Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Vidis u pitanju su samo nijanse!
možda ipak nijanse donose život ili smrt. ja sam vrlo ozbiljan kada je u pitanju svedočanstvo za večnost. zato što je Pismo jako precizno.
ja na svaku tvoju dobru reč kažem amen. meni ne smeta tada da li si ti jedan katolik.to me u opšte ne smeta. nije problem da li si ti katolik,već da li si u svemu jednak Reči. niti mi smeta spedy ili laodikeja ili ta devojka isabelita,kako to ona možda umišlja.
pogledaj samo tu malu nijansu kod eve i donela joj je smrt,čak ljudskom rodu. sotona je rekao joj neće vas Bog ubiti i probala je drvo znanja i umrla je.
ili kajina. niko danas ne bi mu zamerio a kamoli odbacio iz crkve ili se ubeđivao sa njime da nije u redu pred Bogom.bio je religiozan,došao je sluižiti Bogu iskreno,sačinio isti oltarski pristup kao i brat avelj. i samo jedna asitnica,doneo je rodove zemlje. neko bi rekao pa što,pa on je ipak jedan ratar,logično. jedan katolik što bi bio loš i što bi ovde ja stavljao primedbu kada jedan katolik logično prinese svoje verovanje pred Boga,klanjanje mariji,ili idolima ili sveće,kadove,pa što,on je ipak jedan katolik,kao kajin ratar,što sad bi neko bio protiv! ali problem je što je Bog protiv ne ja.kajin je odbačen od Boga jer je koristio svoju logiku svoje drvo znanja mesto otkrivenje sa neba da treba kao avelj otkrivenjem prineti krv kao sliku na Hrista jagnjeta. tako mala sitnica a tolka promaška,zar ne?
ili uza kod davida kada je ovaj prenosio kovčeg.jedna mala neugodnost dotakao se kovčega a nije smeo jer nije bio levit,jedna tek tehnička stvar,dobar vernik iz najboljih pobuda i Bog ga je ubio! zbog "sitnice"
da li bi ti mogao očekivati da se dogodi presedan u stvaranju Božjem postavljen da kukuruzno zrno dade plod pšenice i pšenično plod soje i sojino plod deteline i deteline zrno rod ječma? vidiš.to je nemoguće.tako isto Bog je dao seme obećanja koje je nazvano u galatima poslanici jasno Isus Hristos. iz tog semena dolaze sinovi Božji ,deca obećanja za nebo. i u rimojanima 9. kaže se da svi mi smo po avraamu isti ali stoji opomena da ipak nisu svi deca avraamova u duhovnom već su samo u telesnom,ali samo deca obećanja su ona deca koja dobijaju nebo po obećanom semenu Isus Hristos. a to znači samo oni koji zazovu ime Isusa na krštenju su deca obećanja za nebo. to onda nije više sitnica. i nije isto biti kršten u ime sina u titulu, već u zazvano ime sina Isus Hristos.
samo jedna mala tehnička greška ubila je uzu.čak neverovatno mala tehnička greška rekli bi mi svi.
tako seme crkveno daje jedne pentekostne,baptiste ,evangeliste katolike ,jehovine svedoke adventiste ali ne i obećano seme neba sinove Božje kroz ime Isusa. crkveno semenje dolazi posejano od nikeje a Božje seme od Hrista u delima apostola. ti se sa ovim ne možeš možda složiti ali ovo je Reč Gospodnja.
mir tebi.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isus Krist je obećao svojim učenicima da če se obuči u Silu odozgo, sa neba
ta Sila odozgo bilo je primanje Duha Svetog
dakle Biblija jasno i glasno govori da je Duh Sveti Sila - Snaga Božja
nikakva treća osoba

A vi ostanite u gradu dok se ne obučete u silu odozgo
Evanđelje Luka 24:49
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Isus Krist je obećao svojim učenicima da če se obuči u Silu odozgo, sa neba
ta Sila odozgo bilo je primanje Duha Svetog
dakle Biblija jasno i glasno govori da je Duh Sveti Sila - Snaga Božja
nikakva treća osoba

A vi ostanite u gradu dok se ne obučete u silu odozgo
Evanđelje Luka 24:49
je si li ti sačekao na tu vidljiovu silu sa visine kao kod apostola ili si otišao "pozajmiti "od crkve sve to?
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ta sila je bila vidljiva onda, u obliku plamenih jezika
simbol revnosti kojom če Apostoli širiti rijeć

