Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Tema je, blago rečeo, čisti užas. Postavljač teme je ateista, to se vidi iz aviona, kada mu je ovakva misao mogla pasti na pamet. Nemam ništa protiv ateista, ali imam protiv ovakvih tema. Ako se nema što pametno prozboriti, bolje je i ćutati nego lupati.

Eto vidiš kako ljudi lako prave greške. Nisam ateista. Nisam ni teista. Možda mi je neko drugo opredeljenje samo više blisko. To me čini slobodnim da bez unapred zadatih dogmi mogu razmišljati u svim pravcima. Ti kao vernik smatraš da je planeta Zemlja starija od svemira. Neko je to negde zapisao, ti si to prihvatio i ne postoji ništa što bi te moglo ubediti u suprotno.
Napravio si sebi ograničenja i jedini ti je izbor da stojiš u mestu. Da li sam ja negde napisao da je molitva glupost i da od nje nema nikakve koristi. Nisam i neću. Kako ta pomoć tražena od samog Boga dolazi do tebe je sasvim drugo pitanje. Da li si se ikad zapitao zašto Bog ne usliši sve tvoje molitve. Da li je ikada uslišio neku. Da li si ikada pokušao povezati molitvu i sopstvenu podsvest.Hiljade otvorenih pitanja i kad se postavi neko, ti odbijaš da o njemu bar razmisliš.
Reći - "čisti užas" je ipak lakši put.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Jurivaka, paradoks ovog i svih ostalih foruma je što tebe stavljaju za moderatora na religiji, s obzirom da si ateista. Samim tim, ti ne znaš šta nekoga može da povrijedi, a šta ne. Pogotovo ne možeš da znaš šta su vjerska osjećanja i kako se mogu povrijediti. Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa. Bazar, ja nisam zatucana religiozna osoba, ispranog mozga, ona koja se ne vadi iz crkve. Naprotiv,nemam vremena u crkvu ni da idem, tako da si na pogrešnu adresu uputio opasku o nekom mentalnom ograničenju, koji vjera može da stvori čovjeku. Niti metanišem, niti druge ubjeđujem u bilo šta, samo neke stvari besprekorno poštujem, a to je velika razlika. Zato će se svaki vjernik naći jako uvrijeđen samom postavkom ovakve teme, a i oni nevjerujući koji ipak poštuju Isusa Hrista.
 
Dum
Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2.775
Besherat mi je jako simpatična, ali nije u pravu...Moderator religije i treba da bude neko ko nije pristrasan. Zamisli da je moderator veliki vernik i pristalica Pravoslavlja...pa ostali vernici ne bi mogli da kažu svoje mišljenje, jer bi ih takav moderator sputavao u istom.

Ja sam vernik. Znam i da se pomolim kako treba i kada treba, poštujem svetinje...i sve ono što takvo verovanje podrazumeva. Nisam ''zatucana''verom , ali me je vera održala kada mi je bilo najteže. A i tema je na mestu. Ja sam svoje skromno mišljenje dala.

