Duh sveti licnost - trece lice bozanstva

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
Isus Krist se svojom vidljivom nazočnošću trebao povući od učenika, ali su zato oni trebali dobiti novi izvor snage. Trebali su dobiti Svetoga Duha u punini, da ih potvrdi za posao koji ih je očekivao. “Evo,” rekao je Spasitelj, “ja ću poslati na vas ono što je Otac moj obećao. A vi ostanite u gradu dok se ne obučete u silu odozgo!”
Evanđelje Luka 24:49
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
"Mrsavkicu, darovi Duha su dati Bozjoj crkvi koja drzi zapovesti Bozje i veru Isusovu i ima dar prorostva, u cilju sazidanja tela Hristovog koje je njegova crkva, i u cilju objavljivanja jevandjelja.
Bog se ne da prevariti, i on Duha ne daje onima koji nisu obraceni i ne drze sve zapovesti."

Zašto kažeš Božjoj crkvi a misliš na Adventiste samo? Isto tako govore i Js! Naokolo da te dovuću do svoje jeadine crkve! Koje je vaše proroštvo? Da Isus možda nije tada došao ali će zasigurno doći? To je ne proroštvo već zabluda! Evanđelje je objavljeno davno prije vas, dakle radije odmah reci u cilju izmjenjivanja evanđelja! Isus kaže da sve rečemo na svjetlu, pa što onda odmah ne kažete da ste vi jedina crkva koja spašava, tako da znamo s kim imamo posla. Samim đavlom.

"Prema tome, moramo razlikovati Duhove kako po tome kakvo cudo cine, tako i da li je njihov zivot u skladu sa pismom, i da li ispovedaju veru koja je jedanput predana preko proroka i apostola."

Hahaha koga ti činiš ludim? Jel se pitaš kakvo se čudo desilo ili kakva je osoba kojoj se desilo čudo? Vjeruj mi to oni najbolje znaju i propovjedaju, a vi sudite po vanjštini.

""Gospod uslisava onre koji mu se mole u istini" kaze jedan biblijski tekst.
Gde nema istine tu nastupa djavo, cineci lazna cuda vodeci coveka putem samoobmane"

Samoobmana je tvrditi da je istina samo među vama, i to onako da se nezna! Onaj ko se Bogu moli u istini, Bog ga ne pita u koju crkvu ide, jer Isus je rekao da Boga molimo u svoja četiri zida i u četiri oka!

Sledeci tekst upravo razotkriva profil ovih ljudi koje je djavo vodio putem samoobmane, koji su cuda postavili kao merilo istine.

"Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili
I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje" ( Matej 7. 21 - 23 )"

Malo prije si pozvao na apostole, a ne spadaju li onda i oni među ovima šta Isus kaže? Oni ne čine bezakonje, ti svečenici koji to mogu, jer po njima se vidi i po djelima ko su oni. Vi takvih karizmatika nemate. Bezakonje je prisvajati Duha Svetoga a ne imati djela koja on čini i ne imati mudrosti koju on nosi, i ne nositi karizmu u svijetu po njemu. A rado prisvajate prvo mjesto u svijetu!
Lk 9, 48
i reče im: "Tko god primi ovo dijete u moje ime, mene prima. A tko mene prima, prima onoga koji me je poslao. Doista, tko je najmanji među vama svima, taj je velik!"

Dakle primajmo dijete u dobroti, ljubavi i istini. To možemo i bez Adventista.

"I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje"

