Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Eto, šta sam rekao! Ponavljam još jednom. Osobina glupih i neznalica je da gluposti i neznanje vide svagdje osim kod sebe. Znaš, ništa lakše nego kada ne znaš šta da kažeš i da odgovoriš na tuđe argumente, reći, to je glupost, ti ne znaš ništa. Ne uviđaš da je takav vokabular nekulturan i da zorno govori o tvom vaspitanju.
Rekao si čovjeku da nema predstavu šta nas uči Sveto pismo. To implicite znači da ti imaš tu predstavu, zar ne? Lijepo sam sam te pitao da li si ti naučio u Svetom pismu da tuđa mišljenja koja oponiraju tvojima, nazivaš glupostima? Umjesto da odgovoriš, ti i me nazivaš neznalicom. Pa, jadniče, ovdje je jasno i bravu i mravu ko je neznalica.
Pa da nemam predstavu o cemu nas Sveto Pismo uci, a to ucenje je jako jednostavno, ne bih nista komentarisao. Za razliku od vas koji svoje neznanje samo prosipate. Ali eto ja nadjem vremena da vas spustim na zemlju, da se ne uzdizete svojim neznanjem.
I ja tebe ne nazivam neznalicom, vec ti svojim postovima sam to pokazujes, a vec sam rekao da me ne zanima tvoje uopste znanje, vec govorim konkretno o religijskom znanju, gde si pokazao koliko znas. Da si procitao post oko kojeg je pocela ova mala rasprava i da si imao mrvicu znanja video bi koliku je budalstinu bazar izvalio, i nebi bilo potrebno da ga branis.

