da li mi imamo dovoljno vere u boga?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
pa muslimani takodje veruju da ce doci Hrist da sudi zivima i mrtvima ali niko od njih ne zna da odgovori zasto onda ne veruje u Hrista i tvrdi da su hriscani "nevernici"??!..i niko iz toga ne izvlaci zakljucak da mu je Islam podmetnuo "onaj" (kao laz koja lici na Istinu ali je i dalje samo laz) i da ga time lisava Spasenja...vecno...?

ne razumem zasto kazes da Muslimani ne veruju u Hrista ? oni ga samo ne slave i ne mole se njemu vec Bogu, a sto se tice toga da Uziviseni koji je Objavio Svetu Knjigu Muslimana Kur'an, 'ne zna zasto Hriscane naziva nevernicima'' tu gresis , imaju jasni dokazi , koji ne iskljucuju veru u Boga i Hrista , vec hriscanstvo koje je sasvim drugacije od onoga sto je Isus Hrist pricao , a Utemeljivac crkve Apostol Pavle , inace Jevrej koji je dosao medju Hristove ucenike je postavio i ukinuo mnoge zakone koji su Bili od predhodnika Hrista , a ako je Stari zavet u Potpunosti prihvacen mislim da su i zakoni trebali ostati . inace Apostol Pavle se kasnije pojavio posle Hristovog Uzdignuca na nebo..
 
Član
Učlanjen(a)
06.02.2010
Poruka
164
ja sam ih obisao dosta.....ali najvise sam ih obisao po rasko-prizrenskoj i sad ne znam tacno kojoj eparhiji fruskogorski manastiri pripadaju i u te dve eparhije mogu slobodno da kazem da ima jako dobrih duhovnika i dobrih monahinja.....
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
evo jedan zanimljiv podatak :

Broj pravoslavnih vernika u svetu opada i ne prelazi 150 miliona, procenjuju ruski stručnjaci, javila je danas verska informativna agencija VIA. Kako se navodi, sve pravoslavne crkve pogađa demografska kriza koja je na granici "katastrofe", tako da ce broj pripadnika i dalje opadati. Najbrojnija je Ruska pravoslavna crkva sa oko 100 miliona vernika. Slede rumunska sa 20, grčka sa devet, srpska sa osam miliona, i bugarska sa sest miliona vernika. Carigradska patrijaršija ima tri miliona članova u Turskoj, Grčkoj, Americi, Australiji i po Evropi.



zraženo u brojkama, u svetu je trenutno 1,166 milijardi katolika. U kratkom izveštaju se ne navodi na kojim kontinentima je broj vernika najviše porastao.

Međutim, najveći rasadnik novih katolika je proteklih godina bila Afrika. Čak se govorilo da njihov broj raste takvom brzinom da bi sveštenici s tog kontinenta jednog dana mogli da nadomeste nedostatak sveštenika u zapadnim zemljama.

Prema ranijim statistikama katoličanstvo se brže širilo u zemljama u razvoju, dok je prilično stagniralo u Evropi. Crkveni stručnjaci su napominjali da bi Afrika, koja je nekad bila meta zapadnih misionara, mogla biti jednog dana pozvana da pokatoliči Zapad.


Prema najnovijim statistikama Vatikana, nije porastao samo sveukupni broj katolika nego i broj sveštenika i biskupa. U odnosu na godinu ranije, u 2008. godini broj sveštenika je porastao za 1.142. Povećao se i broj biskupa, a najveće povećanje je zabeleženo u Africi i Americi, Okeanija je zabeležila pad, dok su Evropa i Azija ispod svetskog proseka.

slazem se sa tobom o onome sto kazes , a ovo dokazuje koliko su ljudi u zabludi.

ali ti u ovome postu spominjes samo Hrista, a Boga nigde , mislim da bi trebao Bog biti na prvom mestu.

Kolko mi je poznato Katolici veruju u trojstvo kao Tri Nezavisna Boga , dok Hriscani Veruju U Jednog Boga , ti si pomenuo da treba da se obrate Hristu. Mislim da svako treba da se obrati Bogu, kao sto se i Hrist obracao. jer ako je Vodja pomoc od Boga trazio , zar sledbenici trebaju da traze pomoc od vodje? A sto se tice Vere u Hrista , ne znam da li to mesas sa verom u Boga , jer Hrist je bio na zemlji i ljudi su ga videli , nema potrebe da veruju il da neveruju , dok je Bog na nebu i u njega treba verovati.

ne mislim nista lose, Treba voleti Boga , pa Hrista i sve ljude koji su poslani od Boga da upute narod, pre svih ostalih .. ali mislim da je greska Isusa nazivati Bogom

Hrist je Bozji Sin i jednosustan je Ocu-Bogu....A ljudi se samo verom u Hrista i krstenjem Svetim Duhom mogu vratiti Ocu..od koga smo otpali prvobitnim grehom Adama i Eve...ne odvajaj Sina i Duha Svetog od Oca...zato su Sveto Trojstvo...Tri u Jednom

Ja i Otac jedno smo. Ja sam došao da imaju život i da ga imaju u izobilju. (6)

Meni je dana sva vlast na nebu i na zemlji. Dajem im vecni život, pa nece nikad propasti, niti ce ih ko oteti iz moje ruke.Ostavljam vam mir, mir svoj dajem vam. Ne dajem vam kao što svet daje. Neka se ne uznemirava vaše srce i neka ne strahuje. I saznacete istinu, i istina ce vas osloboditi.
Ako vas, dakle, Sin oslobodi, bicete stvarno slobodni.Ovo sam vam govorio, da moja radost bude u vama i da se vaša radost ispuni. (7)

