da li mi imamo dovoljno vere u boga?

Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
sve je to lepo ali to nije glavna preokupacija mene kao hriscanina vec prvenstveno preobrazenje Hristom i vera u Njega...jer i Spasitelj svih ljudi je dosao iz jevrejskog roda ali ga jevreji ne priznaju za takvog zato sto onda nisu samo oni izabran narod vec svi koji veruju u Njega...pa onda pada sva njihova prica o njihovoj nekakvoj superiornosti nad ostalim ljudima....a da to priznaju ne dozvoljava im satanski prvobitni greh-gordost i veliko srebroljublje....pa zato i zele da uspostave "mesiju" koji ce samo njih izdignuti nad ostalim narodima-antihrista....kao sto znamo...u prvoj glavi prve knjige Mojsija se opisuje nastanak sveta i kako je Bog stvorio ljude u sesti dan i dao im vlast na zemlji....posle stvara Adama u Raju...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Pa meni to bas i nije tako jasno....Adam i Eva su prvo rodili sinove Kaina i Avelja....kad je Kain ubio Avelja Bog ga je oterao u daleku zemlju gde je zasnovao porodicu...S kime?....kasnije su Adam i Eva dobili sina Seta....dakle jos neki ljudi su postojali na zemlji u vreme Adama i Eve...Tako da je verovatnije da oni ili predstavljaju duhovni grehopad celog covecanstva ili praroditelje Jevreja...:dntknw:

ne kaljin je posle ovog bio proklet od Boga, jer kad ga je Bog pitao gde mu je brat, ovaj je odgovorio da ne zna, tu je pored svish grehova (zavist, ubistvo, mrznja) jos i Boga slagao, tada je izgubio srecu i mir i lutao je do kraja zivota.

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A da li znas sta je zajednicko za sve njih? Pa, niko od njih ne gresi. Svi su upravu :), svako ne neki svoj nacin.

Zajednicko im je ne znanje, greh i prijatelji (demoni). Niko od njih nije upravu, nizasta. To je moje misljenje, a ti me prosvetli.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
196
Izvinjavam se moja greska, ne znam sta me tera da se pravim pametan. Stari zavet slabo znam u skoli smo ga brzo presli, a ja ga nisam citao. Novi zavet je druga prica. Jos jednom IZVINJAVAM SE.

nema potrebe da se izvinjavas...ja sam nekad davno samo prelistao Stari Zavet,znam samo neke osnovne stvari....znaci i ja se samo pravim pametan.....ovo sam pogledao kad je krenula prica o incestu......a cini mi se da je to prilicno opovrgava...;)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------



Zajednicko im je ne znanje, greh i prijatelji (demoni). Niko od njih nije upravu, nizasta. To je moje misljenje, a ti me prosvetli.

Prosvetlices se sam kada za to dodje vreme ;). Prosvetljenje nije trenutak koji dolazi pod uticajem spoljasnjeg faktora, vec dolazi kada dodje i do unutrasnjeg razumevanja prirode stvari.
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
Prosvetlices se sam kada za to dodje vreme ;). Prosvetljenje nije trenutak koji dolazi pod uticajem spoljasnjeg faktora, vec dolazi kada dodje i do unutrasnjeg razumevanja prirode stvari.

pretpostavljao sam ovakav odgovor... a mislim da si hteo da me navedes da kazem da svi oni u nesto veruju, da li sam upravu?!;)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
pretpostavljao sam ovakav odgovor... a mislim da si hteo da me navedes da kazem da svi oni u nesto veruju, da li sam upravu?!;)

