Da li postoji religija u kojoj postoji istina ?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
OSNOVNE ISTINE ZA POCETNIKE


AVRAAM

Bog je sklopio savez sa Avraamom, čovekom vere, obećavši mu da će ga učiniti ocem velikog naroda i da će njemu i njegovim potomcima dati zemlju Hanan. Avraam je bio obrezan u znak prihvatanja saveza, a obrezanje je potom služilo kao dokaz o savezu između Boga i njegovog naroda. Avraam nije znao kako će Bog ispuniti ono što je obećao, ali je verovao Bogu, i Bog je time bio veoma zadovoljan.
Bog je rekao Avraamu da ode iz doma svog oca u Mesopotamiji da bi ga odveo ga u obećanu zemlju Hanan (koja se još zove i Palestina).
Avraamu se, kad je već bio u dubokoj starosti, rodio sin Isaak. Isaak je imao sina Jakova, a Jakov (nazvan i Izrael) dvanaest sinova i jednu kćer. Od ove porodice je nastao narod Izrael, ali on nikad nije zaboravio svoje plemensko poreklo. On je uvek o sebi govorio kao o dvanaest plemena Izraela - potomaka dvanaest Jakovljevih sinova: Ruvima, Simeona, Levija, Jude, Dana, Neftalima, Gada, Asira, Isahara,
Zavulona, Josifa i Venijamina. Tri najvažnija pretka - Avraam, Isaak i Jakov (Izrael) - poznati su i kao "očevi" ili "patrijarsi" Izraela.


A kad Avramu bi devedeset i devet godina, javi mu se Gospod i reče mu:
Ja sam Bog Svemogući, po mojoj volji živi, i budi pošten.
I učiniću zavet između sebe i tebe, i vrlo ću te umnožiti.
A Avram pade ničice. I Gospod mu još govori i reče:
Od mene evo zavet moj s tobom da ćeš biti otac mnogim narodima.
Zato se više nećeš zvati Avram nego će ti ime biti Avraam, jer
sam te učinio ocem mnogih naroda;
Daću ti porodicu vrlo veliku, i načiniću od tebe narode mnoge, i
carevi će izaći od tebe.
A postavljam zavet svoj između sebe i tebe i semena tvog nakon
tebe od kolena do kolena, da je zavet večan, da sam Bog tebi i semenu
tvom nakon tebe;
I daću tebi i semenu tvom nakon tebe zemlju u kojoj si došljak,
svu zemlju hanansku u državu večnu, i biću im Bog.
I reče Bog Avramu: Ti pak drži zavet moj, ti i seme tvoje nakon
tebe od kolena do kolena.
A ovo je zavet moj između mene i vas i semena tvog nakon tebe
koji ćete držati: da se obrezuju između vas sve muškinje.
A obrezivaćete okrajak tela svog, da bude znak zaveta između mene i vas.
Svako muško dete kad mu bude osam dana da se obrezuje od kolena
do kolena, rodilo se u kući ili bilo kupljeno za novce od kojih god
stranaca, koje ne bude od semena tvog.
Da se obrezuje koje se rodi u kući tvojoj i koje se kupi za
novce tvoje; tako će biti zavet moj na telu vašem zavet večan.
A neobrezano muško, kome se ne obreže okrajak tela njegovog, da
se istrebi iz naroda svog, jer pokvari zavet moj.
I još reče Bog Avramu: A Saru ženu svoju ne zovi je više Sara
nego neka joj bude ime Saara.
I ja ću je blagosloviti, i daću ti sina od nje; blagosloviću
je, i biće mati mnogim narodima, i carevi narodima izaći će od nje.
Tada pade Avram ničice i nasmeja se govoreći u srcu svom: Eda
će se čoveku od sto godina roditi sin? I Sari? Eda će žena od
devedeset godina roditi?
I Avram reče Bogu: Neka živ bude Ismailo pred Tobom!
I reče Bog: Zaista Sara žena tvoja rodiće ti sina, i nadećeš mu
ime Isak; i postaviću zavet svoj s njim da bude zavet večan semenu
njegovom nakon njega.
A i za Ismaila uslišio sam te; evo blagoslovio sam ga, i daću
mu porodicu veliku, i umnožiću ga veoma; i rodiće dvanaest knezova, i
načiniću od njega velik narod.
A zavet svoj učiniću s Isakom kad ti ga rodi Sara, do godine u ovo doba.