Jer je to volja moga Oca, da svaki koji gleda Sina i verije u njega - ima život vecni, te da ga ja vaskrsnem u poslednji dan. Veriješ li ti u Sina covecijega? Video si ga, koji govori s tobom - on je. (8)

Biblijski citati:

1. Jov. 12:23
2. Jov. 8:50
3. Jov. 8:17,18; 5:32,34
4. Jov. 7:18
5. Jov. 7:28; 6:38; 18:37
6. Jov. 10:30; 10:10
7. Mat 28:18; Jov. 10:28; 14:27; 8:32,36; 15:11
8. Jov. 6:40; 9:35,37

Otac koji me je poslao, on mi je dao nalog šta da kažem i šta da govorim. I znam da je njegova zapovest život vecni. Što, dakle, ja govorim, govorim onako kako mi je govorio Otac. (1)

A rec koju slušate nije moja, nego Oca koji me je poslao.
Zaista, zaista, kažem vam: ko sluša moju rec i veruje onome koji me je poslao, ima vecni život i ne dolazi pred sud, nego je prešao iz smrti u život. (2)

Zaista, zaista, kažem vam da ide cas - i vec je nastao - kada ce mrtvi slušati glas Sina Božijeg, i koji ga cuju - živece. (3)

Istražujete Pisma, jer smatrate da u njima imate vecni život; i ona svedoce za mene; i necete da dodjete k meni - da imate život. (4)

I Otac koji me je poslao, sam je svedocio za mene. Niti ste glasa njegova ikad culi, niti pojavu njegovu ikad videli, i rec njegova ne stanuje u vama, zato što ne verujete onome koga je On poslao. (5)

Zašto vi kažete da huli na Boga onaj koga je Otac posvetio i poslao na svet - što sam rekao: "Ja sam Sin Božiji?" (6)

Ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene.
Duh je ono što oživljava, a telo ništa ne pomaže. Reci koje sam vam ja rekao, duh su i život su. (7)

I ako ko cuje moje reci i ne sluša ih, necu mu ja suditi: jer nisam došao da sudim svetu, nego da spasem svet. Ko mene odbacuje i ne prima mojih reci, ima svoga sudiju; rec - koju sam izgovorio - ona ce mu suditi u poslednji dan. (8)

Nebo i zemlja ce proci, ali moje reci nece proci. (9)


Biblijski citati:


1. Jov. 12:49,50
2. Jov. 14:24; 5:24
3. Jov. 5:25
4. Jov. 5: 39,40
5. Jov. 5: 37,38
6. Jov. 10:36
7. Jov. 14:6; 6:63
8. Jov. 12: 47,48
9. Mat. 24:35
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
Otac koji me je poslao, on mi je dao nalog šta da kažem i šta da govorim. I znam da je njegova zapovest život vecni. Što, dakle, ja govorim, govorim onako kako mi je govorio Otac. (1)

- poslat je da uputi narod , od Boga , znaci da je on Prenosio njegove reci


A rec koju slušate nije moja, nego Oca koji me je poslao.
Zaista, zaista, kažem vam: ko sluša moju rec i veruje onome koji me je poslao, ima vecni život i ne dolazi pred sud, nego je prešao iz smrti u život. (2)

- evo jasan dokaz da Isus nije radio na svoju volju vec Boziju , a to znaci da je bio Poslanik a ne Bog


I Otac koji me je poslao, sam je svedocio za mene. Niti ste glasa njegova ikad culi, niti pojavu njegovu ikad videli, i rec njegova ne stanuje u vama, zato što ne verujete onome koga je On poslao. (5)

- koliko sam upoznat bilo je rasprave i o tome da je Bog Otac sisao sa nebesa u pojavio se u ljudskom obliku tj Isus . ovo pobija svaku takvu sumlju, i opet pominje da je poslao nekog da uputi narod..

ali evo pogledaj ovo pa mi daj neke odgovore...


„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i poslanike! Ne dodjoh da ih ukinem, vec da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja ni jedna jota, ni jedna kovrcica slova iz Zakona sigurno nece nestati, a da se sve ne ostvari.” (Matej 5,17-18)

-znaci li ovo da nije dosao da ukine zakone koji su pre njega pisani vec da ih ojaca ili ostavari .. ?

ovo je Isus Rekao.

„Ja sam poslan samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova.” (Matej 15,24)


- znaci li ovo da je dosao da uputi svoj narod i da im propoveda svoje ucenje , ili znaci da je njegova religija za ceo svet . . ?


O Apostolu Pavlu utemeljivacu crkve :


Pavle ili Saul kako se ranije zvao , a dobio je ime Sveti Pavle Apostol. i pojavio medju apostole 38.godine po Hristu znaci da ga nije poznavao . cak je poticao iz sekte farizeja. a ta sekta se protivila njegovom ucenju , medjutim on je ucio i sirio hriscanstvo.

Njegove Poslanice zvuce ovako :


„Ako se, naime, mijenja svecenstvo, nužno se mijenja i Zakon.” (Hebrejima 7,12)


- Zar Bozja rec treba da se menja ako se menja 'svecenstvo' to bi znacilo da se Bog pojavio kad i Hriscanstvo i da ono u sta su ljudi ranije verovali nije tacno cim se menja .. ovo je apsurd , a + je stari zavet uzet za hriscanstvo.



