Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Ne znam šta te je to navelo da ovu temu okvalifikuješ kao sprdnju.
Pitanje je vrlo praktično a razlog za njegovo postavljanje je očit. Ovde se i ne postavlja pitanje verovanja već je razlog vrlo pragmatičan.
Bilo bi zaista zanimljivo da ti kao verujući pokušaš odgovoriti na to pitanje. Pitanje je - Da ste a ne Vi ste, prema tome nikakvog svetogrdja tu nema.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
@bazar Mi sebi vrlo lako dozvoljavamo razne stvari, pa i igranje uloge Boga... Tim mi kao da govorimo da je ON nesposoban i da bi mi nesto bolje uradili... Govorimo da nismo svesni koliko je on Savrsen i koliko smo mi mali da bi smeli ime da Mu pomenemo, a kamoli da ga ispravljamo...

Ne zelim ja da uvredim nikoga, ali mislim da je bolje da se okanemo pametovanja... Pametujemo ljudima, nemojmo bar Bogu...jer ovo je kao neka poruka >> Eto Bog nista ne radi, sta bi ste vi preduzeli>> Boze sacuvaj...
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
U ljudskoj istoriji je bilo mnogo ljudi koji su se zaista igrali uloge Boga.
Gospodari života i smrti su dolazili iz svih slojeva pa tako i onih koji su božiji izaslanici na zemlji.
Ja zaista ne vidim šta to Bog radi pa tako ne mogu ni ocenjivati taj rad.
Isus Hrist je istorijska ličnost, postoje dokazi o njegovom postojanju ali i znamo kakvi su rezultati njegovre misije. Zato se samo postavlja pitanje kakvi bi rezultati bili danas i na koji način bi to Isus mogao učiniti. Zašto je to huljenje i igranje Boga zaista ne razumem. :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
U ljudskoj istoriji je bilo mnogo ljudi koji su se zaista igrali uloge Boga.
Gospodari života i smrti su dolazili iz svih slojeva pa tako i onih koji su božiji izaslanici na zemlji.
Ja zaista ne vidim šta to Bog radi pa tako ne mogu ni ocenjivati taj rad.
Isus Hrist je istorijska ličnost, postoje dokazi o njegovom postojanju ali i znamo kakvi su rezultati njegovre misije. Zato se samo postavlja pitanje kakvi bi rezultati bili danas i na koji način bi to Isus mogao učiniti. Zašto je to huljenje i igranje Boga zaista ne razumem. :dntknw:
Mislim da bi rezultati nove Isusove pojave, pojave danas, bili isti kao štu su bili i prije dvije hiljade godina! Čovjekovo znanje i misao su se od tada mnogo promijenili, ali ni malo se nije promijenila čovjekova sklonost ka mističnom i metafizičkom. Šta više, možda se i povećala u odnosu na Isusovo doba. Čovjek jeste od tada spoznao mnogo toga, no to saznanje mu je, između ostalog, omogućilo i da bolje shvati koliko još ne zna. Bezbroj je pitanja vezanih za ljudski bitak koja danas okupiraju čovjeka, a na koja nema adekvatnog odgovora. Zbog toga bi pojava nekog novog savremenog Isusa, koji bi "dao odgovore" na ta pitanja, imala isti efekat kao što je bilo i prije dvije hiljde godina.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Mnogo protivurecnosti ima i danas kao i pre,svaka promena onome ko menja obicno ne donosi nista dobro.Isusa bi verovatno opet spalili kao laznog proroka ili ga strpali u ludnicu.S obzirom na rasirenost i moc komunikacija u svetu i na veliki ego ljudi koji vladaju svetom.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Tako je Jurivaka, upravo je to i bio razlog zbog kojeg sam otvorio ovu temu.
Dobro ne idem do kraja u svojim diskusijama, zbog radi poštovanja ljudi koji su vernici.
Religija po mom mišljenju ima određenu ulogu, možda je i potrebna ali kako ona deluje na psihu pojedinca je posebno pitanje. :dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Religija u istoriji civilizacije ima, rekao bih, podjenak broj crnih i svijetlih stranica. Za te crne stranaice se manje više zna, međutim, treba biti nepismen ili krajnje subjektivan, pa ne priznati da je religija i svojim svijetlim stranicama, duboko utkana u korijene naše civilizacije. Prva duhovnost, prva pismenost, razvila se u okrilju religije. Istina, religija sama po sebi nema isključivu zaslugu za to, nego više okolnost da je sveštenstvo oduvijek bilo oslobođeno fizičkog rada radi obezbjeđenja svoje egzistencije, pa je moglo i imalo vremena da se bavi duhovnom stranom života.
S druge strane, ljudsko biće, po svojoj mentalnoj konstituciji, predstavlja vječitu upitanost - o sebi, o svijetu u kome živi, o drugim svjetovima koji okružuju njegov svijet... Prve odgovore na tu upitanost, dala je religija. Ne bih ovdje o kvlitetu tih odgovora, nego o njihovom uticaju na ljudsku psihu. Samim tim što su to bili prvi odgovori i dugo vremena i jedini, a istovremeno su u sebi nosili dovoljno jak i uvjerljiv potencijal, našli su veoma plodno tlo u ljudskom umu i ljudskoj psihi, koja ih je, uglavnom, prihvatila kao neupitnu datost, kao nešto što jeste.
Sada možemo govoriti o tome, da nije bilo "nevjernih Toma", - umova koje ti odgovori nisu zadovoljavali, pitanje je kojom bi se brzinom razvijala naša civilizacija? Zašto? Iz prostog razloga što čovjek ne traga za nečim ako misli da to ima.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Tema je, blago rečeo, čisti užas. Postavljač teme je ateista, to se vidi iz aviona, kada mu je ovakva misao mogla pasti na pamet. Nemam ništa protiv ateista, ali imam protiv ovakvih tema. Ako se nema što pametno prozboriti, bolje je i ćutati nego lupati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Tema je, blago rečeo, čisti užas. Postavljač teme je ateista, to se vidi iz aviona, kada mu je ovakva misao mogla pasti na pamet. Nemam ništa protiv ateista, ali imam protiv ovakvih tema. Ako se nema što pametno prozboriti, bolje je i ćutati nego lupati.
A, šta je za tebe pametno zborenje? Metanisanje? Zašto čovjek ne bi mogao postavljati teme koje želi, pod uslovom da ne vrijeđaju ničija osjećanja? Šta misliš, vrijeđa li ova tema nečija osjećanja? Ako misliš da vrijeđe, reci zašto. Ne, nećeš moći naći argumenat za takvu tvrdnju. Ako ti smatraš da je ovakva tema užas, mnogi tako ne smatraju. I, onda na čemu smo? Odgovor je jednostavan. Ne traži zabavu na temama koje su za tebe užas, a u međuvremenu, pusti one kojima to nije užas, da se zabavljaju.
 
Natrag
Top