Da ste Isus Hrist

Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
376
Daj Jevrejine, šta ću ja ili pak neko drugi ko nije vernik trpeti. Jednostavno o tome nemaš niti možeš imati ikakvu predstavu. Šta bi sada trebao biti uplašen, pasti na kolena i moliti se za dušu svoju.

To što je dumspirosper rekla, napomenuo sam i ja još otvorenije u nekom od ranijih postova.
Hrišćanstvo kao religija je ustanovljeno daleko posle Isusove smrti. To je jedini rezultat jer je čovečanstvo u celosti ostalo u istom ili dalekom težem stanju nego ranije. Šta se to drugo bitno u ljudskim odnosima promenilo. Apsolutno ništa.
Ja sam sada postavio pitanje šta ali daleko važnije je pitanje kako.:dntknw:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hajde da malo razamotrimo ovu zamjerku - usporedba Isusa sa čovjekom, što neki nadobudni vjernici ovdje potenciraju. Besherat kaže: "Sama uporedba Hrista, sa bilo kojim običnim smrtnikom, predstavlja veliko Bogohuljenje i omalovažavanje Isusa." Neka me neki objektivni poznavalac vjere demantuje ako nisam u pravu, ali mislim da je ovo naopako shvatanje i vjere i Isusa. Zar sama doktrina hrišćanstva ne počiva upravo na tome, - na poistovjećivanju Boga i čovjeka? Zar se i u svetim knjigama Isus ne naziva Bogočovjekom? Zar se tamo ne kaže: I Bog stvori čovjeka prema svome liku i naličju? Ako je ovako, a jeste, zašto bi onda usporedba Boga i čovjeka bilo huljenje na boga? Recimo da bi to i bilo huljenje prije pojave Isusa, ali njegovom pojavom i žrtvenim iskupom ljudskog roda, to nikako ne može biti tako. Da li je čovjek dostojan Boga? Jeste u svakom pogledu. Sama činjenica da postoji kao Božije stvorenje to potvrđuje. Druga je sad stvar, vjerovanje i nevjerovanje, poštovanje Božijih zakona i njihovo ignorisanje - Bog je pravedan i svakome će dati prema zasluzi, tako bar piše u njegovom djelu. Omalovažava li čovjek Boga ako se usporedi sa njime? Afirmativan odgovor na ovo pitanje bio bi isto kao kad bi smo tvrdili da sin omalovažava svoga oca ako se usporedi sa njim.
Ako smo dostojni da Boga zovemo našim ocem, kako to da nismo dostojni da se osjećamo njegovom djecom? E, sad, ako je nedostojno uporediti se sa svojim ocem, i ako bi naš otac tako mislio, onda on ne bi bio dostojan da nam bude otac.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Gospodine uredniče(jel lepše) :)

Smisao mog života je saživeti se sa Hristom.

Moj cilj je Isus Hristos jer je on početak i kraj.On je moj idol i ideal.Učitelj koji mi je pokazao put.Da li ću ga slediti ili neću mi je ostavljeno na volju.
Mogu da živim kako hoću i da radim šta hoću.
Ja sam njegov sin kao što si i ti,doduše ti ga ne priznaješ za oca ali ti se to ne računa za loše :)
Možeš brate da veruješ ili ne veruješ.

Na temu sam već dao svoje mišljenje pa ne bih da se ponavljam.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
To sto ti mislis je lepo, ali s obzirom da je ovaj forum slobodan za pristup svim verama i shvatanjima mozes biti i verski fanatik,jehovin svedok, musliman ,katolik ,pravoslavac,itd... sto znaci da je to tvoja licna stvar i imas pravo na licno misljenje ali je suludo smarati do beskonacnosti u pokusaju da sve oko sebe ubedis da si ti i samo ti upravu ,da je tvoja vera naj jaca i jedina prava.Svi mi verujemo u nesto ili u nekoga to nam je usadjeno u bicu to nas cini razumnima i zbog toga cinimo razna dela i nedela i jednostavno to nas pokrece.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
ali je suludo smarati do beskonacnosti u pokusaju da sve oko sebe ubedis da si ti i samo ti upravu ,da je tvoja vera naj jaca i jedina prava.

