Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Sam si se razotkrio. Najviše ti smeta imetak drugoga.

Ne smeta mi imetak nekog ko je to pošteno zaradio. Ne smeta mi ni imetak ovih lopina, ja sam iznad tog. Samo sam se uključio u temu i rekao ono što svako normalan vidi.

Od onih kojima novac viri iz očiju, nitko i ne očekuju da nekome nešto daju.

Veruj mi, menadžment očekuje lovu od svih. Kod katolika je u tu svrhu inventivnost posebno došla do izražaja. Indulgencija npr.

Sad si se razotkrio da ti još nešto viri iz očiju. Nemoj ponovo pitati kako sam ja to zaključio.

Ma jasno. Ogolio si me do srži. Ne mogu doći sebi kako si me pročitao.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Vidič tvoj problem je jer NE ZNAŠ.Pošto ne znaš možeš ili da saznaš ili da ćutiš jer očigledno nemaš pojma.

Kažem ti. Evo i nacrtaću. Razbojnik je na prevaru ušao u kuću, pobio ukućane i opljačkao ih je. Da li je bitno na koji način ih je prevario ili šta je uradio? Potpuno je irelevantno na koji način menadžment vara naivnu pastvu ako ih u konačnici opljačka, siluje i šta sve ne. Ne postoji uzročno posledična veza između vrste i cilja manipulacije.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kažem ti. Evo i nacrtaću. Razbojnik je na prevaru ušao u kuću, pobio ukućane i opljačkao ih je. Da li je bitno na koji način ih je prevario ili šta je uradio? Potpuno je irelevantno na koji način menadžment vara naivnu pastvu ako ih u konačnici opljačka, siluje i šta sve ne. Ne postoji uzročno posledična veza između vrste i cilja manipulacije.
Novac.Tek od 20. veka crkva se time bavi nažalost i sveštenici su pohlepni, ja bih to sve rešio da imam vlast.Dakle da li barem imaš predstavu šta je cilj života nekog čoveka?
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Očito je da ti ne možeš "doći sebi", ali nisam ti ja za to kriv.

Pozdravio te je don Nedjeljko:

don-nediljko-ivano.jpg
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Novac.Tek od 20. veka crkva se time bavi nažalost i sveštenici su pohlepni, ja bih to sve rešio da imam vlast.

Zašto je Vasojevićki zakon od XVI do XIX veka predviđao štrojenje popova?

"Ove su odredbe morale doći zbog toga što nisu bili retki slučaji da kaluđeri napastvuju žensku čeljad koja bi se zatekla u njihovoj okolini. Dobro ugojeni, bezbrižni, zdravi i obesni, oni su često puta pravili takve izgrede prema ženskim licima, da bi se protivu njih uzbunila čitava sela i digla hajka kao na divlju zverad. Ovo utoliko pre, što je među njima bilo i takvih koji bi zašli po selima, i čim bi ulučili priliku da u kakvoj kući nema muškaraca, odmah bi napali žene i napastvovali ih. Takve su kaluđere seljani hvatali, vezivali i držali u hladnoj vodi, zatim tukli i izobličenju izlagali, pa ako ni to ne bi pomoglo, onda bi ih - uštrojili."

"Jučerke opetka, kad su čeljad Nikole Ikića najčednijeg domaćina bili u branje kukuruza, taman pred podne, upao je u kuću istog domaćina Nikole, i njegovu najmlađu snagu Živanu napastvovao je, a kad se na zapomaganje njeno sabrao svet, isti pop sotona uhvaćen je u klopku, i onda svet, kome već dodijaše zulumi ovoga đavola u mantiji, skleptaše ga u saglasju, vezaše u kvrge i onda pozvaše selskog štrojača Momira, koji popa uštroji kao vepra."

Ja ipak nisam kriv što ti ne možeš doći sebi.

Daj se uozbiljite gospon Fulir.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
"Ove su odredbe morale doći zbog toga što nisu bili retki slučaji da kaluđeri napastvuju žensku čeljad koja bi se zatekla u njihovoj okolini. Dobro ugojeni, bezbrižni, zdravi i obesni, oni su često puta pravili takve izgrede prema ženskim licima, da bi se protivu njih uzbunila čitava sela i digla hajka kao na divlju zverad. Ovo utoliko pre, što je među njima bilo i takvih koji bi zašli po selima, i čim bi ulučili priliku da u kakvoj kući nema muškaraca, odmah bi napali žene i napastvovali ih. Takve su kaluđere seljani hvatali, vezivali i držali u hladnoj vodi, zatim tukli i izobličenju izlagali, pa ako ni to ne bi pomoglo, onda bi ih - uštrojili."

"Jučerke opetka, kad su čeljad Nikole Ikića najčednijeg domaćina bili u branje kukuruza, taman pred podne, upao je u kuću istog domaćina Nikole, i njegovu najmlađu snagu Živanu napastvovao je, a kad se na zapomaganje njeno sabrao svet, isti pop sotona uhvaćen je u klopku, i onda svet, kome već dodijaše zulumi ovoga đavola u mantiji, skleptaše ga u saglasju, vezaše u kvrge i onda pozvaše selskog štrojača Momira, koji popa uštroji kao vepra."
Ok i šta sad?
To što su oni radili je jedna stvar, a tošto Pravoslavlje uči sasvim druga, to se kažnjava i sam ap. Pavle kaže da se bolje ženiti nego raspaljivati.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
To što su oni radili je jedna stvar, a tošto Pravoslavlje uči sasvim druga

O tome i ja tebi sve vreme pričam. Jedno pričaju a drugo rade. Misliš da zadrigli pop koji gleda kako će sobalit neku snajku ne trubi istu palamudnjavu kao ti? Razlika je u tome što su ih nekada bar štrojili a sada nema ni toga. Ne znam šta bi sada član menadžmenta trebao uraditi pa da mu se sudi. Bar crkveni sud, da ga usmeno ukori, ako već ne može po građanskom u bajbokanu na par desetleća.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
O tome i ja tebi sve vreme pričam. Jedno pričaju a drugo rade. Misliš da zadrigli pop koji gleda kako će sobalit neku snajku ne trubi istu palamudnjavu kao ti? Razlika je u tome što su ih nekada bar štrojili a sada nema ni toga. Ne znam šta bi sada član menadžmenta trebao uraditi pa da mu se sudi. Bar crkveni sud, da ga usmeno ukori, ako već ne može po građanskom u bajbokanu na par desetleća.
Nije tačno da takvi ljudi to čine, a govore da ne treba da se čini,a pri tom za njih je to normalno.Ako je za nekoga to što čini normalno i sam to čini, a priča nešto sasvim drugo to onda znači da ne veruje u to što priča, samim tim takav se čovek ne može nazvati hrišćaninom.
 
Natrag
Top