:acute:Hehe!!! Ne, ovaj put nisam imao bilo kakvu nameru. Samo sam konstatovao da su svi upravu i to saopstio. A ujedno, dok su svi upravu, ustvari niko nije upravu. Da pokusam da obrazlozim?!
Prvo da odvojimo materijalni svet od duhovnog. Zakoni koji vaze u materijalnom svetu nisu u potpunosti isti kao i zakoni u duhovnom svetu. Materijalni svet mozes veoma lako objasniti recima ali ne i duhovni. Kada verujes u nesto, ta vera mora odnekud da dolazi. Svaka vera u nesto, bez obzira da li je to vera u nekog, bilo kog Boga, ili vera u bolje sutra i u politicare da ce nam omoguciti bolju buducnost, dolazi sa istog mesta. Mozda se neces sloziti sa ovim ali ja i ne govorim ovo da bi se neko slozio samnom ili ne, jer je slaganje i neslaganje jos samo jedan oblik, koncept materijalnog sveta. Svaka vera, iza sebe ima svoje razloge. Nekada je vera u saglasnosti sa realnoscu, nekada nije. Zavisi od osobe do osobe. Bez obzira na veru, cvrsto vezivanje za nju je los put jer vera nije cinjenica.

Sve ono sto si izneo o tome kako ljudi predstavljaju Boga jeste istina jer je sve to deo jedne slagalice. Nista od toga nije cela slagalica ali jeste deo slagalice. Zbog toga su svi upravu. A zasto nisu upravu? Zato sto su svi oni vezani samo za taj jedan deo slagalice i nisu ustanju da uvide celu slagalicu. Svako je uveren da je to u sta bas on veruje istina. Dokle god vezes sebe za veru u koju verujes, tapkas u mraku. Priroda stvari je mnogo drugacija u odnosu na ono u sta verujemo. Jedini fenomen koji ima veru jeste covek. Priroda nema veru. Ona se ponasa od danas do sutra, sa uzrokom daje posledicu.
Dosta duboka tema o kojoj se moze raspravljati ceo dan ali ovde bas i nemamo vremena za to :)
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Čovek je jedini majmun koji hoda i pita se: šta ja radim ovde, naovoj planeti? Ostale životinje jednostavno bitišu. Vera nije stvar ubeđenja niti stvar razuma. Njeno elementarno svojstvo je iracionalnost, od toga do ubeđenosti korak je neprimetan. Ko veruje u nešto, on je ubeđen u to i nema nikavog smisla racionalno objašnjavati ima li ili nema dovoljno vere u postojanje nekog entiteta kojeg zovemo Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
15.05.2010
Poruka
33
Verovati da Bog postoji i verovati u Boga su dva različita pitanja. Demoni ne veruju da Bog postoji, jer oni to znaju. Vera im nije potrebna. Ako o nečemu imaš saznanja, onda ti vera nije potrebna. Svetli Angeli, i svi Sveti takodje nemaju potrebe da veruju da Bog postoji, jer ga oni gledaju licem u lice, i nasladjuju se lepotom Gospodnjom. Vera u Boga je nešto drugo. Verom u Boga čovek već ovde na zemlji može čuda da čini. Demoni u Boga ne veruju jer od gordosti, i od svega onoga što gordost radja, nisu u stanju da vole. Ljubav za njih jednostavno ne postoji, jer im je i smirenje strano. Tako je i kod ljudi. Samo je smiren čovek u stanju da voli, a put do smirenja nije lak. Pravoslavno učenje je najzahtevnije, i zato oni ljudi koji se iskreno okrenu Gospodu, budu mu verni, najviše i greše. Pa ko se onda može spasiti? Što je ljudima nemoguće, Bogu je sve moguće. Samo veruj. Vera je dar od Boga. A da bi je čovek stekao mora da se potpuno preda volji Gospodnjoj, i to nije lako. Svi smo različiti sasudi, različite zapremine. Kada smo ispunjeni blagodaću, onda mesta za bilo šta drugo ne postoji. U našu malu logiku, telesnim mudrovanjem, Logosa nismo u stanju da smestimo. I neće ti se dati po meri truda, već koliko možeš da nosiš, a da se ne pogordiš.
 
Natrag
Top