Peco brate :)

Pregledaj molim te sve moje postove,nema ih puno.Pronađi gde sam pokušavao tako nešto.
Najviše sam postovao na temi o Jehovinim svedocima jer oni zloupotrebljavaju veru,ali ni jednom nisam reklamirao pravoslavlje.I tu sam govorio u ime svih ostalih jer su nas Jehovini svedoci strpali u isti koš.Čak kada je Malecki u jednom momentu hteo da uzvrati ja sam mu odgovorio da o pravoslavlju može da diskutuje na temi o pravoslavlju.
Ako sam spominjao Isusa Hristosa kao svog učitelja nigde nisam rekao da je on samo moj učitelj :)
I iznosim svoje mišljenje ali ga nikome nisam nametao ili tvrdio da je to jedino istinito ili pravilno.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Primio k znanju primedbu i to je ok,ali brate moj mnogo udarate na citate i teske diskusije koje ni teolozi ne teraju do kraja.pricajte razumljivim jezikom da vas oni koji su manje upuceni bolje razumeju i shvate sta pokusavate da kazete.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
E peco brate,nije ovo strašno sa citatima. :)
Ima foruma gde se čak ni ne citira jer svi znaju o čemu se radi i imaju Bibliju uvek uz sebe.
Doduše i meni je uvek pri ruci,ali nije mi namera da tupim citatima nego želja da potkrepim neku tvrdnju.

Ja polazim od pretpostavke da ako se neko kao ti na primer upusti u diskusiju na ovakvoj temi da ima osnovna znanja.
Verujem da ti ne bi bilo drago da ti sad neko "crta " i da ti na takav način stavlja do znanja kako nemaš pojma.

Zato se prema svakom forumašu ponašam isto,odnosno polazim od pretpostavke da poseduje znanje potrebno za učešće u diskusiji.
Ali verujem da možemo da nađemo neku sredinu i da svako shvati šta je onaj drugi želeo da kaže.

Pošto si bio iskren pokušaću da u narednim postovima budem sažetiji.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Bilo sta reci je suvisno.............
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Daj Jevrejine, šta ću ja ili pak neko drugi ko nije vernik trpeti. Jednostavno o tome nemaš niti možeš imati ikakvu predstavu. Šta bi sada trebao biti uplašen, pasti na kolena i moliti se za dušu svoju.

To što je dumspirosper rekla, napomenuo sam i ja još otvorenije u nekom od ranijih postova.
Hrišćanstvo kao religija je ustanovljeno daleko posle Isusove smrti. To je jedini rezultat jer je čovečanstvo u celosti ostalo u istom ili dalekom težem stanju nego ranije. Šta se to drugo bitno u ljudskim odnosima promenilo. Apsolutno ništa.
Ja sam sada postavio pitanje šta ali daleko važnije je pitanje kako.:dntknw:
Nismo govorili da li tebi ima spasa, vec smo doveli u pitanje koliko tema ima smisla. Iz tvog ateistickog pogleda ocigledno ima neki glupi smisao kao i sve ostalo.
Ne ocekujem od moderatora ovog foruma da stane, na bilo koji nacin, na stranu religioznih, pa samim tim ni sada kada je u pitanju licnost Isusa Hrista.
To je isto kao da ocekujemo od danasnjeg sistema da reaguje na duhovni genocid.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Davno sam ti rekao, jevrejine, da je osobina glupih da glupost vide svuda osim kod sebe. Ti si očito opsjednut glupošću. Nema skoro ni jednog tvoga posta u kome ne pominješ glupost. I nije zadatak urednika da određuje ko će kakve teme postavljati, a još manje mu je zadatak da se stavlja u zaštitu jednih, na uštrb drugih, ma ko oni bili i ma kako razmišljali. Osnovni zadatak urednika je da pazi da niko nije diskriminisan na Forumu i da se postovima i temama ne vrijeđaju vjerska, nacionalna i druga osjećanja članova. A kakvo neko ima mišljenje o Isusu, Bogu, Bibliji, religiji uopšte, to je njegova stvar i ima puno pravo to svoje mišljenje iznostiti ovdje, kao što isto takvo pravo imaju i oni koji o svemu tome misle drugačije, jer ovo je forum, a ne klub istomišljenika ili molitveni zbor.
 
Natrag
Top