( 1 knjiga Mojsijeva 17 poglavlje ).


Pitanje za HARUBONOTA: Ko je po bibliji dete obecanja..?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja,
preskocio si vrlo vjesto rodjenje Ismaila. Kao i zavjet u vezi Ismaila.

Da, napisano je da ce s Izakom drzati zavjet.

Zato i ja s velikom dozom uvjerenja smatram da je Muhammed a.s. Izakov, odnosno Davidov ili Solomonov potomak, posto to Hrist svakako nije.
(izuzev ako neko zeli da Mariju nazove nekim ruznim imenom)

Zavjet obrezanja drze jos samo zidovi i muslimani, iako u Kur'anu ne govori o obrezanju ljudskog okrajka nego kao sto je i Hrist rekao ranije: vazno je da je srce obrezano!
Cemu obrezanje ako ne vjerujes (i u Hrista)?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja,
preskocio si vrlo vjesto rodjenje Ismaila. Kao i zavjet u vezi Ismaila.

Da, napisano je da ce s Izakom drzati zavjet.

Zato i ja s velikom dozom uvjerenja smatram da je Muhammed a.s. Izakov, odnosno Davidov ili Solomonov potomak, posto to Hrist svakako nije.
(izuzev ako neko zeli da Mariju nazove nekim ruznim imenom)

Zavjet obrezanja drze jos samo zidovi i muslimani, iako u Kur'anu ne govori o obrezanju ljudskog okrajka nego kao sto je i Hrist rekao ranije: vazno je da je srce obrezano!
Cemu obrezanje ako ne vjerujes (i u Hrista)?


To znaci da je Muhamed obecani Mesija Hristos koga su Jevreji ocekivali..?

Koji zavet je Bog ucfinio sa Ismailom, ja iz navedenih tekstova vidim samo da je Bog rekao da ce Ismailo biti ubica, i da ce skakati na svakoga, i ubijati svakoga...sto i vidimo u istorijskom mentalitetu muslimanskih naroda.

I reče joj: Agaro, robinjo Sarina, otkud ideš, kuda li ideš? A ona reče: Bežim od Sare gospođe svoje.
A anđeo joj Gospodnji reče: Vrati se gospođi svojoj, i pokori joj se.
Opet joj reče anđeo Gospodnji: Umnožiću veoma seme tvoje, da se neće moći prebrojati od množine.
Još joj reče anđeo Gospodnji: Eto si trudna, i rodićeš sina, i nadeni mu ime Ismailo; jer je Gospod video muku tvoju.
A biće čovek ubica; ruka će se njegova dizati na svakog a svačija na njega, i nastavaće na pogledu svoj braći svojoj.
( 1 knjiga Mojsijeva 16. 8 -12 ).

Gde u bibliji postoji nagovestaj da ce Bog ista ciniti sa Ismailovim potomcima, u smislu podizanja proroka iz tog naroda, ili Mesijanske poruke koju bi on mogao dati kroz njega, itd, zar nisu sva ta obecanja data sinu obecanja, to jest Isaku, i da se ispune kroz njegovo potomstvo, zar Ismailci nisu bili neprijatelji Izraela u starozavetnom periodu, pa cak i danas..
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Laodikeja:

Koji zavet je Bog ucfinio sa Ismailom, ja iz navedenih tekstova vidim samo da je Bog rekao da ce Ismailo biti ubica, i da ce skakati na svakoga, i ubijati svakoga...sto i vidimo u istorijskom mentalitetu muslimanskih naroda.
Ovo boldano najvise ukazuje na tvoj mentalitet.

Ko je ubica i kradljivac i lazljivac mozes vidjeti u Palestini, a mogao si u ex.YU.
Mislim da si na biblijski opis Ismaila, koji usput nije tacan jer ne moze blagosloveni biti i blaglosven i ubojica, dodao malo iz islamofobne literature, i potvrdjava se da su zidovi kroz Bibliju (svu se je napisali!) podvalili svijetu vjeru koja nije od Boga.

Sta se dogodilo sa vjerom Josipovom? Zar nije on a ne Juda, njegov tmurni brat bio sunce medju bracom? Kud je nestao?