„Pazite! Ja, Pavle, velim vam: primite li obrezanje, Krist za vas nece imati više nikakva znacenja. I ponovo svecano tvrdim svakomu koji primi obrezanje da je dužan izvršiti sav Zakon. Prekinuli ste s Kristom svi koji se hocete opravdati u Zakonu; ispali ste iz milosti. Jer mi pod vodjstvom Duha na osnovi vjere ocekujemo nadu opravdanja. Uistinu, u Kristu Isusu nema vrijednosti ni obrezanje ni neobrezanje, nego vjera koja ocituje svoju snagu ljubavlju.” (Galacanima 5,2-6)



- U vezi obrezivanja , i sam je Isus Bio Obrezan , i mislim da nigde nije ukinuo taj zakon , sta vise i jevreji se dan danas obrezuju , Muslimani , cak i Amerikanci, i Budisti cini mi se .. ovo je kao pretnja njegova ..



„Uistinu, ne vrijedi ni obrezanje ni neobrezanje, vec novi stvor ” (Galacanima 6,15)


- jel s ovim hoce da kaze da Nesto sto je predhodnik Isusov ostavio ljudima od Boga , a to je obrezivanje nista ne vredi ?



„Prije dolaska vjere bili smo zatvoreni u Zakonu, cuvani za vjeru koja se imala objaviti. Prema tome, zakon nam je bio cuvar da nas vodi u Krista, da se vjerom opravdamo. I s dolaskom vjere nismo više podložni cuvaru.” (Galacanima 3,23-25)



- ovde se vidi da je s dolaskom vere ukinuo sve zakone , iako je Isus rekao :


„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i poslanike! Ne dodjoh da ih ukinem, vec da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja ni jedna jota, ni jedna kovrcica slova iz Zakona sigurno nece nestati, a da se sve ne ostvari.” (Matej 5,17-18)


„Ali kako znamo da covjeka ne opravdava vršenje Zakona, nego samo vjera u Isusa Krista, to smo i mi prigrlili vjeru u Krista Isusa da bismo se opravdali vjerom u Krista, a ne vršenjem zakona. Jer vršenje Zakona nece nikoga opravdati.” (Galacanima 2,15-16)


- Jel ovim Hoce da kaze da ne mora da se postuju Bozje zapovesti vec samo da se Veruje u Isusa Hrista i to je dovoljno za spasenje ?



„A kad veli: -Novi, tim je prvi proglasio zastarjelim. A što stari i zastarijeva, blizu je išceznuca.” (Hebrejima 8,13)


- ovo izgleda kao da oni koji su bili pre Hrista treba da se zaborave , i da se postuju samo zakoni koji su sada propisani



Isus je rekao :

„Gospodine, hoceš li da zapovjedimo ognju da sidje s neba i da ih uništi?”, rekao: - Vas dvojica ne znate od kojeg ste duha. Sin covjecji nije poslan da uništava ljude, vec da ih spašava.” (Luka 9,54)


A Pavle je u svojoj poslanici rekao :

„A vama mucenima, pokoj zajedno s nama, kad se žu plamenom ognju’ objavi s neba Gospodin Isus u pratnji svoje andjeoske vojske, koji ce se osvetiti onima koji nece da priznaju Boga i koji se ne pokoravaju Radosnoj vijesti o našem Gospodinu Isusu. Oni ce biti kažnjeni vjecnom propašcu.” (Solunjanima II, 1,7-9) U istoj ovoj poslanici Pavle kaže: „I tada ce se pojaviti Bezbožnik koga ce Gospodin Isus ubiti dahom svojih usta i uništiti sjajem svoga dolaska.„ (Solunjanima II, 2,8)



-ovo je prevelika kontradikcija, po Pavlovim recima Isus je dosao da Ubije one koje ne veruju a ne da ih uputi u veru . on je slao poslanice i tako predstavio Isusa. ali reci Isusove pobijaju tu sumlju.



„Prema tome, neka vas nitko ne osudjuje zbog jela i pica, ili zbog godišnjih blagdana, ili mladjaka, ili subota! To je samo sjena stvarnosti koja je imala doci, a stvarnost je Krist.” (Kološanima 2,16- 17)


- Meso nekih zivotinja je bilo u to vreme zabranjeno , a i Svinjsko cini mi se , tako da je pavle rekao ovo , iako je Hrist rekao da nijedno slovo zakona ne sme da se promeni..

on je za neradan dan postavio nedelju bila je subota gde se u starom zavetu
na mnogo mesta kaze:

Postanak 2,3 -
Izlazak 20,8-11 -
Izlazak 23,12 -
Izlazak 34,21 -
Ljetopisi I, 23,31 -
Ponovljeni zakon 5,12-15 -
Jeremija 17,21-22 -
Izaija 56,4 i 58,2-4 -
Nehemija 9,1-4 -
Ezekiel 20,15-27
svuda se kaze da je subota neradan dan , medjutim nedelja je po volji Pavla.

„Ako ste s Kristom umrli, oslobodjeni prirodnih sila svijeta, zašto dopuštate, kao da još živite u svijetu, da vam se namecu propisi: Ne uzmi!, Ne kušaj!, Ne takni!” Sve je to odredjeno da uporabom nestane.” (Kološanima 2,20-21)



- po njegovom propisi nikako ne treba da se postuju , cak vise ko da ce biti kaznjeni ako se starih propisa drze .