Duh Sveti nemora biti u vidljivom obliku uvijek
čitaj Djela Apostola kada je Ananija položio ruke na Pavla da se ispuni Svetim Duhom
Pavao tada primi Duha Svetoga u nevidljivom obliku, ali ga je osjetio
Djela Apostolska 9.poglavlje

neznam brate savkiću kako ti još dosada nisi shvatio da ja NE pripadam nijednoj ovosvjetskoj crkvi
nego crkvi Kristovoj
tamo se ne pozajmljuje ništa, nego se PRIMA VJEROM
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
neznam brate savkiću kako ti još dosada nisi shvatio da ja NE pripadam nijednoj ovosvjetskoj crkvi
nego crkvi Kristovoj
tamo se ne pozajmljuje ništa, nego se PRIMA VJEROM

Brate Spedy ne samo da Savkić nije svatio, nego vjerujem da nije nitko shatio. Dobro si nam to objasnio da ne pripadaš nigdje.
Za tebe je Isus razapet i umro na križu uzalud?! Ja bi se drage volje poklonila u tvojoj crkvi u Hrvatskoj, dali postoji igdje? Sam si rekao da tvoja ne pripada nigdje, pa me zanima gdje se molite i klanjate.. I zašto je krijete ko zmija noge?! U moju možete doću u svakom gradu, u svakom najmanjem selu, pa brate dođi i poslušaj riječ Božju! :D

Pozdrav..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
1. Јованова, глава 4
1. Љубазни! Не верујте сваком духу, него кушајте духове јесу ли од Бога; јер многи лажни пророци изиђоше на свет.

2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;

3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету.

4. Ви сте од Бога, дечице, и надвладасте их, јер је већи који је у вама неголи који је на свету.

5. Они су од света, зато говоре од света, и свет их слуша.

6. Ми смо од Бога; који познаје Бога слуша нас, а који није од Бога не слуша нас. По овом познајемо духа истине и духа преваре.

7. Љубазни! Да љубимо један другог; јер је љубав од Бога, и сваки који има љубав од Бога је рођен, и познаје Бога.

8. А који нема љубави не позна Бога; јер је Бог љубав.

Свако ко верује да је Исус Син Божији је печатиран Духом Светим. Узалуд расправе и поделе, међусобна понижавања и сатанизовања. Сами се делимо по принципу: мој тата је јачи од твог, мој тата има диплому и сл.


Ефесцима, глава 4
20. Али ви тако не познасте Христа; 21. Јер Га чусте и у Њему се научисте, као што је истина у Исусу,
22. Да одбаците, по првом живљењу, старог човека, који се распада у жељама преварљивим;
23. И да се обновите духом ума свог,
24. И обучете у новог човека, који је саздан по Богу у правди и у светињи истине.
25. Зато одбаците лаж, и говорите истину сваки са својим ближњим; јер смо уди један другом.
26. Гневите се и не грешите; сунце да не зађе у гневу вашем.
27. Нити дајте места ђаволу.
28. Који је крао више да не краде, него још да се труди, чинећи добро рукама својим да има шта давати потребноме.
29. Никаква рђава реч да не излази из уста ваших, него само шта је добро за напредовање вере, да да благодат онима који слушају.
30. И не ожалошћавајте Светог Духа Божијег, којим сте запечаћени за дан избављења.
31. Свака горчина, и гнев, и љутина, и вика, и хула, да се узме од вас, са сваком пакошћу.
32. А будите један другом благи, милостиви, праштајући један другом, као што је и Бог у Христу опростио вама.

2. Тимотију, глава 2
19. Тврдо дакле стоји темељ Божји имајући овај печат: Позна Господ своје; и: Да одступи од неправде сваки који спомиње име Господње.
20. А у великом дому нису суди само златни и сребрни, него и дрвени и земљани: и једни за част, а једни за срамоту.
21. Ако дакле ко очисти себе од овог, биће суд за част, освећен, и потребан домаћину, приправљен за свако добро дело.
22. Бежи од жеља младости, а држи се правде, вере, љубави, мира, са свима који призивају Господа од чистог срца;
23. А лудих и празних запиткивања клони се знајући да рађају свађе.
24. А слуга Господњи не треба да се свађа, него да буде кротак к свима, поучљив, који неправду може подносити,
25. И с кротошћу поучавати оне који се противе: еда би им како Бог дао покајање за познање истине,
26. И да се ископају из замке ђавола, који их је уловио живе за своју вољу.