Vas nije poznavao, vas i vaša djela koja nemate. Bezakonje je odvojiti se od svih i govoriti da se jedini spašavate. Dakle mi nemamo izbora!
ja nisam licemer,kad kažem vezano za sve crkve doista to i mislim. ne umišljam samo o adventizmu itd.
matej 7. si citirao ispravno ali akcenat je opet u efeu. tačno da neko može u ime Isusa činiti moćna čuda,a čijim Duhom onda? svojim? ko mu je to dao? ako greši Reči naravno da je to bezakonje nije valjda pravednost. a kake to veze ima sa Božjim darom? Bog jasno kaže,ne cepaj Reč jer je to tek đavo!! Bog kaže,DA SE ON NEĆE RASKAJATI ZA SVOJE DAROVE! je li tako piše. onda da li je juda od Isusa bio izabran za jednog od 12.ap. ? jeste ili nije? kako je moguće da je taj čoVek dobio isto kao i svi da čini izgon demona i da se time hvali Isusu i sad odjednom bezakonje učini? zar ćeš ti Boga učiti kome da deli dar? i zar je to sigurnost ako čovek ima odluku i oće otići? oćeš reći da ni sedamdesetorica koja su otišla Isusa zbog tvrde propovedi a imali su silu od Isusa izgoniti demone i hvalili mu se isto,nisu bili u Božjem duhu kad su izgonili demone??!!! i što sad kad su otišli je li Bog rekao pa nisu oni to mojim Duhom činili?
matej 7. nisi razumeo očito.
jedno je pod broj jedan i ako to ne uzmeš onda samo mašaš dalje. a to je ,da je BOG JASNO OBEĆAO U MATEJU 12. DA NIKO KO NJEGA NE ĐAVOLA,MOLI NJEGA DAKLE ISUSA ,,DA MU DADE DAR SVETOGA DUHA BEZ KOGA NIKO I NE MOŽE U NEBO NITI MOŽE ISUSA NAZVATI SVOJIM GOSPODOM OSIM SVETIM DUHOM KAKO PAVLE OBJAŠNJAVA U POSL. KORINĆANIMA,I DA NIKO KO DUHOM BOŽJIM OD BOGA ZAISKANIM NEĆE REĆI ISTI ČAS ANATEMU NA ISUSA,DAKLE DA NIKO KO MOLI za svetoga Duha Hrista neće DOBITI MESTO HLEBA-DUHA KAMEN,SOTONSKOG DUHA!
ako tako piše,daj onda da prekinemo izvrtati osnovice pisma.dalje je li stoji da sotona da bi nekome ko moli Isusa dao lažnog duha sile ,on mofra svezati jačega dakle Hrista. i njegovu kuću njegovu vlast davanja Duha jedino da prisvoji! MOŽELI TO ASOTONA DA UČIJI? JA NISAM NAŠAO DA JE BOG PREOMENUO SVOJU REČ,A VI?
TO ŠTO vi prijatelji nemate jer ne iskate već ste uvedeni u laž da vam je crkva dala svetoga Duha i ako jasno piše DA NIKO NEMA VLAST DAVATI DUHA OSIM ISUSA!! to je vaš ključni problem ovde.jer tog istog Gospoda čekate bez ulja u posudama i onda nemojte se čuditi kad vam bude rečeno,ne poznajem vas. idite vašim trgovcima(teolozima ) i tražite od njih ali vrata će se već uveliko tad zatvoriti!!
mislite radije o tome,mesto da govorite ludosti ovde. i da skrpljate i cepkate Bibliju da je sveti Duh navodno dat samo apostolskoj grupi,jer jasno stoji OBEĆANJE JE DATO ZA SVE KOJE GOD POZOVE GOSPOD BOG NAŠ!! DAKLE I ZA DANAS ALI SAMO ZA POZVANE!!
OVO JE REČ GOSPODNJA.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ćao svima, ja se odjavljujem. Osim ako me šta opet ne razjari ;) mislim da bi admin trebao zabraniti polemike oko religija i poticati duhovnost i shvačanje biblije i dubine značenja. Tada bih sigurno u miru došao :)

Zašto bi se odjavio? Tvoje iskustvo je vrijedno. Ni admin ni urednik ne mogu zabraniti ni spriječiti bilo koga u vjerovanju da je baš on najispravniji, jedini istiniti i isključivi kanal preko kojeg govori Bog.
To će prije moći jedan psiholog ili psihijatar.
:)

Dakle, na forumu se vode diskusije, a Pravilnikom je uređena forma dijaloga. To što se mnogi ne pridržavaju, ah, pa to je urednikova briga.

Ali, razumijem te što si htio reći. Ako griješimo u ljubavi, onda štetimo sami sebi i Boga žalostimo.
I sama razmišljam o tome, a i Adrian je negdje o tome pisao. Željeli bismo jedan viši nivo razgovora koji bi nam koristio za duhovni život.
Međutim, moramo biti svjesni da smo suočeni s novom pojavom sekti i najrazličitijih pogubnih duhovnih gibanja prema kojojima se moramo pravilno postaviti.
Dati jasan i ozbiljan odgovor i ostati u miru. Na neke optužbe i provokacije, ne odgovarati, već nasmijati se.


Analitičari postmodernog trenutka koji živimo ukazuju na nekoliko njegovih temeljnih obilježja: pluralizam, individualizam i usmjerenost na doživljaj i neoreligioznost. Pluralizam ne priznaje područje zajedničkog uvjerenja i opire se zahtjevu na apsolutnu istinu. U individualizmu djelovanje pojedinca ne određuje neka društvena zajednica, već on sam. Doživljajno usmjeren život utječe na stalnu proizvodnju doživljaja. Novu religioznost karakterizira odsutnost religioznih normi. Glavno mjerilo je subjektivno iskustvo.