TROJSTVO U STARIM PAGANSKIM VJERAMA

Babilonci su vjerovali u Trojstvo vec od cetvrtog milenija p.n.e. Oni su svoja mnogobrojna božanstva svrstavali u dvije grupe, od kojih svaka za sebe predstavlja jedan vid Trojstva. Sistem njihovih božanstava je izgledao ovako: Prva grupa:

- Bog neba, Bog zemlje i Bog mora.
Druga grupa: - Bog Mjeseca, Bog Sunca i Bog pravde.
Vec smo ranije rekli da su Egipcani poznavali Trojstvo predstavljeno u Izidi, Ozirisu i Horusu. Hindusi od davnina poznaju ucenje o Trojstvu.
Ono je po njima predstavljeno u Brahmi, Višnu i Šivi.
Ova tri božanstva, iako zasebna, ipak predstavljaju jednu cjelinu;
Trojstvo u jednom. Stari Egipcani su takodjer, kako izjavljuje kralj Ahnaton, poznavali sjedinjavanje božanstava u Amonu, kralju bogova i Atonu, bogu Sunca. Ptolomej Prvi je u Aleksandriji podigao velicanstveni hram Serabijum u kome se obracalo ranije pomenutom Trojstvu predstavljenom, kao što smo rekli u Ozirisu, Izidi i Horusu.
Tako su ova tri božanstva, makar i u molitvi, bila prisutna na jednom te istom mjestu. Nakon rodjenja Isusa Krista dolazi Plotin (205-270) koji obnavlja Platonovo ucenje o Trojstvu.





„Ulazim svome Ocu i vašem Ocu, svome Bogu i vašem Bogu.” (Ivan 20,17)

„Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!” (Matej 5,48)


„Pazite da ne vršite svoje pravednosti pred ljudima da vas oni vide! Inace necete imati place kod svog Oca nebeskoga.” (Matej 6,1)


- a ove Isusove reci ? zar ne govori ljudima da im je Bog i njihov otac ?

rekao je Svome Bogu , znaci li to da Bog ima Boga ?


5. „Obracajuci se jednom clanu Velikog vijeca Isus je rekao: - Zašto me zoveš dobrim? - rece mu Isus - samo je jedan Dobri, Bog.” (Luka 18,19)


- zar ne kaze ovde da je Jedan Bog , i da on nije Bog(dobri)




„Jer ja nisam govorio sam od sebe, nego mi je Otac, koji me posla, zapovijedio što da reknem i što da navijestim.” (Ivan 12,49)
„Zaista, zaista, kažem vam, nije sluga veci od svoga gospodara niti je poslanik veci od onoga koji ga šalje.” (Ivan 13,16)
„Ja cu moliti Oca, i dat ce vam drugog Branitelja koji ce ostati s vama zauvijek.” (Ivan14,16).


- Ovde je sam rekao da je poslanik , da je sluga ..


a ove reci Isusove ?


15. „Nitko ne može doci k meni ako ga ne privuce Otac koji me posla.” (Ivan 6,44)


- zbog cega onda je Vera u Isusa toliko jaka da neki veruju da ih on moze spasiti , od njega pomoc traze , nadaju se da ce im on oprostiti grehe , kada njegove reci jasno govore da je Bozji Rob, Sluga , i Poslanik , kao sto su svi ljudi na zemlji Bozji Robovi.


„Zaista, zaista, kažem vam, tko sluša moju rijec i vjeruje onomu koji me posla, ima vjecni život.” (Ivan 5,24)


- zar ovde ne kaze da njega treba da slusamo a da verujemo onome koga je poslao a to je Bog ? (slazem se da treba i u Isusa da se Veruje) ali Bog pre svega .



„Ne dopustite da vas nazivaju rabbi, jer imate samo jednog Ucitelja, a vi ste braca! Nikoga na Zemlji ne nazivajte svojim ocem, jer imate samo jednog Oca, onoga nebeskoga! (Matej 23,8-9)


-ovim se jasno kaze da Je Bog Otac svim ljudima , tako ga je i Isus zvao



...
-
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Koji su to neutralni? Izvinjavam se na neobaveštenosti...

:) To sam im ja dao takav naziv ;) A zasto? Pa zato sto ti ne kazu u koga da verujes. Zato sto ti ne kazu sta treba da radis? Nego ti obezbede sve moguce neophodne uslove (hranu, smestaj, higijenu itd) i ostave te u miru i tisini da radis na sebi kako bi prvo upoznao sebe a onda video i svet, univerzum, onakav kakav jeste.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Otac koji me je poslao, on mi je dao nalog šta da kažem i šta da govorim. I znam da je njegova zapovest život vecni. Što, dakle, ja govorim, govorim onako kako mi je govorio Otac. (1)

- poslat je da uputi narod , od Boga , znaci da je on Prenosio njegove reci


A rec koju slušate nije moja, nego Oca koji me je poslao.
Zaista, zaista, kažem vam: ko sluša moju rec i veruje onome koji me je poslao, ima vecni život i ne dolazi pred sud, nego je prešao iz smrti u život. (2)

- evo jasan dokaz da Isus nije radio na svoju volju vec Boziju , a to znaci da je bio Poslanik a ne Bog


I Otac koji me je poslao, sam je svedocio za mene. Niti ste glasa njegova ikad culi, niti pojavu njegovu ikad videli, i rec njegova ne stanuje u vama, zato što ne verujete onome koga je On poslao. (5)

- koliko sam upoznat bilo je rasprave i o tome da je Bog Otac sisao sa nebesa u pojavio se u ljudskom obliku tj Isus . ovo pobija svaku takvu sumlju, i opet pominje da je poslao nekog da uputi narod..

ali evo pogledaj ovo pa mi daj neke odgovore...