Откривење, глава 2
12. И анђелу пергамске цркве напиши: Тако говори Онај што има мач оштар с обе стране:
13. Знам дела твоја, и где живиш, где је престо сотонин; и држиш име моје, и ниси се одрекао вере моје и у оне дане у које је Антипа, верни сведок мој, убијен код вас, где живи сотона.
14. Но имам на тебе мало, што имаш ту који држе науку Валама, који учаше Валака да положи саблазан пред синовима Израиљевим, да једу жртве идолске, и да се курвају.
15. Тако имаш и ти који држе науку Николинаца, на коју ја мрзим.
16. Покај се дакле; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и војеваћу с њима мачем уста својих.
17. Ко има ухо да чује нека чује шта говори Дух црквама: који победи даћу му да једе од мане сакривене, и даћу му камен бео, и на камену ново име написано, ког нико не зна осим оног који прими.

Хајде да видимо где живи сотона и које су то науке на које мрзи Господ.


Pergam





Rekonstruiran Trajanov hram u Pergamu


Pergam (grčki: Pérgamon; latinski: Pergamum) je antički grad u sjeverozapadnom dijelu Male Azije, nedaleko od današnje Bergame u Turskoj.
Za vrijeme helenizma bio je razvijeno utvrđeno središte Pergamske države. Sam grad bio je podijeljen na donji grad s tržnicama, srednji grad s gimnazijem i svetištima, te gornji grad s Ateninim hramom iz 3. st. pne. Najveći uspon Pergam je doživio u doba vladanja kraljeva Atala I. Sotera i Eumena II.




Model antičkog izgleda Pergama, Berlin.




Pergamska knjižnica (s oko 2000 svitaka) ubrajala se, uz aleksandrijsku, u vodeće knjižnice helenističkog kulturnog kruga. Otkrili su je njemački arheolozi prilikom iskapanja 1878.-1886. Pergament (pergamena), pisaći materijal dobiven preradom kože ovaca ili koza je dobio ime upravo prema gradu Pergamu. Naime, u 2. st. pne., zbog naraslih potreba novoosnovane kraljevske knjižnice i nakon što su egipatski vladari zabranili izvoz papirusa u taj grad, Pergam je bio primoran povećati proizvodnju pergamenta.

Zeusov žrtvenik iz Pergama, Nacionalni muzej u Berlinu.




U 19. stoljeću otkriven je i Zeusov žrtvenik u Pergamu, podignut 180. pne. u slavu zajedničke pobjede Pergama, Rimljana i Rodosa nad sirijskim vladarom Antiohom III. (189.-182. pr. Kr.). Cijeli hram je zapravo pobjeda skulpture nad arhitekturom; građevina je podređena kiparskim ukrasima slobodnih skulptura dotad neviđene pokretljivosti i reljefa dramatičnih situacija borbe bogova i giganata, kao i prizorima iz života Telefa, legendarnog utemeljitelja Pergama. Zeusov žrtvenik je danas rekonstruiran u Staatliche Museen u Berlinu (Pergamonmuseum).
U gradu se nalaze i ostaci rimskih zdanja kao što su kazalište, stadion i amfiteatar. Izvan grada je Asklepijevo svetište.



Многи говоре да је Пергам сотонин престо зато што се налази Зевсов жртвеник, мада сами жртвеници су постојали и у другим градовима, у Грчкој поготову. По тој аналогији престо је у Берлину сада, што је чиста глупост. Оно што чини сотонску зборницу је НАУКА. То се тачно види и у примеру цркве у Смирни:

8. И анђелу цркве смиранске напиши: Тако говори Први и Последњи, који беше мртав, и ево је жив:

9. Знам твоја дела, и невољу и сиромаштво (али си богат), и хуле оних који говоре да су Јевреји а нису, него зборница сотонина.

Дакле, још тада су постојали "лажни Јевреји", исти они који се и данас издају да су Јевреји, а чине против самих Јевреја и свих који призивају име Господње - зборница сотонина, непријатељи Бога Живога.

Лука, глава 12
19. И казаћу души својој: Душо! Имаш много имање на много година; почивај, једи, пиј, весели се.
20. А Бог њему рече: Безумниче! Ову ноћ узеће душу твоју од тебе; а шта си приправио чије ће бити?
21. Тако бива ономе који себи тече благо, а не богати се у Бога.
22. А ученицима својим рече: Зато вам кажем: не брините се душом својом шта ћете јести; ни телом у шта ћете се обући:
23. Душа је претежнија од јела и тело од одела.

Дакле, чист материјализам који се крије иза одеће свештенства и лажне побожности. А шта је наука коју Бог мрзи?


