Da li Religija vređa zdrav razum i uzima novac?

Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Nije tačno da takvi ljudi to čine, a govore da ne treba da se čini,a pri tom za njih je to normalno.Ako je za nekoga to što čini normalno i sam to čini, a priča nešto sasvim drugo to onda znači da ne veruje u to što priča, samim tim takav se čovek ne može nazvati hrišćaninom.

Nije prvi put da staješ u odbranu istaknutih članova menadžmenta (Pahomije, Kačavenda,...). Ako se ne varam, bila je neka tema na liniji mizoginije.

Sve i da ublažimo stav o tome da menadžment vređa zdrav razum, teško bi mogli poreći da menadžment jedno priča a drugo radi. Tek takva tvrdnja vređa zdrav razum. Mislim da su izuzeci u nivou statističke greške.

Tebe je izgleda poprilično stisklo. Imaš li bar za jesti? Što nešto ne radiš, kopaj?

Molim da se držimo teme a ne gluposti.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Tebe je izgleda poprilično stisklo. Imaš li bar za jesti? Što nešto ne radiš, kopaj?
Prepametan je da bi kopao.Kad sam bio ateista smatrao sam da je besmisleno hvaliti se da je neko fizički ili intelektualno sposobniji od drugih jer je za mene to bila prolazna glupost, mi smo životinje naspram ljudi koji treba da se pojave tj. u koje ćemo evoluirati.Kao i činjenica da nismo sami u univerzumu i da psotoje daleko inteligentnija stvorenja.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Nije prvi put da staješ u odbranu istaknutih članova menadžmenta (Pahomije, Kačavenda,...). Ako se ne varam, bila je neka tema na liniji mizoginije.
?
Ja ne stajem na stranu ljudi koji siluju.Kako ja da znam da su oni krivi?
Sve i da ublažimo stav o tome da menadžment vređa zdrav razum, teško bi mogli poreći da menadžment jedno priča a drugo radi. Tek takva tvrdnja vređa zdrav razum. Mislim da su izuzeci u nivou statističke greške.
Rekoh, ko to smatra normalnim, a propoveda drugačije nije pravoslavan.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Prepametan je da bi kopao.Kad sam bio ateista smatrao sam da je besmisleno hvaliti se da je neko fizički ili intelektualno sposobniji od drugih jer je za mene to bila prolazna glupost, mi smo životinje naspram ljudi koji treba da se pojave tj. u koje ćemo evoluirati.Kao i činjenica da nismo sami u univerzumu i da psotoje daleko inteligentnija stvorenja.

Ne mogu se oteti utisku da si ti balavi pubertetlija ili si zaostao na tom nivou.

"Prepametan je da bi kopao." !?
"mi smo životinje naspram ljudi koji treba da se pojave" !?
"činjenica da nismo sami u univerzumu" činjenica!?


Kako ja da znam da su oni krivi?

Kako znaš da nisu?

Rekoh, ko to smatra normalnim, a propoveda drugačije nije pravoslavan.

Nego? Katolik? Musliman? Subotar, JS? Pastafarijanac? Ateista nije, jer spominješ propovedanje.

Jedna stvar nije meni jasna. Prihavatam ja da ti veruješ u utvare, zagrobni život, Kačavendinu nevinost,... Ali zašto ti misionariš? Zašto pokušavaš i druge uvući u taj mrak? Zašto?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ne mogu se oteti utisku da si ti balavi pubertetlija ili si zaostao na tom nivou.

"Prepametan je da bi kopao." !?
"mi smo životinje naspram ljudi koji treba da se pojave" !?
"činjenica da nismo sami u univerzumu" činjenica!?
Prijatelju ja ne znam šta tebi nije jasno i šta ne možeš da razumeš da ti to lepo potanko objasnim.
Kako znaš da nisu?
Ne dokazuje se da Bog ne psotoji već da postoji.Ja njih nisam video da čine takve stvari i samim tim ne znam na osnovu čega da ih optužim.
Nego? Katolik? Musliman? Subotar, JS? Pastafarijanac? Ateista nije, jer spominješ propovedanje.
Jeste ateista ili neki sam sebi razuman.
Jedna stvar nije meni jasna. Prihavatam ja da ti veruješ u utvare, zagrobni život, Kačavendinu nevinost,... Ali zašto ti misionariš? Zašto pokušavaš i druge uvući u taj mrak? Zašto?
Ja ne verujem u utvare niti zagrobni život, Pravoslavlje tome ne uči, za Kačavendu ne verujem već znam dok se ne dokaže suprotno.Richard Dawkins je rekao da je religija štit za one koji se boje tame.Nikog ja ne uvlačim u mrak već pokučavam da izložim pravo učenje PC jer ljudi sede u mraku i ne vide ga.Ja širim svetlost, a ne tamu, tama je odsustvo svetlosti i ona se ne može širiti jer je uvek tu.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Prijatelju ja ne znam šta tebi nije jasno i šta ne možeš da razumeš da ti to lepo potanko objasnim.