„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i poslanike! Ne dodjoh da ih ukinem, vec da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja ni jedna jota, ni jedna kovrcica slova iz Zakona sigurno nece nestati, a da se sve ne ostvari.” (Matej 5,17-18)

-znaci li ovo da nije dosao da ukine zakone koji su pre njega pisani vec da ih ojaca ili ostavari .. ?

ovo je Isus Rekao.

„Ja sam poslan samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova.” (Matej 15,24)


- znaci li ovo da je dosao da uputi svoj narod i da im propoveda svoje ucenje , ili znaci da je njegova religija za ceo svet . . ?


O Apostolu Pavlu utemeljivacu crkve :


Pavle ili Saul kako se ranije zvao , a dobio je ime Sveti Pavle Apostol. i pojavio medju apostole 38.godine po Hristu znaci da ga nije poznavao . cak je poticao iz sekte farizeja. a ta sekta se protivila njegovom ucenju , medjutim on je ucio i sirio hriscanstvo.

Njegove Poslanice zvuce ovako :


„Ako se, naime, mijenja svecenstvo, nužno se mijenja i Zakon.” (Hebrejima 7,12)


- Zar Bozja rec treba da se menja ako se menja 'svecenstvo' to bi znacilo da se Bog pojavio kad i Hriscanstvo i da ono u sta su ljudi ranije verovali nije tacno cim se menja .. ovo je apsurd , a + je stari zavet uzet za hriscanstvo.



„Pazite! Ja, Pavle, velim vam: primite li obrezanje, Krist za vas nece imati više nikakva znacenja. I ponovo svecano tvrdim svakomu koji primi obrezanje da je dužan izvršiti sav Zakon. Prekinuli ste s Kristom svi koji se hocete opravdati u Zakonu; ispali ste iz milosti. Jer mi pod vodjstvom Duha na osnovi vjere ocekujemo nadu opravdanja. Uistinu, u Kristu Isusu nema vrijednosti ni obrezanje ni neobrezanje, nego vjera koja ocituje svoju snagu ljubavlju.” (Galacanima 5,2-6)



- U vezi obrezivanja , i sam je Isus Bio Obrezan , i mislim da nigde nije ukinuo taj zakon , sta vise i jevreji se dan danas obrezuju , Muslimani , cak i Amerikanci, i Budisti cini mi se .. ovo je kao pretnja njegova ..



„Uistinu, ne vrijedi ni obrezanje ni neobrezanje, vec novi stvor ” (Galacanima 6,15)


- jel s ovim hoce da kaze da Nesto sto je predhodnik Isusov ostavio ljudima od Boga , a to je obrezivanje nista ne vredi ?



„Prije dolaska vjere bili smo zatvoreni u Zakonu, cuvani za vjeru koja se imala objaviti. Prema tome, zakon nam je bio cuvar da nas vodi u Krista, da se vjerom opravdamo. I s dolaskom vjere nismo više podložni cuvaru.” (Galacanima 3,23-25)



- ovde se vidi da je s dolaskom vere ukinuo sve zakone , iako je Isus rekao :


„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i poslanike! Ne dodjoh da ih ukinem, vec da ih ostvarim. Jer, zaista, kažem vam, dok opstoji nebo i zemlja ni jedna jota, ni jedna kovrcica slova iz Zakona sigurno nece nestati, a da se sve ne ostvari.” (Matej 5,17-18)


„Ali kako znamo da covjeka ne opravdava vršenje Zakona, nego samo vjera u Isusa Krista, to smo i mi prigrlili vjeru u Krista Isusa da bismo se opravdali vjerom u Krista, a ne vršenjem zakona. Jer vršenje Zakona nece nikoga opravdati.” (Galacanima 2,15-16)


- Jel ovim Hoce da kaze da ne mora da se postuju Bozje zapovesti vec samo da se Veruje u Isusa Hrista i to je dovoljno za spasenje ?



„A kad veli: -Novi, tim je prvi proglasio zastarjelim. A što stari i zastarijeva, blizu je išceznuca.” (Hebrejima 8,13)


- ovo izgleda kao da oni koji su bili pre Hrista treba da se zaborave , i da se postuju samo zakoni koji su sada propisani



Isus je rekao :

„Gospodine, hoceš li da zapovjedimo ognju da sidje s neba i da ih uništi?”, rekao: - Vas dvojica ne znate od kojeg ste duha. Sin covjecji nije poslan da uništava ljude, vec da ih spašava.” (Luka 9,54)


A Pavle je u svojoj poslanici rekao :

„A vama mucenima, pokoj zajedno s nama, kad se žu plamenom ognju’ objavi s neba Gospodin Isus u pratnji svoje andjeoske vojske, koji ce se osvetiti onima koji nece da priznaju Boga i koji se ne pokoravaju Radosnoj vijesti o našem Gospodinu Isusu. Oni ce biti kažnjeni vjecnom propašcu.” (Solunjanima II, 1,7-9) U istoj ovoj poslanici Pavle kaže: „I tada ce se pojaviti Bezbožnik koga ce Gospodin Isus ubiti dahom svojih usta i uništiti sjajem svoga dolaska.„ (Solunjanima II, 2,8)



-ovo je prevelika kontradikcija, po Pavlovim recima Isus je dosao da Ubije one koje ne veruju a ne da ih uputi u veru . on je slao poslanice i tako predstavio Isusa. ali reci Isusove pobijaju tu sumlju.