[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD] Беседе важних предмета излагања од Поштованог Paul C. Jong-а
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #aaaaaa"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Писмо Цркви из Пергама

< Откривење 2:12-17 >
“И анђелу пергамске цркве напиши: Тако говори Онај што има мач оштар с обе стране: Знам дела твоја, и где живиш, где је престо сотонин; и држиш име моје, и ниси се одрекао вере моје и у оне дане у које је Антипа, верни сведок мој, убијен код вас, где живи сотона. Но имам на тебе мало, што имаш ту који држе науку Валама, који учаше Валака да положи саблазан пред синовима Израиљевим, да једу жртве идолске, и да се курвају. Тако имаш и ти који држе науку Николинаца, на коју ја мрзим. Покај се дакле; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и војеваћу с њима мачем уста својих. Ко има ухо да чује нека чује шта говори Дух црквама: који победи даћу му да једе од мане сакривене, и даћу му камен бео, и на камену ново име написано, ког нико не зна осим оног који прими.”


Тумачење

Стих 12: “И анђелу пергамске цркве напиши: Тако говори Онај што има мач оштар с обе стране:”

Пергам је био један главни административни град у Малој Азији, чији су становници обожавали паганске богове. У исцрпном извештају, то је био центар царевог обожавања. Реченим у “Онај што има мач оштар с обе стране,” овде се мисли да Господ води борбу против Божијих непријатеља.


Стих 13: “Знам дела твоја, и где живиш, где је престо сотонин; и држиш име моје, и ниси се одрекао вере моје и у оне дане у које је Антипа, верни сведок мој, убијен код вас, где живи сотона.”



У исто време Пергам је био упориште императоровог обожавања, који је такође био место где је слуга Божији са именом Антипас био мученик за одбијање поклоњења императору да би одбранио своју веру у Господа. Време које ће једном поново доћи када ће људи бити принуђени да обожавају Антихриста, али свети и слуге Божије ће одбранити њихову веру до крај, баш као Антипас који је бранио своју веру са његовим сопственим животом. Да би имали такву јаку веру, ми морамо почети стављати нашу веру у нашу активност сада, у исти мах како почињемо са малим корацима. Када време са прогонством почне, свети и слуге Божије морају посебно да се поуздају на Светог Духа. Они морају веровати у Бога и жељно пригрлити своје мучеништво са надом, стога они могу тада одати славу Господу и примити Ново Небо и Земљу од Њега.


Стих 14: “Но имам на тебе мало, што имаш ту који држе науку Валама, који учаше Валака да положи саблазан пред синовима Израиљевим, да једу жртве идолске, и да се курвају.”


Бог је укорио Цркву из Пергама јер неки од њихових припадника су имали науку Валаама. Валаам је био лажни пророк који је водио Израиљце далеко од Бога и начинио им обавезу идолопоклонства путем привлачног односа са Незнабожачким свештеницима који обожавају идоле. Господ укорава оне који вером остављају Бога. Људска срца напуштају Њега и замењују обожавањем лажних идола. И грех идолопоклонства је озбиљан грех пред Богом.


Дакле, данашњи екуменизам, тј. прихватање и братимљење са наукама (религијама) које нису по Христосу, које одвраћају човека од Пута Истине, Христосовог јеванђеља и аминовање лажних наука као да су равноправне и истините.

Стих 15: “Тако имаш и ти који држе науку Николинаца, на коју ја мрзим.”


Ова реч “Николинци” и “Валаам” у Библији је у основи истог значења, Када Бог каже да са су они “који држе науку Николинаца,” то је други начин да би се рекло да црква Божија мора одбацити “оне који држе науку Валаама.” Они који следе ове науке од Николинаца и Валаама били су они који увећавају материјално богатство и идолопоклонство. Такви људи морају свакако бити удаљени изван цркве Божије.


Стих 16: “Покај се дакле; ако ли не, доћи ћу ти скоро, и војеваћу с њима мачем уста својих.”


