Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pravoslavna religija itekako vrijeđa razum svojim paganskim učenjima.

Samo primjer sa dušom, duša odlazi gore ili u pakao, onda ih vraćaju dole u grob da prime tijelo da bi im se sudilo.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Pravoslavna religija itekako vrijeđa razum svojim paganskim učenjima.
Nema paganskih učenja ni elemenata u pravoslavlju, pričaš gluposti.
Samo primjer sa dušom, duša odlazi gore ili u pakao, onda ih vraćaju dole u grob da prime tijelo da bi im se sudilo.
Opet, mi u to ne verujemo rekao sam par puta na Serbian Forumu da su to gluposti šta nam vi namećete, ali tebe ne interesuje šta Pravoslavlje uči već namećeš laži.Čovek kad umre pre vaskrsenja njegova duša je odlazila u skup duša gde nije bilo ljubavi Božije već samo tuga i očaj.Hristos je stradao i propovedao tim duhovima u tamnici u kojoj su se i djavoli nalazili i tad ih je oslobodio što je doneo ljubav.Polse vaskrsenja Hristovog taj skup duša oseća ljubav Božiju, a ne tugu i očaj i oni pravednici (oboženi) uživaju u njoj, a nepravednici gore u toj ljubavi i na njih ona ima drugačiji uticaj jer nisu sjedinjeni sa Bogom i osećaju prazninu i ljubav ih sagoreva i to ne zato što ih je BOg tako kaznio već zato što su takav put izabrali to što su izabrali(zlo) će i osećati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nema paganskih učenja ni elemenata u pravoslavlju, pričaš gluposti.

Dva puta sam pročitao mitologiju stare Grčke i nađem mnoga vaša učenja.

Opet, mi u to ne verujemo rekao sam par puta na Serbian Forumu da su to gluposti šta nam vi namećete,

Pa tako učite da se vozaju gore-dole kao liftom.

Čovek kad umre pre vaskrsenja njegova duša je odlazila u skup duša gde nije bilo ljubavi Božije već samo tuga i očaj.

Opet ne dkazuješ Biblijom.

Hristos je stradao i propovedao tim duhovima u tamnici u kojoj su se i djavoli nalazili i tad ih je oslobodio što je doneo ljubav.

U tamnici grijeha.

Hristovog taj skup duša oseća ljubav Božiju, a ne tugu i očaj i oni pravednici (oboženi) uživaju u njoj, a nepravednici gore u toj ljubavi i na njih ona ima drugačiji uticaj jer nisu sjedinjeni sa Bogom i osećaju prazninu i ljubav ih sagoreva i to ne zato što ih je BOg tako kaznio već zato što su takav put izabrali to što su izabrali(zlo) će i osećati.

Dokaza iz Biblije 0 (nula).
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Dva puta sam pročitao mitologiju stare Grčke i nađem mnoga vaša učenja.
Koja?
Pa tako učite da se vozaju gore-dole kao liftom.
Netačno, ne nameći nešto što se ne uči.
Opet ne dkazuješ Biblijom.
Piše u Sabornoj Poslanici apostola PEtra, a imaš i priču o bogatašu i Lazaru.
U tamnici grijeha.
Tvoje nepravilno i nelogično tumačenje.Po tebi je Hristos vaskrsao i zatim otišao u vreme Nojevo i propovedao Duhovima koji greše?
Dokaza iz Biblije 0 (nula).
Sve je to iz Biblije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301

Zagrobni život, pakao i mučenja, bogovi zaštitnici, kod vas sveci zaštitnici, spiritizam, klanjanje idolima.

Netačno, ne nameći nešto što se ne uči.

Pa sami kažete da su pravedni otišli gre kao duhovi, onda se vraćaju sa Isusom, pa onda opet idu gore.

Piše u Sabornoj Poslanici apostola PEtra, a imaš i priču o bogatašu i Lazaru.