„Prema tome, neka vas nitko ne osudjuje zbog jela i pica, ili zbog godišnjih blagdana, ili mladjaka, ili subota! To je samo sjena stvarnosti koja je imala doci, a stvarnost je Krist.” (Kološanima 2,16- 17)


- Meso nekih zivotinja je bilo u to vreme zabranjeno , a i Svinjsko cini mi se , tako da je pavle rekao ovo , iako je Hrist rekao da nijedno slovo zakona ne sme da se promeni..

on je za neradan dan postavio nedelju bila je subota gde se u starom zavetu
na mnogo mesta kaze:

Postanak 2,3 -
Izlazak 20,8-11 -
Izlazak 23,12 -
Izlazak 34,21 -
Ljetopisi I, 23,31 -
Ponovljeni zakon 5,12-15 -
Jeremija 17,21-22 -
Izaija 56,4 i 58,2-4 -
Nehemija 9,1-4 -
Ezekiel 20,15-27
svuda se kaze da je subota neradan dan , medjutim nedelja je po volji Pavla.

„Ako ste s Kristom umrli, oslobodjeni prirodnih sila svijeta, zašto dopuštate, kao da još živite u svijetu, da vam se namecu propisi: Ne uzmi!, Ne kušaj!, Ne takni!” Sve je to odredjeno da uporabom nestane.” (Kološanima 2,20-21)



- po njegovom propisi nikako ne treba da se postuju , cak vise ko da ce biti kaznjeni ako se starih propisa drze .



TROJSTVO U STARIM PAGANSKIM VJERAMA

Babilonci su vjerovali u Trojstvo vec od cetvrtog milenija p.n.e. Oni su svoja mnogobrojna božanstva svrstavali u dvije grupe, od kojih svaka za sebe predstavlja jedan vid Trojstva. Sistem njihovih božanstava je izgledao ovako: Prva grupa:

- Bog neba, Bog zemlje i Bog mora.
Druga grupa: - Bog Mjeseca, Bog Sunca i Bog pravde.
Vec smo ranije rekli da su Egipcani poznavali Trojstvo predstavljeno u Izidi, Ozirisu i Horusu. Hindusi od davnina poznaju ucenje o Trojstvu.
Ono je po njima predstavljeno u Brahmi, Višnu i Šivi.
Ova tri božanstva, iako zasebna, ipak predstavljaju jednu cjelinu;
Trojstvo u jednom. Stari Egipcani su takodjer, kako izjavljuje kralj Ahnaton, poznavali sjedinjavanje božanstava u Amonu, kralju bogova i Atonu, bogu Sunca. Ptolomej Prvi je u Aleksandriji podigao velicanstveni hram Serabijum u kome se obracalo ranije pomenutom Trojstvu predstavljenom, kao što smo rekli u Ozirisu, Izidi i Horusu.
Tako su ova tri božanstva, makar i u molitvi, bila prisutna na jednom te istom mjestu. Nakon rodjenja Isusa Krista dolazi Plotin (205-270) koji obnavlja Platonovo ucenje o Trojstvu.





„Ulazim svome Ocu i vašem Ocu, svome Bogu i vašem Bogu.” (Ivan 20,17)

„Budite savršeni kao što je savršen Otac vaš nebeski!” (Matej 5,48)


„Pazite da ne vršite svoje pravednosti pred ljudima da vas oni vide! Inace necete imati place kod svog Oca nebeskoga.” (Matej 6,1)


- a ove Isusove reci ? zar ne govori ljudima da im je Bog i njihov otac ?

rekao je Svome Bogu , znaci li to da Bog ima Boga ?


5. „Obracajuci se jednom clanu Velikog vijeca Isus je rekao: - Zašto me zoveš dobrim? - rece mu Isus - samo je jedan Dobri, Bog.” (Luka 18,19)


- zar ne kaze ovde da je Jedan Bog , i da on nije Bog(dobri)




„Jer ja nisam govorio sam od sebe, nego mi je Otac, koji me posla, zapovijedio što da reknem i što da navijestim.” (Ivan 12,49)
„Zaista, zaista, kažem vam, nije sluga veci od svoga gospodara niti je poslanik veci od onoga koji ga šalje.” (Ivan 13,16)
„Ja cu moliti Oca, i dat ce vam drugog Branitelja koji ce ostati s vama zauvijek.” (Ivan14,16).


- Ovde je sam rekao da je poslanik , da je sluga ..


a ove reci Isusove ?


15. „Nitko ne može doci k meni ako ga ne privuce Otac koji me posla.” (Ivan 6,44)


- zbog cega onda je Vera u Isusa toliko jaka da neki veruju da ih on moze spasiti , od njega pomoc traze , nadaju se da ce im on oprostiti grehe , kada njegove reci jasno govore da je Bozji Rob, Sluga , i Poslanik , kao sto su svi ljudi na zemlji Bozji Robovi.