Бог стога каже Цркви из Пергама да напусти своје обожавање лажних богова и њихових занимања за светску моћ и поврате се исправној вери, упозоравајући њих да се што пре покају, Он ће се борити против њих са мачем из Његових уста. То је, другачије речено, нешто строгости у којима Бог упозорава да Он жели да казни оне који се не покају од слеђења науке Валаама, иако су они били верујући. Они који чују ово упозорење од Бога и обрате се Њему да би остали у животу, исто тако физички и духовно, али они који нису били окрепљени лично за њихову физичко и духовно уништење. За свете и слуге Божије који су благословени на овој земљи и касније, они морају чути Реч Божију и следити Господа са њиховом вером.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Brate Spedy ne samo da Savkić nije svatio, nego vjerujem da nije nitko shatio. Dobro si nam to objasnio da ne pripadaš nigdje.
Za tebe je Isus razapet i umro na križu uzalud?! Ja bi se drage volje poklonila u tvojoj crkvi u Hrvatskoj, dali postoji igdje? Sam si rekao da tvoja ne pripada nigdje, pa me zanima gdje se molite i klanjate.. I zašto je krijete ko zmija noge?! U moju možete doću u svakom gradu, u svakom najmanjem selu, pa brate dođi i poslušaj riječ Božju! :D

Pozdrav..

@antonija
kao prvo ti izgleda prebrzo zaključuješ
jer
ne želiš čitati
ili ????
nisam rekao da ne pripadam nigdje
pročitaj još jednom što sam napisao
jer
koliko ja vidim napisao sam da pripadam crkvi Kristovoj
pretpostavljam da bi se ti drage volje poklonila u Kristu kao što je to želio i
okrutni lažljivi podmukli herod
ima ih više takvih nisi jedina
kada ti želiš i odlučiš u svom srcu to zaista, ukazaće ti se prilika
ako imaš potrebu kleknuti pred Boga i Krista, slobodno to učini bilo gdje
možeš i sada u svojoj kući ili stanu
Krista crkva postoji u zagrebu i drugim gradovima hrvatske, pa čak i šire
nitko ništa ne skriva
polako rekoh, kada Gospodin vidi da ti zaista želiš doći u crkvu i pokloniti se, biće ti ukazana prilika
nemoj žuriti ubuduće dok čitaš moje odgovore
strpljenje je velika vrlina
rijeć Božju imaju i propovijedaju samo kršćani koji poštuju Božji Zakon 10.zapovijedi
jer Božji Zakon je temelj kršćanske religije
sve ostalo je samo formalizam i obmana, temelj koji če se srušiti
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
ta sila je bila vidljiva onda, u obliku plamenih jezika
simbol revnosti kojom če Apostoli širiti rijeć

Duh Sveti nemora biti u vidljivom obliku uvijek
čitaj Djela Apostola kada je Ananija položio ruke na Pavla da se ispuni Svetim Duhom
Pavao tada primi Duha Svetoga u nevidljivom obliku, ali ga je osjetio
Djela Apostolska 9.poglavlje

neznam brate savkiću kako ti još dosada nisi shvatio da ja NE pripadam nijednoj ovosvjetskoj crkvi
nego crkvi Kristovoj
tamo se ne pozajmljuje ništa, nego se PRIMA VJEROM
PAVLE nije kako si rekao primio nešto neviljivo,i on jasno daje svedočenje u posl. korinćanima,da čak više govori jezike od drugih!
tako da nema niti jednog dokaza da je negde sveti duh davan bez vidljivog dokaza. na kraju mojsije i izrael nisu se krenuli bez da sila Božja kroz vatreni stub i oblak danju,ne budu tu ,niti jednom.
ZATO MISLIM DA TI OVIM STAVOM OKAZUJEŠ A HOĆEŠ POTVRDITI NA SEBI NEŠTO ŠTO NE POSEDUJEŠ,JER DA POSEDUJEŠ NE BI TVRDIO TO O NEPOSTOJANJU DOKAZA ZA PRIMANJE DUHA A DA TO NIJE MOGUĆE DOKAZATI BIBLIJSKI!
ZA ADRIJANA: pergam kao što si rekao je imao atalusa,a to je bio sveštenik i vladar i nosio je titulu vicarius,namesnik.rim je pokorio provinciju i usvojio i sve opačine iz velikog vavilona,jer je sotona nakon vavilona tu preslio svoje prestolje .o tome Isus čije je svedočanstvo duh proroštva daje izveštaj proročki da je pergam u stvari slika crkve koja je došla u poziciju sotonskog prestolja upravo kroz nastanak jedne papske crkve u nikeji sa istim znamenjem vicariusa fili dei.i svim tim opačinama, tajnama velikog vavilona i trojičarskog koncepta.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Treba bre da nas je sramota mislim na nas koji sebe nazivaju Hriscanima!nadjite mi dva muslimana koja se ovde prepiru kao hriscani bre?na celom forumu ih necete naci a i na drugim zasto???oni svog alaha razumeju,a mi naseg Hrista,pavla ne!!!
 
Natrag
Top