Budući da Duh ne isključuje naš duhovni i kulturni moment i naša osobna svojstva, potrebno je stalno trijezno prosuđivati koliko u očitovanju iskustva ognja Božjeg Duha
gori slama ljudskih svojstava određenih duhom vremena. Suvremene lovce na doživljaje daleko će prije privući izvanredni darovi. Ne treba zaboraviti da pored proroštva, dara jezika i iscjeljenja, sv. Pavao nabraja i služenje, poučavanje, hrabrenje, opominjanje, dijeljenje, revnost, milosrđe. (usp. Rim 12, 6-8).

Dakle, što nama znači uvjeravanja nekoga, zvao se on spedy, Laodikeja, mrsavkic ili Ris kad on svjedoči sam za sebe?


 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
vidječemo uskoro tko govori sam od sebe
a
tko govori u Ime Boga i Krista

ono što mi kršćani najviše želimo je da se svi ljudi spase
za dobro svih nas Bog nam je dao Sveto Pismo, da upoznamo istinu
jer
samo poznavanjem istine bićemo sačuvani od svih laži, obmana i prevare od strane sotone
koje nam je pripremio da nas odvoji od Boga, Biblije i Božjeg Zakona

čitajte Rijeć Božju, proučavajte i neka vas Duh Sveti uputi kroz istinu
upoznajte se dublje sa Bogom, Spasiteljem i svim budučim događajima

onaj koji svjedoči sam za sebe NE priznaje Božji Zakon NE poštuje ni Boga ni čovjeka
a
spedy jasno i glasno govori da je BOŽJI ZAKON nepromijenjiv, obavezan za sva stvorenja i na Nebu i na zemlji
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Sveti duh nije osoba...
Neka osoba ne moze da se dobije na poklon pa da se deli kao kolac na delove....
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Zašto bi se odjavio? Tvoje iskustvo je vrijedno. Ni admin ni urednik ne mogu zabraniti ni spriječiti bilo koga u vjerovanju da je baš on najispravniji, jedini istiniti i isključivi kanal preko kojeg govori Bog.
To će prije moći jedan psiholog ili psihijatar.
:)

Dakle, na forumu se vode diskusije, a Pravilnikom je uređena forma dijaloga. To što se mnogi ne pridržavaju, ah, pa to je urednikova briga.

Ali, razumijem te što si htio reći. Ako griješimo u ljubavi, onda štetimo sami sebi i Boga žalostimo.
I sama razmišljam o tome, a i Adrian je negdje o tome pisao. Željeli bismo jedan viši nivo razgovora koji bi nam koristio za duhovni život.
Međutim, moramo biti svjesni da smo suočeni s novom pojavom sekti i najrazličitijih pogubnih duhovnih gibanja prema kojojima se moramo pravilno postaviti.
Dati jasan i ozbiljan odgovor i ostati u miru. Na neke optužbe i provokacije, ne odgovarati, već nasmijati se.


Analitičari postmodernog trenutka koji živimo ukazuju na nekoliko njegovih temeljnih obilježja: pluralizam, individualizam i usmjerenost na doživljaj i neoreligioznost. Pluralizam ne priznaje područje zajedničkog uvjerenja i opire se zahtjevu na apsolutnu istinu. U individualizmu djelovanje pojedinca ne određuje neka društvena zajednica, već on sam. Doživljajno usmjeren život utječe na stalnu proizvodnju doživljaja. Novu religioznost karakterizira odsutnost religioznih normi. Glavno mjerilo je subjektivno iskustvo.

Budući da Duh ne isključuje naš duhovni i kulturni moment i naša osobna svojstva, potrebno je stalno trijezno prosuđivati koliko u očitovanju iskustva ognja Božjeg Duha
gori slama ljudskih svojstava određenih duhom vremena. Suvremene lovce na doživljaje daleko će prije privući izvanredni darovi. Ne treba zaboraviti da pored proroštva, dara jezika i iscjeljenja, sv. Pavao nabraja i služenje, poučavanje, hrabrenje, opominjanje, dijeljenje, revnost, milosrđe. (usp. Rim 12, 6-8).