Da sam ja isus ja bi ocistio sve zle ljude od proka i greha
Budi malo strpljiv. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Znati i primeniti Jevrejine.
Ti samo misliš da nešto znaš i to je razlog što ne razumeš ama baš ništa.:???:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa da nemam predstavu o cemu nas Sveto Pismo uci, a to ucenje je jako jednostavno, ne bih nista komentarisao. Za razliku od vas koji svoje neznanje samo prosipate. Ali eto ja nadjem vremena da vas spustim na zemlju, da se ne uzdizete svojim neznanjem.
I ja tebe ne nazivam neznalicom, vec ti svojim postovima sam to pokazujes, a vec sam rekao da me ne zanima tvoje uopste znanje, vec govorim konkretno o religijskom znanju, gde si pokazao koliko znas. Da si procitao post oko kojeg je pocela ova mala rasprava i da si imao mrvicu znanja video bi koliku je budalstinu bazar izvalio, i nebi bilo potrebno da ga branis.
Dakle, naš Jevrejin tvrdi da je poznavalac Svetog pisma, a mi ostali nemamo pojma o tome. Dobro, Jevrejine, šta te je povuklo da izučavaš Sveto pismo? Da budeš bliže Bogu? Ok. Izučio si Sveto pismo. A šta si naučio, čovječe? Kako te je to vaspitalo Sveto pismo? Da druge nazivaš neznalicama, ako ne misle kao ti?! I još uz to misliš da ih "spustaš na zemlju". Znaš, da bi druge spustio na zemlju, prvo se moraš sam spusti. A ti nastupaš tako i ponašaš se tako, kao da si izučavao sotoninu enciklopediju, a ne Sveto pismo. Svojim nastupom i ponašanjem, veoma plastično pokazuješ kako si izučio Sveto pismo i koliki si njegov poznavalac.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Dakle, naš Jevrejin tvrdi da je poznavalac Svetog pisma, a mi ostali nemamo pojma o tome. Dobro, Jevrejine, šta te je povuklo da izučavaš Sveto pismo? Da budeš bliže Bogu? Ok. Izučio si Sveto pismo. A šta si naučio, čovječe? Kako te je to vaspitalo Sveto pismo? Da druge nazivaš neznalicama, ako ne misle kao ti?! I još uz to misliš da ih "spustaš na zemlju". Znaš, da bi druge spustio na zemlju, prvo se moraš sam spusti. A ti nastupaš tako i ponašaš se tako, kao da si izučavao sotoninu enciklopediju, a ne Sveto pismo. Svojim nastupom i ponašanjem, veoma plastično pokazuješ kako si izučio Sveto pismo i koliki si njegov poznavalac.
Pa vidim da ste se mnogo poneli misleci da poznajete Sveto Pismo i da ga mozete kritikovati i pricati kojekakve budalastine. :acute: Pa ja se izvinjavam sto sam se uplekao stavljajuci vam do znanja da govorite besmislice (da ne kazem gluposti :oops:)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa vidim da ste se mnogo poneli misleci da poznajete Sveto Pismo i da ga mozete kritikovati i pricati kojekakve budalastine. :acute: Pa ja se izvinjavam sto sam se uplekao stavljajuci vam do znanja da govorite besmislice (da ne kazem gluposti :oops:)
Neće biti, Jevrejine. Neko drugi se ponio mišlju da zna Sveto pismo, a taj neko si ti. A kako ga znaš, najbolje pokazuješ svojim nastupima na ovom Forumu! Baš nastupaš u njegovom duhu, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Neće biti, Jevrejine. Neko drugi se ponio mišlju da zna Sveto pismo, a taj neko si ti. A kako ga znaš, najbolje pokazuješ svojim nastupima na ovom Forumu! Baš nastupaš u njegovom duhu, zar ne?
Pa trudim se... ;-)
Ostavimo moj stav po strani, nego, ovde se govori o centralnoj poruci koja se salje u Svetom Pismu, ne mozes ti da tvrdis da poznajes Sveto Pismo, a ne verujes u Boga....nepostoji osoba koja poznaje Sveto Pimso a ne veruje u Boga, to je nesto nemoguce, ma koliko tebi izgledalo moguce. Da je poruka u Svetom Pismu komplikovana pa ajde da kazem tesko spoznati istinu, ali je bas suprotno, toliko cinjenica nam ukazuje na Tvorca, a vi i dalje hulite.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa trudim se... ;-)
Ostavimo moj stav po strani, nego, ovde se govori o centralnoj poruci koja se salje u Svetom Pismu, ne mozes ti da tvrdis da poznajes Sveto Pismo, a ne verujes u Boga....nepostoji osoba koja poznaje Sveto Pimso a ne veruje u Boga, to je nesto nemoguce, ma koliko tebi izgledalo moguce. Da je poruka u Svetom Pismu komplikovana pa ajde da kazem tesko spoznati istinu, ali je bas suprotno, toliko cinjenica nam ukazuje na Tvorca, a vi i dalje hulite.
Ne mijenjaj teze. Ja nikada nisam tvrdio da poznajem Sveto pismo. Samo sam ga pročitao. Nisam ga izučavao kao ti. Međutim, to što nisam ekspert za Sveto pismo, nikako ne znači da ne mogu da komentarišem neke njegove poruke. I ne samo ja, nego svako ko ima zdrav razum i normalnu logiku. Pitao sam te zašto si ti izučavao sveto pismo i čemu služi ono što si tamo naučio, kada se ovdje ponašaš potpuno nesukladno onome šta tamo piše. Netolerantan si, arogaantan, umišljen, drzak, - sve su to osobine čovjeka koji nastoji da bude što bliže Bogu, je li? Ovdje jesi bitan ti, jer pretenduješ da predstavljaš apologetu Svetog pisma. E, ako te je Sveto pismo tako vaspitalo kako sada ispoljavaš svoju kulturu, svoju okrenutost Bogu i nadahuće kojim te je ono nadahnulo, onda nije nikakvo čudo što je u svijetu svakim danom sve više ateista. Ti si prava paradigma kakav čovjek ne treba da bude!
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Neko je tu već lepo primetio da ima više njih koji su umislili da su Isus, ali avaj nalaze se nedostupni široj javnosti. Zamislite samo na trenutak da je neko od njih uistinu to za šta se predstavlja.
Jadan završetak Božijeg sina po drugi put.

I onda se svako, vernik ili nevernik, čak i ... mora zapitati - Kakav je to Bog kada mu se druga planirana misija na Zemlji koju je sam stvorio neslavno završava. Čak je i u samom stvaranju imao samo polovičan uspeh, jer kao što znamo Eva je podlegla iskušenju.

Dakle početno pitanje - Šta biste uradili da ste Isus se postpeno pretvara u pitanje da li uopšte možete nešto uraditi. Nije li čudo pretvaranja vode u vino samo mit.
 
Član
Učlanjen(a)
09.09.2010
Poruka
95
Мислим да је боље да се не играмо улоге Бога, јер то може бити погубно за душу... Ако не верујете у Господа Исуса Христа немојте ни коментарисати, а ако верујете како себи дозвољавате овакво спрдање...
 
Natrag
Top