Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Dobro Dawkinse nisam te to pitao.

Pitao si šta je cilj podele tržišta i interesnih zona. Odgovorio sam da je cilj lova. Gde sam pogrešio?

Šta je cilj života jednog hrišćanina?

A šta je to hrišćanin? Maloumna osoba koja misli da strah od smrti može eliminisati finansiranjem neke hrišćanske kompanije? Ili član menadžmenta te kompanije koji manipuliše tim strahom u cilju zgrtanja materijalnih dobara?

Sto bi ti mogao odgovoriti netko kome i iz tastature viri samo novac.

Gospon Fulir, a odakle ste zaključili da sam ja srebroljubac? Zato što sam se stiso i ne dam poslednji cvonjak za lemoziju, da bi se velečasni mogao šepuriti okolo u najnovijoj mečki? Ili baciti drkicu na moj račun:

Neki svećenici ne samo da dobro jedu i piju nego se odaju i seksi hobijama. Iz primjera je jasno da je KC već odavno trebala ukinuti celibat jer je održavanje lažnog morala beskorisno!

Svećenik jedne redovničke provincije u Hrvatskoj prošle je godine, u periodu od travnja do prosinca, na seksifon potrošio oko 170 tisuća kuna, a djelatnici koja mu je "pružala usluge" tri puta je na privatni račun prebacio oko 40 tisuća kuna.

"Nisam ispočetka imala pojma da se radi o svećeniku. Mislila sam da je invalid u kolicima, vjerujte mi." - rekla je djelatnica za Jutarnji list dodavši kako ga je pokušala odgovoriti od nazivanja tog broja. Na kraju se smilovala i dala mu svoj privatni broj iako je sada svjesna da je učinila veliku pogrešku.

Iznosi na pozive prema broju telefona 060/xxx-xxx

travanj 18.185,60 kuna
svibanj 39.065,72 kuna
lipanj 24.648,55 kuna
srpanj 4.851,65 kuna
kolovoz 13.073,95 kuna
rujan 12.337,27 kuna
listopad 2.052,45 kuna
studeni 2.256,30 kuna
prosinac 22.820,10 kuna


Kad pitaš svećenika (ili bilo kog drugog crnorisca) šta si dužan za uslugu (na koju se, BTW, ne plaća PDV) on odgovara: "Nema tarife. Daju ko koliko može. Obično je to 100-200€ a neki daju i više."

Da podsetim samo da je tema nevešto nazvana:

Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Zdrav razum vređa, i uzima novac, menadžment praktično svih religijskih institucija, a ne "religija". Ni politika ne uzima novac već političari kradu, narodski rečeno.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
A šta je to hrišćanin? Maloumna osoba koja misli da strah od smrti može eliminisati finansiranjem neke hrišćanske kompanije? Ili član menadžmenta te kompanije koji manipuliše tim strahom u cilju zgrtanja materijalnih dobara?
Šta PC uči da je cilj života jednog hrišćanina?
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Šta PC uči da je cilj života jednog hrišćanina?

Potpuno je nebitno koja metoda manipulacije je u pitanju. Raj, život večni, device, ... Ubede te da je strah od smrti moguće odagnati lovom (mada neki naplaćuju i u naturi*).

* Pitati Pahomija, Kačavendu i ostale visoke menadžere SPrC.

Lektira:

cg.jpg
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Potpuno je nebitno koja metoda manipulacije je u pitanju. Raj, život večni, device, ... Ubede te da je strah od smrti moguće odagnati lovom (mada neki naplaćuju i u naturi*).

* Pitati Pahomija, Kačavendu i ostale visoke menadžere SPrC.
Molim te odgovori na pitanje.Šta je po Svetom Pismu tj. Pravoslavnom učenju cilj života svih ljudi?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Gospon Fulir, a odakle ste zaključili da sam ja srebroljubac?

Sam si se razotkrio. Najviše ti smeta imetak drugoga.

Zato što sam se stiso i ne dam poslednji cvonjak za lemoziju,

Od onih kojima novac viri iz očiju, nitko i ne očekuju da nekome nešto daju.

da bi se velečasni mogao šepuriti okolo u najnovijoj mečki? Ili baciti drkicu na moj račun:

Sad si se razotkrio da ti još nešto viri iz očiju. Nemoj ponovo pitati kako sam ja to zaključio.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Molim te odgovori na pitanje.Šta je po Svetom Pismu tj. Pravoslavnom učenju cilj života svih ljudi?

O analizi književnih dela se može pričati u nekoj drugoj temi. "Šta je pesnik hteo da kaže?" i sl. Ovde je tema nešto drugo, a temu si ti pokrenuo hoteći sprati ljagu sa menadžmenta i predstaviti ih kao rajske delegate na Zemlji.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
O analizi književnih dela se može pričati u nekoj drugoj temi. "Šta je pesnik hteo da kaže?" i sl. Ovde je tema nešto drugo, a temu si ti pokrenuo hoteći sprati ljagu sa menadžmenta i predstaviti ih kao rajske delegate na Zemlji.
Vidič tvoj problem je jer NE ZNAŠ.Pošto ne znaš možeš ili da saznaš ili da ćutiš jer očigledno nemaš pojma.
 
Natrag
Top