„Zaista, zaista, kažem vam, tko sluša moju rijec i vjeruje onomu koji me posla, ima vjecni život.” (Ivan 5,24)


- zar ovde ne kaze da njega treba da slusamo a da verujemo onome koga je poslao a to je Bog ? (slazem se da treba i u Isusa da se Veruje) ali Bog pre svega .



„Ne dopustite da vas nazivaju rabbi, jer imate samo jednog Ucitelja, a vi ste braca! Nikoga na Zemlji ne nazivajte svojim ocem, jer imate samo jednog Oca, onoga nebeskoga! (Matej 23,8-9)


-ovim se jasno kaze da Je Bog Otac svim ljudima , tako ga je i Isus zvao



...
-


Ovo je ono sto treba da brine muslimane:
-Ja sam put i istina i život; niko ne dolazi k Ocu - sem kroz mene.

-Нико не може доћи к мени ако га не довуче Отац који ме посла; и ја ћу га васкрснути у последњи дан.
(Jovan 6,44)(ne skracuj kad vec navodis)

-Заиста, заиста вам кажем: који верује мене има живот вечни.(Jovan 6,47)

-А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: ако не једете тело Сина човечијег и не пијете крв Његову, нећете имати живот у себи.(Jovan 6,53)
- Који једе моје тело и пије моју крв има живот вечни, и ја ћу га васкрснути у последњи дан:(Jovan 6,54)

dakle ko se ne Krsti i ne Pricescuje Svetim Tajnama (telom i krvlju Isusovom) NECE BITI SPASEN!

54. Исус одговори: Ако се ја сам славим, слава је моја ништа: Отац је мој који ме слави, за ког ви говорите да је ваш Бог.
Јован 16:14, Дела 3:13

55. И не познајете Га, а ја Га знам; и ако кажем да Га не знам бићу лажа као ви. Него Га знам, и реч Његову држим.
Јован 7:28


56. Авраам, отац ваш, био је рад да види дан мој; и виде, и обрадова се.
1 Мој. 22:18, Лука 10:24, Гал. 3:16, Гал. 3:18, Јевр. 11:13

57. Тада Му рекоше Јевреји: Још ти нема педесет година, и Авраама ли си видео?

58. А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: Ја сам пре него се Авраам родио.(Jovan 8,54-58)


muslimanima je podvaljeno zestoko...zasto ne dolazi onda Muhamed na kraju?koja je uopste svrha Islama na svetu ako je od Boga?da ispravi Hrista?pa sam Hrist je rekao da ce doci mnogi lazni proroci posle Njega i da ljudi ne veruju u njima jer su vuci preobuceni u ovce....cime je Muhaned svedovio da ima nekakve istine u njegovim recima?i koje uopste istine ima osim prazniuh tvrdnji?cime je zapecatio istinitost svojih reci?time sto je ziveo u raskosi koju mu je obezbedio status "proroka" ili time sto je ozenio devetogodisnju devojcicu?!koji je rezultat islama osim to sto je podelio narod i to bas na teritoriji gde je vec objavljeno Hriscanstvo?zar bi Bog to uradio?ne mole se muslimani Bogu-Tvorcu svega vidljivog i nevidljivog...to budi siguran....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
ne znam ja koje je imao argumente ali je za zivota imao 120.000 sledbenika dok je Isus imao svega dvanaest od kojih ga je jedan izdao , a ostali mu okrenuli ledja kad je bilo najteze ...

http://serbianforum.org/religija/67592-odnos-religije-i-nauke-6.html#post249298

pogledaj ovaj post, pa mi reci da li je Muhammed s.a.w.s. mogao u 7. veku znati sve to ? neko je dole napomenuo :

Ono sto mi nazivamo "natprirodnim" je svakako logicna posledica svog uzroka koju mi ne mozemo da pojmimo zbog ogranicenog kapaciteta ljudskog mozga koji radi sa 6-12% iskoriscenosti.

ne znam sta je time hteo da kaze , ali kako god i da je razmisljao sa 100% mozga mislim da nebi mogao znati sta je u svemiru kako je svet nastao , i ostalo za koje sam naveo dokaze u gornjem postu.. a sad mi reci dal je i kako je on Mogao biti Autor Kur'ana kao lazni prorok a da je sve to pogodio ? i da nema nijedne greske u njegovoj objavi ..?
to je samo objava sa neba ..

vrsio je i Muhammed s.a.w.s cuda isto kao i Isus a evo i dokaz :


1. u njegovim rukama Uzvišenog su slavili pijesak i hrana,
2. kamen ga je pozdravljao,
3. sa njim je kamila govorila,
4. naocigled svijeta pred njim je zaplakala grana palme u njegovoj džamiji u Medini; sa njom je razgovarao, a nakon toga ostavio na svoj minber,
5. iz prstiju njegove ruke potekla je voda,
6. dok je na otvorenom prostoru obavljao nuždu, ispred njega su se sastavile dvije palme da bi ga zaklonile, a nakon toga se ponovo rastavile,
7. kada je jedan beduin od njega zatražio da mu pokaže cudo, na njegov poziv ispred njega se stvorilo stablo drveta i izgovorilo rijeci potvrde da nema boga osim Allaha i da je Muhammed Božiji rob i Božiji poslanik.
8. sa jednim covjekom je razgovarao vuk i najavio da ce se on Alejhisselam pojaviti.
9. Isra i Mi ’ radž,
10. rascjepljenje mjeseca na njegovo pokazivanje prstom,
11. svojim ashabima je jednom prilikom, dok su jeli meso od ovce, rekao da ne lome njene kosti. Kada su rucali i njeno meso pojeli,proživio je ovcu, naredio joj da ustane i ona je ustala.


neka to bude dokaz da je bio odabran.