Kada bi tu priču bukvalno shvatili onda bi se Lazar njihao u krilu Avrama kao i na hiljade i hiljade drugih. Raj je od pakla kao zgrada do zgrade pa se gledaju komšije.

Tvoje nepravilno i nelogično tumačenje.Po tebi je Hristos vaskrsao i zatim otišao u vreme Nojevo i propovedao Duhovima koji greše?

Opet bez dokaza.

Sve je to iz Biblije.

Iz paganske mitologije uglavnom.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Zagrobni život, pakao i mučenja, bogovi zaštitnici, kod vas sveci zaštitnici, spiritizam, klanjanje idolima.
Zagrobni život nije onakav kakvim ti smatraš da mi verujemo, a raj i pakao sam ti objasnio i u Grčkoj mitologiji oni nisu takvi.Nemamo bogove zaštitnike, niti PC uči da postoje sveci zaštitnici, to su narodna verovatno paganska verovanja.
Pa sami kažete da su pravedni otišli gre kao duhovi, onda se vraćaju sa Isusom, pa onda opet idu gore.
Ne kačemo mi to.Lepo sam ti objasnio nemoj me praviti budalom.
Kada bi tu priču bukvalno shvatili onda bi se Lazar njihao u krilu Avrama kao i na hiljade i hiljade drugih. Raj je od pakla kao zgrada do zgrade pa se gledaju komšije.
To je rečeno alegorijski, priča je alegorijski rečena.
Opet bez dokaza
Pa kakve dokaze hoćeš?
Ti si taj koji treba da dokaže svoje gluposti, ane ja da dokazujem da niste u pravu.
Iz paganske mitologije uglavnom.
Za tebe je Biblija paganska?
Ah, jeste sad sam se setio, mi smo pagani od kojih ste preuzeli kanon, kakva logika.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zagrobni život nije onakav kakvim ti smatraš da mi verujemo, a raj i pakao sam ti objasnio i u Grčkoj mitologiji oni nisu takvi.Nemamo bogove zaštitnike, niti PC uči da postoje sveci zaštitnici, to su narodna verovatno paganska verovanja.

Vi čak zagrobni život smatrate aktivnijim, življim d ovog. Čitao sam to d Jovana Krestjakina "O besmrtnosti duše".

Ne kačemo mi to.Lepo sam ti objasnio nemoj me praviti budalom.

Dokazaću da tako mislite. Imam ja vaše knjige.

To je rečeno alegorijski, priča je alegorijski rečena.

E nek si našto ubo. I ćorava koka ubode zrno.

Pa kakve dokaze hoćeš?
Ti si taj koji treba da dokaže svoje gluposti, ane ja da dokazujem da niste u pravu.

Ja svje dokazujem Biblijom hvala Bogu.

Za tebe je Biblija paganska?

To sam rekao za vaša učenja.

Ah, jeste sad sam se setio, mi smo pagani od kojih ste preuzeli kanon, kakva logika.

Pa jeste nastali iz paganskog Rima?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Vi čak zagrobni život smatrate aktivnijim, življim d ovog. Čitao sam to d Jovana Krestjakina "O besmrtnosti duše".
Ako hoćeš nešto da znaš o Pravoslavlju onda čitaj dela Svetih Otaca, dogmate, tumačenja i kanone.Duša se naravno oseća življe u prisustvu i ljubavi Božijoj više nego u materiji.
Dokazaću da tako mislite. Imam ja vaše knjige.
Sveti Oci, dogmati, kanoni, pa izvoli.
E nek si našto ubo. I ćorava koka ubode zrno.
Rečeno alegorijski i rečeno je za stanje u kom se duša nalazi kad napusti telo nije bukvalno.
Ja svje dokazujem Biblijom hvala Bogu.
Tvojim tumačenjima, a ne biblijom.
To sam rekao za vaša učenja.
Ona su iz Biblije.
Pa jeste nastali iz paganskog Rima?
Nismo već od apostola.Koji kanon Svetog Pisma vi koristite?Onaj od onog pagana Atanasija?
 
Natrag
Top