Da li je Hristos Božanske prirode na zemlji?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Nema na čemu.

Nego, jesi li ti odbacio Trojstvo, koje službeno naučavaju Adventisti sedmog dana (Bog Otac, Bog Sin i Bog Duh Sveti) pozivajući se na Ellen White i pionire, kao Kainos i tripo, ili preuzimanjem učenja Jehovaca?

Kainos i Tripo veruju u Boga Sina? Iskreno ne znam za to ali dobro. Ako tako kažeš. Šta ostali adventisti ne veruju u Boga Sina?

Pa ja ti rekoh, Bog Sin ne postoji u Bibliji koliko ja znam. Postoji Sin Božiji ali to je nešto drugo. To je moj odgovor.
Biblijsko naučavanje o Božanskom pluralu mislim da ne poznaje Bog Sin. Zato ja takvo Trojstvo ne poznajem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Šta ostali adventisti ne veruju u Boga Sina?

Adventisti sedmog dana službeno vjeruju u Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetog.

Pa ja ti rekoh, Bog Sin ne postoji u Bibliji koliko ja znam.

Biblijsko naučavanje o Božanskom pluralu mislim da ne poznaje Bog Sin. Zato ja takvo Trojstvo ne poznajem.

A ovo:

Ni apostol Pavle nije bio "Trinitarac" jer nađi mi mesto gde Pavle upotrebljava izraz Trojica ili Trojstvo?

OK, imaš ti pravo svakih deset sekundi mijenjati svoje mišljenje, samo te promjene sigurno nisu plod Duha Svetog.

Kako god, zbog daljnje diskusije, mogu li ja zaključiti kako ti odbacuješ vjerovanje u Trojstvo kako si donedavno vjerovao?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Adventisti sedmog dana službeno vjeruju u Boga Oca, Boga Sina i Boga Duha Svetog.

Dobro, trebaš onda sa tim Adventistima da vidiš šta tačno pod time podrazumevaju. Možda ne podrazumevaju isto što i ti.

OK, imaš ti pravo svakih deset sekundi mijenjati svoje mišljenje, samo te promjene sigurno nisu plod Duha Svetog.

Kako god, zbog daljnje diskusije, mogu li ja zaključiti kako ti odbacuješ vjerovanje u Trojstvo kako si donedavno vjerovao?


Ja i dalje čekam da vidm gde u Bibliji stoji tekst Bog Sin. Znam za "sin Božiji" ali Bog Sin?
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394

Ne piše. Ne postoji Bog Sin u Biblijskoj terminologiji. Možda ti neke tekstove tako tumačiš "kao da piše" ali ne piše.

A osim što piše i Kristova crkva tako vjeruje i ispovjeda.

Mislim da je ovo drugo presudno kod tebe. Tvoja crkva tako veruje i ti tako veruješ. To je u redu.

Ali zaista je veoma samopouzdano uvesti nešto u kredo vere, osnov vere a da ne postoji tekst ni stih koji to kaže.

Kako možemo nešto verovati bez i jednog teksta.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Piše. A osim što piše i Kristova crkva tako vjeruje i ispovjeda. ;)

Ne znam da li si video Jovanov odgovor, jer ne prestaje sa svojim blasfemijama. Tvrdeći i dalje, a to i jeste poenta čitavog postovanja, da Crkva ne poštuje Pisama, jer navodno po njemu, Jovanu, a to su tvrdnje koje sektaški akoliti stalno i ponavljaju, Crkva veruje nešto čega u Pismima nema.

Dakle, da bi takvom nekom dokazao da mu je argument šupalj, tačnije da ga i nema, potrebno je srušiti autoritet PISAMA. A Pisma i nemaju autoritet, ikakav autoritet van Crkve. Ne miriajda sotoninih otpadaka nastalih nakon Lutherovog "zakucavanja teza", nego prave i jedine Unam Sanctam Ecclesiam, bez obzira da li je Istoka ili Zapada.


Dakle, ponaqvljam još jednom, ponavljaću do kraja vremena. Pisma bez Crkve koja je garant i čuvar istine, Kristovo Telo na Zemlji, su ništa, obična, apsolutno mrtva slova na papiru. Bog nisu, niti ih je Bog pisao.

Ponavljam,bez Crkve PISMA na koja se ovi antikristi pozivaju u svojm apostazama i blasfemijama,
su ništa.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331

Piše.

Mislim da je ovo drugo presudno kod tebe. Tvoja crkva tako veruje i ti tako veruješ. To je u redu.

To je presudno svakome tko je Kristov. Krist je jamac svojoj Crkvi, i zato je Crkva stup i uporište istine. ;)

Ali zaista je veoma samopouzdano uvesti nešto u kredo vere, osnov vere a da ne postoji tekst ni stih koji to kaže.

Kako možemo nešto verovati bez i jednog teksta.

Evo teksta: :)

Jovan 1,1: "U početku beše reč, i reč beše u Boga...". E ta reč svedoči na nebu a to je Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, Hristos je nešto drugo rekao Petru u vezi Crkve a nije reč o 100%-om očuvanju dogme. Ali otvorićemo temu, videćemo.
Mir u Gospodu!
Jovane, znacenje tih reci je upravo to - "da crkvu Bozju ni vrata paklena nece nadvladati"! Radi se o dogmi, jer crkva Hristova poseduje misiju objave evandjelja.

Kakva bi to bila crkva koja nema istovetnu dogmu od apostola naovamo, nego menja svoja ucenja tokom vekova, kakvo bi to evandjelje bilo i kakva objava?

Pavle kaze "kako li se slaze Hristos sa velijarom.. ili mozete li piti casu demonsku i casu Bozju"?

Kako moze crkva Bozja imati "laz pomesanu sa istinom"?

Jovane, ne moze!

Zato ti moras pronaci tu crkvu, koja je svoje ucenje odrzala tokom vekova i koja je opstala do dana danasnjeg!

Drugo je "novo svetlo", ono se nadovezuje na vec postojece! Nije problem ako ti neko ucenje razradis, problem je ako porices staro..

A nijedna vasa crkva (sekta) nije odrzala kontinuitet ucenja sa svojim prethodnicima, odnosno ne postoji kod protestantskih sekti "kontinuitet ucenja" od najranijih apostolskih dana do danas! Jednostavno ne postoji!

Ako postoji, navedi mi koja je to crkva (sekta) koja je odrzala svoje ucenje tokom vekova i nije ga menjala?

Ne postoji!

Zato Jovane, ni adventizam a niti ti licno, ne mozes biti prava crkva, jer nemas kontinuirano ucenje koje se odrzalo kroz vekove, a nisi povezan sa grupom ljudi koja je pre tebe verovala i veruje identicno, nemas sa njima vezu!

A ta "grupa ljudi" (koja i danas postoji i veruje identicno), je zapravo crkva, ona ima organizovano telo i vodjstvo, jer crkva Hristova ne moze "nestati sa lica zemlje"!

Ne govorim ja ovde o "gradjevini", vec govorim o ljudima koji su odrzali svoje ucenje identicnim od apostola naovamo. To je crkva Hristova, pa bilo u njoj samo 3 osobe!

Mozes li mi dakle pokazati jednu zajednicu ljudi koja je odrzala svoje ucenje tokom vekova, i nije ga menjala, i sa kojom si ti povezan?

Ne mozes Jovane!

Nije crkva svako ko za sebe vice da jeste!
Pogotovo ako se radi o osobi iza koga ne stoji organizacija, odmah znas da je "slobodan strelac" i da luta..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top