A evo i da dodam: da sam Isusu Hrist, naučila bih bolje ljude kako da veruju, naučila bi ih bolje šta su iskušenja, jer iskušenja su smisao života,a da ih nema, svet ne bi bio ovakav kakav je...Naučila bih ljude bolje kako da se pomole i kako da ta molitva ima veće dejstvo.
Naučila bih ljude mnogo više o tome šta je vera, ali i kako da jedni druge više poštujemo...jer toga zaista nedostaje...
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Ne znam zašto svi misle da su vjernici neko koji sputava bilo šta. Moderator treba da bude vjernik, tolerantna osoba, ali koja poznaje materiju, pogotovo vjerska osjećanja svih vjernika, znači da ne provocira i briše, niti Jehovine svjedoke ili bilo koje druge, ali ateista nikako ne može imati osjećaj za vjerska pitanja i suditi o bilo čemu. I Jurivaka, forum je mjesto gdje svako ima pravo da iznese svoje mišljenje o postavljenim temama. Da li će se to nekome sviđeti ili ne, to je druga stvar. Ja sam imala pravo da kažem da je, po meni, tema neprimjerena, s tim što ni jednom riječju nisam Bazara uvrijedila lično, samo sam dala mišljenje o ovoj temi, što ću i ubuduće da radim na svim temama.:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jurivaka, paradoks ovog i svih ostalih foruma je što tebe stavljaju za moderatora na religiji, s obzirom da si ateista. Samim tim, ti ne znaš šta nekoga može da povrijedi, a šta ne. Pogotovo ne možeš da znaš šta su vjerska osjećanja i kako se mogu povrijediti. Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa. Bazar, ja nisam zatucana religiozna osoba, ispranog mozga, ona koja se ne vadi iz crkve. Naprotiv,nemam vremena u crkvu ni da idem, tako da si na pogrešnu adresu uputio opasku o nekom mentalnom ograničenju, koji vjera može da stvori čovjeku. Niti metanišem, niti druge ubjeđujem u bilo šta, samo neke stvari besprekorno poštujem, a to je velika razlika. Zato će se svaki vjernik naći jako uvrijeđen samom postavkom ovakve teme, a i oni nevjerujući koji ipak poštuju Isusa Hrista.
Sama si dala odgovor na svoj "paradoks", svojim rigidnim stavom prema jednoj bezazlenoj temi. Nije potrebno da naglašavaš šta Isus znači za hrišćane, to znam čak i ja, i na bolji način, nego što bi to radila, recimo, ti, pazim da ga neko ne uvrijedi. A znaš li zašto? Ne zbog toga što poštujem Isusa, nego zbog toga što poštujem one koji u njega vjeruju. Tu se krije suštinska razlika između dogmatskog, netolerantnog i ograničenog poimanja vjere i vjerovanja i odnosa prema simbolima vjere, i jednog slobodnog neopterećenog i tolerantnog poimanja toga istoga. Eto, kada svatiš tu razliku, možda ćeš i ti moći uređivati sekciju religije.
Naravno da i ti, kao i svako drugi ima pravo da iznese svoje mišljenje o bilo kojoj temi, ali ako to uradi, elementarna kultura i elementarno poštovanje sagovornika na Forumu, zahtijeva da obrazložiš svoj stav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa. Ovo je dovoljn o obrazloženje. Preko ovoga nema šta više da se kaže, jer je ovo suština cijele priče, koja bi se mogla odužiti na 53 stranice, ali mene malo bolje poznaješ i znaš da ja ne volim da tupim i da se nadgornjavam. Znaš da govorim kratko, jasno,obrazlažem, ne vrijeđam, a by the way, da želim da budem moderator, sigurno bih bila, jer sam bila na četiri i više foruma mod i imam sve kvalifikacije i sposobnosti da to budem, bez lažne skromnosti, ali ne želim više ikada i bilo đe.:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa. Ovo je dovoljn o obrazloženje. Preko ovoga nema šta više da se kaže, jer je ovo suština cijele priče, koja bi se mogla odužiti na 53 stranice, ali mene malo bolje poznaješ i znaš da ja ne volim da tupim i da se nadgornjavam. Znaš da govorim kratko, jasno,obrazlažem, ne vrijeđam, a by the way, da želim da budem moderator, sigurno bih bila, jer sam bila na četiri i više foruma mod i imam sve kvalifikacije i sposobnosti da to budem, bez lažne skromnosti, ali ne želim više ikada i bilo đe.:)
Nemam pojma kakve kvalifikacije i sposonosti imaš, ali vidim da tolerancije nemaš. Osim toga na čudan način poistovjećuješ poređenje i upitanost. U ovoj temi niko nije Isusa poredio ni sa čime. Zar je to broblem shvatiti?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
A zamislite da je moderator musliman ili katolik ili hinduista ili pripadnik neke animalističke religije? Pa i to je religija, zar ne? Jurivaka, obznani da si pripadnik ''Religije tolerantnih obožavaoca ameba kao oblika praživota iz koje smo svi potekli'', možda će im biti lakše svariti, jer si ''vjerujući''.
Interesuje me još jedna stvar, zašto se uvijek čuvamo da ne ''povredimo vjerska osjećanja'', što su vjerska osjećanja bitnija ili važnija od drugih osjećanja, jeli i ljubav vjersko osjećanje, jeli i strah vjerska kategorija, sreća, tuga...što se ne bojimo da ne povredimo i ta osjećanja...što bih ja favorizovao neko vjersko osjećanje u odnosu na osjećanje sreće....to mi se čini kao pozitivna diskriminacija, a diskriminacija je loša stvar, ma kakva bila.

Da sam Isus? ''Priča o Velikom Inkvizitoru'', Dostojevskog...samo bih se ja ''obznanio u ognju i maču'', no more mr nice guy, malo bi spržio, raščerečio nekoliko desetina hiljada ''grešnika'', po ''slučajnom izboru''....mada ima i ona ''Pobij ih sve-neka ih bog razvrstava'', ali ako sam to već ja....nakon izljeva bijesa, obratio bih se preko CNN-a, Al Jazzire, RTS-a, na oblacima(kod onih koji nemaju TV) i rekao:''Jeste vidjeli?A? Ajd sada svi da budete dobri i fini i nemoj da dolazim ponovo, dug je put odozgo i ne prija mi, mnogo sam nervozan nakon truckanja u putu, pobiću vas sve. Imate grejs period od dvije godine, tada ću doći da uradim reviziju reformi...ajd sada, u zdravlje!'' I onda bi još usput pobio par hiljada, da vide da se ne šalim...
Eto, to bi ja uradio....ma da sam ja general, predsjednik ili makar selektor fudbalske reprezentacije....ma sve bi ja to...
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa. Ovo je dovoljn o obrazloženje. Preko ovoga nema šta više da se kaže, jer je ovo suština cijele priče, koja bi se mogla odužiti na 53 stranice, ali mene malo bolje poznaješ i znaš da ja ne volim da tupim i da se nadgornjavam. Znaš da govorim kratko, jasno,obrazlažem, ne vrijeđam, a by the way, da želim da budem moderator, sigurno bih bila, jer sam bila na četiri i više foruma mod i imam sve kvalifikacije i sposobnosti da to budem, bez lažne skromnosti, ali ne želim više ikada i bilo đe.:)

Vidiš besherat da se jednostavno nismo shvatili. Pročitaj malo pažljivije temu i videćeš da nema poređenja i nikako stavljanje nekog smrtnika u ulogu Isusa.
Reč je o samom Isusu. Ali mi nikako ne možemo znati šta bi to Isus mogao napraviti. Zbog toga se i postavlja pitanje šta bi to mi da jesmo, napravili za dobrobit čovečanstva u celosti.

Otuda i sva ona pitanja ranije.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Bazar, pokusavas da spases temu ali mislim da je jos vise uprskavas, no glavno je da se nesto pise na njoj. Ovom temom nisi ti jedini koji huli na Boga, Hrista, vec ovom temom je dopusteno i drugim da hule, evo pogledaj post @dumspirosper, ona pokusava da ukaze da Hrist nije delovao onako kako bi trebalo :???: Zamisli, stvorenje koje uci Stvoritelja sta je trebao i kako. wacko2 Ali iz vaseg ateistickog gledista to je ''normalno'' i nista strasno, ali ako se ne opametite bicete upoznati sa tim ali kada bude kasno.
 
Natrag
Top