da li mi imamo dovoljno vere u boga?

Član
Učlanjen(a)
04.03.2010
Poruka
2
mozda ne kada bi samo malo bili blizi veri mozda nam se ne bi desavalo to sto nam se desava godinama unazad.
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
ne mozda...SIGURNO nam se ne bi desavalo ovo sto nam se desava da smo imali Veru u Boga umesto sto smo verovali u svakakve podvale i utopije...pa kad smo zaboravili vec 45te kakvu su nam klanicu priredili-prozvali smo Hrvate bracom,Nemce prijateljima a komunizam "verom"-desila nam se 1991-a kao rezultat tog bezverja i odricanja sopstvenog identiteta...pa nas opet krvat klao,papa pokatolicavao a nemac bombardovao....sad opet zaboravljamo zrtve,OPET su nam oni koji su nas bombardovali i oteli Kosovo prijatelji a oni koji su nas OPET klali,proterivali i pokatolicavali braca i ne smeta nam da se opet "ujedinjujemo" sa njima...i OPET imamo novu "veru"-"EU integracije i demonkratija"...i OPET sve dajemo za to,odricemo se svog identiteta ciji jasan oblik vise i ne znamo,OPET su nam nebitne nase zrtve.........samo bojim se da posto toliko dugo zaboravljamo BOGA pa verujemo u sva sranja svojih NEPRIJATELJA i onog najlukavijeg neprijatelja Boga i ljudi-BOG zbog toga ne zaboravi i nas...jer nas vise "ne poznaje"....jer nas ne moze vise "brojati" kao svoje pa da nas kao takve i sacuva...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.11.2009
Poruka
3
U nevidljivog BOGA(vjerujemo?????)U ljude koje vidimo(ne vjerujemo ?????)
Jeli to baš tako ?!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
evo ja nesto da kazem . nov sam na forumu , ne zelim niti predrasude da pravim , niti nesto slicno , nadam se i ne zelim da me neko pogresno razume , ali da li je neko razmislio da Bog nikad ne gresi ? da Bog nikad nista bez potrebe nije uradio ? dal to bio hrvat dal nemac dal kosovo , Bog je tako rekao i to je i bilo , e sada da li je to zato sto nema dovoljno vere u Boga il je nema uopste ? da li zato sto se veruje u Boga , a ide se u Bozju Kucu jednom nedeljno , i to ako se ode .. ? ili.. mozda pogresno slavljenje Boga , pa i za to sledi kazna .. sve su to mogucnosti, a treba se lepo razmisliti i to ispraviti , a ja se nadam , a mozda i ja gresim , da znam u cemu je problem..
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Dzaba ti sto neko ide jednom nedeljno u Crkvu, ako on dnevno opsuje i po 100 puta i cini kojekave grehe, da ne nabrajam sad...

Ja iskreno mislim da u Srbiji nema ni 2% gradjana koji su pravi Pravoslavci...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
Dzaba ti sto neko ide jednom nedeljno u Crkvu, ako on dnevno opsuje i po 100 puta i cini kojekave grehe, da ne nabrajam sad...

Ja iskreno mislim da u Srbiji nema ni 2% gradjana koji su pravi Pravoslavci...

slazem se u potpunosti, ali ima i onih koji su Bogobojazni , pa opet idu jednom nedeljno u crkvu, a radije se okrecu nocnom zivotu i ostalim porocima ,a Boga zaboravljaju. mislim da je to najveca greska , Bog je dao zivot, ne da bi se trosio kako se stigne vec da se ima neki cilj , a mislim da bi svima trebao cilj biti samo Raj , jer je to vecan zivot , a ovaj prolazan ce proci i od njega nista ne ostaje .. tako da bi mnogi trebali razmisliti ..
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
ne mozda...SIGURNO nam se ne bi desavalo ovo sto nam se desava da smo imali Veru u Boga umesto sto smo verovali u svakakve podvale i utopije...pa kad smo zaboravili vec 45te kakvu su nam klanicu priredili-prozvali smo Hrvate bracom,Nemce prijateljima a komunizam "verom"-desila nam se 1991-a kao rezultat tog bezverja i odricanja sopstvenog identiteta...pa nas opet krvat klao,papa pokatolicavao a nemac bombardovao....sad opet zaboravljamo zrtve,OPET su nam oni koji su nas bombardovali i oteli Kosovo prijatelji a oni koji su nas OPET klali,proterivali i pokatolicavali braca i ne smeta nam da se opet "ujedinjujemo" sa njima...i OPET imamo novu "veru"-"EU integracije i demonkratija"...i OPET sve dajemo za to,odricemo se svog identiteta ciji jasan oblik vise i ne znamo,OPET su nam nebitne nase zrtve.........samo bojim se da posto toliko dugo zaboravljamo BOGA pa verujemo u sva sranja svojih NEPRIJATELJA i onog najlukavijeg neprijatelja Boga i ljudi-BOG zbog toga ne zaboravi i nas...jer nas vise "ne poznaje"....jer nas ne moze vise "brojati" kao svoje pa da nas kao takve i sacuva...

Zbog cega mesas veru u Boga i politiku; veru u Boga i identitet (koji vidis kao srpski)? Zar postoji srpski Bog i neki drugi hrvatski Bog? Zasto kazes "hrvat klao"? Nije klao hrvat; klao je covek poremecenog uma. Covek koji je bio pijun u politickoj igri. U svakom zitu postoji kukolj, pa tako ni u srbiji nisu svi cvecke. Nemoj da mislis da srbi nisu klali. Nabrojao si puno politickih igara pod ciji si i ti uticaj pao ali Bog nije bio na tim mestima i on u tome nije ucestvovao. Potrazimo Boga u sebi a politiku i ostala desavanja ostavimo po strani jer te stvari (ratovi, politicki sistemi itd) su se desavali, menjali i idalje ce se desavati i menjati. A tek ce biti sve gore i gore.
Potrazimo Hrista u sebi i nadjimo sopstveni mir. Mir koji nikakva politika i nikakav sistem nece moci da pomute.
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Hvala Mindfulness na divnom odgovoru koji Boga postavlja iznad politike i nacije i naroda i sveta uopste,ali i u srcu svakoga od nas, tamo gde mu je i mesto.
 
Natrag
Top