Infantilan si.

Ja njih nisam video da čine takve stvari i samim tim ne znam na osnovu čega da ih optužim.

Pa, jeste. Može sve da se radi ako niko ne vidi. Dok te ne uvate.

Jeste ateista ili neki sam sebi razuman.

Dokoni ateista, koji usput propoveda i jariće krsti?

Ja ne verujem u utvare niti zagrobni život,

Pa, dobro, bre, čoveče, bre! Sve shvataš bukvalno.

za Kačavendu ne verujem već znam dok se ne dokaže suprotno.

Držo si mu sveću?
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Sve ja mogu da objasnim, ti ne razumeš to je tvoj problem.Kao kad dete kaže odrasloj osobi da ne razume i da je glupa jer ne veruje da sunce može da se ugasi kad upadne u bazen.
Pa, jeste. Može sve da se radi ako niko ne vidi. Dok te ne uvate.
Ne možeš nekog da optužiš da čini nešto ako nemaš dokaze.
Dokoni ateista, koji usput propoveda i jariće krsti?
Otac Kalist je bio grditelj crkava, on je bio monah podvižnik.Jedna crkva koju je sagradio dobila je sveštenika naravno i zatim je Kalist nastavio da gradi hram u drugom mestu.Pri poseti hrama koji je sagradio video je sveštenika kako jede kobasice sa lokalnim vrečom za vreme 1. nedelje(najstrožiji post) Velikog Posta, o je izbacio svešteniak i vrača i zatim obavestio vrh crkve koji je razčinio sveštenika.Da li je taj sveštenik bio pravoslavan?
Kalist je bio pravoslavan, a ne on, on je bio bezbožnik.
Pa, dobro, bre, čoveče, bre! Sve shvataš bukvalno.
Ti sit aj koji sve shvata bukvalno zato i jesi ateista i skeptično se odnosiš prema hrišćanstvu.
Držo si mu sveću?
Naprotiv ja tebi mogu da postavim isto pitanje s obzirom da ti treba da dokažeš da on jeste činio takve stvari.
 
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
214
Sve ja mogu da objasnim,

Ti si polubog, takoreći.

Ne možeš nekog da optužiš da čini nešto ako nemaš dokaze.

Postoje izjave dece (Pahomije), postoje i neki snimci (Kačavenda),...

Otac Kalist je bio grditelj crkava...

Stalno bežiš od pitanja i žvaćeš svoju praznu slamu.

Ti sit aj koji sve shvata bukvalno zato i jesi ateista i skeptično se odnosiš prema hrišćanstvu.

Ma, jašta. I nemam šta jesti i zavidim zadriglim popovima koji se prežderavaju i bludniče bez dokaza.

Naprotiv ja tebi mogu da postavim isto pitanje s obzirom da ti treba da dokažeš da on jeste činio takve stvari.

Otoič reče da tebi ne treba dokaz jer ti veruješ.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ti si polubog, takoreći.
Ja se trudim bog da budem, a i ti bi trebalo.
Postoje izjave dece (Pahomije), postoje i neki snimci (Kačavenda),...
Izjave mogu biti lažne, a snimci falsifikovani, to ništa ne dokazuje, da dokazuje bili bi van crkve u zatvoru.
Stalno bežiš od pitanja i žvaćeš svoju praznu slamu.
To je trebalo da bude odgovor na pitanje, ne čudi me da nisi shvatio.
Ma, jašta. I nemam šta jesti i zavidim zadriglim popovima koji se prežderavaju i bludniče bez dokaza.
Da li bludniče to ti ne znaš možeš samo da veruješ.Monasi takođe nemaju šta da jedu, kad bi slušao Boga i ispunjavao Njegove zapovesti bilo bi ti lepo, sam si izabrao da ti bude tako kako ti je.
 
Natrag
Top