Dakle, što nama znači uvjeravanja nekoga, zvao se on spedy, Laodikeja, mrsavkic ili Ris kad on svjedoči sam za sebe?


u vreme sinedriona ti bi bila prva koja bi odbacila Hrista. kada su u njegovo vreme neki od jeresi farisejske rekli da oni poštuju proroke,Isus je rekao isto što i danas tebi i sličnima govori,da time što ukrašuju grobove pravednika,proroka koje su njihovi oci ubili iste ,time samo dokazuju ne da ih ne bi ubili nego suprot tome,jer ovi su ubijeni zbog svedočanstva da ne čine grešne stvari dakle da ne drže idolstvo,a oni sinovi upravo to su činili ukrašujuć grobove pravednika. proroka! Isus je za tebe bio jedna individua u to vreme,ako i ole imaš oči da čitaš što se događalo u velikoj farisejskoj skupini crkvi dominantnoj u vreme Isusa kada je sa samo šakom učenika delovao u judeji i i okolo. šaka njih je iza Hrista išla po svuda i govorila reč,i oni su bili jedna mizerija naspram velikih crkvi toga doba bilo to judejska ili paganska dijana artemida itd. kajafa veliki "papa" je tada rekao,ko je ovaj Isus,on je jedan stolarov sin znamo mu braću,majku oca,sestre među nama ovde, NAJPOSLE GDE SE ON UČIO ,GDE JE ON IKAD BIO NA JEDNOM NAŠEM FARISEJSKOM TEOLOŠKOM HARVARDU,NIKAD NIJE BIO OTKUDA ON ONDA MOŽE ZNATI, RAZUMETI PISMA!!! ON REČ BOŽJA NIJE ZNAO REČ BOŽJU, SAMU SEBE SAMO ZATO ŠTO JE KAJAFA ZAKLJUČIO AUTORITETOM PRAHA U NOSNICAMA DA NIJE SE UČIO U TEOLOŠKOM FARISEJSKOM DRUŠTVU!! tu si ti , devojko, sa svojom crkvom i svojim ubeđenjem množine.
jedan ilija je bio samotnjak,miheja amos,jovan krstitelj. o,kako bi ih ti danas prezrela da se pojave na forumu! pa svaki jedan od njih samo kad bi tvoje zamagljene oči od dogme mogle da skinu tu krljušt i vide,govorili bi protiv tvoje katoličke verzije otpadnog hrišćanstva. sve pape ilija bi danas na "potoku rima -kisonu"poklao!! kako bi ti njih tada tek svojatala da su to tvoji junaci vere! svakog jednog takog idolskog sveštenika potok kison je progutao od ilije proroka kim s e ti danas kuneš da je tvoj brat u veri!!!
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
Mrsavkic ja tebe ništa ne razumijem. Prvo na čijoj si strani a drugo, što želiš reći. Neznam što napadaš Isabeletu, meni se ona čini kao draga i mudra djevojka. Ali kad vidi kako sekte nicaju i lažno isticaju, osjeća da mora branit svoje "roditelje".
U svijetu ima unutarnjeg, ima i vanjskog. Ima duhovnog, ima i svjetovnog. Vanjsko i svjetovno odvlače pažnju onom ko želi duhovno, spoznati nutrinu. Stoga mi tu nije mjesto draga curo. Previše je riječi a premalo shvačanja. Druge teme nisam ni zavirio, možda budem.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
U svijetu ima unutarnjeg, ima i vanjskog. Ima duhovnog, ima i svjetovnog. Vanjsko i svjetovno odvlače pažnju onom ko želi duhovno, spoznati nutrinu. Stoga mi tu nije mjesto draga curo. Previše je riječi a premalo shvačanja. Druge teme nisam ni zavirio, možda budem.

Naravno, sve ovo što pišemo ne vrijedi ništa...slama, ali ako radimo to činimo s ljubavlju? Jer samo ljubav daje vrijednost svim djelima.
Ovo je samo forum, nije crkva ili mjesto gdje ćemo biti u molitvi s Bogom. Međutim, nama svi ovi napadi na Krista, Bogorodicu, Crkvu, istine vjere... mogu pomoći da se učvrstimo u svojoj vjeri, da budemo vjerni i postojani u onome što smo primili od apostola.
I ti si meni simpatičan. Samo opušteno! ;)

Mrsavkic ja tebe ništa ne razumijem. Prvo na čijoj si strani a drugo, što želiš reći. Neznam što napadaš Isabeletu, meni se ona čini kao draga i mudra djevojka. Ali kad vidi kako sekte nicaju i lažno isticaju, osjeća da mora branit svoje "roditelje".


Ni ja njega ne razumijem, pa ga ni ne čitam. Jedino što znam da mu nije drago što sam na forumu jer sam žensko i što je moje mjesto u kuhinji, mjesiti krafne.