Moram po ne znam koji put ponoviti: islam nije nova, nego usavrsena vjera.
Kada govoris ruzne lazi o muslimanu, znaj da to govoris o ljudima koji se pokoravaju Bogu. To naime znaci rijec musliman.

Osim toga, Hrist je rekao: Blago vama kada vas budu progonili zbog mene (toga sto kazujete istinu o meni)!

Danas jedino muslimane progone, a znas i po sebi, zbog toga sto kazuju istinu o Hristu (nije istina da iko progoni zidove, katolike i ostale hriscane zbog njihove vjere)! Nije li to jedini razlog bjesomucnog progona?

zar Ismailci nisu bili neprijatelji Izraela u starozavetnom periodu, pa cak i danas..

Ovo je teska podvala. Cijela Biblija pociva na mrznji prema Ismailu (nezakoit) i Ezavu (olos), na isticanju ropski rob negiranje Saveza na Sinaju....
Dakle, Boga su napustili sudeci po nepravdi (bilo ko ko je nepravedan napustio je Boga!), i prihvatili bozanstva, kao sto su i Hrista pokusali poniziti svodeci cijelu njegovu misiju na sarene ukrase za Bozic.

Znas li da je Marija, koja je rodila Hrista, potomica Ezava? Samo na taj nacin se moze tumaciti Jakovljeva oporuka. Ali tebe ne zanimaju te stvari, Bozja poruka, inace bi bio musliman (pokoran Bogu), tebe zanima lazna istorija i politika.

Da, Muhammed a.s. se spominje u staroim zavjetu, pogledaj Ponovljeni zakon, u kome Bog kaze Mojsiju:

"Proroka (Muhameda a.s.) cu im podignuti izmedju tvoje brace kao sto si ti. Stavicu Moje Rijeci u njegova usta da im kazem sto im zapovijedim. A ne bude li ko slusao Mojih rijeci sto ih taj prorok (Muhammed a.s.) bude govorio u Moje Ime, taj ce odgovarati preda Mnom"

Ima jos: "Lazni prorok ima da se poigubi".

Muhammed a.s. nije pogubljen!

Nije ni Hrist, naravno.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Laodikeja:


Ovo boldano najvise ukazuje na tvoj mentalitet.

Ko je ubica i kradljivac i lazljivac mozes vidjeti u Palestini, a mogao si u ex.YU.
Mislim da si na biblijski opis Ismaila, koji usput nije tacan jer ne moze blagosloveni biti i blaglosven i ubojica, dodao malo iz islamofobne literature, i potvrdjava se da su zidovi kroz Bibliju (svu se je napisali!) podvalili svijetu vjeru koja nije od Boga.

Sta se dogodilo sa vjerom Josipovom? Zar nije on a ne Juda, njegov tmurni brat bio sunce medju bracom? Kud je nestao?

Moram po ne znam koji put ponoviti: islam nije nova, nego usavrsena vjera.
Kada govoris ruzne lazi o muslimanu, znaj da to govoris o ljudima koji se pokoravaju Bogu. To naime znaci rijec musliman.

Osim toga, Hrist je rekao: Blago vama kada vas budu progonili zbog mene (toga sto kazujete istinu o meni)!

Danas jedino muslimane progone, a znas i po sebi, zbog toga sto kazuju istinu o Hristu (nije istina da iko progoni zidove, katolike i ostale hriscane zbog njihove vjere)! Nije li to jedini razlog bjesomucnog progona?



Ovo je teska podvala. Cijela Biblija pociva na mrznji prema Ismailu (nezakoit) i Ezavu (olos), na isticanju ropski rob negiranje Saveza na Sinaju....
Dakle, Boga su napustili sudeci po nepravdi (bilo ko ko je nepravedan napustio je Boga!), i prihvatili bozanstva, kao sto su i Hrista pokusali poniziti svodeci cijelu njegovu misiju na sarene ukrase za Bozic.

Znas li da je Marija, koja je rodila Hrista, potomica Ezava? Samo na taj nacin se moze tumaciti Jakovljeva oporuka. Ali tebe ne zanimaju te stvari, Bozja poruka, inace bi bio musliman (pokoran Bogu), tebe zanima lazna istorija i politika.

