dve na dva mesta,i dal i on ima svoje trojstvo ???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam na koji si direktno citat mislio.
Duh zakona je postavljen nasuprot forme, to je zivot u Duhu Svetome koji je u potpunom skladu sa zakonom.

Postoji sotona Lucifer, i postoje pali andjeli demoni.
Duhovi demonski su ti pali andjeli.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Pitanje je jednostavno
Dal je Duh zakona Osoba,licnost ili nije?
Drugo pitanje je
dal su Sotona i Duh Sotone dve osobe ili jedna osoba u dve?
 
Natrag
Top