On je samostalni "učitelj" i propovjednik. Nikome ne pripada, osim sebi. Niječe Presveto Trojstvo, Crkvu...sakramente, ima neku svoju nauku. Kritizira jednako pravoslavce kao i katolike s tim što Katoličkoj Crkvi daje pogrdnije nazive. Ne zamaraj se s tim.
:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
22.08.2013
Poruka
36
O pa onda smo ja i on slični! Po ovom tvom opisu. Samo što ja znam malo se bolje izraziti :O
Jer kako sam ja spoznao Boga u svojoj sobi i molitvi, ne treba mi svjedočanstvo crkve i njeno učenje. I ja sam mnogo protiv crkve, koje god hočeš. Ali samo onim što se kosi sa ljubavlju, zajedništvu i mudrosti. Ja sam spoznao Boga u sebi, i svatko će ga samo tamo moći naći. To je ispravno Isusovo učenje. A kad netko za sebe kaže da jedino zna istinu i ima ovlasti od Boga da je širi, krščani, židovi, adventisti, Js, muslimani, to tad stvara podjelu i razdor. Isus je govorio o površnosti onih koji gledaju u zakon, a ljubavi koja se najviše tiče života, nemaju. Bratstvo i tolerancija prema svima neistomišljenicima a ne sud i prijekor. To izazivaju oni koji se smatraju jedinima koji pašu Bogu. A Bog je savršeni i svestrani stvaralac u svijetu kojeg smo mi svojim divljaštvom i površnošću iskrivili. Neka nas sve obasja ljubav i slava Božja
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
hahahaha
Laodikejac,cijim ustima je govorio sveti duh?
svojim ili ustima proroka Isaije?
ela 28:25
[SUP]25[/SUP] A budući nesložni među sobom, odlažahu kad reče Pavle jednu reč: Dobro kaza Duh Sveti preko proroka Isaije očevima našim


Izvrnuo si smisa reci koje si pomenuo.

Nije duh sveti govorio bukvalno svojim ustima kroz proroka Isaiju, vec ga je nadahnuo objavivsi mu sta treba da kaze.

Ja sam vec postavio mnostvo tekstova gde se Duh Sveti direktno obraca ljudima i govori im da oni cuju njegov glas.

Sledeci biblijski tekstovi govore o tome, da se sam Duh Sveti obracao ljudima ne preko ljudi, vec direktno svojim vlastitim ustima.

"Nego vam ja istinu govorim: bolje je za vas da ja idem; jer ako ja ne idem, utešitelj neće doći k vama; ako li idem, poslaću Ga k vama.
I kad On dođe pokaraće svet za greh, i za pravdu, i za sud;
Za greh, dakle, što ne veruju mene;
A za pravdu što idem k Ocu svom; i više me nećete videti;
A za sud što je knez ovog sveta osuđen.
Još vam mnogo imam kazati; ali sad ne možete nositi.
A kad dođe On, Duh istine, uputiće vas na svaku istinu;
jer neće od sebe govoriti, nego će govoriti šta čuje, i javiće vam šta će biti unapred.
On će me proslaviti,
jer će od mog uzeti, i javiće vam:
Sve što ima Otac moje je; zato rekoh da će od mog uzeti, i javiti vam"
( Jevandjelje po Jovanu 16. 7 - 15 ).

"I gle, beše u Jerusalimu čovek po imenu Simeun, i taj čovek beše pravedan i pobožan, koji čekaše utehe Izrailjeve, i Duh Sveti beše u njemu.
I njemu beše Sveti Duh
kazao da neće videti smrti dok ne vidi Hrista Gospodnjeg.
I kaza mu Duh te dođe u crkvu; i kad donesoše roditelji dete Isusa da svrše za Njega zakon po običaju,
I on Ga uze na ruke svoje, i hvali Boga i reče: Sad otpuštaš s mirom slugu svog, Gospode, po reči svojoj; Jer videše oči moje spasenje Tvoje"
( Jevandjelje po Luki 2. 25 - 30 ).

"I gle, čovek Arapin, uškopljenik, vlastelin Kandakije carice arapske, što beše nad svim njenim riznicama, koji beše došao u Jerusalim da se moli Bogu,
Pa se vraćaše, i sedeći na kolima svojim čitaše proroka Isaiju.
A
Duh reče Filipu: Pristupi i prilepi se tim kolima.
A Filip pritrčavši ču ga gde čita proroka Isaiju, i reče: A razumeš li šta čitaš?
A on reče: Kako bih mogao razumeti ako me ko ne uputi? I umoli Filipa te se pope i sede s njim"
( Dela apostolska 8. 27 - 31 ).
 
Natrag
Top