Da, Muhammed a.s. se spominje u staroim zavjetu, pogledaj Ponovljeni zakon, u kome Bog kaze Mojsiju:

"Proroka (Muhameda a.s.) cu im podignuti izmedju tvoje brace kao sto si ti. Stavicu Moje Rijeci u njegova usta da im kazem sto im zapovijedim. A ne bude li ko slusao Mojih rijeci sto ih taj prorok (Muhammed a.s.) bude govorio u Moje Ime, taj ce odgovarati preda Mnom"

Ima jos: "Lazni prorok ima da se poigubi".

Muhammed a.s. nije pogubljen!

Nije ni Hrist, naravno.

pa ti opet preskaces temu kazes mozes videti ali ti kao vernik nebi trebalo da verujes onome sto cujes od nekoga vec Bogu TO JE BOG REKAO ti se uvek vezes za ove reci Bog je rekao svacija ce se ruka na njega dici i on ce na svakoga ruku dici to je Bog rekao a ti se cesto vezujes za stvari gde je to Bog rekao kad je to Bog rekao evo rekao je!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
kad je islam usavrsena vera trebalo bi da ima neka vera pre toga koja je bila usavrsena koja je to vera usavrsena?????????????????
kojoj je veri pripadao muslimanski narod jeverjskoj ili hriscanskoj kad je usavrsena koja je vera usavrsena trebalo bi da je usavrsena preteca islama u koju su pre tog verovali i muslimani a koliko ja znam bili su pagani!

Danas jedino muslimane progone
molim?!
pravi hriscani su bili prognani a to su pravoslavci vec sam govorio da katolicka vera nije hriscanska da je samo sredstvo za kontrolisanje mase i zaradjivanje novca a pravoslavci su oduvek gonjeni i dan danas a za muslimane koliko ja znam recimo turci zar su srbi gonili turke ili Vizantija da nije gonila turke ili da nije jos pola sveta gonilo turke,saracene i arape muslimanske vere?ako je tako evo pitanja ako su vizatija i srbija gonile turke zasto su onda turci probili na balkan i zauzeli ga pokrstavali narod i cinili zla gonili hriscane spaljivali crkve istorijski dokazi i ateista bi te mogao time nauciti a saraceni su probili u evropu a ne karlo veliki na bliski istok ako su muslimani gonjeni zasto su pokorili pola starog sveta????????????????????????????????????????????????
zasto danas pale manastire i crkve na kosovu i kolju ljude is svestenike?
koje pobegao sa kosova srbi ili siptari ko je prognan???????????????????????????
necu vise o ovome da govorim da nas ne vodim u politiku ali neke su stvari ocigledne!

a nije ni hrist prorok vec Bog
gde pise da je Marija potomak Ezava?
ne stavljaj u zagradu stvari jer sam i ja mogao da napisem Milos u zagradi da nagadjam i jos nesto prorok je bio sveti jovan krstitelj i nije bio pogubljen od strane pravde i Boga

ne preskaci temu jer vise necemo dolaziti izbegavas da dajes odgovore i pravis nove teme nas ima na ovom forumu 10 a takvih kao ti nema niko osim tebe!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
kad je islam usavrsena vera trebalo bi da ima neka vera pre toga koja je bila usavrsena koja je to vera usavrsena?????????????????
kojoj je veri pripadao muslimanski narod jeverjskoj ili hriscanskoj kad je usavrsena koja je vera usavrsena trebalo bi da je usavrsena preteca islama u koju su pre tog verovali i muslimani a koliko ja znam bili su pagani!

Covjece, ima Arapa razlicitih vjera, pa i ateista!
Usavrsena vjera je vejra koju je imao Adam(koji je vidio Boga!), Enoh (kog je Bog uzdigao Sebi), Avraham koji nije zalio sina za zrtvu Bogu, Mojsije koji je poveo narod iz Egipta, Ilija (kojeg je Bog uzdigao sebi), David, Solomon, Jakov i potomci, Hrist i Muhammed a.s. su imali samo jednu vjeru.
Preskocio sam mnoge prije Hrista i Muhammeda a.s. i nisam spomenuo mnoge nakon njih - njihova vjera je bila ista.
Ta vjera se usavrsavala, pa citas li Bibliju? dolaskom uvijek novih Bozjih poslanika s Uputom, zadnji je Muhammed a.s. koji je poslan svim narodima Svijeta.

