Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako hoćeš nešto da znaš o Pravoslavlju onda čitaj dela Svetih Otaca, dogmate, tumačenja i kanone.Duša se naravno oseća življe u prisustvu i ljubavi Božijoj više nego u materiji.

Pa i ova knjiga je tumačenje.

Sveti Oci, dogmati, kanoni, pa izvoli.

Znači ovo drugo ništa?

Rečeno alegorijski i rečeno je za stanje u kom se duša nalazi kad napusti telo nije bukvalno.

Pa cijela priča nije bukvalna, nego se u njoj govori da nema spasenja nakon smrti.

Tvojim tumačenjima, a ne biblijom.

Da možeš oborio bi to moje tumačenje.

Ona su iz Biblije.

Počeo si da vodiš raspravu kao klinac.

Nismo već od apostola.

Znači istorija laže.
Koji kanon Svetog Pisma vi koristite?Onaj od onog pagana Atanasija?

Pa niste vi sastavili SZ. A ni NZ.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pa i ova knjiga je tumačenje.
Čega?
Znači ovo drugo ništa?
Nije pouzdano.
Pa cijela priča nije bukvalna, nego se u njoj govori da nema spasenja nakon smrti.
Ne nije cela priča bukvalna, izokrenuli ste smisao.
Da možeš oborio bi to moje tumačenje.
Drugim tumačenjem?
Kakvo je to obaranje tumačenje uvek obara tumačenje.
Počeo si da vodiš raspravu kao klinac.
Nema potrebe za ironijom.
Znači istorija laže.
Ne ona baš obo uči, vaša fikcija laže.
Pa niste vi sastavili SZ. A ni NZ.
Ko je sastavio NZ ako ne apostoli?
Znaš li koliko knjiga koje su navodno apostoli napisali ima?
Na desetine.
Mi smo razlučili lažne od pravih i vi ste uzeli naš kanon i opet govorite kako nismo u pravu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Pa duše.

Ne nije cela priča bukvalna, izokrenuli ste smisao.

Pa smisao i jeste da se ljudi pokaju dk su živi. A sada znači biramo dio koji nam odg. i dio koji nije bukvalan. KO na pijaci hoću jabuke, neću kruške. Biblija je pisana uzmi ili ostavi.

Drugim tumačenjem?
Kakvo je to obaranje tumačenje uvek obara tumačenje.

Pa ne može tvje besmisln tumačenje da bori moje tumačenje.

Nema potrebe za ironijom.

Kakve veze ima sa ovim ironija, čovjek može da bude i mentalno nezreo iako po godina nije.

Ne ona baš obo uči, vaša fikcija laže.

Znači fikcija je da nsite nastali iz Rimskog carstva.

Ko je sastavio NZ ako ne apostoli?

A vi ste nastali od paganskih Rimljana, ne od apostola.

Znaš li koliko knjiga koje su navodno apostoli napisali ima?
Na desetine.

I nisu ušle u kanon.

Mi smo razlučili lažne od pravih i vi ste uzeli naš kanon i opet govorite kako nismo u pravu.

Vaš nije sigurno.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja govorim o tumačenju Svetog Pisma, tu knjigu nisam pročitao, ali verujem da je pouzdana s obzirom na pisca.
Pa smisao i jeste da se ljudi pokaju dk su živi. A sada znači biramo dio koji nam odg. i dio koji nije bukvalan. KO na pijaci hoću jabuke, neću kruške. Biblija je pisana uzmi ili ostavi.
U priči lepo stoji da bogataš ne može da se vrati jer mu ne bi poverovali, a ne zato što je mrtav.
Pa ne može tvje besmisln tumačenje da bori moje tumačenje.
Tvoje je tumačenje besmisleno jer se ne odnosi an tekst, ne koristite ni herminevtiku ni egzegezu već stvari tumačite kako vam odgovara, ane kako treba.
Znači fikcija je da nsite nastali iz Rimskog carstva.
Fikcija je da smo nstali iz Rimskog Carstva.
A vi ste nastali od paganskih Rimljana, ne od apostola.
To tvoja fikcija uči, ali ne i istorija.
I nisu ušle u kanon.
Naš koji smo mi sastavili, kako ej naš kanon pravi ako nismo prava crkva?
Vaš nije sigurno.
Kanon Svetog Pisma koji vi koristite je u 4. veku sastavio Sveti Atanasije Veliki, kasnije je taj kanon potvrđen na Laodikijskom saboru ili smo mi možda od vas uzeli kanon?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U priči lepo stoji da bogataš ne može da se vrati jer mu ne bi poverovali, a ne zato što je mrtav.