Nevjernici su oni koji govore: „Allah je jedan od trojice.” (El - Ma’ide, 73.)


Kao sto sam znas , i Isus je Govorio : Neka bude Volja Tvoja , Bog ne gresi.. a da li se Islam Pojavio da ispravi Hriscanstvo, to je vrlo moguce, kad sta vise naveo sam ti gore da je Isus rekao da je njegovo ucenje samo za njegov narod.. A Islam je za ceo svet..

Nije svrha da Ispravi Hrista, vec Hriscanstvo onakvo kakvo je danas , a video si gore ili sam pogresio u vezi onoga ?


pitao si koja je svrha Islama ? 6 strana bi mogao da ti navedem , svrha je da se ljudima propisu pravi zakoni, da se resi materijalna situacija da se isprave ljudi u verovanju , da se Mole samo Gospodaru , a ne ljudima(ne mislim na Hrista)

a znas na sta mislim da ne pisem o svemu..


To sto je Ozenio Devojcicu, ili sto sigurno nije jasno kako Muslimani mogu da imaju 4 zene.. ?

znas da po statistici ima mnogo vise zena nego muskaraca ? reci mi samo kolko ozenjenih muskaraca imaju pored zene i ljubavnicu ? mnogo , a to nije cudno , da se zena tako seta od muskarca do muskarca ..? Islam ima resenje i za to , a to je umesto ljubavnice da imas dve zene, koja ce biti srecna pored muza , a ne na ulici il nekom baru..

Hrisanstvo od postanka i prvih faza razvoja delilo na mnoge sekte , zato sto su svi tumacili Bibilju, koja je puna kontradikcija, drugacije. cak su se skupovi Biskupa pravili kako bi raspravili , i uvek je bilo nesuglasice , tako da mislim da nije bilo tesko preobratiti ljude u Islam. u Istinsku i pre svega najcistiju religiju...

ne mole se muslimani Bogu-Tvorcu svega vidljivog i nevidljivog...to budi siguran....

Mole se Samo JEDNOM ONOM koji je na Nebesima , tako da ..

Dodato posle 24 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

a evo i nesto zanimljivo sto ce te mozda zanimati ..


a to je Najava Poslanika Muhammeda s.a.w.s. u Starom zavetu

„Podignut cu im proroka izmedju njihove brace, kao što si ti. Stavit cu svoje rijeci u njegova usta, da im kaže sve što mu zapovjedim. A ne bude li tko poslušao mojih rijeci što ih prorok bude govorio u moje ime, taj ce odgovarati preda mnom.” (Ponovljeni zakon18,18-19)

Navedeni nagovještaj o dolasku Poslanika ne može se odnositi ni na koga drugog do na Poslanika islama Muhammeda, a.s., iz više razloga: 1. U pocetku ovog nagovještaja se kaže: „Podignut cu im proroka izmedju njihove brace, kao što si ti...” Ovo se ne može odnositi ni na jednog poslanika izmedju Izraelcana, jer se kaže da nagoviješteni poslanik treba da bude, ne iz reda Izraelcana, nego iz reda njihove brace, to jest od potomstva Ismailova, a.s., Ishakova, a.s., brata. (Ibrahim, a.s., je otac i Arapa i Jevreja. Od Ismaila, a.s., vode porijeklo Arapi, a od Ishaka, a.s., Jevreji). Muhammed, a.s., kao Poslanik islama vodi porijeklo od Ismaila, a.s., za koga se u jevrejskim svetim knjigama kaže da ce ga Bog blagosloviti i da ce se od njegovog potomstva izroditi veliki narod:

„I za Jišmaela (Ismaila) uslišah te. Evo ga blagosivljam; rodnim cu ga uciniti i silno ga razmnožiti; dvanaest ce knezova od njega postati i u velik ce narod izrasti.” (Postanak 17,20)

-ako bi se ovo odnosilo na Isusa onda se nije ostvarilo dok je Muhammed s.a.w.s. Izdigao veliki narod...




„Ne pojavi se više prorok u Izraelu ravan Mojsiju.” (Ponovljeni zakon 34,10)

-ovo pobija svaku sumlju da se govori o nekom proroku U Izraelu


Muhammed I Mojsije



a) Mojsije je kao i naš Poslanik bio utemeljivac Zakona, dok to Isus nije bio, nego je poslan da djeluje u okviru Mojsijeva zakona, Tori. On to sam licno priznaje i izjavljuje:

„Nemojte misliti da sam došao ukinuti Zakon i Proroke! Ne dodjoh da ih ukinem, vec da ih ostvarim.” (Matej 5,17)


b) Mojsije i naš Poslanik su se ženili, dok Isus nije.
c) Mojsije je umro prirodnom smrcu, dok Isus nije.
d) Mojsije i naš Poslanik su nakon smrti zakopani u zemlju. Kršcani kažu da je Isus nakon smrti uskrsnuo.
e) Mojsije se na Sinaju, na putu za Palestinu, borio protiv svojih neprijatelja i to tražio od svojih sljedbenika.
Naš Poslanik se borio protiv svojih neprijatelja koji su se digli protiv njega. Isus nije.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top