Muslin vjeruje u sve Bozje Knjige!
Musliman vejruje u sve Bozje poslanike!
Musliman ne pravi razliku izmedju Bozjih poslanika, to ima pravo samo Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
a nije ni hrist prorok vec Bog
gde pise da je Marija potomak Ezava?
ne stavljaj u zagradu stvari jer sam i ja mogao da napisem Milos u zagradi da nagadjam i jos nesto prorok je bio sveti jovan krstitelj i nije bio pogubljen od strane pravde i Boga

ne preskaci temu jer vise necemo dolaziti izbegavas da dajes odgovore i pravis nove teme nas ima na ovom forumu 10 a takvih kao ti nema niko osim tebe!!!!!!!!!!!!!!!!

I ja tebe molim da prestanes s politikom i Siptarima, to zaista nema smisla, to nizanje osvete kada dodje vrijeme jacega. I oni su pretrpjeli, Srbi su trpjeli svasta, a najgore sto sebi ucine jeste nastavljanje proganjanja, ma ko da ga cini.

Da je Marija potomka Ezava mozes naci u Jakovljevj oporuci sinovima, blagoslovu koji mu je jedini preostao za Ezava.
Od tada Izraleci nemaju moc.

Da su muslimani katolici, na primjer, ne bi bili proganjani danas.
A progonjeni su jer su muslimani, jer ispovijedaju istinu o Hristu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
Covjece, ima Arapa razlicitih vjera, pa i ateista!
Usavrsena vjera je vejra koju je imao Adam(koji je vidio Boga!), Enoh (kog je Bog uzdigao Sebi), Avraham koji nije zalio sina za zrtvu Bogu, Mojsije koji je poveo narod iz Egipta, Ilija (kojeg je Bog uzdigao sebi), David, Solomon, Jakov i potomci, Hrist i Muhammed a.s. su imali samo jednu vjeru.
Preskocio sam mnoge prije Hrista i Muhammeda a.s. i nisam spomenuo mnoge nakon njih - njihova vjera je bila ista.
Ta vjera se usavrsavala, pa citas li Bibliju? dolaskom uvijek novih Bozjih poslanika s Uputom, zadnji je Muhammed a.s. koji je poslan svim narodima Svijeta.

Muslin vjeruje u sve Bozje Knjige!
Musliman vejruje u sve Bozje poslanike!
Musliman ne pravi razliku izmedju Bozjih poslanika, to ima pravo samo Bog.

Isus nije verovao u Boga on jesta Bog on je poslat kako ne veorvati u postojanje svog oca?
ako je Muhamed pravi prorok zasto nije proricao da je isus mesija?
 
Član
Učlanjen(a)
16.01.2012
Poruka
361
I ja tebe molim da prestanes s politikom i Siptarima, to zaista nema smisla, to nizanje osvete kada dodje vrijeme jacega. I oni su pretrpjeli, Srbi su trpjeli svasta, a najgore sto sebi ucine jeste nastavljanje proganjanja, ma ko da ga cini.

Da je Marija potomka Ezava mozes naci u Jakovljevj oporuci sinovima, blagoslovu koji mu je jedini preostao za Ezava.
Od tada Izraleci nemaju moc.

Da su muslimani katolici, na primjer, ne bi bili proganjani danas.
A progonjeni su jer su muslimani, jer ispovijedaju istinu o Hristu.

BRAVO MUSLIMANI PROPOVEDAJU HRISCANSKU VERU PA STO ONDA NISU HRISCANI JEL SLUSAS TI SEBE SAD HVALIS HRISTA A HULIO SI GA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rekao si da isus nije nista drugo nego lazni prorok a on nije prorok vec Bog njegov dolazak je prorican
rekao si da ti se isus gadi kad si procitao Budite lukavi kao zmije a nisi rekao a bezazleni kao golubovi cenzurisao si pricu

naprimer zena je ubila muza grozna zena ubila muza a cenzurisano je da bih spasila dete i vezes se da neko ko je iznutra kao zmija a spolja kao golub zao a nije tako hristovi ucenici su samo lukavi kao zmije a iznutra su bezazleni kao golubovi izvrces pricu verovatno si ispravio ovakve stvari da se nezna pa ti nisi musliman ti si satanista sotona radi takve stvari red istina red laz red istina red laz red istina red laz!
 
Natrag
Top