Nije to smisao priče. Nego to da se on ne može spasiti.

Tvoje je tumačenje besmisleno jer se ne odnosi an tekst, ne koristite ni herminevtiku ni egzegezu već stvari tumačite kako vam odgovara, ane kako treba.

Priča ima smisao, bolj rečeno pouku. Nema spasenja nakon smrti nepokajanim grešnicima. Jednom umrijeti potom sud.

Fikcija je da smo nstali iz Rimskog Carstva.

Znači wikiped. laže.

Naš koji smo mi sastavili,

Vi niste ništa sastavili. Čuj paganska imp. da sastavi kanon.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nije to smisao priče. Nego to da se on ne može spasiti.
Nisam ja ni rekao da je to smisao priše.Smisao i poika priše jeste da posle smrti nema pokajanja, jer onda znamo da Bog postoji i nemamo telo,mm a bez tela nismo kompletni ljudi i samim tim ne možemo da se spasemo.Pouka i smisao su takođe neverovanje i slaba vera, ali i milostinja.
Priča ima smisao, bolj rečeno pouku. Nema spasenja nakon smrti nepokajanim grešnicima. Jednom umrijeti potom sud.
Ne govorim o ovoj priči konkretno već na druge stvari aludiram.
Znači wikiped. laže.
Ne već ti:
Православље (калк из грчке ријечи ὀρθοδοξία — буквалан пријевод ортос - исправано или правилно и докса мишљење или учење) је правац у хришћанству. Правила апостолске вере су основни критеријум православног учења, тако да су његови почеци везани за сам почетак црквене историје - од Вазнесења Господњег и Педесетнице, формирање заједнице првих хришћана.

Свој дефинитиван облик православље попримио је током 1. миленијума, са водећом улогом архиепископа КонстантинопољаНовог Рима.

Православље исповједа Никејско-цариградски симбол вјере и признаје одлуке седам васељенских сабора; обухвата потпуно учење и духовну праксу Православне цркве, под којом се подразумјева заједница аутокефалних помјесних цркава, које међусобом имају пуно општење. Православна црква сматра себе јединственом, саборном црквом, коју је основао Исус Христос.
WIKI

Vi niste ništa sastavili. Čuj paganska imp. da sastavi kanon.
Kanon koji vi koristite je sastavio Sveti Atanasije Veliki,a potvrdjen je na Laodikijskom saboru, a zatim na vaseljenskom saboru u Carigradu.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Zanimljiva rasprava u cilju podele tržišta i interesnih zona.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kanon koji vi koristite je sastavio Sveti Atanasije Veliki,

Kanon je već bio prije njega za SZ.

Православна црква сматра себе јединственом, саборном црквом, коју је основао Исус Христос.

A koja ne smatra sebe takvom?

Свој дефинитиван облик православље попримио је током 1. миленијума, са водећом улогом архиепископа КонстантинопољаНовог Рима.

Zar iz samog paganskog carstva stiže Hristova Crkva?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Kanon je već bio prije njega za SZ.
Ja pričam o NZ kanonu, njega je sastavila PC, ane vi, apa zašto ga koristite?
A koja ne smatra sebe takvom?
Pa vi, jer istorija tako govori.Vi ste nastali 1800 goidna po vaznesenju tako da je to laž.
Zar iz samog paganskog carstva stiže Hristova Crkva?
Zanimljiva konstatacija.Pa naravno da je Rim paganski, koliko ja zna ceo NZ govori o tome kako mnogobošci psotaju hrišćani,a ne hrišćani mnogobšci.Crkva HRsitova nastala je u JErusalimu, aprvi episkop je navodno bio episkop rimski.
 
Natrag
Top